Skocz do zawartości
mobor

Nintendo NX to... Nintendo NEXT !!?? Nowa konsola Nintendo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie plotki na temat pojawienia się nowej wersji PS4 (PS4K?) zelektryzowały społeczność konsolową. Ale to nie jedyna bomba atomowa tego roku! Do gry powraca Nintendo i wygląda na to że zamierza mocno walnąć pięścią w stół.

Tym razem Nintendo powraca do walki o rynek po odrobieniu lekcji z bolesnej (finansowo) porażki jaką odniosła ich ostatnia propozycja - Nintendo WiiU. Plotki głoszą, że ta ostatnia zakończy swój żywot na koniec tego roku (rezygnacja z produkcji).

8544f50e2255ee55619ec3ed21686bc8.jpg

Najnowsza konsola Nintendo, ma podobno być oparta o procesor mocniejszy o ok 30% od tego w XBOX One, grafika ma być z kolei o 50% wydajniejsza od tej z PS4. Całość ma współpracować z aż - uwaga - 12GB pamięci RAM (3GB na NinOS i 9GB na gry).

Dane wydają się być sprawdzone ponieważ pochodzą od developera który pracuje na devkicie nad nową grą na ów upcoming-system.

Całość ma być zaprezentowana już w kwietniu (Nintendo Direct) ale moim zdaniem Nintendo zrobi to na targach E3

Na premierę konsoli Nintendo zamierza rzucić następujące tytuły:

•Super Mario NEX, from what i've heard it's very close to Mario Sunshine in terms of Graphics/Gameplay.
•Zelda Wii U: Definitive Edition NEX
•Luigi's Mansion
•Fifa 17
•Call of Duty
•Deus Ex Mankind Divided
•Dragon Quest
•Mass Effect Trilogy: Definitive Edition
•Mass Effect Andromeda, (launch window)

9 generacja konsol nadejdzie zatem o wiele szybciej niż nam wszystkim się wydawało. Możliwie?

Źródło: https://www.reddit.com/r/Nintendo_NX/comments/4cyr2t/details_regarding_nx_console_nx_ue4_dev/

Edytowane przez Gmeru
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem,czy na bieżąco będą na niego wydawane gry AAA.

Coś mi się nie wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem,czy na bieżąco będą na niego wydawane gry AAA.

Coś mi się nie wydaje...

Pod tym względem w obecnej generacji To akurat WiiU stoi bardzo mocno, więc o to bym się nie martwił.

Ta specyfikacja wygląda aż za mocno :) Ciekawy jestem ile z tego się potwierdzi. Faktycznie chyba zbliża się prezentacja tej konsoli bo coraz więcej pojawia się plotek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie pisząc AAA pewnie autor miał na myśli także te tytuły taśmowe, których zabrakło na WiiU. Myślę, że N nie dopuści kolejny raz do takiej sytuacji... ale moc jest w związku z tym niezbędna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczenie sprzętu o 50% mocniejszego niż specyfikacja PS4 w dzisiejszych czasach nie jest niczym szczególnym a już na pewno nie kosztownym. Przeciwnie - wprost trudno by było znaleźć rozwiązanie słabsze od zaproponowanego do tego typu zastosowań. 3 teraflopy wydajności to przecież w dzisiejszych czasach średnia klasa wydajności. Na pochwałę i uznanie zasługuje spora ilość pamięci RAM....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wypuszczenie sprzetu 50% wydajniejszego niz ps4 bedzie bankowo tansze niz cena ps4 w momencie premiery... Smiem twierdzic, ze dzis sprzet o wydajnosci rownej 150% ps4 to koszt dla klienta jakies 1200-1300zl. Dzis 2-3x wiecej szybszego ramu mozna dostac za rownowartosc tego co wsadzano na pocAtku do ps4, wyzej taktowany procesor z 2x wyzsza ilosci rdzeni, wyzej taktowane gpu z duzo wyzsza iloscia jednostek wykonawczych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc już nie mogę się doczekać tej prezentacji NX choć też myślę, że na e3 bardziej to zrobią, choć jakaś konsoli zajawka na wcześniejszym direct by była miła niespodzianką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...