Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje nieserwisowe oko i słabe zdjęcia powyżej to jest uszkodzenie matrycy. Tv do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe ze usterka  powstala w transporcie."Placek" na zdjeciu  wyglada dziwnie, moze to nie jest clouding ale uszkodzony  panel.Telewizory powinno przewozic  sie pozycji pionowej.Wtedy ryzyko usterki jest  mniejsze.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, za opinie, chyba jest to uszkodzona matryca, tylko dziwie się ze uszkodzenia są symetryczne względem siebie i bardzo równomierne

nic dziś śrubuję  oddać telewizor do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  odnosnie modelu dx700. Otoz w opcji jest taka nazwa 1080p pixel by 4 pixels ale niestety niedostepna . Gdzies wyczytalem ze poprawia to ostrosc kanalow hd. W jakis sposob ja aktywowac  posiadam sygnal z kablowki multimedia i tam jest max rozdzielczosc 1080i ustawiona.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, szaman693 napisał:

dzięki, za opinie, chyba jest to uszkodzona matryca, tylko dziwie się ze uszkodzenia są symetryczne względem siebie i bardzo równomierne,

czy telewizor mógł się uszkodzić podczas wyciągania go niewłaściwie z pudelka ?

poprosiłem sprzedawce o pokazanie mi matrycy czy jest cala, wyciągał go przez gore pudelka z trudem, bo telewizor jest dość ciężki, 

ja w domu najpierw rozebrałem pudełko a potem wyciągnięciem telewizor 

nic dziś śrubuję  oddać telewizor do sklepu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyjmowaniu telewizora z kartonu nie powinno nic sie stac , chyba ze cos uderzylo  w ekran lub telewizor  byl przewozny na plasko czyli w poziomie

Duzo osob nie wie jak poprawnie wyjmowac telewizor  z kartonu , ja tez kiedys nie wiedzialem.Najlepiej zrobic to jak na filmie .Na  tym filmie widac tylko jak wyjmuje sie plastikowe zabezpieczenia  , pozniej telewizor  powinno    sie chwycic od dolu i nie naciskac palcami   ekranu.Trzeba tez uwazac aby nie porysowac ekranu.

 

W linku  nizej jest  dokladny  film.

http://www.rtvmaniak.pl/7279211/jak-wyjac-z-pudelka-i-zainstalowac-telewizor-lg-79ug880/

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o poradę bardziej kompetentnych kolegów w sprawie tego telewizora. Jestem prawie na niego zdecydowany bo opinie ma pochlebne i cenowo mi pasuje bo chcę 58 cali. Jednak cały czas mi nie daje spokoju ta 60 hz matryca w nim, czy ktoś kto ma ten telewizor nie żałuje zakupu? Oglądam sporo filmów ale również meczy piłkarskich oraz sporo gram na konsoli więc czy wybór tego modelu będzie rozsadnym kompromisem między jakością a ceną? Patrzę jeszcze na dx750 ale w 58 calach jest droższy o 1500 zł co już wykracza poza mój budżet 5000 zł. Z góry dziękuję za pomoc bo ja na telewizorach to tak sobie się znam. Wiem ze dx750 ma 120 hz matrycę i lepszy HDR

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

I jeszcze nawiązując do mojej wcześniejszej wypowiedzi widzę też model DXU701 który jest tańszy od DX700, czym one się różnią bo nie widzę żadnych różnic na moje oko?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznice sa kosmetyczne. Dzwiek w dx700- VR-Audio True Surround  .W dxu701 VR-Audio Master Surround .

Druga roznica to typ panelu ,w dxu701 4K 1600 Hz BMR  w dx700 4K 1400 Hz BMR IFC .

Jesli chodzi o gry to zalezy jak wielkie masz  wymagania. Przykladowo  jeden z  posiadaczy tego telewizora  na avforums napisal Gra FIFA 16 w panasonicu dx700 prezentuje sie bardzo dobrze , brak opoznien.Wiedźmin 3, Metal Gear 5 znakomicie.

 

Jak to  wyglada na praktycznym przykladzie  kliknij na link nizej,.Telewizory w linku  maja wyzszy input lag , grac mozna bez problemow.

