Skocz do zawartości
dudinr1

Wybór telewizora do konsoli i nc+ do 3 000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niezależnie od wyniku tego posta dziękuję za przeczytanie i pochylenie się nad moim problemem.

Im dłużej szukam tym więcej wiem, jednak coraz ciężej podjąć mi decyzję.

Jeśli nie uwzględniłem jakiejś ważnej informacji proszę zwrócić mi na to uwagę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 2 do 3,5m (jak gram na konsoli to siedzę bliżej po turecku na ziemi:) )
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost. Zasypiając oglądam telewizję pod kątem około 15%
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Zdecydowanie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z prawej strony. Jednak mieszkam przy wysokich drzewach więc słońce to nie jest duży problem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung ue32eh5000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? CEC, Smart TV opcjonalnie funkcję smart zapewniłem sobie poprzez OpenElec na Raspberry pi 3 i do tego bardzo chcę mieć CEC. Bardzo chętnie Ambilight 3 strefowy. Inputlag do 40 ms.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głównie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, Dekoder nc+, Openelec
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8 - 12 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową, możliwe że wynika to z tego że takie miałem i nie znam zalet błyszczącej więc się nie zamykam tylko na mat.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie filmy HD z mojego serwera, mało sportu. Ja już jest telewizja włączona to raczej jest "w tle".
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS3, PS4, na ile czas pozwoli, zazwyczaj są to 2-3 godzinne sesje 2-3 razy w tygodniu.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 55 cali aby wypełnić wnękę przygotowana na telewizor.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Mała ilość gniazd HDMI, powolna obsługa podstawowych funkcji, brak reakcji czy responsywność, zawieszanie się.
19. Preferencje co do marki ? Sony, Philips(ambilight)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Obojętnie ze wskazaniem na nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3 000 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Bardzo

Jeszcze kilka słów:

1. Funkcje smart są dla mnie mniej istotne ze względu na podłączoną po HDMI malinkę z Openelec, na której mam Emby, YT i emulatory;) i wszystko co jest mi potrzebne. Przyzwyczaiłem się i działa to wyśmienicie.

2. Ważne jest dla mnie aby tv miał co najmniej 4 gniazda HDMI.

3. Mile widziana opcja obsługi karty NC+.

4. Jeśli dopłacając uznajmy 500 zł mógłbym kupić sprzęt dużo lepszy i zwyczajnie przyszłościowy to proszę o taką informację.

I nurtujące mnie pytanie odnośnie Ambilight.

Czy warto w to inwestować? Boję się, że wydam więcej, a będzie po dłuższym użytkowaniu męczyło to oczy i okaże się zbędnym bajerem.

Czy ambilight działa dla dowolnego źródła sygnału? Jestem ciekawy Waszej opinii i tego jak ta technologia zdaje egzamin na przykład podczas grania na konsoli.

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, jednak chcę napisać co wybrałem.

Wybrałem telewizor samsung ue48h6400 w MM, kto wie może Polacy wejdą do półfinału Euro i dostanę zwrot, trzymamy kciuki:)

Kupiłem od razu z wysięgnikiem, ponieważ telewizor mam we wnęce, a to umożliwia oddalenie go od ściany.

Moje pierwsze wrażenia.

Za duży... tak myślałem przez jakieś 15 minut, pewnie szok po przesiadce z 32", teraz uważam że jest w sam raz.

120Hz matryca i z początku efekt teatru, jednak dość szybko się do niego przyzwyczaiłem, ciągle go widzę i muszę poszukać w opcjach jak to zmienić lub zmniejszyć.

Smart remote bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, szczególnie że teraz jednym pilotem steruję wszystkim co mam przy TV: Dekoder NC+, OSMC, a nawet PS3(choć to ostatnie raczej jako ciekawostka) :). Dodatkowo w OSMC zmieniłem mapowanie klawiszy i jest pełen komfort, jestem bardzo zadowolony.

Nigdy poza danymi w specyfikacjach nie zajmowałem się tematem InputLaga, a raczej nigdy go nie odczułem, tak jest i tym razem. Może i nie jestem zapalonym graczem w sieciowe strzelanki ale trochę pograłem (32 platyny psn, hehe;) ) i w moim odczuciu w trybie gry to nie przeszkadza i nie zauważyłem różnicy ani niczego co mogłoby mi przeszkodzić.

Przeszkadzają mi w zasadzie pierdoły i mam nadzieję, że w przyszłości to zmienią jakimś update.

Na przykład tryb gry jest zakopany w menu, a piłki pod jednym klawiszem, chciałbym móc to zmienić i może się da jeszcze po opcjach nie skakałem.

Brak możliwości wpisania własnej nazwy źródła, są do wyboru predefiniowane lub trzy kreski"---", choć może ta opcja jest, a ja jej zwyczajnie jeszcze nie widziałem.

Tyle w ramach podsumowania.

Mam jeszcze pytania:

1. Jeśli komuś w warszawie z forum mógłbym zlecić kalibrację to czekam na propozycję.

2. Czy istnieje sposób aby po wyłączeniu telewizora pozostawało napięcie na USB 1A? Również ze względu na obecność tego usb wziąłem ten model, pozwoliło mi to na podłączenie Raspberry pi 3 bezpośrednio do TV i schować wszystkie kable. Jednak nie chcę aby za każdym razem OSMC na malince "wyłączało się brutalnie" poprzez odłączenie zasilania.

3. Czy w opcji PIP istnieje możliwość wybrania jako źródła dwóch HDMI?

4. Czy jeśli zdecyduję się na moduł CI do nc+ to będę miał możliwość korzystania z Multiroom'u? Dekodery muszą być w jednej sieci.

Pozdrawiam,

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...