Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czepiacie się tego 60Hz.... zwykły śmiertelnik ( w tym ja) nie zauważy różnicy. Widziałem ten telewizor na żywo i wydaje mi się że jest naprawdę super. Obraz żyleta, a co do momentów w firefox os.... i tak wolę ten system od androida pod każdym względem więc jestem w stanie wybaczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po "sportowej sobocie" melduję: hokej,koszykówka, wyścigi motorowe bez zastrzeżeń ☺ piła i tu nie wiem czy nie jest to zasługa netii ale przy kanałach w "hd" jest całkiem całkiem, śmigające białe kółko nie smuży.

A na szachach sprawdzałes ;):D:lol: .

pozdro

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się tego 60Hz.... zwykły śmiertelnik ( w tym ja) nie zauważy różnicy. Widziałem ten telewizor na żywo i wydaje mi się że jest naprawdę super. Obraz żyleta, a co do momentów w firefox os.... i tak wolę ten system od androida pod każdym względem więc jestem w stanie wybaczyć :)

Oczywiście, żejest w stanie zauważyć. Wystarczy postawić dwa teleizory 60 i 120Hz obok siebie i włączyć ten sam materiał ze sportem.

"Taki portal poleca TV z matrycą 60Hz"

Trafiając na to forum, myślałem, że testy są obiektywne. Przynajmniej, bardziej niż na czarnym forum.

Ale czytając coraz więcej tych testów, moja wiara zaczęła się chwiać...

Może inaczej jednak się nie da. Może każde tego typu forum jest od kogoś, od czegoś zależne

I żeby było jasne. To tylko moja subiektywna, prywatna ocena!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam

Tu digitalus :) Nie ma zadnego znaczenia czy matryca jest 60 hz czy 100 hz.Najwazniejsze sa wrazenia wizualne.W przypadku 50dx700 wrazenia wizualne sa dobre.Przyklad z avforums.W skrocie co napisal uzytkownik dx700.Super telewizor.Katy boczne w dx700 lepsze od poprzedniego telewizora samsung 55h6400.Jesli ktos chce moze sprawdzic jaki jest panel w samsungu 55h6400 , matryca 120Hz VA. Panasonic dx700 jest lepszy od samsunga z panelem 120hz. Takie ma zdanie posiadacz dx700.

http://hdtvpolska.com/topic/33033-test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400/

Gra FIFA 16 w panasonicu dx700 prezentuje sie bardzo dobrze , brak opoznien.Wiedźmin 3, Metal Gear 5 znakomicie.Bluray doskonale.Standardowe rozdzielczosci czyli sd dobrze.Ogolnie dx 700 oceniam bardzo wysoko.Bardzo polecam dx700.Telewizor po kalibracji.

