Skocz do zawartości
Gmeru

LG Super UHD 4K z certyfikacją Dolby Vision - polska premiera 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 25.12.2016 o 12:17, Amralew napisał:

Panowie będzie w ogóle ten test?;-)

Też długo czekałem na test tego modelu, ale gdy w końcu (bo też dość późno) pojawił się na http://www.rtings.com/ w zasadzie wszystko, co mnie ciekawiło, dowiedziałem się. I nie jest to model udany w kontekście HDR zaimplementowany w TV z matrycą IPS (jasność szczytowa oraz poziom czerni), jak również pod względem jakości podświetlenia krawędziowego stosowanego przez LG. Jasność maks. zaledwie około 400 nitów. To już UH85 osiąga jasność około 550 nitów. Czerń dużo powyżej maksymalnych wartości wymaganych przez UHD Premium. Prócz tego poszerzona paleta kolorów też słaba, jak na rok 2016, bo ledwie 91%.

Dlatego sadzę, że ze względu na powyższe parametry (szczególnie bardzo mizerną jasność i słabą czerń) LG Polska samo zadecydowało, aby nie udostępniać tego TV do testów, bo jest to przecież model flagowy, a jego osiągi w porównaniu do bezpośredniej konkurencji (a nawet modelu LG z niższej półki) są bardzo wstydliwe. Lepiej więc dla LG, ażeby jak najmniej potencjalnych zainteresowanych tym flagowym modelem o tym wiedziało. Bo w sklepie TV prezentuje się co najmniej dobrze, również ze względu na świetny wygląd. Nawet porównując w sposób amatorski obrazy z filmikami demonstracyjnymi ze stojącymi w pobliżu modelami premium konkurencji nie dostrzega się różnić. Ale są one niemałe, jednak dopiero w domu wychodzi to na jaw, przede wszystkim w warunkach kinowych (zaciemniony pokój).

Jakkolwiek pod względem jakości obrazu jest poprawa w stosunku do UF950V. Chociaż UH950V nie ma dwóch tunerów, ma nieco słabsze (cichsze) głośniki, nie ma wyśmienitej, jak dla mnie, podstawki, którą ma UF950V oraz prawie na pewno ma słabszy procesor, może też mniej pamięci RAM (ale właśnie niekoniecznie)

Osobiście odradzam kupowanie UH950V. Kolejny flagowy model, to kolejna progresja, jeśli ma to być LCD IPS od LG z najwyższej półki. Pojawił się już komunikat LG Polska na ten temat i jak zawsze brzmi on ciekawie, robiąc całkiem dobre wrażenie. Możliwe, że kolory będą już naprawdę bardzo dobre. Piszą, że również jasność została zwiększona (a o ile, pewnie dowiemy się dopiero z ww portalu- chyba, że tym razem LG Polska udostępni TV chłopakom z hdtvpolska.com), dochodzi też poszerzone HDR (o HLG [Hybrid Log Gamma]) oraz istotne poszerzenie kątów widzenia, jak również nowy webOS 3.5 i kilka innych drobniejszych rzeczy. Nic natomiast nie chwalą się polepszonym kontrastem i jakością (techniką) podświetlenia, więc trudno powiedzieć, czy będzie nadawał się do kupienia przez nieco bardziej wymagające osoby. Do oglądania w ciemnym pokoju na pewno nie.

A tutaj komunikat prasowy LG (nie ma go jeszcze w polskim internecie poza stroną LG): http://www.lg.com/pl/biuro-prasowe/dla-prasy/informacje-prasowe/nowe-telewizory-super-uhd-z-matrycami-nano-cell-debiutuja-na-ces-2017

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Niestety muszę potwierdzić, w wielu kwestiach lg uh950V to krok do tyłu w porównaniu do uf950V. Najbardziej widoczne różnice zaobserwowałem przy odbiorze sygnału telewizyjnego HD i bluray. Obraz mniej wyrazisty, sprawia wrażenie mniej rozdzielczego - słabsze skalowanie, twarze bardziej "plastelinowe". Telewizor lubi nadmiernie pokazywać obraz w brązach, zabarwiać różowo-fioletowymi odcieniami. Mam wrażenie że uh950 jest także słabszy w ruchu, bardziej rozmazuje obraz (co by potwierdzał słabszy czas reakcji matrycy). Uh ma także zdecydowanie gorsze kąty widzenia. Obraz wysokiej rozdzielczości podobny - ale kto cały czas ogląda materiały UHD z youtuba - ten telewizyjny wygląda gorzej. Dźwięk gorszy z głośników a nawet ten cyfrowy wysyłany światłowodem do kina domowego. Webos, może i bardziej dopracowany, ale wcale nie szybszy - mam wrażenie że wręcz przeciwnie ale to szczegół. Uf 950, miał swoje wady, jak problemy z podświetleniem, pionowymi pasami czy przyciemnionymi górnymi rogami ( w uh jest lepiej) ale poza tym obraz wyglądał naturalniej i atrakcyjniej. Najprawdopodobniej w uh użyto słabszych przetworników i procesora obrazu. Mam wrażenie że brak testów tego najwyższego modelu Lg lcd  to dyplomatyczny zabieg (lepiej nie pisać wcale niż źle). Muszę przyznać że jestem rozczarowany tym produktem, HDR, Dolby vision to dodatek do udanej reszty - tutaj tak nie jest. Takie są moje wrażenia po kilku dniach użytkowania tego telewizora.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, tommor napisał:

Witam.

