Skocz do zawartości
MONTE HOUSE

AVR-1909 + KDL-50W755C problemy z dźwiękiem przez HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Posiadam amplituner DENON AVR-1909 i aktualnie TV SONY KDL-50W755C i odkąd dołączył właśnie ten TV mam problemy bo nie wiem jak co i gdzie ustawić żeby dźwięk z TV był odtwarzany na Denonie.

Wcześniej miałem TV LG 42LE8500 podłączony do tegoż samego Denona klablem optical i nie miałem żadnego problemu.

Schemat podłączeń:

Dekoder NC+ kablem HDMI pod złącze HDMI2 (dźwięk jest z dekodera)

Komputer i BluRay pod pozostałe złącza HDMI (dźwięk jest z kompa, idzie po opticalu, z BluRay również idzie)

Z wyjścia HDMI w Denonie kabel idzie do TV pod wejście HDMI4 / ARC

Z TV idzie również kabel OPTICAL do Denona pod wejście OPTICAL1. Komp podłączony jest pod OPTICAL2 i działa bez problemu.

Oglądając kanały z NC+ na pilocie wybieram TV/CBL gdzie mam przypisane HDMI2 i OPTICAL1

Jak chcę oglądnąć coś z netu lub USB na telewizorze to chciałbym dźwięk na Denonie ale ni cholery ani po OPTICAL ani po HDMI, dlaczego ?

Jedyne co mi się udało ustawić to to że jak włączę Denona to TV sam się przełącza z głośników na system audio i na ekranie wyświetla się poziom głośności ale w głośnikach cisza.

Próbowałem podłączyć kabel HDMI z TV bezpośrednio do wejścia HDMI2 w Denonie bez obrazu i też nic.

Proszę pomóżcie. Instrukcję mam do Denona ale ona jest napisana jakimś dziwnym językiem niby Polskim ale jakoś ciężko zrozumiałym.

Jeszcze jedno. Jak zrobiłem w TV test problemu z dźwiękiem to on widzi że ma podłączone AVR-1909 także problem nie leży po stronie TV ale do końca nie jestem pewny.

Pozdrawiam

Rafał

+48 606271372

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...