I got the Dx700 today and it really is a superb tv. I don't watch any live broadcasts so my tv is for gaming, catch up tv, and bluray/DVD.
First of I want to dispel those comments about viewing angles. It's been said that viewing slightly off centre causes picture degradation. This is nonsense. There is a a good tolerance level for moving off centre and it's better than my Samsung 55h6400.
Also much has been said about input lag with games. Once again i haven't had any problem at all. I play FIFA 16 on PC at 4K without any discernable lag at all. It's exactly the same as with my Samsungs. I don't use gaming mode either!!
The picture quality of 4K games is breathtaking. FIFA 16 looks incredible. Witcher 3, metal gear 5. Dirt rally, gta 5 project cars all absolutely superbly at 4K. I even managed to get perfect golf to run smoothly at 8k. The dx700 is an excellent 4K gaming PC.
Blurays look excellent. I really think that one needs to play older movies shot on celluloid to gain the maximum effect. Digital movies are washed out by comparison. This doesn't matter what tv is used. Celluloid is better than digital. Vertigo is a very challenging movie and will test any tv. It looks rather good on the dx700. I tried the Searchers, Shane, and the African Queen and all look excellent. Avatar looks good but it's computerised graphics and colour are eclipsed by the deep natural colours of the African Queen. My black and white reference bluray is school for scoundrels from 1960. This is a crystal clear remaster and one of the best I've ever seen. It looks absolutely marvellous on the 700.
Standard definition video looks good too. I didn't see any ghosting.
So how does it look with 4K video. I have no idea because there's nothing to watch. I tried a few YouTube 4K streams but they only run at 2k and are pointless nature videos that make it impossible to judge how a 4K tv will perform with the real thing. Yes they looked good but it's meaningless stuff to me. Let's see how proper movies look.
Overall I rate the dx700 highly. It's not run in yet so will improve.
Gaming is truly superb at 4K. Bluray looks good as do standard def videos. I can't see where all the problems listed in reviews and comments are.
I highly recommend the dx700.
I wanted to add that I've subscribed to Netflix to try out the 4K and the videos of nature, oceans etc are truly breathtaking. The picture quality is astonishing. I've calibrated the settings and wow what an unforgettable experience it is to look at these scenes in 4K.
This to has gone up even further in my estimations.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czytam ten test i znowu zapytam o nieszczęsną funkcję Timeshift. Czy ten model posiada tak ekskluzywną funkcjonalność, którą każdy zewnętrzny tuner z nagrywarką miał już 10 lat temu? W zeszłorocznej serii CX Panasonicowi nagle gdzieś się owa funkcjonalność zapodziała a we wszystkich testach o tym cicho jak makiem zasiał. Jak to jest, że telewizory z trzema rodzajami podwójnych tunerów i podwójnym gniazdem CI+ nie potrafią pauzować i przewijać telewizji "na żywo"? W telewizorach serii CXW7 na niemiecki rynek ostatnia aktualizacja po cichutku przywróciła brakującą funkcję. Stało się to po licznych jękach i skargach do niemieckiego oddziału Panasonica. Polskiego klienta Panasonic ma oczywiście w głębokiej d... i serie CX na nasz rynek tego prezentu nie dostały. A może dlatego, że polskiemu użytkownikowi TV to niepotrzebne? Osobiście częściej korzystam z funkcji Timeshift niż z opcji PVR, bo co można nagrywać z naszej telewizji? Za to całkiem wkurzające jest gdy np kuchenny przepis nagle mignie mi przed oczami i nie zdążę go przeczytać. O sporcie podczas wydalania przefiltrowanego przez moje nereczki piwa już nawet nie wspomnę. Czy w 2016 roku do telewizora z super-hiper-tunerami naprawdę trzeba dokupić zewnętrzny tuner z nagrywarką? To może niech Panasonic zacznie na polski rynek sprzedawać monitory bez tunerów a zaoszczędzą jeszcze więcej.

Edytowane przez xtrem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na szachach sprawdzałes ;):D:lol: .

pozdro

A na szachach sprawdzałes ;):D:lol: .

pozdro

Szachy nie są na moje nerwy,nie mogę patrzyć jak król bije dame

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, żejest w stanie zauważyć. Wystarczy postawić dwa teleizory 60 i 120Hz obok siebie i włączyć ten sam materiał ze sportem.

"Taki portal poleca TV z matrycą 60Hz"

Trafiając na to forum, myślałem, że testy są obiektywne. Przynajmniej, bardziej niż na czarnym forum.

Ale czytając coraz więcej tych testów, moja wiara zaczęła się chwiać...

Może inaczej jednak się nie da. Może każde tego typu forum jest od kogoś, od czegoś zależne

I żeby było jasne. To tylko moja subiektywna, prywatna ocena!

To wyjaśnij dlaczego w przypadku ubiegłorocznej serii CX680, nikt nie jest w stanie w 100% stwierdzić, jaka jest matryca: 50/60Hz, czy 100/120Hz? Testy ludzi, którzy profesjonalnie się tym zajmują na co dzień i nie widzą różnicy? Wystarczy, że Panasonic nie podał tej informacji na papierze...

Wracając do tematu DX, czekałem na serię DX i wstrzymywałem się z zakupem, ale gdy ogłosili specyfikację, zrezygnowałem i zacząłem szukać CX700 - żeby finalnie kupić CX680, a raczej jego niemiecki odpowiednik, czyli CXW684 - dzięki czemu mam nagrywanie na USB i tuner DVB-S z 4K - czyli dostęp do dwóch kanałów 4K FTA na Hot Birdzie :). Jeśli HDR w serii DX jest 'częściowe' w DX700/DX730 (przy cenach od 5,5k za 58 cali), a 'pełne' dopiero w DX750/DX780 (przy cenach od 7k za 58 cali), to cenowo według mnie jeszcze za drogo na HDR. Modele bez HDR, DX650 jeszcze niedostępny lub drogi, a DX600 (najtańszy 4k) w 55 calach od 4,5k zł. Czyli mamy nowsze, niekoniecznie lepsze, ale za to droższe - seria CX680 w 55 calach kosztowała nawet poniżej 4k zł, a CX700 tysiąc drożej. Nie wiem, jaką to robi różnicę, ale rok temu od serii CX680 był Super Bright Panel, a w tym roku dopiero od serii DX750, poniżej jest Bright Panel (a także Local Dimming jest od DX700, rok temu było już w CX680).

