Skocz do zawartości
Gmeru

Następca formatu Blu-ray - Test Samsung UBD-K8500 Ultra HD Blu-ray. Wrażenia, opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Następca formatu Blu-ray - Test Samsung UBD-K8500 Ultra HD Blu-ray. Wrażenia, opinie

Chciałoby się rzec: i nastał ten dzień. Dzień w którym w nasze ręce trafił wielce oczekiwany odtwarzacz Ultra HD Blu-ray oraz pierwsze filmy wydane na rynek światowy. Filmy, które mają nas oczarować niezwykłą szczegółowością obrazu, niesamowitymi barwami oraz technologią HDR. Test ten dotyczy oczywiście konkretnie jednego urządzenia ale ponieważ Samsung K8500 jest pierwszym odtwarzaczem Ultra HD w historii naszej redakcji, będzie on także dotyczył wrażeń i opinii dotyczących samych filmów na nośniku Ultra HD Blu-ray. A jest o czym pisać. I będzie gdyż to dopiero początek tematu Ultra HD związanego z treściami na nowym Blu-ray'u. Poniższy tekst będzie uzupełniany o kolejne wrażenia. Potraktujcie go zatem jako część 1 i ogólny pogląd na sprzęt. Przed nami kolejne tygodnie sprawdzania i testowania z różnymi telewizorami i projektorami 2016.

 

Przeczytaj całość

Edytowane przez Gmeru
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacie wiarę, że jeszcze nie miałem czasu na wypakowanie? ; ) Za niedługo siadam. Ale tylko do proja. Zobaczmy jak się zachowa. W końcu moim zdaniem na tak dużej przekątnej ma to największy sens...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge doczekać sie keidy tego typu plytki odczytam w htpc ;)

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dacie wiarę, że jeszcze nie miałem czasu na wypakowanie? ; ) Za niedługo siadam. Ale tylko do proja. Zobaczmy jak się zachowa. W końcu moim zdaniem na tak dużej przekątnej ma to największy sens...

Bookuje samolot na wieczor, bo ktos Ci chyba musi pomoc z tym rozpakowywaniem ;) Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha myślałem, że już wszystko wyczytaliście za granicą ;p Wczoraj ofociłem, porobiłem trochę porównań ale... powiem Wam, że ja pierdziele ;-)))))) Póki co to zapowiada się głębsze posiedzenie ;) bo nie jest to wszystko takie P&P.... przynajmniej przy zabawie z VW520. Akurat Maciej wybył na narty na tydzień (wyczekiwany urlop ;p) więc pozwolicie, że najpierw zrobimy sobie burzę mózgów w redakcji jak wróci w poniedziałek.

Ale na szybko bo na pewno w tym tygodniu wrzucę trochę info (taką zapowiedź). Sam player spoko. Nawet odkręciłem śruby i zajrzałem do środka jak za dawnych czasów. W sumie to chyba pierwszy czytnik UHD? Chodzi szybko. Czyta wszystko. W sensie po USB to nawet ciężkie pliki 4K z HDR... napisy srt, txt, mkv itd.

Nadal nie doszły do mnie 3 zamówione filmy (te natywne...) grrrrrrrrrr a Marsjanin i Exodus pod względem rozdzielczości to minimalny skok. Nawet na 120"..... Za to dzieje się pod względem HDRa i kolorów... aż tyle się dzieje, że muszę to skonsultować z Maćkiem i dopiero opiszemy. Bo jest grubo to zakręcone ; )

Na JS9500 nie zapalają się żadne flagi... człowiek nie wie do końca czy to na pewno leci ten HDR czy nie. Generalnie to samo z kolorami. Tam chyba jakiś update będzie? Zbadamy to dokładnie w PN > spędziłem z nim 20 minut bo mamy go w redakcji.

Wygrzebię się tylko z paru filmów i obrobię foty i wrzucam w pierwszy post.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak człowiek nie wie czy leci ten hdr czy nie to jednak nie jest to jakiś znaczny skok do przodu :-)

Wysłane z mojego D5503

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na fazie to mało napisałeś niemniej zapowiada się ciekawie !