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38603-jaki-tv-40-43-cale/

 

 

W dx700  input lag jest nizszy  niz  as640  czyli bedzie ok.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o telewizorze i input  sa w linkach nizej

http://www.rtvmaniak.pl/9493606/panasonic-tx-58dxu701-wrazenia-opinie-i-specyfikacja/

nawet gdy telewizor ma input lag  60 ms to zauwazalna  roznica  bedzie widoczna tylko w zwolnionym tempie.   1 minuta 54 sekunda filmu , roznica  jest  widoczna tylko na zwolnionym tempie,Chyba ze ktos gra w sieci i zalezy mu na wynikach w grze.

https://www.youtube.com/watch?v=66qEUlsn2Qo

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarekzimin napisał:

 Jednak cały czas mi nie daje spokoju ta 60 hz matryca w nim, czy ktoś kto ma ten telewizor nie żałuje zakupu? 
 

60Hz matryca jeśli ma dobry uplynniacz potrafi dac lepszy obraz od 120Hz z niedopracowanym uplynniaczem np. taki maja tanie Philipsy i LG. Możesz wiec być spokojny i zaoszczędzić 1500zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie martwi to ostrosc obrazu w tym modelu, jak tak sie przegladam tym trybom sklepowym to sony i samsung maja te literki przykladowo na ekranie bardziej wyrazne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, 

udało mi się zwrócić przedni telewizor  tx-58dx730e do sklepu, ze względu na uszkodzona matryce, 

od wczoraj jestem posiadaczem modelu TX-58DXM710, z sieci media markt

chciałem się podzielić spostrzeżeniami,

może to co pisze jest śmieszne, ale 730 odbiór kanałów z telewizji naziemnej był dużo lepszy, nie wiem czy tunery tv zamontowane w tym telewizorze są lepsze ?

kolory  były bardziej nasycone, i miął lepszy dźwięk, 

 

 wydaje mi się ze model TX-58DXM710 jest dożo słabszy, 

 

jeśli ktoś mógłby to coś powiedzieć na ten temat był bym bardzo wdzięczny 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt naziemna d..y nie urywa 1 i 2 w hd całkiem spoko. Mi natomiast nie odpala .avi  a miał odpalac. Ktoś cos wie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego pliku avi nie mozna odtworzyc?  avi to tylko  kontener tak to sie  nazywa . Jakie kodekI video  sa obslugiwane  H,264,MPEG1,MPEG2 .VC1. WNV9 .Kodek video  to nie wszystko  , jest jeszcze  kodek audio.  Zalezy od  kodeka  ,cytat

Obecnie ilość najróżniejszych formatów plików potrafi przyprawić o zawrót głowy. Niekiedy instalując nawet zaawansowane paczki kodeków zdarzy się, że jakiś plik muzyczny, zdjęcie czy film zwyczajnie nie chce się odtworzyć

Mozna sprawdzic jaki kodek jest w pliku avi.Przykladowo  pobierajac filmy z youtube sa  konwertowane do do pliku  mp4 i popularnych kodekow ktore sie uzywa ,wtedy nie ma problemu z odtworzeniem zadnego pliku filmowego.Takim przykladem jest np dodatek dla firefoxa w przegladarce internetowej w komputerze czyli np  youtube best video downloader.Kazdy pobrany plik  przy pomocy tego programu  i wybraniu  mp4  jest odtwarzany bez problemu w telewizorze.

Mozesz pobrac wszystkie pliki z youtube i kazdy  plik  filmowy bedzie mozna obejrzec w telewizorze.

Youtube Best Video Downloader 2 taka jest dokladnie nazwa dodatku.

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem u mnie obraz w niektórych scenach obraz jest jak przez mgle, i to dziwne odwzorowanie kolorów, czerwony jest jakiś dziwny.

niektórzy piszą o kalibracji, wydaje mi się ze dużo nie pomoże...

dziś w sklepie widziałem 40 cali hitachi w 4k i wydawało mi się ze ładniej świeci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, szaman693 napisał:

 

nie wiem u mnie obraz w niektórych scenach obraz jest jak przez mgle, i to dziwne odwzorowanie kolorów, 

Nie ma prawa nic takiego występować jak obraz przez mgłę. W jakich okolicznościach dostrzegasz taki efekt? Co jest źródłem sygnału? Jaki profil masz ustawiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

źródłem jest telewizja naziemna, i na wcześniejszym telewizorze było ok. 

efekt dostrzegam w takich scenach połowa ekranu jest delikatnie jasna, a druga polowa delikatnie ciemna.

