Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam na nowsze amplitunery z AC-4 , aby nie marnować czasu , myśle o montażu 4 głośników sufitowych . Będą grały w systemie 5.1.4 z głośnikami Klipsch RF 62II , RC 52II , RS 52II i sub SW 110 .

Jakie głośniki macie u siebie ? Na jaki parametr zwrócić uwagę ? Hz ?

Co polecacie ? Ale , żeby nie wyrwało kieszeni :) Myślałem o Magnat seri IC 62-82 . Może jakieś JBL , Taga ?

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Klipscha to najlepiej sufitowe tej samej marki. Są instalacyjne serii Reference...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy sufit jest podwieszany to byłby dobry pomysł, ale co zrobić gdy nie ma takiego? Nie lepiej zamontować zwykły efektowy kierunkowo w miejsce odsłuchu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy sufit jest podwieszany to byłby dobry pomysł, ale co zrobić gdy nie ma takiego? Nie lepiej zamontować zwykły efektowy kierunkowo w miejsce odsłuchu?

Kierunkowe to do konfiguracji Auro (pod sufitem bezpośrednio nad głośnikami frontowymi i surround, skierowane w kierunku miejsca odsłuchu), w przypadku Atmos samo Dolby pokazuje żeby montować głośniki w suficie skierowane w pionowo w dół (nie w rogach a bliżej miejsca odsłuchu), przez to zresztą jest teraz problem jak w jednej instalacji pogodzić oba systemy. Podobno DTS:X ma możliwość adaptacji i grania w obu konkurencyjnych ustawieniach głośników.

Tak więc do Atmos najlepsze wydją się być głośniki instalacyjne zabudowane w suficie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym pionowym ustawieniem to bym nie przesadzal. W wiekszosci instalalacji czy to kinowych, czy domowych, jednak glosniki maja pewna deklinacje (sa wychylone w strone stanowiska sluchacza), tak aby zapewnic wlasciwy swej charakterystyce frequency responce. W malym pomieszczeniu wystarczy lekko przechylic kopulke twitera, jesli nie ma takiej opcji trzeba przechylic glosnik. Natomiast zawiesic oczywiscie nalezy go na suficie w okreslonym, w zaleznosci od ukladu pozostalych glosnikow i siedziska sluchacza, miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym pionowym ustawieniem to bym nie przesadzal. W wiekszosci instalalacji czy to kinowych, czy domowych, jednak glosniki maja pewna deklinacje (sa wychylone w strone stanowiska sluchacza), tak aby zapewnic wlasciwy swej charakterystyce frequency responce. W malym pomieszczeniu wystarczy lekko przechylic kopulke twitera, jesli nie ma takiej opcji trzeba przechylic glosnik. Natomiast zawiesic oczywiscie nalezy go na suficie w okreslonym, w zaleznosci od ukladu pozostalych glosnikow i siedziska sluchacza, miejscu.

Konfiguracja głośników 5.1.4 według Dolby: http://www.dolby.com/us/en/guide/dolby-atmos-speaker-setup/5-1-4-setups.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31

Nie jestem pewien co usilujesz dowiesc?

Czy to ze nie rozumiesz tego co napisalem, czy ze nie rozumiesz co to takiego charakterystyka czestotliwosciowa glosnika.

Znam wytyczne Dolby. Osmiolatek dojzy ze glosniki sufitowe w plaszczyznie pionowej oddalone sa od sluchacza o nieco ponad metr. Co jesli ta odlogosc wynosi 2, 2,5, albo wiecej metrow, a sufit jest nisko, zwlaszcza w drugim, podwyzszonym rzedzie siedzen?

