Skocz do zawartości
Gmeru

Graliśmy w Uncharted 4: Kres Złodzieja - robi wrażenie?

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wrzucałem jeszcze ciepły 18 minutowy gameplay z najnowszej odsłony Uncharted 4: Kres Złodzieja na PlayStation 4 a już dziś miałem okazję osobiście zasmakować dokładnie tego co oglądaliśmy na filmie. W Warszawie pojawił się także sam Ricky Cambier - główny projektant studia Naughty Dog, który opowiedział nieco więcej o fabule oraz o nowościach w rozgrywce na jakie natkną się gracze.

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td][td]
6.jpg
[/td]

Uncharted to jedna z ikon konsoli PlayStation. Ta przygodowa seria gier akcji od lat pokazuje co można stworzyć na domowe konsole jeżeli zabierze się za to tak zdolny zespół jak Naughty Dog. Seria, która praktycznie od pierwszej części wyznaczała graficzne standardy panujące na rynku konsol. Do tej pory pojawiły się trzy części, które zadebiutowały na PlayStation 3. Nie tak dawno wydano je także w formie reedycji na PlayStation 4 z pełnym Full HD i 60 kl./s

14.jpg

Osobiście wszystkie części przeszedłem dlatego oczekiwania co do najnowszej są naprawdę duże. Akcja gry rozgrywa się m.in. na Madagaskarze ale trafimy też do miasta czy zwiedzimy zaśnieżone tereny. Naszym zadaniem jest odnalezienie skarbu pirata Henry’ego Avery. W życiu głównego bohatera pojawia się nowa postać. Jest to Sam, który okazuje się jego.... bratem. Po zaprezentowanych do tej pory materiałach możemy się także spodziewać powrotu znanych postaci z poprzednich części gry.

Dodatkowo, wszystkich przechodzi dreszcz emocji związany z tym, że to pierwsza gra od Naughty Dog tworzona w 100% z myślą o PS4. Czyli graficzne cuda na ekranie naszych telewizorów HD będą tutaj codziennością. Czy rzeczywiście tak jest?

5.jpg

Jak to wygląda!

Zacznę od tego co już moim zdaniem przeszło wręcz w parodię przy jakichkolwiek newsach związanych z grami na konsole. Czyli w czym to chodzi i ile ma klatek :lol: Jest 1080p i 30 kl./s w trybie kampanii dla pojedynczego gracza. Koniec tematu ;) Czas przejść do szczegółów związanych ze smaczkami i w ogóle z tym co widzimy na ekranie. A już na tym krótkim odcinku rozdziału 10 można zobaczyć jakie cuda osiągnęli twórcy i na co stać cały czas PS4. No właśnie. Miałem 30 minut na wypróbowanie najnowszego praktycznie finalnego kodu, który prawdopodobnie rozgrywał się w pierwszej połowie gry. W końcu to dopiero 10 rozdział! Zacząłem go w aucie terenowym razem z bratem Sam'em oraz Sully'm, z którymi razem ruszyliśmy szukać skarbu piratów na Madagaskarze.

10.jpg

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to rewelacyjny wręcz model jazdy jak na przygodową grę akcji. Ten element często bywa naprawdę niedopracowany jednak tutaj twórcy oddali nam bardzo przyjemny i wygodny sposób sterowania pojazdem. Jadąc, czujemy różne nierówności a samochód zdecydowanie reaguje na to co znajdzie się pod jego kołami. Np. drobne kamienie czy... błoto. Słynne błoto bym rzekł. Dlaczego?

12.jpg

Brodząc po wodzie, błocie, między wodospadami mogłem podziwiać jak żywy i realny wydaje się świat. Drobiny błota przyklejają się do opon i gdy głębiej wjedziemy to chlapią na lewo i prawo brudząc zarówno auto jak również uczestników podróży. Oni zresztą cały czas reagują na to co dzieje się na ekranie. Ich uwagi wydają się pomocne by trafić do celu (szczególnie, że na ekranie nie ma żadnej mapy) albo są po prostu dow[beeep]nymi komentarzami do zaistniałej sytuacji np. gdy podjechałem i oblałem wszystkich wodą z wodospadu ^_^ Dodam, że gra była już w języku polskim a dubbing dawał radę.

Jadąc przez sawannę mogłem zaobserwować, że wszystko w okół żyje. Tu jakaś małpa wyskoczyła przed auto a tam z kolei wjechaliśmy w stado ptaków, które od razu się rozleciały. Na koniec wisienka na torcie czyli podziwianie widoków na całą okolicę. Chociaż tutaj dało się zauważyć pewne uproszczenia to jednak widać jaki ogrom pracy został włożony w projekty tego wirtualnego świata. Moim zdaniem to najładniejsza gra na PS4 jaka do tej pory wyszła. I aż się boję jak zobaczę np. etapy śnieżne :o albo bogate w szczegóły miasto :blush:

Grafika jest naprawdę niesamowita i często będziecie się zatrzymywać tylko po to by zobaczyć horyzont czy też podziwiać najdrobniejsze szczegóły z jakich zbudowany jest świat.

Nowości w rozgrywce

Ricky Cambier opowiedział też o nowościach związanych z samą rozgrywką. Generalnie wszystko wydaje się znajome i od razu poczułem się jak ryba w wodzie. Rozgrywka jest liniowa a my przemy do przodu odkrywając kolejne etapy historii. Wszystko przy udziale efektownych strzelanin oraz rozwiązywaniu różnych zagadek. Jednak dało się odczuć omawiane zmiany. Co dokładnie dodano?

13.jpg

Wprowadzono np. u wrogów element świadomości związany z zagrożeniem. Jeżeli będziemy zbyt nieostrożni to mogą nas usłyszeć a nad ich głowami pojawi się znak w kształcie diamentu koloru żółtego lub czerwonego. Nie muszę chyba tłumaczyć z czym to się wiąże. Jeżeli będziemy chcieli wyeliminować wrogów po cichu to musimy być bardzo ostrożni. Dodatkowo wprowadzono możliwość oznaczania wielu przeciwników.

15.JPG

Do dyspozycji gracza oddano także przydatne narzędzie jakim jest lina zakończona hakiem. Dzięki niej można pokonać szybko rozpadlinę czy wykonać skoki między budynkami. W udostępnionym etapie można było spróbować także walki wręcz, która wydaje się bardzo podobna do tego co już mogliśmy przeżyć w poprzednich częściach Uncharted.

Będzie hit?

Odpowiedź jest prosta: musi i chyba musiałby nastąpić jakiś kataklizm aby stało się inaczej. Seria z przytupem wchodzi w nową generację i jak można się było spodziewać powoduje graficzny opad szczęki. A to wszystko (zapewne) ubrane w naprawdę ciekawą i wciągającą historię. O tym przekonamy się już 10 maja podczas polskiej premiery.

[td]
2a.JPG
[/td][td]
8.JPG
[/td]

1a.JPG
Nie mogło zabraknąć spotkania z ... ;-) Pozdrawiamy też naszych kolegów z PPE.PL i PSX Extreme!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle chłopaki poszły sobie pograć ....ja ty muszę w fabryce tyrać, a testu KS9000 jak nie było tak niema :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Uncharted jest absolutnym wzorem dla gatunku gier przygodowych. Jest świetnie zbalansowana - pomiędzy strzelanina, eksploracją, platformówką a jakimś tam zagadkami. Do tego zawsze dostajemy produkt świetnie zaprojektowany i wykonany. To wszystko sprawia że kolejne części łykam jak pelikan - w ciemno, i nigdy nie żałuję wydanego grosza. To lepsza i bardziej wciągająca rozrywka od jakiegokolwiek filmu przygodowego.

Ostatnio Tomb Raider idzie w podobnym kierunku ale nadal seria ta jest - w moim odczuciu - bardziej przynudnawa. Szczególnie pod względem scenariusza wypada bardzo ubogo

Jeżeli SONY pozwoli Uncharted serii umrzeć to będzie poważny błąd biznesowy. Z drugiej strony, znalezienie developera, który utrzyma tak wysoki poziom będzie sporym wyzwaniem o ile w ogóle możliwe. W ostateczności jednak zawsze można liczyć na pomoc ze strony Naughty Dog w developerce co miało już miejsce w przeszłości przy okazji realizacji spin-off'ów;)

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle chłopaki poszły sobie pograć ....ja ty muszę w fabryce tyrać, a testu KS9000 jak nie było tak niema :)

Haha. Doczekasz się. Już pisałem ;p Ale wszystko w swoim czasie. Jak masz zamiar coś kupić to na pewno jeszcze poczekasz ;-). Kwiecień - maj to będą miesiące kiedy postaramy się zrobić jak najwięcej. Ale musimy trzymać się dat ustalonych także przez samych producentów. Szkoda tylko, że nie idą one często w parze z dostępnością w sklepach....

Dla mnie Uncharted jest absolutnym wzorem dla gatunku gier przygodowych. Jest świetnie zbalansowana - pomiędzy strzelanina, eksploracją, platformówką a jakimś tam zagadkami. Do tego zawsze dostajemy produkt świetnie zaprojektowany i wykonany. To wszystko sprawia że kolejne części łykam jak pelikan - w ciemno, i nigdy nie żałuję wydanego grosza. To lepsza i bardziej wciągająca rozrywka od jakiegokolwiek filmu przygodowego.

