Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciej Koper polecisz jakiegoś lepszego pilota do dx750? bo przesiadłem się z Magic Remote'a od LG i jest mi naprawdę ciężko. Nie liczę, że trafi się, aż tak coś dobrego, ale chociaż z gładzikiem. Albo wiesz może, który pilot multimedialny z panasonica to ten dedykowany pod serie dxy?

Edytowane przez iceblast007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa ARC do swojego soundbar? Ja mam problem z dźwiękiem że jest opóźnienie. Najpierw widać jak gadają i później po sekundzie idzie głos. Testowałem Kodi i Netflix, problem jest jak mój nvidia shield wysyła Dolby 5.1, jak ustawie stereo jest wszystko git



  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W telewizorze w menu dzwiek powinna byc opcja  opoznienie  SPDIF, domyslnie jest auto  ale opoznienie  mozna reglulowac

Opoznienie mozna regulowac dotyczy wyjscia optycznego  i  hdmi  z arc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W telewizorze w menu dzwiek powinna byc opcja  opoznienie  SPDIF, domyslnie jest auto  ale opoznienie  mozna reglulowac

Opoznienie mozna regulowac dotyczy wyjscia optycznego  i  hdmi  z arc

Ja tej opcji niemam, jak będę w domu to zrobię zdjęcie. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc taka opcja w ustawieniach zaawansowanych dzwieku , zajrzyj do instukcji w pliku pdf , strona 103

instrukcji  tak mialo byc.Nie ma edycji postu

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musi byc taka opcja w ustawieniach zaawansowanych dzwieku , zajrzyj do instukcji w pliku pdf , strona 103
instrukcji  tak mialo byc.Nie ma edycji postu

Ok, jest ta opcja ale tylko jak jest tv włączone, jak już ustawie telewizor na HDMI 1 już niema tej opcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na strone  376, 361 w instrukcji.

ARC jest na hdmi 2

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zajrzyj na strone  376, 361 w instrukcji.

ARC jest na hdmi 2

Teraz przetestowałem odłączyć soundbar i użyc głośniki telewizora, to samo się dzieje. Teraz nawet nie używam ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie kupna TV pod PS4. 

 

Zostały mi dwa między którymi dokonam wyboru

Samsung 60KS7000 

oraz właśnie Panasonic DX750.

 

Jednak tu mam kilka pytań. Testujecie 55" którego w necie znaleźć nie mogę. Wszędzie 50 lub 58 (chcę właśnie ten 58"). Czy 58DX750E to dokładnie to co powyżej testowane tylko 3" większy?

Spotkałem się też z zupełnie innymi nogami - takie półokrągłe łączone na środku albo na skraju tv. Ale tam oznaczenie to DX750B. Czy literka na końcu oznacza inny typ nogi? Kolor? etc?

Nie chcę wtopić i kupić coś innego niż tu testowane.

W tej chwili 58DX750E to prawie 6k pln. Za 500pln więcej mam Samsunga 60". Ale po testach skłaniam się ku Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor z symbolem B czyli DX750B przeznaczony jest  do sprzedazy w Anglii. W modelu  B nie ma polskiego menu .To ten sam  telewizor jak DX750E.B  sprzedawany jest UK  a E - w  europie.

Wracajac do soundbara, podlacz  kablem optycznym i sprawdz czy jest ok

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Telewizor z symbolem B czyli DX750B przeznaczony jest  do sprzedazy w Anglii. W modelu  B nie ma polskiego menu .To ten sam  telewizor jak DX750E.B  sprzedawany jest UK  a E - w  europie.

Wracajac do soundbara, podlacz  kablem optycznym i sprawdz czy jest ok

Niestety jest jeszcze gorzej. Jak włączam netflix głosem 5.1, niema wogule głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KUBSIOL napisał:

Witam,

 

Właśnie jestem na etapie kupna TV pod PS4. 

 

Zostały mi dwa między którymi dokonam wyboru

Samsung 60KS7000 

oraz właśnie Panasonic DX750.

 

Jednak tu mam kilka pytań. Testujecie 55" którego w necie znaleźć nie mogę. Wszędzie 50 lub 58 (chcę właśnie ten 58"). Czy 58DX750E to dokładnie to co powyżej testowane tylko 3" większy?