Mysle, ze jestes w stanie zrozumiec co mialem na mysli dlaczego tysiace ludzi, ogladajacy w nieco innych warunkach niz ten z Twojego szkicu, przekrzywia glosniki od pionu, dosc znaczaco. Nie wspominajac o kinach.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K Panowie :) A , jakieś propozycje ? Co jest istotne przy wybrze ? Wielkość głośnika , KHz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofikmax

Jesli celujesz w topowe Onkyo, czy Anthema, na ktorych da sie w odroznieniu od innych zabawek, ustawic dowolnie odciecie to kup jakies landary, a nie pierdziawki. Mam takie z pierwszego podejscia - MA CT160, czy jakos tak. Musze je zgolic, bo ni jak sie maja do konkretnych 20 cm glosnikow Chyba ze zrobisz im pudla. Najwazniejsza jest i tak optymalna pozycja. Warto pogadac z goscmi, ktorzy sa niezadowoleni, zeby nie powielac ich bledow. Czekam na nowego ampa moze dojdzie za tydz, dwa, a za miesiac moze update do DTS:X sie juz pojawi. Wtedy bedzie wiecej do opowiadania.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasiek_31

Nie jestem pewien co usilujesz dowiesc?

Czy to ze nie rozumiesz tego co napisalem, czy ze nie rozumiesz co to takiego charakterystyka czestotliwosciowa glosnika.

Znam wytyczne Dolby. Osmiolatek dojzy ze glosniki sufitowe w plaszczyznie pionowej oddalone sa od sluchacza o nieco ponad metr. Co jesli ta odlogosc wynosi 2, 2,5, albo wiecej metrow, a sufit jest nisko, zwlaszcza w drugim, podwyzszonym rzedzie siedzen?

Mysle, ze jestes w stanie zrozumiec co mialem na mysli dlaczego tysiace ludzi, ogladajacy w nieco innych warunkach niz ten z Twojego szkicu, przekrzywia glosniki od pionu, dosc znaczaco. Nie wspominajac o kinach.

Nie wiem czy na siłę chcesz udowodnić swoją rację czy po prostu nie chcesz przyznać racji chociażby częściowej komuś innemu, rysunki które podlinkowałem są typowo poglądowe i ani słowa nie ma na nich o odległościach, jest na nich za to mowa o kątach to po pierwsze. Po drugie pokazują jak zorientować poszczególne głośniki w pomieszczeniu w stosunku do miejsca odsłuchu. W tekście za to znajdziesz informacje że sufit w którym będą te głośniki zamontowane powinien być najlepiej nie niższy niż 7,5 stopy i nie wyższy niż 12 stóp.

Proponuję więc przeczytać najpierw to co się krytykuje.

Po trzecie każdy amplituner dostępny obecnie na rynku amplituner umożliwi Ci ustawienie po pierwsze wzmocnienia dla każdego z głośników niezależnie a po drugie odległości od głośnika (opóźnienia) więc Twój argument o odległościach jest że tak powiem "do bani".

I już na koniec kolega zadający pytanie nie powiedział czy ma u siebie sufit podwieszany w którym można zainstalować głośniki instalacyjne czy też ma sufit betonowy przy do którego można podwiesić jakieś konkretne głośniki podstawkowe.

Ja z racji sufitu podwieszanego poszedłem w sufitowe instalacyjne w których mogę zmieniać ustawienie gwizdków.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... rysunki które podlinkowałem są typowo poglądowe i ani słowa nie ma na nich o odległościach, jest na nich za to mowa o kątach to po pierwsze. Po drugie pokazują jak zorientować poszczególne głośniki w pomieszczeniu w stosunku do miejsca odsłuchu.

Ten rysunek jest w pewnej skali, a nawet jesli nie jest, to rzecza wazna jest to, ze wszelekie odleglosci, wysokosc, oraz rozstaw glosnikow, wymuszaja katy natarcia dzwieku wzgledem pozycji sluchacza. Katy pod jakimi powinny rozmieszczene byc glosniki wobec pozycji odsluchowej, sa kluczowa sprawa, zarowno ze dla prawidlowego dzialania systemu Atmos jak i ze wzgledu na jakosc dzwieku, ktory do nas dociera, a ktory wlasnie zalezy od kata osi glosnika wzgledem sluchacza.. Stad tez w niektorych instalacjach wynika KONIECZNOSC pochylenia glosnikow sufitowych w kierunku sluchaczy pod okreslonym katem

Jezeli mamy do czynienia z typowym, prostokatnym pokojem o wielkosci 20-30 mkw o typowej wysokosci, problem praktycznie nie istnieje. Jesli jednak pokoj jest wiekszy, np 2-krotnie, lub wystepuje zroznicowanie pomiedzy kolejnymi rzedami miejsc odsluchowych, powstaje problem, ktory rozwiazuje sie wlasnie poprzez pochylenie glosnikow sufitowych. Tak tez robi sie w normalnych kinach

W tekście za to znajdziesz informacje że sufit w którym będą te głośniki zamontowane powinien być najlepiej nie niższy niż 7,5 stopy i nie wyższy niż 12 stóp.

