Skocz do zawartości
Gmeru

ISE 2016: Technologia DLP a rozdzielczość 4K - jak to działa?

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnich dniach mieliśmy okazję uczestniczyć na targach ISE w Amsterdamie. Jest to miejsce w którym bardzo mocno akcentują swoją obecność producenci projektorów oraz podzespołów. Jedną z głównych atrakcji był temat wprowadzenia rozdzielczości 4K do projektorów opartych na technologii DLP. Na stoisku firmy BenQ oraz Texas Instruments mogliśmy zobaczyć pierwsze modele projektorów, które posiadały już przetworniki 4K.

Co ciekawe, udało nam się dostać na zamkniętą prezentację Texas Instrument dla inżynierów. Maciej dowiedział się właściwie wszystkiego gdyż pytań o działanie nie było końca. Całość wiedzy zabraliśmy w poniższym filmie:

5.jpg

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td]
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc z Waszych wrażeń (a w zasadzie Twoich panie Macieju ;-) to wiele jeszcze pozostało do zrobienia jeśli chodzi o optykę czy "zbieżność" paneli w projektorach z natywnym 4k skoro 2,7k daje lepszą ostrość ;-)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sądząc z Waszych wrażeń (a w zasadzie Twoich panie Macieju ;-) to wiele jeszcze pozostało do zrobienia jeśli chodzi o optykę czy "zbieżność" paneli w projektorach z natywnym 4k skoro 2,7k daje lepszą ostrość ;-)

To chyba nic nowego.Pierwsze projektory 1080p także nie były jakieś zayebiste ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciku. Ja Ci wierze.

Tylko napisz co z efektem teczy? Nowia ze nie widac. Ale na filmach z kamery cos tam jednak widac. Jak to jest? Czy prezentowano na tym projektorze jakies tresci HDR.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wierzę bardzo mało osobom...a o opinie Maćka bym się kolejny raz nie prosił (szczególnie w Twoim wydaniu) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciku. Ja Ci wierze.

Tylko napisz co z efektem teczy? Nowia ze nie widac. Ale na filmach z kamery cos tam jednak widac. Jak to jest? Czy prezentowano na tym projektorze jakies tresci HDR.?

Nie, HDR'a nie było. To była w ogóle mega zamknięta prezentacja wewnętrzna firmy na którą wkleiłem się tylko dzięki swojej upierdliwości w zadawaniu trudnych pytań ;) Co do efektu tęczy to warto sprawdzić to na własne oczy. Ja jestem w stanie zauważyć jeśli chcę, ale ja nawet zauważam podobny efekt w plazmach (ach te laserowe oczy ;) ) i mi nie przeszkadza.Wiele osób jednak nie widzi wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.

Na CES 2016, byla Optoma z tym chipem i mowili o tym, ze gra HDR, co moze czynic go ciekawa alternatywa dla z pewnoscia drozszej konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...