Po wizycie w Brand Store mogę już poczekać do terminu Poswiatecznego z kupnem

Tego Plajera :)

Niemniej czekam na kolejne Opinie :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczony doświadczeniem wolę napisać więcej jak będę pewny wszystkiego - ostatnio na fazie napisałem oled vs oled i kilka osób tutaj nie załapało o co chodzi - do dzisiaj tworzą jakieś bajki - oszczędzę im tego ;) sobie ;) i innym czytelnikom ;) . Brakuje czegoś mocarnego bo jak wiecie HDR zależy tylko i wyłącznie od sprzętu... ale okazuje się, że wychodzi wiele różnych rzeczy... głównie chodzi o kolory. Projektor ześwirował na dzień dobry ; )

A HDR robi OGROMNE wrażenie na dobrym filmie ale żeby tak było to musimy mieć telewizor klasy Panasonica DX900. Za dużo takich w tym roku nie widzę... tak samo jak nie widzę zbyt wielu filmów póki co dobrze zrobionych... uroki początków; ) Jedna osoba zobaczy jeden film i powie: ale lipa a druga zobaczy tytuł lepiej zrobiony i powie: ale super. Dodatkowo pytanie na czym to zobaczy ; ) 10 różnych ekranów = pewnie 10 różnych opinii o HDR, 4K i palecie. Masakra; )

A Marsjanin czy Exodus tyłka nie urywają. Rozdzielczość właściwie taka sama jak Blu-ray. HDR mocny na Exodus - tam dużo nocy i ognia. Czekam na trzy kolejne filmy... może jutro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i są :D

1.jpg

2.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak to świeci?

Nic nie piszesz.

Zapewne na pokładzie jest HDMI 2.0a czyli i ten player i od Panasa będą na starcie przestarzałe :(:angry::wacko: . Masakra z tym HDMI.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ma swiecic przeskalowane BD :-) ten format pozyje tak dlugo jak jego starszy kumpel BD3D

caly okrągly rok i zdechnie ! wyjdzie kilka filmow jak na HD DVD i beda za te 150 zl sztuka zalegac na marketowych polkach ze z czasem kurz stanie sie lepikiem , tak jak ostatnio mialem okazje dotykac w media kurz mial chyba z 3-4 lata na tych super blurayach za 99 zl w promocji sklep ten chyba sie z lekka pomylil i juz calkiem zapomnial o tych niebieskich plytach bo te promocje to byly z przed kilku lat , filmy bd powinny kosztowac srednio 15-20 zl

o ile DVD bylo dla mas, bluray juz dla fascynatów , to ultrabdhd dla kilku z[beeep]ów

szanuje bd bo dalo nam nową jakosc ale ultra? he he

Edytowane przez deling
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadal nie doszły do mnie 3 zamówione filmy (te natywne...) grrrrrrrrrr a Marsjanin i Exodus pod względem rozdzielczości to minimalny skok. Nawet na 120"..... Za to dzieje się pod względem HDRa i kolorów... aż tyle się dzieje, że muszę to skonsultować z Maćkiem i dopiero opiszemy. Bo jest grubo to zakręcone ; )

Gmeru - te natywnie kręcone filmy w 4K to rozumiem: Smerfy 2, Chappie, Niezniszczalni 3 ? chce sobie jeden film UHD 4K BD zamówić właśnie.

Z ciekawości zapytam gdzie można je zamówić najtaniej :) tylko amazon czy może jest gdzieś taniej ?

Trochę dziwne bo oceny za jakość wersji 4K nie powalają delikatnie mówiąc

http://www.blu-ray.com/movies/The-Expendables-3-4K-Blu-ray/147733/

Zapewne Smerfy 2 będą miały najlepszą jakość obrazu no i proporcje fajne 1.85:1 :).

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ma swiecic przeskalowane BD :-) ten format pozyje tak dlugo jak jego starszy kumpel BD3D

caly okrągly rok i zdechnie ! wyjdzie kilka filmow jak na HD DVD i beda za te 150 zl sztuka zalegac na marketowych polkach ze z czasem kurz stanie sie lepikiem , tak jak ostatnio mialem okazje dotykac w media kurz mial chyba z 3-4 lata na tych super blurayach za 99 zl w promocji sklep ten chyba sie z lekka pomylil i juz calkiem zapomnial o tych niebieskich plytach bo te promocje to byly z przed kilku lat , filmy bd powinny kosztowac srednio 15-20 zl

o ile DVD bylo dla mas, bluray juz dla fascynatów , to ultrabdhd dla kilku z[beeep]ów

szanuje bd bo dalo nam nową jakosc ale ultra? he he

Bardzo nas przejmuje to co piszesz :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nas przejmuje to co piszesz :lol:

prawda w oczy kole BIEDOKU

pewnie masz tv UltraHD za 3.5 tys z marketu na raty dla idiotów i rzniesz wielkiego Hadeowca

jak ja kupowalem telewizory za 10-15 tys to ty byles na etapie triluxa 21 calowego i z rodzinka zescie sie gapili

na M jak milosc codziennie po 17 stej

a o DVD to sie dowiedziales od kumpli z zmiany nocnej w fabryce ! jak zasuwałes za minimalna krajową na tokarce

takich jak ty to ja juz pozjadalem z 10 lat temu :-) teraz to sie juz tylko nabijam