przy całkiem jasnych scenach jest ok, przy ciemnych czerń tez jest ok, 

odwzorowanie barw mi się nie podoba,

w ciągu dnia jedny tryb na którym cos widać to "dynamic", zieleń jest wtedy nie do zniesienia(jak w samsungu), (próbowałem jakiś mecz obejrzeć) a czerwień ma jakiś dziwny odcień, 

w trybie kino, lub prawdziwe kino, kolory są trochę wyblakłe jak "wyprane w wybielaczu"

jedyne co ten telewizor ma dobre to czerń, 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej napisales  ze posiadales tx-58dx730e i oddales do sklepu, teraz posiadasz  TX-58DXM710 i tez jest zle?.Jesli kolory sa wyblakle to przeciez mozesz zwiekszyc nasycenie kolorow . Jesli mozesz to zrob zdjecie ekranu na ktorym bedzie  widoczne  menu z ustawieniami telewizora   i problem z  obrazem. Przykladowo  w linku nizej jest podobny przyklad ktos pisze ze  tylko jakosc dzwieku w telewizorze jest dobra,Jeszcze jak to napisal  dzwiek o dziwo w miare dobry, wszystko inne zle a inna osoba  ktora zrobila zdjecie  telewizora w domu ma  zupelnie inne zdanie na ten temat.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/panasonic-tx-50ds630e-test.html

Edytowane przez grundig
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

model tx-58dx730e świecił bardzo ladnie, porostu matryca była uszkodzona i tylko w nocy było to widać,

teraz mam porównanie do TX-58DXM710. bawiłem się trochę nasyceniem i kontrastem ale nie udało mi się uzyskać pożądanego wyniku.

trudno będzie uchwycić to na zdjęciach. zdjęcia zrobię dziś wieczorem..

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, szaman693 napisał:

źródłem jest telewizja naziemna, i na wcześniejszym telewizorze było ok. 

efekt dostrzegam w takich scenach połowa ekranu jest delikatnie jasna, a druga polowa delikatnie ciemna.

przy całkiem jasnych scenach jest ok, przy ciemnych czerń tez jest ok,

w ciągu dnia jedny tryb na którym cos widać to "dynamic", 

A na jakich kanałach widzisz ten problem? I co dokładnie rozumiesz pod pojęciem " mgła"?

PS, To co piszesz - jedyny tryb na którym w dzień cos widać, to dynamiczny- świadczy najpewniej o uszkodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2016 o 23:23, veil napisał:

Fakt naziemna d..y nie urywa 1 i 2 w hd całkiem spoko. Mi natomiast nie odpala .avi  a miał odpalac. Ktoś cos wie?

 

Napisales do mnie na priv ale napisze  tutaj.Moze ktos bedzie  szukal  informacji o kodekach to przeczyta.

Musialbys skorzystac z jakiegos programu do zmiany kodeka i  przeprowadzic konwersje.Jakie pliki video i kodeki sa obslugiwane np  video mp4, kodek video h264, mpeg1,mpeg2.mpeg4.

kodek audio AAC,Dolby digital,dolby digital plus , HE-AAC,Mp3

strona 184  w instrukcji

Wspomniales tez o rozjasnianiu obrazu,byc moze chodzi o funkcje eco jesli funkcja bedzie wlaczona i w pokoju bedzie jasno to ekran bedzie jasniejszy , jesli w pokoju bedzie ciemno to ekran bedzie ciemniejszy .Jesli nie chcesz aby ekran rozjasnial sie  lub sciemnial to trzeba wylaczyc eco.funkcja eco to oszczedzanie  energii.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, po testowałem go trchę dzisiaj mam nastepujace wnioski:

jesli chodzi o kolory dobrze widać to na przykładzie testu dla telewizorów 3d, gdzie wyświetlane sa dwie jednakowe plansze  na jednej kolor czerwony jest jasno czerwony a na drugiej wpada w bordowy porostu nie na całej matrycy kolor jest taki sam.

jeśli chodzi o efekt mgły o którym mówiłem, widoczny jest przy szybkich scenach przy obrazach lekko podświetlonych,  wydaje mi się ze związane jest to z cloudingiem, 

wówczas obraz traci ostrość. 

oto kilka zdjęć, król po prawej jest ok, rycerz po lewej ma kolczugę i ta kolczuga jest jak przez mgle  (materiał jest w 4k z hdr)

 

IMG_20161221_214729034.jpg

IMG_20161221_214738480.jpg

 

 

IMG_20161221_214848747.jpg

Edytowane przez szaman693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...