Skocz do zawartości
darekguma

Panasonic pt-at 6000 - opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam opinii na temat tego projektora. czy ktoś z Szanownych Kolegów posiada lub widział, porównywał ten projektor. Chodzi mi po głowie lecz muszę do niego dołożyć i pytanie czy warto. Jak nie to dala czego, może coś tańszego potrafi wyświetlić podobny obraz. Będę wdzięczny za każdą sugestię. dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odpuść sobie. Drogi jak na swoje możliwości i wszystkie które widziałem mają fatalne niejednorodności obrazu.

Celuj w coś niższego - Epson TW6600, BenQ W2000, Optoma, albo idź o klasę wyżej w Sony HW55/65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej SONY 55 bo można go wyrwać teraz za bardzo porządne pieniążki. 65-ka bedzie wyraźnie droższa ale chyba warto dozbierać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Zacznę od Sony, po za zasięgiem dla mnie. Czy Epson 6600 i Benq 2000 to ta sama półka, czy można je porównać do epsona 5300/5350?. Pomijając niejednorodność kolorów w Panasie jak pisze Maciej, z jakimi jeszcze projektorami można zestawić Panasonica co do czerni, ostrości. Czy epson 7200 i 6100 może być porównany do Epsona 6600?. A może całkiem odpuścić i zejść półkę niżej właśnie do epsona 5300, benq1070, optoma 141 lub optoma 151, na te projektory w chwili obecnej mnie stać do epsona 6600 i benq 2000 muszę dozbierać tylko czy warto?. Dziękuję za odp.

Edytowane przez darekguma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, szkoda, że nie uzyskałem odp na powyzsze pytanie, ale trudno. Nadal poszukuję proja, raczej uzywanego, wiem, że to ryzyko ale trudno.

Czy Sony hw-15 jest na dzień dzisiejszy warty zainteresowania?. Projektor będzie współpracował z ekranem 108' Adeo Tensio RW. Zależy mi na przyzwoitym obrazie i dobrej kultury pracy wentylatorów. Szukam obrazu lepszego niż wyświetlał mój poprzedni Mitsu HC-3800. Dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AT6000 jak możesz kupić w dobrej cenie jest nieporównywalnie lepszym projektorem od TW6600/TW6700.

 Benq  nie mam pojęcia bo nie widziałem. Ale w bezpośrednim porównaniu TW6600 odstaje 2 klasy jeżeli chodzi o ostrość, jakość obrazu (AT musi meć lepsze procesowanie i chipy za to odpowiadające), kolory to inna liga, czernie to 2 klasy różnicy (w TW6600 czarne pasy są widoczne w ciemnych scenach, ba nawet swiecą, w Panasonicu są bardzo żadko ledwo widoczne). Panasonic ma obraz jakby aksamitny i pomimo tchnologii smooth screen, a może dlatego, bardziej ostry, kontrastowy.

W internecie widziałem filmik porównyjący TW600 i AT6000. Ja miałem projektory w domu w moim miejscu HT i przez pół nocy się bawiłem jeden po drugim. Więc wnioski w tym filmiku albo są tendencyjne, albo autor ma chorobę oczu albo warunki były totalnie złe że Panasonic nie mógł wyciągnąć kontrastu i jasność TW6600 się mu podobała. A jasność AT6000 jest niewiele mniejsza. Kutura Pracy AT6000 to klasa. Kolory i specjalny filtr szklany (któy słychać jak się przesówa w projektorze) który jest w 3 z 4 trybów filmowych daje niesmowite żywe kolory wychodzące z ekranu.

3D nie wiem jak wypada w tych projektorach. Podobno Epson ma lepsze ale ja nie wierzę jak nie zobaczę bo opinie w internecie są tendencyjne niestety. Może dlatego że Epson sie sprzedaje a Panasonic już nie produkuje i nie wydaje na marketing? Nie wiem, ale Panasonic to inna klasa projektora niż te Epsony i to widać od pierwszej sceny. Myżlę że Epsony z Serii TW9000/TW9100 są porównywalne z AT6000 ale osobiście ich nie widziałem.

Posiadam projektory KD od 13 lat i mam duże doświadczenie aby to ocenić.

