Skocz do zawartości
Duszolap

RGB Full czy Limited (PC>Projektor)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Niedawno trafiłem na następujący materiał w tym temacie. Przyznaje, że trochę czytałem o tym i jak zwykle zdania są podzielone. Chciałbym być pewien, że filmy i gry na projektorze odtwarzam w optymalnej jakości.

http://kodi.wiki/view/Video_levels_and_color_space

Z artykułu nie wszystko zrozumiałem, ale w skrócie wniosek autora jest taki

Full, Full, Full -- Video Level CORRECT : WtW & BtW Clipped, Single scaling. Both Desktop & Video Content will look correct but video content is also scaled during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are clipped so calibration will be more difficult

Limited, Full, Limited -- Video Level CORRECT : WtW & BtB preserved, Zero scaling. Best option for embedded video player as there is zero video content scaling during the Y'CbCr --> RGB color space transformation. BtB & WtW are preserved to make calibration easier. If using a Desktop it will look overly dark

Osobiście mam ustawione wszędzie full(0-255):

PC odtwarzacz (w moim wypadku Media Plyer Classic + LAV+MadVR, ale to nie ma tu znaczenia) >> sterowniki Nvidia rownież Full >> Projektor/TV też (extended RGB w przypadku mojego projektora).

Musze przyznać, że myślałem, że jest to jedyna "słuszna" konfiguracja, natomiast z artykułu wynika, że jednak opcja L,F, L jest korzystniejsza (tak to przynajmniej rozumiem)

Jakie jest Wasze zdanie / doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Gmeru lub Maciej Koper pisał dokładnie na forum odnośnie ustawień.Musiałbyś poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku ustawienie takie jak u Ciebie jest najlepsze pod względem jasności. Przy ustawieniu Limited (nie ma znaczenia gdzie) obraz jest szary. Być może w pomieszczeniu dostosowanym, tzw.: "batman's cave", opcja z Limited będzie skuteczna. U siebie oglądam na Full i dodatkowo lampa na high z ok 4 m, no ale to kompromis w adaptacji pokoju stołowego pod KD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...