Spotkałem się też z zupełnie innymi nogami - takie półokrągłe łączone na środku albo na skraju tv. Ale tam oznaczenie to DX750B. Czy literka na końcu oznacza inny typ nogi? Kolor? etc?

Nie chcę wtopić i kupić coś innego niż tu testowane.

W tej chwili 58DX750E to prawie 6k pln. Za 500pln więcej mam Samsunga 60". Ale po testach skłaniam się ku Panasonic.

Obydwa modele tj. Panas 58DX750 (DX780) i Samsung 60KS7000 są zbliżone jakościowo. Każdy ma swoje słabsze i mocniejsze strony. W moim przypadku o wyborze zdecydowała cena. 60KS7000 "upolowałem" w Black Friday za de facto 5099 zł (5599 zł - 500 zł Cash Backu od Samsunga) i to z 4-letnią gwarancją producenta. Nie ma szans, przynajmniej w najbliższym czasie, na taką cenę promocyjną na Panasa, a o wydłużonej gwarancji producenta na Panasa można w Polsce zapomnieć. 

Moim subiektywnym okiem - Panas wyświetla lepszą czerń do Samsunga. Wadą Panasa jest natomiast brak wsparcia dla DTS-u oraz pod kątem moich potrzeb - mierna, niekomfortowa obsługa multimediów pod USB. Do Panasa musiałbym dokupić odtwarzacz zewn. HiMedia Q5 Pro (koszt ok. 700 zł). Reasumując koszt całego zestawu wyniósłby mnie ok. 7000 zł.

Tymczasem wybór Samsunga 60" to 5099 zł ze świetnym playerem systemowym, dzięki temu nie muszę wykładać kasy na kolejne pudło i zaśmiecać sobie miejsce obok TV. Do odtwarzania filmów z Bluray mam PS4 oraz Bluray Samsunga.

W przypadku wyboru Samsunga trzeba go dokładnie sprawdzić przy odbiorze w sklepie: obudowę/ramki oraz matrycę. Ja po swój egz. mam jechać dzisiaj do Samsung Brand Store. Jak będzie coś nie tak z matrycą, to next sztuka. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafcio76r napisał:

Obydwa modele tj. Panas 58DX750 (DX780) i Samsung 60KS7000 są zbliżone jakościowo....

W przypadku wyboru Samsunga trzeba go dokładnie sprawdzić przy odbiorze w sklepie: obudowę/ramki oraz matrycę. Ja po swój egz. mam jechać dzisiaj do Samsung Brand Store. Jak będzie coś nie tak z matrycą, to next sztuka. 

 

 

Są zbliżone jakościowo? Ja nie słyszałem o DX750 z wadami matrycy czy obudowy. Nawet jak znajdziesz egzemplarz KS7000 ze wszystkimi pikselami w porządku, to i tak musisz wezwać serwisanta, żeby naprawił obudowę.

Odtwarzacz multimedialny za 150zł zje na śniadanie odtwarzacze z KS7000, DX750 i prawdopodobnie wszystkich innych telewizorów.

Żeby nie było - ja nie mówię, że KS7000 to zły wybór, ale Ty nie mów, że DX750 jest droższy a nie ma między nimi różnicy.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafcio76r napisał:

Obydwa modele tj. Panas 58DX750 (DX780) i Samsung 60KS7000 są zbliżone jakościowo. Każdy ma swoje słabsze i mocniejsze strony. W moim przypadku o wyborze zdecydowała cena.

W Panasonikach ciężko znaleźć tak awaryjne matryce i obudowy, jak ma to obecnie miejsce w KS7000/75000/8000.

QD są bardziej podatne na DSE oraz inne tym podobne wady "wrodzone" matryc. Co wyraźnie się odbija na opiniach krążących w sieci.

Panowie.. nie można mylić jakości z możliwościami. To dwa różne aspekty.

Owszem Samsung posiada nieco większe możliwości, jeśli mowa o wsparciu odtwarzanych formatów A/V, bądź wyżyłowany HDR.