Moje uwagi co do CX (część pewnie aktualna w DX):

- nagrywanie na USB: szkoda, że musi być totalnie oddzielny dysk na to przeznaczony, na który nie można nic wrzucić z zewnątrz (Panasonic go formatuje po swojemu), do tej pory był brak TimeShift, ale podobno aktualizacja w CX ją dodała (nie wiem, czy do wszystkich modeli), za to w serii DX już w specyfikacji na stronie Panasonica mamy informację "Nagrywanie USB-HDD (z funkcją przewijania programów na żywo)" - to do użytkownika xtrem. Niektóre programy nie dają się nagrywać, ale to już nadawcy blokują, nie producent (chyba)...

- TV Anywhere/Remote - apki tylko na Androida oraz iOS (brak WP, czy wsparcia dla PC - laptop), ciekawe, czy mają ograniczenie terytorialne na kraj po IP, czy TV Anywhere działa zagranicą?

- brak wsparcia dla DTS (a także HD-Master/High Resolution), rozumiem, że może nie być dekodowania, ale nie ma nawet opcji, żeby przesłać przez HDMI ARC, czy optyka dalej - szkoda, bo materiał w 4K najlepiej odpalać z USB (chyba, że ktoś ma potężną grafę w kompie), więc musimy mieć ścieżkę w Dolby Digital...

- opcja "1080p Punkt z 4 punktów" - dużo jest opinii, że materiał w 1080p lepiej wygląda na matrycy FHD, niż na 4K, więc myślałem, że ta funkcja 'robi' matrycę FHD z 4K - łącząc ze sobą 4 piksele, czyli dostaną takie 2w1 ;) Jednak obraz z włączoną opcją jest moim zdaniem gorszy - ciekawe byłoby porównanie mając dwa TV tej samej wielkości obok siebie, jeden Panasonica z włączoną tą opcją, drugi z matrycą FHD i tym samym materiałem...

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach tu na forum jest wszystko opisane i można porównać w zakładce odwzorowanie ruchu cx700 i dx700 a konkretnie po prawej stronie jest zdjecie obiektu testowego i widać jak poruszający się obiekt jest rozmyty w dx700 i jak to wygląda w cx700. Każdy może porównać czy i jak jest rozmyte i czy jest powielanie krawędzi. Chodzi o blur czyli rozmycie a nie o skoki (judder) .

Najlepsze pod względem niwelacji rozmycia są sony i samsung bo nie wystarczy tylko panel 120 hz ale jeszcze to musi być dopracowane. Panasonic niestety jest pod tym względem przeciętny. Może dlatego różnica jest słabo widoczna pomiędzy cx700 z 120hz i dx700 z 60hz panelem.

Testy tu na forum lubią panasonic a.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Każde źródło video SAT/DVB-T/Cable nadawanie w Polsce to 1080i/50Hz.

50 półobrazów i 50 razy na sekundę.

Wyjątek to jeszcze gorszy BluRay z 24p fps-em. Czyli ok. 48i fps.

Całe to upłynnianie zostało wymyślone dla ratowania przemysłu filmowego (24fps) na naszych ekranach TV.

Wiele lat krytykuje się efekt tzw "teatru" (nadpłynności) na matrycach TV.

To dlatego producenci TV stosują dziś głównie matryce 50/60 Hz. Jest znacznie taniej w produkcji i bez utraty korzyści dla kibica sportu.

Kiedy wycelowana w piłkarza kamera zawsze rejestruje ostry obraz tego piłkarza i piłki to i tak mimo TV 240 Hz trawa będzie się rozmazywała tak jak kibice na trybunach.

Na szczęście EURO będziemy mieli ze źródła 1080i.