Niestety muszę potwierdzić, w wielu kwestiach lg uh950V to krok do tyłu w porównaniu do uf950V. Najbardziej widoczne różnice zaobserwowałem przy odbiorze sygnału telewizyjnego HD i bluray. Obraz mniej wyrazisty, sprawia wrażenie mniej rozdzielczego - słabsze skalowanie, twarze bardziej "plastelinowe". Telewizor lubi nadmiernie pokazywać obraz w brązach, zabarwiać różowo-fioletowymi odcieniami. Mam wrażenie że uh950 jest także słabszy w ruchu, bardziej rozmazuje obraz (co by potwierdzał słabszy czas reakcji matrycy). Uh ma także zdecydowanie gorsze kąty widzenia. Obraz wysokiej rozdzielczości podobny - ale kto cały czas ogląda materiały UHD z youtuba - ten telewizyjny wygląda gorzej. Dźwięk gorszy z głośników a nawet ten cyfrowy wysyłany światłowodem do kina domowego.

To fakt, że UH950 nie jest najbardziej udany, no ale bez żartów. Nie ma żadnych istotnych różnic w skalowaniu obrazu pomiędzy nim, a UF950. Twoje plastelinowe twarze i inne niuanse wynikają tylko i wyłącznie z ustawień, kalibracji telewizora. Dźwięk także nie ma prawa być gorszy, gdy idzie przez złącze toslink.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, kalibracja pomaga. Sam tego doświadczyłem, zresztą kalibrowałeś mojego UF950V. Moje uwagi i spostrzeżenia wynikają z użytkowania jednego i drugiego, to tak jak przesiadka z jednego samochodu do drugiego, wyłapiesz różnice. Wiem że po kalibracji może być lepiej, ale wydaję się (to moje zdanie) że potencjał jest słabszy że to taka bardziej ekonomiczna wersja mająca skusić HDR-em i Dolby Vision. Nie mam pojęcia co Lg wsadziło do środka, ale nie jest tak dobrze jak to może wynikać z danych na papierze. UH bardziej smuży, jest mniej ostry w ruchu a obraz telewizyjny i nie tylko wygląda po prostu gorzej, sprawia wrażenie mniej rozdzielczego - nie wiem dlaczego. Zauważyłem też nadmierne wygładzanie obrazu, tam gdzie kiedyś było ziarno już go nie ma. Co do dźwięku przez wyjście cyfrowe, nie będę się upierał, ale takie było moje pierwsze wrażenie (a obejrzało się trochę koncertów). Mój egzemplarz ma lewą stronę ekranu w odcieniu różowym może przez to kolory wyglądają nienaturalnie w dziwnych odcieniach fioletu - zamierzam to reklamować po to nie licuje z tytułem premium. Jak będzie co kalibrować, to się odezwę.

Pozdrawiam

A tak na marginesie, czy UH850 nie jest bardziej udany pod względem jakości obrazu? Podobno ma mniejszy czas reakcji matrycy ok. 10 ms a nie prawie 20, a co za tym idzie lepsze odwzorowanie ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że UH850 nie odbiega istotnie od UH950 i vice versa. Ogólnie są to już takie pułapy cenowe, że dopłaciłbym nieco do OLED'a i przeniósł się do innej galaktyki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Sprawa z UH950 została całkowicie rozwiązana. Stoję przed wyborem nowego TV i ma to być Lg oled (chcę przenieść się do innej galaktyki). Waham się pomiędzy E6 a C6 (ma być 3D) czy Twoim zdaniem któryś z nich jest zdecydowanie lepszym wyborem? Nigdy nie miałem zakrzywionego ekranu i trochę się go obawiam (lęk przed nieznanym)  - czy zakrzywienie ma znaczenie w przypadku oleda? Zastanawiam się czy efekt 3D jest lepszy na zakrzywionym czy nie ma to znaczenia. Zauważyłem że E6 ma wyższą jasność szczytową, czy jest to dostrzegalna różnica przy normalnym oglądaniu tv? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

C6 jest zakrzywiony. Dlatego wybrałem E6. W bonusie mam extra design i wbudowany soundbar, który niczym nadzwyczajnym nie jest.

Ale się nie skrzywiłem ;) .

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...