Ale według mnie Samsung pojechał po "bandzie" bardziej niż zazwyczaj miało to miejsce.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.12.2016 o 14:18, loky napisał:

Są zbliżone jakościowo? Ja nie słyszałem o DX750 z wadami matrycy czy obudowy. Nawet jak znajdziesz egzemplarz KS7000 ze wszystkimi pikselami w porządku, to i tak musisz wezwać serwisanta, żeby naprawił obudowę.

Odtwarzacz multimedialny za 150zł zje na śniadanie odtwarzacze z KS7000, DX750 i prawdopodobnie wszystkich innych telewizorów.

Żeby nie było - ja nie mówię, że KS7000 to zły wybór, ale Ty nie mów, że DX750 jest droższy a nie ma między nimi różnicy.

Pisałem kolego o jakości obrazu, a nie o jakości wykonania (wadliwe obudowy czy bad pixele). Jakość obrazu te modele mają do siebie zbliżoną. To po pierwsze. 

Po drugie. Właśnie kupiłem 60KS7000 za 5099 zł z 4-gwarancją producenta. Podaj linka do sklepu w Polsce w tej cenie i z gwarancją producenta na 4 lata na model Panasa 58DX780. No to czekam.....

Po trzecie jaki to odtwarzacz za 150 zł odtwarza pliki 4k 10 bit z HDR-em i jest wyposażony w złącze HDMI 2.0a. Również czekam kolego na linka. Jakieś dziadostwo odtwarzające zaledwie FHD mnie nie interesuje czy pliki 4k o niskim bitrate.

Ja swoją sztukę 60KS7000 obejrzałem przed zakupem. Nie ma problemów ani z ramkami, ani z obudową, ani z bad pixelami,

To czekam kolego na linki. 

 

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że są zbliżone jakościowo. Jak ja piszę, że coś jest zbliżone jakościowo, to mam na myśli wszystko a nie wybrane cechy świadomie pomijając te mniej wygodne..

58DX750 i 780 są tańsze w normalnym obiegu od 60KS7000, tzn. były tańsze zanim Samsung postanowił oddać ludziom część pieniędzy i zaoferować podwójną gwarancję, żeby tylko przestali się bać (zaakceptowali wady?) kupić telewizor z taką 'reputacją'.

Odtwarzacz może taki: http://allegro.pl/mxq-pro2-android-6-tv-box-s905x-4x2ghz-1-8gb-64bit-i6603643457.html

Gratuluję znalezienia dobrego egzemplarza. Życzę, żeby się z czasem nie zaczął rozłazić i żebyś nie musiał walczyć z serwisem Samsunga o nic innego.

Z mojej strony temat jest zamknięty, jeśli gdzieś nie mam racji, to Twoje górą. Nie przychodzę na fora internetowe prowadzić spory, przychodzę po wiedzę.

 

Edytowane przez loky
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko loky, ja również nie mam w zwyczaju kłócić się z kimkolwiek :) Z natury jestem spokojną osobą. 

Odnośnie zachęt do sprzedaży to Samsung w naszym kraju niewątpliwie się najbardziej promuje. W czerwcu były bony do Decathlona, później pakiet Smart TV o wart. 500 zł, a teraz Cash Back. I takie coś mnie bardzo cieszy, bo de facto obniża koszty zakupu, zwłaszcza, gdy połączy się to jednocześnie z inną promocją. LG również daje zachęty finansowe lub w bonach. Sony często daje promocyjne 5 lat gwarancji w cenie rynkowej jak z 2-letnią gwarancją.

