Jump to content
Sign in to follow this  
renesis

Pytanie o tuner tv i monitory

Recommended Posts

Mam proste pytanie które może dla wielu zwolenników telewizorów może wydawać się dziwne.

Czy jest sens posiadania urządzeń z tunerem tv ?

Dzisiaj korzystam wyłącznie z wyjść HDMI. Ani razu nie użyłem analogowych wyjść w moim tv przez ostatnie 4 lata . Czy dzisiaj jest wymagany tuner tv do oglądania jakiejkolwiek TV która podaje nam sygnał do firmowego dekodera a z niego idzie sygnał po kablu hdmi do naszego telewizora (np jak w NC+). Czy w przyszłości ktoś bedzie wymagał tunera TV skoro nawet konsole już go nie wymagają? Jeżeli tuner będzie zbędny to jaka będzie różnica miedzy tv a monitorem,pomijając zbędne dodatki jak webOS czy android tv ?

Nie zrozumiałem za bardzo o co chodzi. Tuner TV?

Odpowiem tak...jest to wiedza ogólna:

Każdy telewizor ma wbudowany tuner DVB-T, wystarczy podłączyć antenę naziemną i działają wszystkie darmowe naziemne.

Niektóre telewizory wyposażone są dodatkowo w tuner DVB-S/DVB-S2 (do kanałów HD). Czy są można zauważyć z tyłu telewizora bo ma wówczas koło wejścia na antenę naziemną jeszcze wejście na antenę satelitarną.

Jak masz nc+ czy cyfrowy Polsat to masz też kartę i trzeba jeszcze dokupić moduł CI+, w który wkładasz kartę a sam moduł w odpowiedni slot z tyłu telewizora.

Jak nie masz w telewizorze DVB-S to z satelity korzystasz podpinając zewnętrzny dekoder pod HDMI.

O tych konsolach nie wiem co odpowiedzieć...Głupie pytanie ;) bez urazy.

Telewizory zawsze będą używały tunerów. Mogą być one zminimalizowane, umieszczone wewnątrz telewizora, ale zawsze będą, no chyba że sygnał będzie podawany z internetu to nie muszą być.

Różnica między telewizorem a monitorem...Serio to długi wywód mógłby być, ale podstawowe:

Wielkość,

Przy podłączeniu TV do PC mogą być problemy z rozdzielczością i podawanym sygnałem, coś z Hz, ale aż tak się nie znam,

Bardziej zaawansowane matryce w telewizorach,

Monitory projektowane są pod PC i np. są zaprojektowane pod gry, telewizory mogą, ale nie muszą.

Moim zdaniem te smart dodatki typu Android TV są krokiem do popularyzacji telewizji internetowej, ale realia są takie że oprócz tego co masz już zapisane w 4K to materiałów na żywo w tej rozdzielczości nie ma. Na razie czekamy na telewizję fullHD, ale i to będzie pewnie standard za jakieś 10 lat.

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

PS. A dlaczego wybiera się to co firmy telewizyjne zapodają? Bo ludzie nie siedzą w mediach tak głęboko, wolą mieć dziennik o 19, serial o 20 i jakąś tam gwarancję stabilności i jakości transmisji sportowej na żywo. Telewizja to ograniczenia dla pewnej grupy użytkowników, coraz większej grupy, stąd hybryda z aplikacjami internetowymi w telewizorze. Ale to właśnie to rozwiązanie daje nam do dyspozycji wszystko to co jest dostępne. Może to stworzyć kolejną grupę, która nawet na to nie jest gotowa, ale też tworzy grupę w której materiał 4K to jakość, która jest pożądana.

Moja tylko uwaga, nie jakość jest ważna a treść ;)

Pozdro

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka