Skocz do zawartości
Gandalf2305

Amplituner nieprzepuszczalny

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do znawców z prośbą o rozwiązanie problemu. Zaczne od początku. Mam ampli Pioneer VSX920 i podłączone do niego TV, dekoder sat, blu-ray,komp. Do soboty wszystko dzialało ok. W sobotę chciałem wypróbowac inny tv i odlączylem dekoder sat od ampli. Do tej pory wylączony ampli był przepuszczalny dla dekodera i właczając dekoder włączał mi się tv. Ampli włączał sie na życzenie. Po wypróbowaniu innego tv i powtórnym wlączeniu dekodera ampli załącza tv, ale NIE PRZEPUSZCZA ANI OBRAZU ANI DŹwiĘKU. Co jest przyczyną??? Na marginesie dodam, że dla blu-ray ampli nadal jest przepuszczalny i jest wszystko ok. Troche to jest teraz uciazliwe bo mam podlączne dekoder - tv- ampli, a było dekoder-ampli-tv. Jest to o tyle uciążliwe, ze dekoder musi być włączony w ktoreś gniazd tv od 2 do 4 Bo 1 to ARC i jest podłączone do apli. Powoduje to przełaczanie tv na odbieranie obrazu i dźwięku na gniazdo nr 1 i trzeba przelaczac pilotem znowu na odbieranie gniazda nr 2 aby można było oglądać programy z dekodera. Można to przezyć, choć nie zawsze i nie wszystkie formaty dźwieku są prawidlowo przepuszczane przez ARC, ale CO SIE STAŁO Z AMPLI, ze nagle stal sie nieprzepuszczalny dla sygnalu audio i video pomimo prawidlowego zalączania tv. Zamiana gniazd nic nie pomaga. Z góry dziękuje za rady.

Edytowane przez Gandalf2305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość ciekawie, że ZERO odpowiedzi. Jak, zresztą, bylo do przewidzenia.Tu pięcioletnimi zabytkami ;) nikt się nie interesuje. Chyba czas na zmianę sprzętu.

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nic sie nie stalo.

Rozlacz wszystkie kable i polacz odzwonię poczatku i po kolei sprawdzaj dzialanie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie robilem to kilka(naście) razy i NIC nie pomoglo. Wymieniałem taż kable HDMI, gniazda HDMI i NIC. Ciekawą sprawą jest to, że blu-ray działa jakby nigdy nic. Dekoder podłaczony bezpośrednio do tv załacza tv i działa normalnie natomiast poprzez ampli również załacza tv natomiast ampli nie przepuszcza sygnałów video i audio i pomimo włączenia tv obraz pozostaje czarny. Ciekawa sprawa. Czytałem że czasem gniazda HDMI się zawieszają, ale to chyba nie w tym przypadku bo przeciez po podłaczeniu innego nadajnika sygnałów wszystko jest ok. Wygląda to tak jakby zmienił sie sygnal z dekodera sat, pomimo, że podłączony bezpośrednio pod tv zachowuje się normalnie

PS. Po włączeniu ampli wszystko wraca do normy i jest ok, ale przy wyłączonym BYŁO ok, a teraz jest BE. ;)

Edytowane przez Gandalf2305
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...