Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Ze wzgledu na to, ze od dlugiego czasu popcorn nie rozpieszcza nas nowymi aplikacjami - postanowilem cos z tym zrobic.
Jako, ze popcorn obsluguje flasha bez problemu - napisalem apke pogodową dla naszego popcorna.

Nie wiem czy na przyszlosc zrobie cos wiecej (jak odzew), ale wyszla fajnie i u mnie dziala bez zarzutu (VTEN).

Pod koniec tygodnia lub na poczatku nastepnego udostepnie wersje BETA do testow.

Aplikacja obsluguje praktycznie kazda miejscowosc/miasto na swiecie.

Aplikacja (poza strefa app market) posiada swoj plik konfiguracyjny, ktory nalezy zmodyfikowac we wlasnym zakresie (kod miejscowosci).

popcorn_weather.jpg

Aplikacje wrzucamy w dowolne miejsce na dysku lub pendrive (wraz z plikiem konfiguracyjnym)

Uruchamiamy normalnie jak film czy plik muzyczny.

Mozna utworzyc oczywiscie skrot do menu glownego i uruchamiac bezposrednio z menu.

Zalety:

- Zegarek (duzy i fajny),
- Aktualna pogoda za oknem (aktualizacja co 30 minut)
- Aktualne cisnienie (plus trend),
- Aktualna temperatura,
- Aktualny kierunek i sila wiatru (grafika),
- Temperatura odczuwalna (dla wilgotnosci i sily wiatru),
- Aktualna wilgotnosc powietrza,
- Aktualna widzialnosc (maksymalna 10 km - niektore miejscowosci do 15km)
- Aktualny stan pogody (np. niewielki deszcz czy mgła),
- Aktualna grafika stanu pogody (w rozroznieniu dzien/noc),
- Czas wschodu i zachodu slonca dla lokalizacji + grafika wysokosci/polozenia slonca
- Prognoza na dzis (temp. max, min oraz rodzaj pogody + grafika),
- Prognozy na 4 kolejne dni (graficzne) + temp max, min i stan pogody,

- Obecnie dwie wersje jezykowe (ang i pl)

To chyba tyle.

Apka korzysta z Yahoo Weather.
Odswiezanie z serwera pogody co 5 minut (mrugnie na momencik grafika).

Jesli program sie przyjmie i znajdzie sie garstka chetnych do niewielkiego wsparcia finansowego apka bedzie rozwijana a i moze z czasem wezme sie za napisanie kolejnych .. chociaz nie wiem czy znajde czas na zabawe smile.gif .. Zobaczymy co z tego wyjdzie - zalezy to od Was.

Jesli macie pomysly na aplikacje - tez dajcie znac... jednak ich tworzenie to juz kwestia mozliwosci czsowych (oplacalnosci przedsiewziecia).

Dajcie znac czy i w jaki sposob jestescie zainteresowani.

Zapraszam do dyskusji.

... a i dobrze by bylo by sprawdzic aplikacje na kazdym dostepnym modelu popcorna.

pozdrawiam,
K0J0T

weather2.jpg

Edytowane przez Bartek K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przetestuję na moim A410 i cieszę że ktos działa w temacie ponieważ popcorn nie rozpieszcza nas w niczym (nowy firmware, aplikacje itp.) zero rozwoju, marzy mi się aplikacja odtwarzacz muzyki wraz z wizualizacjami na pełnym ekranie w rytmie bitów muzyki ale pewnie się nie doczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co sie da zrobic... aczkolwiek nie mam na razie wiedzy nt sposobow odczytu nazw katalogow/plikow w popcornie.

Sam flash odtwarza mp3 wiec odtwarzacz plikow mp3 by mogl byc (oddzielny).

Do tego bez prolemu moglby pokazywac fanarty odtwarzanego wykonawcy (po nazwie pliku lub id tagu)

Ale to spora odleglosc... hobbystycznie mam malo czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda, ładnie się otwiera w Vtenie, ale niestety w C200 i C300 nie pracuje. Tak trzymaj i działaj K0J0T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie oddalem wersje BETA do testow.

Wzbogacona o wykresy temperatur (co 5 minut) dla calej doby.

Mozna ustawic 3 dodatkowe stacje i podgladac odczyty (wraz z archiwum calej doby).

Pozniej moze zrobie opis.. na razie jest instrukcja jak zainstalowac/uruchomic po angielsku.

http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=73230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 400 działa bez problemu, tylko nie wiem co z kodem miejscowości, co zmienić, jaki kod, mieszkam w Iławie, woj, warm. mazurskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 400 działa bez problemu, tylko nie wiem co z kodem miejscowości, co zmienić, jaki kod, mieszkam w Iławie, woj, warm. mazurskie

zmien plik konfiguracyjny. Edycja/Wklej to co ponizej i usun to co bylo.

&city_code=496227&metric_code=c&language=pl&wlo=12866815&name_code=&infoid=IWARMISK7&infoid2=ISAMBORO3&infoid3=IOSTRDA2&i1=MN Lubawskie&i2=Ostróda I&i3=Ostróda II&

Bedzie dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...