Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać, najnowsze tytuły z dźwiekiem Dolby Atmos zaczęły ukazywać się na UHD-BD. I przewidywania, że ten format będzie promowany, a wydania na BD będą traktowane po macoszemu mogą sią sprawdzić.

Na BD jeden nowy tytuł:

91UsuHNXB8L._SL1500_.jpg

Za to w DTS X na BD ukaże się ich więcej: http://hdtvpolska.com/topic/36819-dtsx-nie-dziala/?p=383309

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tytuł, wydany w niemczech (Koch), ma posiadać niemiecka sciezkę w Dolby Atmos (oryg. ang DTS-MA 5.1)

http://www.amazon.de/gp/product/B01C3TAA1E/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=6742&creativeASIN=B01C3TAA1E&linkCode=as2&tag=data09-21

Za to w maju, w Japonii wyjdzie z angielskim Atmosem bluray Monsters The Dark Continent (ten film zostal oryginalnie zmiksowane w Dolby Atmos, może wiec w przyszłości dostaniemy go na UHD BD z taka sciezka)

Jesli chodzi o brak "imersywnych" sciezek na plytach BD, które wystepuja na UHDBD, to mozna sie bylo tego spodziewac. Mam nadzieje, ze bedzie to zjawisko przejsciowe (1-2 lata)

Kolejna, taka nowość, której brakuje w zapowiedziach Atmosa na BD a jest on potwierdzony na UHD BD to Raisen

http://www.amazon.com/gp/product/B01E1N2ISI/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=9325&creativeASIN=B01E1N2ISI&linkCode=as2&tag=data020a-20&linkId=LFR4ZMW5VG5FVNJB

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewne pytanie. Ile jest filmów z Atmos, ale działającym w polskiej ścieżce językowej?
Podkreślam działanie Atmos przy polskiej ścieżce dźwiękowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba nie widziałem jeszcze polskiej ścieżki w dolby truehd, a co dopiero w atmos;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli osoba preferująca filmy z lektorem lub w polskiej ścieżce nie ma co sobie głowy zawracać tą technologią? Ile z filmów pozwala puścić ścieżkę z Atmos, i napisy polskie (Oryginalnie na płycie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atmos + lektor to muszą być niezapomniane wrażenia :D Nikt chyba jeszcze nie wpadł na wydanie takiego tworu...

Atmos + polskie napisy - jest tego co nieco, z tym, że np. Sony, Fox czy Disney niemal wyłącznie wydaje swoje filmy z Atmosem na UHD BD.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, misfit napisał:

Atmos + lektor to muszą być niezapomniane wrażenia :D Nikt chyba jeszcze nie wpadł na wydanie takiego tworu...

Hehehehehe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytania:
Czy na ampli lepiej puścić sygnał zdekodowany przez laptopa i MPC HC (Klite) po HDMI, czy przepuścić sygnał bez dekodowania i pozostawić to amplitunerowi? Jak to ma się do jakości tego dźwięku?
Tutaj też kolejne pytanie się rodzi. Czy mając amplituner bez wsparcia DTS-HD i Atmos, ale dekodując sygnał w laptopie, będzie to grało jak należy?
Teoretycznie wystarczy dowolny Ampli z siedmioma kanałami, ustawiony w "Direct", a odpowiednio zdekodowany w MPC HC sygnał będzie rozprowadzony do odpowiednich kanałów. Czy dobrze to rozumiem?
Oczywiście zostaje tutaj kwestia czy MPC HC jest w stanie zdekodować również Atmos tak jak to robi z DTS-HD, bo tego jeszcze nie sprawdzałem? ;)
Ktoś, coś wie i sprawdzał?

Edytowane przez Erill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze takie pytania:
Czy na ampli lepiej puścić sygnał zdekodowany przez laptopa i MPC HC (Klite) po HDMI, czy przepuścić sygnał bez dekodowania i pozostawić to amplitunerowi? Jak to ma się do jakości tego dźwięku?
Tutaj też kolejne pytanie się rodzi. Czy mając amplituner bez wsparcia DTS-HD i Atmos, ale dekodując sygnał w laptopie, będzie to grało jak należy?
Teoretycznie wystarczy dowolny Ampli z siedmioma kanałami, ustawiony w "Direct", a odpowiednio zdekodowany w MPC HC sygnał będzie rozprowadzony do odpowiednich kanałów. Czy dobrze to rozumiem?
Oczywiście zostaje tutaj kwestia czy MPC HC jest w stanie zdekodować również Atmos tak jak to robi z DTS-HD, bo tego jeszcze nie sprawdzałem? 
Ktoś, coś wie i sprawdzał?
Zostaw dekorowanie amplitunerowi

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Zostaw dekorowanie amplitunerowi

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Dekodowanie

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zostawię.
A sytuacja gdy sam ampli nie dekoduje DTS-HD i Atmos? Czy dekodowanie przez laptopa tutaj pomoże, czy już umarł w butach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Zostawię.
A sytuacja gdy sam ampli nie dekoduje DTS-HD i Atmos? Czy dekodowanie przez laptopa tutaj pomoże, czy już umarł w butach?
Jeśli ami ma wbudowane dekodery choćby DTS i DD to i tak zostawiłbym dekodowanie DTS core i DD core przez amplituner. Lepszy dźwięk wg mnie. U mnie jak np blu Ray dekoduje do pcm to dźwięk jest dużo gorszy niż dekodowany przez amplituner. Potestuj sam.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko zbyt dużej różnicy nie usłyszałem, ale jest. Teraz próbuję zmusić wszystko do odtwarzania w 5.1.2 Atmos, a nie 7.1

Sygnał z HDMI w Lenovo G710 ze zintegrowanym intelem HD4600m, a player MPC HC z LAV, bo FFDschow nie wspiera ponoć Atmosa :/ Szkoda, bo bardzo lubię te dekodery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edytować się nie da niestety. Otóż nie udało mi się zmusić do dekodowania atmosa w laptopie. Za to po przepuszczeniu czystego DTS-HD MA, lub Dolby TH do ampli wszystko śmiga.
Kwestia tylko tego, że coś te filmy w efekty górnych głośników są skąpo odziane.
Transformersy ledwo co, Słoneczny patrol też mało, Król Artur już całkiem fajnie. 13 godzin w Benghazi fajnie, Wielki mur też coś tampokazuje :P
Tak czy siak za mało tego. Powiedziałbym, że takie efekty dodatkowe, a nie filmy kręcone z Atmosem, bo sytuacji do jego wykorzystania w filmach było znacznie więcej niż uwzględnił producent :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopie jak Transy u ciebie wypadają słabo z efektami to chyba coś masz ze sprzętem nie tak..:--) ekstra efekty z atmosem masz np. Transformers 4,  Everest, Wojownicze żółwie ninja 1 i 2 itd.

Na rynku polskim jest już ponad 50 filmów z atmosem I napisami pl. Tylko nie wszystkie filmy z atmosem są naszpikowane efektami pod atmosa np.

Snajper jak dla mnie zero efektów sufitowych.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...