Gorzej z Olimpiadą z Brazylii, bo tam na źródle będzie 30i a nasi nadawcy podadzą jako 1080i/50Hz.

Wniosek:

Jeżeli oglądasz dużo filmów BluRay 24 fps to tylko wtedy warto zainwestować (nawet kilka tysięcy) w matrycę UHD 120 Hz.

Testy są prowadzone bez wskazania, kiedy wynik dotyczy 24fps czy 25 fps czy 30 fps.

Najlepiej pokazać super płynny obraz na materiałach YT 4K 60 fps.

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2015 widziałeś chociaż raz transmisje meczu w przyzwoitej jakości ?

Polecam np. jakiś mecz ekstraklasy z satelity w NC+

Wtedy różnice miedzy 60Hz a dobrym 120Hz , czyli takim TV co potrafi zrobić dobry użytek z matrycy 120Hz

zobaczysz nawet jak masz -10 dioptrii :P

Baaaa, na takim TVN 24 HD widać już różnice w ostrości tekstu z informacjami przesuwających się na dolnym pasku.

Edytowane przez Slawko1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja o matrycy 50/60Hz nie chcę nawet słyszeć. Szkoda, że w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami w piłce nożnej szanowna redakcja nie wzięła do testów dobrych modeli z matrycą 100/120Hz. Jak dotąd z nowych przetestowanych modeli do sportu nadaje się jedynie KS8000, ale ma niezbyt atrakcyjną cenę dla przeciętnego Polaka. Philips i Panas dx700 z matrycami 50/60Hz do komfortowego oglądania sportu się nie nadają. LG UH7707 mimo szybszej matrycy ma swoje wady, wiadomo jakie. Do Euro zostało już niewiele. Dobrze by było, żeby redakcja wzięła się za jakieś sensowniejsze modele w jednocześnie sensownych cenach np. Panas 58DX750 czy Samsung KS7000 (55", 60"), bo te modele nie mają kosmicznych cen i mają matryce 100/120Hz i przy tym oferują szeroką paletę barw.

Edytowane przez rafcio76r
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie modele Panasonic jakieś mocno oszczędne, mogli by dać panele 10-bit, a wszędzie 8-bit panel .

Tylko DX900 ma 10bit panel S-MVA.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No fakt strasznie ten rok jest coś okrojony jeśli chodzi o TV - no wiadomo że jest taki np. Panasonic DX 900 :D Może SONY XD 94/93 wyjdzie w testach jak W905 :) 10-bit Panele itp... ;)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)nie zaplace za tv tej samej wielkosci co 50g20 wiecej niz zaplacilem za moj stary tv.

ile kosztowalo g20 6-8lat temu?

Trafiając na to forum, myślałem, że testy są obiektywne. Przynajmniej, bardziej niż na czarnym forum.

Prosze nie okreslac mianem "testu" radosnej tworczosci opisu telewizorow,stosowanej przez zawodowego handlarza.

Testy, ktore robia Gmeru z Maciejem w pelni zasluguja na to okreselenie z tego powodu, iz

sa sparametryzowane (pomiary np. jasnosc, kontrast, gamut) + stosowana jest konkretna/powtarzalna metodologia, samodzielnie mozesz porownywac wyniki pomiedzy soba. Nie wspominajac nawet o tym, ze pomiary sprzetu robi jeden z najlepszych kalibratorow w naszym kraju.

PS.Nie porównujmy Bentleya z Polonezem.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile kosztowalo g20 6-8lat temu?

Prosze nie okreslac mianem "testu" radosnej tworczosci opisu telewizorow,stosowanej przez zawodowego handlarza.

Testy, ktore robia Gmeru z Maciejem w pelni zasluguja na to okreselenie z tego powodu, iz

sa sparametryzowane (pomiary np. jasnosc, kontrast, gamut) + stosowana jest konkretna/powtarzalna metodologia, samodzielnie mozesz porownywac wyniki pomiedzy soba. Nie wspominajac nawet o tym, ze pomiary sprzetu robi jeden z najlepszych kalibratorow w naszym kraju.

PS.Nie porównujmy Bentleya z Polonezem.