Tak się składa że widziałem też Panasonica AH1000u i on jest godny polecenia - lepszy wybór od Epsonów jeżeli nie potrzeba 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Potwierdzam co pisze Konrado. To bardzo dobry projektor jak na pieniądze za które można go wyrwać (oczywiście teraz już tylko używanego). Porównywałem go bezpośrednio z Sony HW45 i jedynie czym mu ustępował to minimalnie gorsza ostrość obrazu. Z tym, że było to widać na obrazach testowych, na filmach już się zacierało. Jakość czerni bardzo porównywalna, czarne pasy są czarne, a nie ciemno szare jak w większości Epsonów. Do tego przyzwoita optyka (wystarczy spojrzeć na obiektyw - w porównaniu do niego ten w Sony wygląda jak zabawka i niestety wyższe modele mają dokładnie taki sam), zoom i ostrość ustawiana z pilota oraz pamięć obiektywu (niezbędna, jeśli ktoś chce się bawić w ekrany 21:9).
Dla mnie największa wada Panasonica to brak obsługi pełnego koloru 4:4:4. Niestety czasem to widać, ale tylko jeśli mamy dobre źródło, które dokonuje skalowanie koloru do tego trybu, reszta tego nie zauważy.
Co do tej niejednorodności obrazu to Maciej musiał trafić na jakieś dziwne egzemplarze. Łącznie z moim widziałem 3 sztuki tych projektorów i na żadnym nie zauważyłem czegoś takiego - obraz na całej powierzchni miał tą samą jasność, kolory też się nie różniły... no chyba, że to coś czego nie widać, a wychodzi tylko w testach.

Edytowane przez qbakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi brak, to może zadam pytanie inaczej ;)

Czy panas 6000 w trybie filmowym eco jest dużo jaśniejszy od poprzednika (5000)?

Pokój zaciemniony, ściany jasne, nad ekranem sufit pomalowany na kolor bardzo ciemny szary matową tikkurilą, będę świecił z odległości 4,5 m na szary ekran 92 cale z czarnym topem i borderami, obraz tylko 2D... i boję się, że 6000-tka może być u mnie zbyt jasna.
Projektor - niezależnie, kupię 5000 czy 6000 - będzie skalibrowany przez M.K, a jak czytałem kalibracja zabiera trochę światła. Do czasu kalibracji tryb filmowy... Mimo to trochę się obawiam nadmiernej jasności panasa 6000. Czy słusznie (pytanie również do pana Macieja)?

(alternatywą był sony hw55, ale ze względów finansowych na pewno go nie kupię - to tak dla pełnego obrazu sytuacji, bo soniaki podobno są w naturze świeca mocniej od jaśniejszych na papierze panasów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@burz prosisz mnie na PM bym wypowiedział się w temacie, ale ja się już wypowiedziałem w drugim poscie. Ten projektor to topienie kasy. Naprawdę nie rozumiem jego fenomenu. Interesujesz się kalibracją i wiernym oddaniem barw, to PT-AT6000, czy 5000 nie ma z tym nic wspólnego. Jeśli chodzi o kontrast, to zawsze mierzyłem go na poziomie 1300 - 1600:1, a skalibrowałem prawie 10 sztuk, co jest na poziomie zwykłego Epsona TW-6600. Przy tym np. Sony HW45 to ok 4000:1. Nie wiem jakie trzeba mieć warunki testowe, by tego nie zauważyć.

Nie wiem za ile można kupić ten projektor teraz, ale biorąc pod uwagę za ile można nabyć np. używane projektory JVC, chociażby model RS57, to PT-AT6000 byłby naprawdę ostatnim za czym bym się rozglądał. Chyba, że masz konkretnie ekran 2.39:1 i szukasz taniego projektora z pamięcią soczewki? Bo nie wiem, to chyba naprawdę jedyne "za".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja pytałem o zupełnie coś innego - jasność ptat6000 w porównaniu do 5000... Poza tym, pomijając Twoją wyraźną niechęć do Panasonica sugerujesz, że nie można go poprawnie skalibrować???

JVC też by mi sie podobał, tylko cena niekoniecznie (25 tys. nowy w porównaniu do 7 tys. za nowego panasa). Nie ta liga, więc nie fantazjujmy ;)

Ale dzieki za zainteresowanie.

