Skocz do zawartości
Maciej Koper

JVC DLA-RS400 TEST Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację. To trzeba obejrzeć na własne oczka jak pisałem. Poczekać jak pojawią się dobre tytuły na BD-UHD. I tylko porównanie łeb w łeb, jeden obok drugiego na tym samym ekranie, w tym samym pokoju, z tego samego źródła może dać odpowiedź, czy lepiej świeci taki JVC z e-shiftem czy SONY z natywnym 4K. Serce podpowiada mi JVC, rozum SONY ;).

Poczekanie ma jedną podstawową zaletę ... ceny spadną :).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym wybrał Sony VW520 bo chciałem mieć pewność. Ale jak w końcu zestawiliśmy oba łeb w łeb (obojętne czy RS400/RS500/RS600 - ten sam system eshift4K) i zrobiliśmy odpowiednie zdjęcia makro to przy filmach my widzimy, że różnicy nie ma praktycznie żadnej w rozdzielczości. Sony póki co nie działa z K8500 więc ani palety ani HDR nie odpali. Stawiam tutaj na problem wieku dziecięcego nowej technologii. Na rynku mamy tylko jeden odtwarzacz więc cholera wie czy on czegoś nie miesza (w końcu według tego co napisali ludzie w sieci na LG OLED 2016 też nie działa ;p) Jesteśmy w kontakcie z firmą Sony w tym temacie. Z komputera jest widoczna różnica na czcionkach czy na pulpicie ale pewnie nie każdy gra w 4K na takim sprzęcie ;p Jednak ja jako fan grafiki komputerowej nadal brałbym Sony ;p Po prostu lepiej bym się czuł wiedząc, że mam 101% 4K ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Samsung na to, że jego player nie działa z projektorem 4K?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, VW520 powinien ruszyć na Samsungu w HDR, chociaż też nie bez problemów. Pokombinujcie coś może z kablami bo ponoć ten VW520 jest dość wybredny pod tym względem.

Na cine4home jest test VW520 vs X7000 gdzie źródłem jest Samsung K8500.

Na avsforum ludziska też opisują swoje wrażenia z obcowaniem z UHD BD. VW665ES = europejski VW520ES.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, druty mogą być kluczowe.

tanie kable mogą się wyłożyć. To już jest duża przepływnośc potrzebna.

Mała ciekawostka: wszelkiej maści extendery HDMI zazwyczaj wykładają się na miękkich skrętkach. A na skrętkach solid core działają. W domu LAN mam połozony w kat.5 solid core ale miekkie kable jako patch cordy z gniazdka też nie chciały gadać. Musiałem dać solid core.

W kablu HDMI moze byc podobnie. Jakośc i rodzaj uzytego przewodnika i jakośc wykonania będzie kluczowa. pomimo, że pod kątem elektrycznym kabel będzie sprawny.

monster_isf1250hd_img2_lg.jpg

psh_info_800px.jpg

Cena tego kabla może wynikać z technologii, a nie tylko z marketingu:

audioquest-hdmi.png

Tu niezłe wyjasnienie: http://hubpages.com/technology/Difference-in-HDMI-Cables-5-Differentiating-Factors-to-Remember

http://www.pooraudiophile.com/2014/01/where-do-hdmi-problems-come-from-hdmi.html

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PureLink EZ, HDMI po światłowodzie, tutaj 20m: https://www.bzbexpress.com/EZH-020/HDMI-Fiber-Cable-HD-PureLink.html

EZH-020.jpg

Są też 100-u metrowe.

Co ciekawe wg. specyfikacji 4K ale ... tylko w standardzie HDMI 1.4. Czyli nie jest to Ultra High Speed.

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru, VW520 powinien ruszyć na Samsungu w HDR, chociaż też nie bez problemów. Pokombinujcie coś może z kablami bo ponoć ten VW520 jest dość wybredny pod tym względem.

Na cine4home jest test VW520 vs X7000 gdzie źródłem jest Samsung K8500.

Na avsforum ludziska też opisują swoje wrażenia z obcowaniem z UHD BD. VW665ES = europejski VW520ES.

Powiem tak: też czytaliśmy sporo w redakcji avsforum. Też od razu mówię: pewnie kabel. Ale jednak coś nie tak... Widać, że coś tam komuś działa w sieci. Ale są problemy. Spore. Pytanie czy każdy widzi to co trzeba? Bo tutaj mogę mieć spore wątpliwości patrząc na te "fotki".... Kable to mamy dobre bo ja mam chociażby HDMI WireWorld Ultraviolet za 1K zł XD ale projektor szedł też z profigoldem krótkim oraz innym dobrym kablem bo tutaj to mamy na wypasie sprzęt (redakcja).... najlepsze, że z JS9500 poszło wszystko na jakimś kabelku za 5zł leżącym gdzieś tam pod TV od 5 lat lol bo to też chcieliśmy sprawdzić.

Generalnie odpuszczam już temat Sony bo nie sądzę by kilka kabli i to jeszcze takich drogich było złych... wrócimy do tematu za jakiś czas jak wyjdą nowe softy. Projektory jak widać póki co to dobry hardcore z UHD Blu. Dodatkowo zgłosiliśmy to do Sony i może uda się dostać jakąś odpowiedź/poradę. Dam znać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC DLA-RS400 vs DLA-X5000RBE - przeanalizowałem dane techniczne - brak różnic. Czy to jest ten sam sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC DLA-RS400 vs DLA-X5000RBE - przeanalizowałem dane techniczne - brak różnic. Czy to jest ten sam sprzęt?

na początku testu autor napisał:

  • "Ręcznie selekcjonowane komponenty (tylko seria RS) - wysokiej jakości optyka"
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tworzyłem posta ; ) Więc tak:

Tak jak widnieje w samym teście to linia profesjonalna. Można by to podsumować w ten sposób:

  • RS400 to wyżej pozycjonowana seria Reference od JVC Professional.
  • Ręcznie selekcjonowane komponenty (m.in. optyka)
  • Ładniejszy wygląd (złote elementy wykończenia) - oczywiście kwestia subiektywna
  • Wydłużona gwarancja na lampę 1 rok lub 1000 godzin, lepsze wsparcie sprzedażne i posprzedażne (bo ta linia jest dostępna tylko w profi salonach a nie np. w sklepach internetowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Gmeru za odpowiedz. O takie szczegóły mi chodziło, bo cena jest prawie taka sama - 9 złotych różnicy ;) (na podst. CENEO)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...