Skocz do zawartości
gutek89

Projektor do 12 tyś.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Przymierzam się powoli do zakupu projektora FHD, pomieszczenie w którym będzie wisiał ma wymiary 6 na 7 m. i będzie przystosowane pod kino. Projek może wisieć w dowolnej odległości do 6,5 metra, zależy mi na dobrej czerni, a co do efektu tęczy to ja go nie widzę. Z tym, że chciałbym osiągnąc przekątną 150 cali i tutaj pytanie czy jakiś projektor w tym przedziale cenowym da mi dobrą jakość obrazu na tak dużej przekątnej?

Odległość widza od ekranu może być nawet i 5-6 metra więc jeśli chodzi o odległości to spoko, chodzi mi raczej o to czy jakiś projektor "ogarnie" taki rozmiar bez spadku jakości. Jestem dosyć wybredny co do jakości obrazu, będę oglądał tylko oryginalne blu-ray'e i zastanawiam się czy bardziej optymalnym pomysłem będzie może zostanie przy 120 calach?

EDIT.

Zapomniałem dodać, że będę celował w dobrej jakości ekran ramowy (taki wiem, że niestety koszty będą spore), ściany będą czarne więc chyba ekran biały..

Dzięki z góry za porady i pozdrawiam!

Edytowane przez gutek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz grał w gry i zależy Ci na dobrej czerni to celuj w JVC. Co do rozmiaru ekranu i odległości to sprawdź sobie kalkulatory w internecie. Powinny pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o granie to fajnie by było od czasu do czasu pograć w coś na PS4 ale w sumie gry to nie priorytet ;)

Co do odległości widza od ekranu to mam już wszystko ogarnięte, będzie to 5-6 metrów. Chodziło mi bardziej o to czy przy tak wielkiej przekątnej nie będzie jakiś wielkich spadków w jakości obrazu, wiadomo, że im większa powierzchnia tym spada jasność co ma wpływ też na kontrast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o JVC one uciągną nawet 150" ale projektor będziesz musiał powiesić bliżej ekranu gdzieś na oko na 3.5 m od ekranu.

Zainteresuj sie używanymi JVC np. modele 3, 30, 35. Do kupienia w granicach 6000 zł.

Tu masz topowy model 9 z 2012 roku za 10.000 zł: http://www.ebay.de/itm/JVC-DLA-X9-BE-Projektor-Beamer-generaluberholt-neue-Lampe-NP-11-000-Euro-/331790839782?hash=item4d40466fe6:g:HVMAAOSwQYZWxt~G . Moim zdanie zaświeci lepiej niż SONY 55 czy nawet nowy 65.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, a jeśli chodzi o ekrany ramowe to jakie firmy według Was warto brać pod uwage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepiej byłoby wziąć HW65, bo jaśniejszy niż starsze JVC, a 150" to wymagająca przekątna. Z ekranów najlepiej Adeo ramowe.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...