 

 

Poza tym, ktoś coś konkretnego na temat może odpowiedzieć?

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, burz napisał:

Tyle, że ja pytałem o zupełnie coś innego - jasność ptat6000 w porównaniu do 5000... Poza tym, pomijając Twoją wyraźną niechęć do Panasonica sugerujesz, że nie można go poprawnie skalibrować???

JVC też by mi sie podobał, tylko cena niekoniecznie (25 tys. nowy w porównaniu do 7 tys. za nowego panasa). Nie ta liga, więc nie fantazjujmy ;)

Ale dzieki za zainteresowanie.

Poza tym, ktoś coś konkretnego na temat może odpowiedzieć?

Nie odpowiem precyzyjnie na pytanie dot. jasności, ponieważ ani jednego ani drugiego projektora nie miałem w redakcji, a to jedyny sposób, by obiektywnie zmierzyć ten parametr. Można go oczywiście skalibrować, ale nawet po kalibracji znajdziesz błędy dE =6, czy 7 na niektórych próbkach barw, także mimo, że sam proces daje wyraźny postęp, to i tak po kalibracji przegrywa z dużo tańszymi, nowszymi projektorami.

Moja niechęć do sprzętu budzi się tylko wtedy, gdy uważam, że nie jest wart swojej ceny. Tak samo jak projektów Panasonic'a nie polecę Ci projektorów Optomy, DLP 4K, czy telewizorów Sharp Quattron.  Nie mam żadnego interesu w odradzaniu Ci tego. Jest mi wszystko jedno co skalibruję, ale jeśli mamy to robić, to chciałbym byś był zadowolony ze swojego sprzętu.

Nowy JVC w salonie (bez żadnych zniżek) kosztuje 19 900zł. Nie wiem skąd wziąłeś cenę 25 tys. Ponadto sugerowałem starsze modele Full HD, takie jak RS57, X30, X35, które na ebay można nabyć w cenie nawet poniżej 7 tys jeśli dobrze poszukasz. Taki JVC to praktycznie referencja do full hd. Zarówno pod względem kontrastu, oddania barw, jak i jednorodności obrazu, odwzorowania ruchu (120hz), ostrości (LCoS -dużo lepsze wypełnienie piksela niż LCD), jak i lepsze 3D (mniejszy crosstalk). Zawstydza PT-AT6000 pod każdym względem.

A jeśli chcesz nowego, to proponowałem Epson EH-TW6600. Dużo nowsza konstrukcja niż Panasonic. Dzięki temu wielokrotnie lepsze oddanie barw, nieco wyższy, choć nadal podobny kontrast. 120Hz (nie pamiętam czy Panasonic nie przypadkiem 60Hz), no i dobre 20% taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opowiedź.

Na szybko zerknąłem u wujka google i wyskoczyło 25 koła. Pewnie tyle kosztował na starcie, niemniej i 19.900 to o wiele za dużo. 

W założonym budżecie 5 tys. zł za niezbyt styraną używkę nic lepszego raczej nie kupię (na Optomy i inne Epsony mam niestetu uczulenie) od panasa. Szukam też sony hw55, ale tu boję się dziadowskiej optyki (plastikowa soczewka, zniekształcenia geometrii, tragiczna regulacja lens shiftu).

3D mnie nie interesuje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto co woli :) Lens shift ustawia się raz. Dla mnie soczewka może być nawet z plasteliny, bo oglądam na co dzień obraz, a nie soczewkę ;) Zniekształcenia geometrii na poziomie 1% są normalne w każdym projektorze. W HW55 widziałem raz lub dwa 1,5 - 2% co i tak łatwo gubi się na borderach, ale i można zareklamować daną sztukę. Ostrość będzie i tak lepsza na HW55, przede wszystkim ze względu na przetwornik LCoS. Nie mówiąc też o jednorodności obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, wobec tego szukam używki hw55 (niższych, ze względu na brak auto iris, nie chcę) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Maćku, będzie mnie Pan miał na sumieniu - kupiłem HW65 ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po montażu (parę godzin) i ustawieniach obrazu (mała godzinka) powiem - warto było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...