Ad. 1. Dokladnie 3599,00zl za wersje 50 cali i oferowal juz wtedy rozdzielczosc obrazu w ruchu na poziomie 1080linii. I nie - nie interesuje mnie zdanie testera na temat taki czy rozdzielczosc takiego obrazu uwa,a za wystarczajaca czy nie bo zdanie jest jak guwno - kazdy bedzie twierdzil, ze jego smierdzi mniej albo wrecz wcale :).

W ogole nie interesuje mnie czyjekolwoek zdanie na jakikolwoek temat :). Interesuja mnie fakty i pomiary.

Ad. 2. Wlasnie o te fakty i pomiary chodzi :). Corax bardziej, w tych miejscach gdzie czegos nie da sie poprzec pomiarami, zaczyna sie na tym forum "kikiwanie" i wyglaszanie subiektywnych opinii i stad mam wrazenie zaczelo sie dyskredytowanie pomiaru kontrastu ANSI albo podawanie rozdzielczosci obrazu ruchomego - bo nie da sie tego obronic jesli pomiar wychodzi 2x nizszy niz u konkurencji.

I pojawia sie wlasnie takie pierdolenie trzy po trzy, ze jest dobrze a nawet lepiej. Tyle, ze mnie to nie interesuje bo jest to wlasnie sybiektywne pierdolenie o tym fo sie komu podoba a nie dyskusja o faktach.

Czaisz czy namalowac?

ile kosztowalo g20 6-8lat temu?

Prosze nie okreslac mianem "testu" radosnej tworczosci opisu telewizorow,stosowanej przez zawodowego handlarza.

Testy, ktore robia Gmeru z Maciejem w pelni zasluguja na to okreselenie z tego powodu, iz

sa sparametryzowane (pomiary np. jasnosc, kontrast, gamut) + stosowana jest konkretna/powtarzalna metodologia, samodzielnie mozesz porownywac wyniki pomiedzy soba. Nie wspominajac nawet o tym, ze pomiary sprzetu robi jeden z najlepszych kalibratorow w naszym kraju.

PS.Nie porównujmy Bentleya z Polonezem.

Ad. 1. Dokladnie 3599,00zl za wersje 50 cali i oferowal juz wtedy rozdzielczosc obrazu w ruchu na poziomie 1080linii. I nie - nie interesuje mnie zdanie testera na temat taki czy rozdzielczosc takiego obrazu uwa,a za wystarczajaca czy nie bo zdanie jest jak guwno - kazdy bedzie twierdzil, ze jego smierdzi mniej albo wrecz wcale :).

W ogole nie interesuje mnie czyjekolwoek zdanie na jakikolwoek temat :). Interesuja mnie fakty i pomiary.

Ad. 2. Wlasnie o te fakty i pomiary chodzi :). Corax bardziej, w tych miejscach gdzie czegos nie da sie poprzec pomiarami, zaczyna sie na tym forum "kikiwanie" i wyglaszanie subiektywnych opinii i stad mam wrazenie zaczelo sie dyskredytowanie pomiaru kontrastu ANSI albo podawanie rozdzielczosci obrazu ruchomego - bo nie da sie tego obronic jesli pomiar wychodzi 2x nizszy niz u konkurencji.

I pojawia sie wlasnie takie pierdolenie trzy po trzy, ze jest dobrze a nawet lepiej. Tyle, ze mnie to nie interesuje bo jest to wlasnie sybiektywne pierdolenie o tym fo sie komu podoba a nie dyskusja o faktach.

Czaisz czy namalowac?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intrygujące , że w testach pod względem jakości obrazy ubiegłoroczne telewizory Sony serii X85 czy Panasonic CX700 bija na głowę tegoroczne ich odpowiedniki pomimo faktu posiadania przez nich tak głośno reklamowanego HDR. Na plus tych z roku jest fakt posiadania funkcji 3D czego nowości 2016 w tej samej klasie już nie posiadają. Czy to jest więc krok do przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tylko DX900 spełnia standardy HDR do wyświetlania .

Implementacja HDR do takich TV jak DX7... nie ma sensu i po co go tam ładują.

Taki chwyt marketingowy bo to modne i na topie ....ale prawdę mówiąc to robienie z klientów idiotów.