Ostatnio Tomb Raider idzie w podobnym kierunku ale nadal seria ta jest - w moim odczuciu - bardziej przynudnawa. Szczególnie pod względem scenariusza wypada bardzo ubogo

Jeżeli SONY pozwoli Uncharted serii umrzeć to będzie poważny błąd biznesowy. Z drugiej strony, znalezienie developera, który utrzyma tak wysoki poziom będzie sporym wyzwaniem o ile w ogóle możliwe. W ostateczności jednak zawsze można liczyć na pomoc ze strony Naughty Dog w developerce co miało już miejsce w przeszłości przy okazji realizacji spin-off'ów;)

Nom i jeszcze widać ile teraz czasu trwa zrobienie tego typu gry. Nie jest tajemnicą, że developer zabiera się albo pewnie już zabrał się za The Last of Us 2. OMG... tylko pewnie trochę potrwa nim zobaczymy to dzieło ;( TR nie ogarnąłem w końcu... przyczyna to oczywiście czas ale trochę udało mi się ograć i generalnie mam podobne odczucia. Chociaż ładnyyy jest : ) Patrząc jednak na plan wydawniczy w tym roku to myślę, że Sony będzie opór promować U4...ale jest co. W odróżnieniu od AC na które ciężko już patrzeć (klon klon klon) to tutaj nadal producenci starają się czymś zaskoczyć.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tajemnicą, że developer zabiera się albo pewnie już zabrał się za The Last of Us 2. OMG... tylko pewnie trochę potrwa nim zobaczymy to dzieło.

Jako prawie [beeep]y tetryk, powiem Wam, że Naughty Dog zawsze robiło świetne gry. Chociaż sprzedałem już PS3, PS4 na stałe u syna, to chętnie pogiercuję jeszcze w Uncharted 4 i nowy The Last of Us. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać nie jest wstyd. ja mam już te 4 dychy na karku - grałem gram i będę grał.

Najważniejsze to nie dać sobie dać babie na łeb wskoczyć. Trzeba być sobą. Zawsze można zadać retoryczne pytanie:

- skarbie, wolisz faceta przed telewizorem z padem w ręku czy z kuflem w pubie szwędającego się po nocach w stanie niewazkosci. Jeden spędza czas wolny na rybach, drugi godzinami dłubie przy motorze a inny lubi se zagrać

Edytowane przez mobor
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać nie jest wstyd. ja mam już te 4 dychy na karku - grałem gram i będę grał.

Oczywiście że nie.Niedługo gry będą przypominać prawdziwe filmy...,w których w dodatku,będziemy mogli podejmować własne decyzje :D;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe 50 minut:

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grać nie jest wstyd. ja mam już te 4 dychy na karku - grałem gram i będę grał.

Najważniejsze to nie dać sobie dać babie na łeb wskoczyć. Trzeba być sobą. Zawsze można zadać retoryczne pytanie:

- skarbie, wolisz faceta przed telewizorem z padem w ręku czy z kuflem w pubie szwędającego się po nocach w stanie niewazkosci. Jeden spędza czas wolny na rybach, drugi godzinami dłubie przy motorze a inny lubi se zagrać

Jasne ze nie wstyd to taka sama rozrywka jak film, sport(hahha uznaje tylko ten wykonywany przez samego siebie a nie przed tv )seriale czy inne tego typu materiały na TV.

Co do skarba to uwierz ale wolała by takiego co bez pytania wyjdzie na piwo ,nie zadzwoni ,nie odpisze a kiedy wróci weżnie pada i sobie bedzie grał ,spróbuj ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam? Kopie już odebrane? Ja pewnie w weekend bo i tak nie mam czasu ; ) A połaszczyłem się na figurkę czyli limitkę ; )

A teraz możecie się pośmiać haha ; ) Czyli wizyta w studio dubbingowym i próba sił. Szkoda, że mało prób więc wyszło jakieś rrrrrrrrrrrrr ; ) Ale za to jaki krzyk haha ; ) Uważaj SAAAAM ; ) Prawie jak Drake ; )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dykcja lepsza niż Senyszyn. :D:P;)

Dobre jest. :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gmeru pełna profeska jako Drake :D

Dzisiaj gierka przyszła i jutro zaczynam przygodę :D

Edytowane przez raffal
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kod do U4 który daje; 300pkt doświadczenia w grze online i jakieś tam skórki na broń i coś tam jeszcze ;)

Dla pierwszej osoby która odpowie w tym wątku...warunek; minimum rok na forum.:)

Pozdro.

Kod wyślę PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te punkty,to nie nie jest jakieś pójście na łatwiznę ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...