Skocz do zawartości
Gmeru

Intel Compute Stick Unboxing Intel® Atom™ x5-Z8300

Rekomendowane odpowiedzi

Intel Compute Stick Unboxing Intel® Atom™ x5-Z8300

Część z Was, na pewno zna małe komputerowe sticki dostarczane m.in przez firmę Intel. Tzw. Intel Compute Stick trafił do nas na testy i będzie on w najbliższym czasie bohaterem naszych testów. Kształtem i rozmiarem przypomina pendrive’a i z łatwością zamieni dowolny ekran z gniazdem HDMI w centrum multimedialnej rozrywki. Komputer o wymiarach 113x38x12mm, z preinstalowanym Windowsem 10, zapewnia wydajność wystarczającą do uruchamiania prostych gier, surfowania w sieci, streamowania filmów oraz gier z innego komputera, przeglądania serwisów społecznościowych, a także obsługi pakietów biurowych. Intel® Compute Stick nie wymaga konfiguracji - jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odtworzy YT UHD z kodekiem VP9 ?

No i pliki z HEVC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem testu, wygląda na fajną zabawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprawdzę. Ale są też mocniejsze :) Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mnie interesuje czy takie cudo pociagnie photoshopa i rawy. Jakby to polaczyc z ipadem pro, mogloby wyjsc niezle polaczenie dla fotografow/grafikow . ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam szukam sticka pod Kodi/OpenElec albo podobne srodowisko ald jak dotad nie znalazlem niczego co by mialo zadowajaca mnie wydajnosc :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

axolotl

Pomyliłeś adres. Szukasz stacji roboczej w low-endzie? No i ten ipad-pro...

Jak już chcesz iść w takim kierunku to zamiast ipad pro ja bym wybrał MS Surface Pro 4 z i7, 16GB RAM

Na tym konkretnie popracujesz. Sprzęt jest znakomity ale zaporowo wyceniony wg mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem poziomu hałasu tego miniaturowego wiatraczka, troche szkoda ze nie zrobili to w pełni pasywnie. btw. świetny unboxing.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie coś tam słychać, że chodzi z tyłu TV. Zajrzę pod obudowę, wrzucę foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje jakoś i wydajność WiFi. Jeśli używać tego jako mini PC do oglądania filmów np z dysku sieciowego.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mobor no niestety, cena surface robi swoje..... jako tablet wolalbym mimo wszytko ipada pro ale wszystkiego na nim nie zrobie, mobilny photoshop to nie to samo.

Dlatego by mi sie jakis mozg przydal , a na ipadzie bym sobie obrysowywal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczevo (szczegolnie na androidzie) w Kodi jezt taka mal ilosc opcji zwiazanych z rendefowaniem obrazu? U siebie mam tylko opcje: "dwuliniowe" i "najblizszy sasiaxujacy". Dlaczevo w np. MPCHC sa jeszcze jakies inne (bicubic, lanczos, i wiele innych) a w kodi takA kila? W dodatku dlaczevo kodi pod windows tak sie rozni od tego pod androida?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczevo (szczegolnie na androidzie) w Kodi jezt taka mal ilosc opcji zwiazanych z rendefowaniem obrazu? U siebie mam tylko opcje: "dwuliniowe" i "najblizszy sasiaxujacy". Dlaczevo w np. MPCHC sa jeszcze jakies inne (bicubic, lanczos, i wiele innych) a w kodi takA kila? W dodatku dlaczevo kodi pod windows tak sie rozni od tego pod androida?

A poziom ustawień masz ustawiony na "EKSPERTSKI" , dolny lewy róg ekranu?

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kajfux

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będę chciał wrzucić test tego komputera ale powiem wam, że właśnie odpaliłem na KODI parę filmów w 4K i chodzą płynnie ;) Ale HEVC tnie. Co wydaje się całkowicie normalne. Jednak samo to, że w ogóle h264 w 4K idzie płynnie to WOW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - mialbym prośbę przetestowałbyś go w programie Cinebenchmark R11,5 :) ? ciekaw jestem wydajności CPU w porównaniu do mojego CPU w tablecie Dell Venue 8 Pro.

Moj tablet z Atomem Z3740 robi wynik 1.24pts dla CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło 1,02 pts : ) Jutro wrzucę test całego sticka : )

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamykam temat i przenoszę dyskusję do tematu z testem sprzętu. Chociaż to jeszcze nie ostatnie słowo w tym temacie ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...