Więc lepszym rozwiązaniem jest na obecną chwilę poszukanie tanich Wysokich modeli z serii 2015

jak ktoś chce mieć dobry TV za mniejsze pieniądze. A jak kogoś stać niech kupuje oczywiście modele 2016.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intrygujące , że w testach pod względem jakości obrazy ubiegłoroczne telewizory Sony serii X85 czy Panasonic CX700 bija na głowę tegoroczne ich odpowiedniki pomimo faktu posiadania przez nich tak głośno reklamowanego HDR. Na plus tych z roku jest fakt posiadania funkcji 3D czego nowości 2016 w tej samej klasie już nie posiadają. Czy to jest więc krok do przodu?

Odpowiednikiem CX700 w tegorocznej serii jest DX750 i tak należy je porównywać.

DX700 to zeszłoroczny CX680

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie :

Ale 65CX700 kosztuje 7500,00 a 65DX750 11500,00

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko. Ja się na telewizorach średnio wyznaję, myślę o kupnie tego tv bo mi się po prostu podoba. I tu takie zapytanie. Czy mojemu synowi zapalonemu graczowi playstation 4 będzie wszystko ładnie i płynnie chodziło? Wiem że pod gry się kupuje jakieś specjalne tv, ale nie będę wydawał fortuny na jeszcze jeden telewizor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie pytanko. Ja się na telewizorach średnio wyznaję, myślę o kupnie tego tv bo mi się po prostu podoba. I tu takie zapytanie. Czy mojemu synowi zapalonemu graczowi playstation 4 będzie wszystko ładnie i płynnie chodziło? Wiem że pod gry się kupuje jakieś specjalne tv, ale nie będę wydawał fortuny na jeszcze jeden telewizor...

W takim razie polecam rozejrzeć się za CX680. Można je jeszcze bez problemu kupić - model z roku poprzedniego.

Do konsoli input-lag na poziomie 55ms powinien być co najmniej zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam.

CX680 to dobra propozycja ale nowy model czyli DX700 tez jest dobry do gier

Input lag na poziomie 40 ms to wynik dobry.Tak podaja zachodnie serwisy np Amerykanski CNET.input lag lag w dx700 w trybie gra na poziomie 52 ms to tez niezly wynik.

Najlepiej przeczytac komenatrze z avforums.Poprzednia strona tego tematu

CYTAT

W skrocie co napisal uzytkownik dx700.Super telewizor.Katy boczne w dx700 lepsze od poprzedniego telewizora samsung 55h6400.W samsungu 55h6400 , matryca 120Hz VA, input lag 42ms. Panasonic dx700 jest lepszy od samsunga z panelem 120hz. Takie ma zdanie posiadacz dx700.

Gra FIFA 16 w panasonicu dx700 prezentuje sie bardzo dobrze , brak opoznien.Wiedźmin 3, Metal Gear 5 znakomicie.Bluray doskonale.Standardowe rozdzielczosci czyli sd dobrze.Ogolnie dx 700 oceniam bardzo wysoko.Bardzo polecam dx700.Telewizor po kalibracji.

W linku nizej zawansowane ustawienia obrazu dla dx700. 58 cali


Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

haha czekałem rok czasu by w końcu dzisiaj kupić model Sony z roku 2015 65X8505C. Bardzo chciałem model 65XD8505 ze względu na jej grubość tylko 4 cm i ładny wygląd ramki. Jak się okazało nowość technicznie jest gorsza od swego poprzednika , bo i brak 3D , i matryca IPS co mnie nie odpowiada. Tak więc musiałem przecierpieć te prawie 8cm staruszka. No ci najważniejsze dałem za niego równo 8000 w Media Ekspert. Z HDR zrezygnowałem świadomie.

Edytowane przez sterbid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Implementacja HDR do takich TV jak DX7... nie ma sensu i po co go tam ładują.

Taki chwyt marketingowy bo to modne i na topie ....ale prawdę mówiąc to robienie z klientów idiotów.

He, he, he, he ... o tym pisałem już dawno.

Tzw. ucieczka do przodu. Kolejny marketingowy chwyt?

A dlaczego jest promowany przez technologiczne portale?

Bo w temacie musi się dziać żeby było o czym pisać i co testować.

A pamiętacie jaki był ruch jak wchodziło 3D, potem 3D bez okularów Toschiby? A skurwione telewizory?

Life must go on. Pamiętacie to ?

Producenci zrobią wszystko żeby nam wcisnąć nowe modele. Wydadzą każdą kasę na marketing.

A czy to będzie hit czy kit odpowiedzcie sobie sami.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...