Skocz do zawartości
Wajdos

6561 czy 7101

Rekomendowane odpowiedzi

Weź pendriva z czym tam chcesz i zobacz sam czy Ci odpowiada :) 7101 ma lepszą płynność i odwzorowanie kolorów :) A testy zacznij traktować z przymrużeniem oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym portalu opisałem moją przygodę z 7181 - biźniaczy model z dodatkowym soundbarem. W skrócie - wizualnie super, dźwięk zadowalający. Czerń wg mnie marna, podświetlenie nierówne. U mnie był spory clouding. No i do tego owad pod matrycą. Porównywałem z leciwym Sony 40W5500. Przy nim wieczorem czerni w zasadzie nie było. Ja zrezygnowałem głównie z tych powodów.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

A propos flatpanel podobno testowali model z inną matrycą 8 bit.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się było spodziewać po IPS. Tylko Kiki twierdzi, że dzisiejszy IPS w niczym nie ustępuje matrycy VA i wielu na te gadkę daje się nabierać...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego się było spodziewać po IPS. Tylko Kiki twierdzi, że dzisiejszy IPS w niczym nie ustępuje matrycy VA i wielu na te gadkę daje się nabierać...

Powaznie, on tak pisze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to hamulec, doskonale wie gnojek jak ogromna jest roznica. Trzba miec tupet aby tak w zywe oczy ludziom klamac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już cały internet wie jaki ma tupet ;- ) Kiedyś to jeszcze przechodziło ale dzisiaj to mam wrażenie, że naprawdę ktoś jeszcze w to wierzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz Gmeru, że nie cały. Zobacz ile jest jeszcze naiwnych osób tam piszących... Ba! Kupujących u niego. A jak jesteś niebieski to masz jeszcze kalibrację z magicznej kuli przesyłaną do kupującego telepatycznie. Wykonanej oczywiście na profesjonalnym sprzęcie (Spyder 3) ;)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty podział matryc na VA i IPS nie jest aktualny.

Są na rynku takie modele VA, które pod niewielkim kątem (30 - 40 stopni) zmieniają kolor czerwony w malinowy.

Dotyczy to także modeli 2016 z wyższej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty podział matryc na VA i IPS nie jest aktualny.

Są na rynku takie modele VA, które pod niewielkim kątem (30 - 40 stopni) zmieniają kolor czerwony w malinowy.

He,he - dobre, dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty podział matryc na VA i IPS nie jest aktualny.

Są na rynku takie modele VA, które pod niewielkim kątem (30 - 40 stopni) zmieniają kolor czerwony w malinowy.

Dotyczy to także modeli 2016 z wyższej półki.

Kiki/LOCOLOCO? :D Jak tam "banik" na elektrodzie? :D

A od czego są uchwyty ścienne z pełną regulacją? ;)

PS. Coś sporo ten Philips "oblał" czytanie różnych formatów wg flatpanelhd:

5066e802fd091bdemed.jpg

Ja bym się w niego nie pchał dopóki bym dobrze nie sprawdził na własnych materiałach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- "Są na rynku takie modele VA, które pod niewielkim kątem (30 - 40 stopni) zmieniają kolor czerwony w malinowy."

- "A od czego są uchwyty ścienne z pełną regulacją?"

Żeby regulować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Kiki/Locoloco dostał bana na elektrodzie?

Dostał. Nie pierwszego w ostatnim czasie.

Ale wróci. Zawsze wraca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostał. Nie pierwszego w ostatnim czasie.

Ale wróci. Zawsze wraca...

Ale nie za prędko ;) Przez 1 miesiąc nikogo na Philipsa i kalibrację na kolanie nie nabierze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Philipsa. Teraz to TCL jest na topie. Wcześniej Toshiba ale ona już nie istnieje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego Philipsa. Teraz to TCL jest na topie. Wcześniej Toshiba ale ona już nie istnieje...

Toshiba zwłaszcza model 7453 jak się nie mylę z direct-led i 700cd/m2 to całkiem niezły TV był.

A co do TCL-a to szczerze nie lekceważyłbym (mimo że to Kiki oferuje) i wolałbym niż Philipsa - modele TCL-a z 2015r. chociaż odtwarzały Youtubowe 4K, bo miały kodek VP9 - w przeciwieństwie do Philipsów, z resztą X1 od TCL-a zapowiada się kozacko z jasnością 1000 cd/m2, kwantową kropką, direct-led, 288-strefami spełniającymi kryteria certyfikatu UHD Premium a jak chińczyki sypną jeszcze dobrą ceną... Oby tylko ten Android 6.0 im wyszedł i działało to sprawnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najmocniejszy jest model 7181. Dobre audio i fajny design.

6561 jest za to w dobrej cenie.

Przez KODI wszystkie pliki (oprócz 8k) zagrają.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2015 trafił w sedno, akurat Philips ma tą przewagę nad SONY, że AndroidTV tu działa (swoją drogą nienawidzę Androida, oprócz AndroidTV :) ) skutkiem czego 6561 używany od początku maja wymagał restartów tylko związanych z aktualizacją softu. Mam nasłoneczniony salon, nie jestem maniakiem czerni, idealnego RGB itp. Po prostu od czasu do czasu oglądam telewizję (coraz rzadziej) i używam KODI (coraz częściej).

 

Majek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...