Edytowane przez deling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turlaj pyzy,nie chce mi się marnowaćczasu na odpisywanie gamoniom.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow ;) Po co ta agresja...

czy to agresja ? :-) he he ja jestem spokojny nabijam sie z tego formatu niusowego

a kolego bingooo jest prawdopodobnie na etapie zachwytu tak ja ja bylem w czasach vhs kiedy to w latach 80tych kupowalem swoj pierwszy magnetowid z RFNu , tyle ze wtedy ten zachwyt mial przełożenie a dzisiaj zachwyt tym smiesznym UltraBD ktory pewnie dlugo nie pozyje jest jak zachwyt nad nowym procesorem intel pentium AJ ileś tam :-) he he który rozni sie tym ze jest kilkakrotnie drozszy od centrino a wydajnosc dla przecietnego uzytkownika ta sama

Edytowane przez deling
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawda w oczy kole BIEDOKU

pewnie masz tv UltraHD za 3.5 tys z marketu na raty dla idiotów i rzniesz wielkiego Hadeowca

jak ja kupowalem telewizory za 10-15 tys to ty byles na etapie triluxa 21 calowego i z rodzinka zescie sie gapili

na M jak milosc codziennie po 17 stej

a o DVD to sie dowiedziales od kumpli z zmiany nocnej w fabryce ! jak zasuwałes za minimalna krajową na tokarce

takich jak ty to ja juz pozjadalem z 10 lat temu :-) teraz to sie juz tylko nabijam

"Prawdopodobnie", to Cie mama nie kochala, co jest oczywiacie w swiecie ssakow ewenementem. Stad prawdopodobnie czujesz sie wyjatkowy.

Wracaj moze do swojego HDDVD, moze trafibsie jakas okazja i kupisz cos na kilogramy z darmowa wysylka.

Nie spamuj wiecej watkow, ktore Ci nie interesuja.

Edytowane przez binary
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru: niestety ale tam są usuwane linki z innych for - nie widzę powodu byśmy mieli to wspierać... Ale nie widzę problemu by napisać tak:

Tomasz Chmielewski pieje z zachwytu nad Marsjaninem na Benchmarku.

„Marsjanina” w reżyserii Ridleya Scotta obejrzałem wcześniej z 6 lub 7 razy. Z własnej płyty Blu-ray, z dobrego sprawdzonego odtwarzacza, który znakomicie ją przeskalował z Full HD do 4K, na wysokiej klasy własnoręcznie skalibrowanym telewizorze 4K. Z ekstrapolacją przestrzeni barw z sRGB do DCI-P3. W komfortowych warunkach, w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu. Siedząc w piżamie w ulubionym fotelu i sącząc wyborną Earl Gray. I muszę stwierdzić, że „Marsjanin” przeskalowany z Full HD do 4K, a „Marsjanin” z prawdziwej płyty 4K, z prawdziwego odtwarzacza 4K i, nade wszystko, „Marsjanin” oglądany w trybie HDR to zupełnie inne filmy! Całkowicie różne. Krańcowo odmienne. Po prostu szok.

Edytowane przez Gmeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - te natywnie kręcone filmy w 4K to rozumiem: Smerfy 2, Chappie, Niezniszczalni 3 ? chce sobie jeden film UHD 4K BD zamówić właśnie.

Z ciekawości zapytam gdzie można je zamówić najtaniej :) tylko amazon czy może jest gdzieś taniej ?

Trochę dziwne bo oceny za jakość wersji 4K nie powalają delikatnie mówiąc

http://www.blu-ray.com/movies/The-Expendables-3-4K-Blu-ray/147733/

Zapewne Smerfy 2 będą miały najlepszą jakość obrazu no i proporcje fajne 1.85:1 :).

Zerknij na amazony UK, FR i IT.

Niezniszczalnych i Grę Endera radzę omijać szerokim łukiem - na płycie UHD zakres dynamiki obrazu jest skopany. Tten sam efekt co w tych Monolithach z szarymi czerniami. Od biedy da się to naprawić bawiąc się ustawieniami jasności i kontrastu, ale tak czy siak Lionsgate pokpił sprawę i dopiero uczą się nowego formatu.

W TOP3 jeśli chodzi o obraz na forach najczęściej spotykane są tytuły Smurfs 2 oraz Sicario, w bliższej perspektywie może The Revenant ich zdetronizuje, a w dalszej... może Samsara (trwają już prace nad płytką) :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sams

może Samsara (trwają już prace nad płytką) :)

"Samsara" to z pewnością jakościowa czołówka pod względem obrazu ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...