A Panasonic??? Mimo, że mam ogromny sentyment do tej marki, sam użytkuję TV tej marki od 9 lat, a na przestrzeni ostatnich 10 lat znajomym wybierałem TV właśnie tej marki, to jednak realia podejścia tej marki do polskiego rynku są takie jakie są, czyli olewka. Producent ten na tle konkurencji oferuje najmniej.  Wg mnie jest drogo - na tle konkurencji - w układzie cena - możliwości - jakość. Na wyspach Panas daje promocje z 5 letnią gwarancją producencką, a ceny standardowe są dużo, dużo niższe od tych w Polsce. Pisano już o tym na forum. Poza tym, w Polsce nie ma co liczyć na wydłużoną gwarancję producenta. To, że Panas olewa polski rynek pokazuje również słaba dostępność w dużych sklepach. Taki model 58DX780 w sieciach MM/Saturn już w sierpniu dostępny był wyłącznie na ekspozycji. Do tej pory bez zmian z dostępnością. Nieco szerzej dostępny jest okrojony z głowicy sat. model 58DX750 - obecnie w cenie 5998 zł np. w Saturnie. Jak dla mnie zakup nieopłacalny - o 900 zł drożej, bez głowicy sat., do tego bez 4-letniej gwar. i z fatalnym playerem do multimediów oraz z - w pewnym stopniu uśmierconym systemem firefox. Zastanawiam się jak TV Panasa począwszy od najniższego sensownego modelu DX750 mają się sprzedawać w dużych ilościach sztuk w naszym kraju skoro jest tak mizerna dostępność tych produktów??? Nie wiem czemu ma służyć taka polityka tego producenta na polskim rynku. Jeszcze kilka lat temu sytuacja wyglądała o niebo lepiej. Teraz mam nieodparte wrażenie, jakby producent "położył lachę" na polskim rynku (odpuszczenie walki z konkurencją o polskiego klienta).

Co do playera za 160 zł, to jestem bardzo ciekawy jaką jakość obrazu on generuje na tle porządnego playera HiMedia Q5 Pro (za 675 zł). Z doświadczenia wiem, że player playerowi nierówny co do jakości wyświetlanego obrazu.

Co do Panasa 58DX780, to muszę przyznać, że sam bardzo poważnie rozważałem jego zakup. W sprawdzonych sklepach np. RTV Euro Agd czy choćby komputronik trzeba dać za niego obecnie ok. 6499 zł. W firmach "krzak" (cena ok. 6100 zł - prawdopodobnie z dystrybucji niemieckiej) nie mam w zwyczaju kupować sprzętu o takiej wartości.

60KS7000 kupiłem za 5099 zł z gw. 4-letnią. Gdyby takie same warunki były na Panasa 58DX780, to wziąłbym Panasa, ale takich warunków nie będzie, dopóki Panas będzie dawał tak słabą ofertę cenową/gwarancyjną na tle konkurencji. 

Co do Twoich gratulacji zakupu dobrej sztuki 60KS7000, to oczywiście bardzo Ci dziękuję i również mam nadzieję, że nie będę musiał w przyszłości kontaktować się z serwisem Samsunga :)

 

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanko. Jestem od dzisiaj szczesliwym posiadaczem 58dx750.

 

Ustawienia prawdziwe kino plus zmiany z testu są dla mnie wystarczające, ale pytanie mam o tryb gra (jako, że z niego bede głównie korzystał).

 

Czy tryb gra w opcjach ma byc caly czas włączony? czy musze go wyłączac za kazdym razem gdy chce oglądac YT? Włączyłem tryb gra i widze ze wszystkie ustawienia sa takie jak ustawiałem podczas ogladania YT

podobnie ustawienia RGB. Normalne wydają sie ok, wezme PEŁNE i obraz blednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na mysli zakres  rgb dla wejscia  hdmi? czyli dostosowanie poziomu czerni? jesli wybierzesz  pelny  to obraz bedzie ciemniejszy to normalne.Mozesz zmienic na auto lub normalny .Podobnie jest  gdy zmienisz  wartosc  gamma.Ja   ustawilem  sobie w moim telewizorze wartosc  gamma na 2,6  domyslnie  jest na 1,8( obraz jasniejszy).  W dzien  na 2,6  obraz jest ciemniejszy  ale np   wieczorem jest ok, poziom czerni  jest lepszy .Ustawienia obrazu to  bardzo indywidualna sprawa. Zalezy  w jakim  miejscu znajduje sie  telewizor  i od indywidualnych upodoban.

