Skocz do zawartości
Maciej Koper

Panasonic DX750 (TX-55DX750) Test - UHD 4K 120Hz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dAweAwe napisał:

(...)Ale recenzje ma bardzo dobre, no i kosztuje 3000 zł - chociaż już nie tak łatwo znaleźć sztuki nie z wystawki.

Bo ten model ma bodaj 2 lata, poza tym jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie ta półka co DX750. Ale cena na pewno atrakcyjniejsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Xisiek napisał:

Bo ten model ma bodaj 2 lata, poza tym jeżeli chodzi o jakość obrazu to nie ta półka co DX750. Ale cena na pewno atrakcyjniejsza :)

Model 2015. Co prawda HD, ale jeśli poczytać recenzje to bardzo zachwalany. Na moje wymagania 4k nie było musem, a różnica w cenie ogromna. Może za parę lat, gdy 4k i hdr będzie bardziej dostępne, to się przesiądę na jakiś droższy model :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem w domu na testach 755c w 50 calach i Panasonica CX680 oraz CX700, jeżeli chodzi o jakość obrazu Sony był jak z innej epoki - nie chodzi o rozdzielczość, ale przede wszystkim o kolory i kontrastowosc obrazu. Do tego Sony miała dużo gorsze Kąty boczne, co dodatkowo pokazuje jak stary panel tam był zainstalowany. Sony natomiast znakomicie wyostrzal materiał 720p z USB i miał nieco lepsza ostrość i plynnosc obrazu ruchomego. 

Testy praktycznie wszystkie chwala każdy jeden tv, który jest testowany. Polecam zawsze aby przed kupnem ocenić własnym okiem czy obraz nam leży czy nie. 

PS. Kupowanie pod koniec roku 2016 modelu z 2015 jest ryzykowne - można kupić tv z zwrotów/ekspozycji.

Edytowane przez Xisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj złożyłem ofertę kupna na DX750 w Neonet, po zakupie nie było już go na stronie ma nadzieję że nie pochodzi z wystawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X8505C nie posiada jakiegokolwiek systemu wygaszania strefowego, więc szału nie będzie z czernią w porównaniu z pierwszym dwoma modelami. Jasność ok. 400cd/m2 i gamut niezbyt szeroki. Do Ultra HD na pewno lepiej sprawdzi się KS7000 i Panasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem mailowo i potwierdzono że jest zapakowany przez producenta i nigdzie nie stał. Zobaczymy czekam na przesyłkę.

Mam pytanie o połączenie mojego Blu-raya do TV 4K o co chodzi z tym oznaczeniem 4.4.4 lub 4.2.2 ( przepraszam jeżeli to naiwne pytanie) Bo będę musiał to jakoś skonfigurować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili 50st60

Warto się "przesiadać" na 58dx750/780 , czy lepiej poczekać na coś lepszego w tej cenie do 7k zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, skoro w rec napisane ze 750 i 700 to bracia blizniaki a 700 ma 60hz to chyba warto wziac tego 700? konbtrasty ma wieksze )wg tabelek) a i ekran satynowy, czy jednak doplacic i wziac 750 i miec spokoj ladnych pare lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

750 nie ma takich atutów aby "mieć spokój na parę lat" vs. 700. Myślę, że przeciętny użytkownik znacznie bardziej skorzysta z lekko mniej refleksyjnego ekranu 700 tki niż z tych 120Hz matrycy, a i wyższy kontrast to miły argument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dużą dozą prawdopodobieństwa końcówka 1oznacza model specjalny dla sieci handlowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek w opisie zauwazylem jedna roznice dxu701 ma Backlight Motion Rate 4K 1600 Hz a dx700e 1400 wszystko inne to samo czyli strzelam, ze to ta sama matryca satynowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MarcinL78 jak go kupisz, bo widzę że cena jest 4990pln to daj znać czy na Firefox OS chodzi cda.pl
Dzięki

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w piatek odbieram, bede testowal z hotspotem z tel bo jeszcze nie mam neta w chacie :) dam znac czy dziala, nie ma gdzies info czy dziala flash pod firefoxem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podpowie czy do DX750 można zastosować pilot do smart tv nr. kat.n2qbya000015 jak był w komplecie do serii AX ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jutro wybieram się do sklepu i byłem raczej nastawiony na Sony XD8577. Teraz zastanawiam się nad Panasonic DX750E. Co wybrać? Dajcie znać, proszę. Ważny dla mnie jest obraz w 4K HDR w grach z PS4 Pro. Szybka rada będzie na wagę złota!

Pozdrawiam i z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Najlepiej w takim przypadku zajrzec na flatpanelshd czyli przeczytac i porownac wyniki testu xd8577. xd8577 ma nizszy input lag od panasonica dx750 .W sony 35 ms  w trybie gra w panasonicu 44 ms na hdtvpolska .Nie jest  to duza roznica. Pozostale   wazne dane z testu na flatpanelshd  np kontrsat i jednolitosc poziomu czerni. W tym modelu sony sa slabe.Sony nie ma rekomendacji kupna na flatpanelshd .Panasonic dx750 na flatpanelshd  ma rekomendacje kupna , lepsze wyniki czyli np wyzszy kontrast i lepsza jednolitosc poziomu czerni.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1462946905

sonyxd85_large_26.jpg

13 minut temu, grundig napisał:

Witam.

Najlepiej w takim przypadku zajrzec na flatpanelshd czyli przeczytac i porownac wyniki testu xd8577. xd8577 ma nizszy input lag od panasonica dx750 .W sony 35 ms  w trybie gra w panasonicu 44 ms na hdtvpolska .Nie jest  to duza roznica. Pozostale   wazne dane z testu na flatpanelshd  np kontrsat i jednolitosc poziomu czerni. W tym modelu sony sa slabe.Sony nie ma rekomendacji kupna na flatpanelshd .Panasonic dx750 na flatpanelshd  ma rekomendacje kupna , lepsze wyniki czyli np wyzszy kontrast i lepsza jednolitosc poziomu czerni.

http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1462946905

sonyxd85_large_26.jpg

panasonicdx750_large_27.jpg

 

Mialy byc dwa zdjecia ale wyszly trzy, pierwsze i drugie  to sony, trzecie panasonic

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauważyłem, że na displayspecifications.com nie jest napisane, że DX750 odtwarza dźwięk DTS, jak i filmy w divx, czy faktycznie tak jest, czy to może drobne przeoczenie? Bo mam do wyboru 50DX750E i Sony 49XD835C a cenie 4500 za oba, ale to w Sonym jest napisane, że odtwarza np. DTS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...