Jesli    chodzi  o   sklep MM    poruszony w poscie wyzej, To moge napisac kilka slow  na ten temat.Kolega pracuje w jednym z tych sklepow .Kolega  poleca tylko samsungi bo od sprzedazy samsunga ma premie i   inne prezenty np wyjazd na IFA.Kolega nigdy  nie poleca panasonica  lub telewizora  innej marki bo nie ma z tego zadnej korzysci.Powiedzial mi wprost , zarabiam w ten sposob na chleb i polecam tylko samsunga, bez znaczenia jaki to model , wszystkie inne marki sa zle najlepszy jest samsung.Czesto  go  denerwuje i  pytam ile  telewizorow  panasonic dzis sprzedales

Widzialem i slyszalem w jaki sposob to robi tzn gdy klient jest bardzo zdecydowany na kupno telewizora innej marki to wtedy ma szanse ze z tym telewizorem wroci do domu.W innym przypadku kolega przedstawia tylko zalety samsunga  a wady czesto wymyslone   telewizora tej  firmy ktora  klient chce kupic  firmy. Wiekszosc tych  klientow  zmienia po pewnym czasie  zadnie i  wybiera  samsunga.Kiedys doszlo  do smiesznej sytuacji, bylo to latem   w 2012  roku. Przyszedlem na spacer  do sklepu mm , rozmawiam z  kolega . Po pewnym czasie  podchodzi   niezdecydowany klinet i pyta jaki telewizor    42 calowy kupic. Oczywiscie zaraz kolega " uruchomil "  przedstawienie  zalet  samsunga .Po pewnym czasie   klient pomyslal ze tez jestem sprzedawca ale nic nie mowie  tylko slucham :) jaki telewizor pan  ma w domu i jaki  pan poleca.Odpowiedzial krotko i zdecydowanie.Najlepszy telewizory to plazmy  pioneera ale nie nie  ma juz  tych telewizorow  w sprzedazy. Na drugim  miejscu pod wzgledem jakosci jest panasonic.Czas reakcji panelu plazmowego  szybszy od kazdego lcd.Programy  telewizyjne w telewizorze plazmowym mozna ogladac pod kazdym katem bez utraty jakosci obrazu. Jesli nie chce pan przeplacic to polecam panasonica tx-p42x60e.Telewizor w korzystnej cenie  za  1580zl.Rozaczarowanie z jakosci obrazu w czasie ogladania programow sd i hd wykluczone.Kolega sie zdenerwowal i powiedzial ze wzywa  ochrone :)

To byl rok  2013 nie  2012 jak napisalem.Przepraszam za pomylke, w tym roku  tzn w 2013 zakonczono produkcje pdp czyli telewizorow plazmowych,

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko  dwa minusy za post? dlaczego tak malo:) , Prosze o wiecej minusow,  to impuls  do jeszcze wiekszej ilosci komentarzy

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przez to, że pomyliłeś roczniki ; D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.12.2016 o 20:54, KUBSIOL napisał:

a ja mam pytanko. Jestem od dzisiaj szczesliwym posiadaczem 58dx750.

Ustawienia prawdziwe kino plus zmiany z testu są dla mnie wystarczające, ale pytanie mam o tryb gra (jako, że z niego bede głównie korzystał).

Czy tryb gra w opcjach ma byc caly czas włączony? czy musze go wyłączac za kazdym razem gdy chce oglądac YT? Włączyłem tryb gra i widze ze wszystkie ustawienia sa takie jak ustawiałem podczas ogladania YT

podobnie ustawienia RGB. Normalne wydają sie ok, wezme PEŁNE i obraz blednie

Tryb gra blokuje Ci przede wszystkim upłynniacz (IFC), przez co pogarsza się odwzorowanie ruchu, ale maleje input lag. Zakres RGB powinieneś mieć ustawiony na ograniczony zarówno w TV jak i w konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


Opanowałem chyba większość opcji (a jest ich sporo). W tryb gra przechodzi automatycznie po wykryciu sygnału. A nawet po wyłączeniu tego trybu w sporo gier można bez problemu grać. 

Zakres RGB także sam ustawia, więc tu także sprawa rozwiązana. 

Przyznam, że po przesiadce na HDR i 4k trochę się zdziwiłem (pozytywnie).

Z minusów - słabe kąty widzenia (z 30st w bok i obraz wyprany z kolorów) oraz lekki cloudning (krawędziówka,ale mój poprzedni 47w809a też na toc cierpiał więc się przyzywczaiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KUBSIOL gratki z powodu udanego zakupu :)

Napisz mi proszę gdzie udało Ci się kupić bo ja nie mogę nigdzie wyrwać dx780 w 50 calach.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...