Proponuję więc przeczytać najpierw to co się krytykuje.

Nie wiem jak to skomentowac, zeby nie zabrzmialo to grubiansko, a jednoczesnie nie pozostawilo watpliwosci.

Czy naprawde uwazasz za przydatne, objasnianie mi co znajde w tekscie, ktory czytalem jakies 2 lata temu? Nie mam na mysli tego rysuneczku, ale calosc White Papers Dolby Atmos.

Przeczytalem rowniez setki komentarzy uzytkownikow, instalujacych u siebie w domach Dolby Atmos i calkiem spora ilosc poradnikow zawodoych instalatorow. Jakbys sie nie domyslil z jakiego powodu, to napisze Ci wprost, ze planuje taka instalacje od tamtego wlasnie czasu. Przez rok mialem i testowalem instalacje Atmos w swoim domu i wreszcie doczekawszy sie DTS:X, moge ja zfinalizowac. Mialem tez okazje odsluchu instalacji domowej wlasnie z glosnikami pochylonymi z mysla o polaczeniu jej z systemem AURO 3D. Chodze do kin ( pluralis) z instalacjami Atmos, w ktorych glosniki sa pochylone. Czy naprawde Twoim zdaniem wlasciwym jest objasniac mi, co przedstawia obrazek ktory wkleiles?

Po trzecie każdy amplituner dostępny obecnie na rynku amplituner umożliwi Ci ustawienie po pierwsze wzmocnienia dla każdego z głośników niezależnie a po drugie odległości od głośnika (opóźnienia) więc Twój argument o odległościach jest że tak powiem "do bani".

Kwestie mozliwosci amplitiunerow, w zakresie , ktory przywolales, nie maja tutaj nic do rzeczy. "Moj argument o odleglosci", jak nazwales probe naprowadzenia Cie na wlasciwy tor myslenia, jest podstawa zaleznosci, ktorych zdajesz sie nie rozumiec, choc sa one banalne. Jesli nie wiesz jak zmienia sie charakterystyka brzmienia glosnika, wraz ze zmiana kata, to mozemy przejsc nad tym do porzadku dziennego, ale z geometria powinienes sobie radzic od czasow szkoly podstawowej. To dzieki niej, biorac pod uwage odleglosci wysokosci, zalecane katy dla Dolby Atmos i optymalne katy dzialania glosnika, bedziesz mogl policzyc gdzie i pod jakim katem zamocowac glosniki sufitowe. Jak zauwazyles, wcale nie musza byc z odchylanymi gwizdkami, ale moga to tez byc zwykle, male glosniki pudelkowe, ktore trzeba bedzie nachylic, od czego wyszlismy z ta wymiana zdan.

Nie zamierzam wyciagac wnioskow na temat Twojej wyopbrazni, ale ze spokojnym sumieniem moge napisac, ze to co napisales swiadczy to o Twoim braku elementarnej wiedzy na ten temat. Polecam Ci lekture forow zagaranicznych. Zakladam, ze dzieki niej, dojrzysz sens, ktorego Ci zabraklo wczesniej, w mojej wypowiedzi. Mysle, ze mogbys spozytkowac lepiej swoj czas.

Nie wiem czy na siłę chcesz udowodnić swoją rację czy po prostu nie chcesz przyznać racji chociażby częściowej komuś innemu,..

Przyznalem Ci racje, w zakresie, w ktorym sie z Toba zgadzam, pozwlalajac sobie jednoczesnie, dla dobra pozostalych czytelnikow, na zdanie odrebne w kwestii, ktora jak wydawalo mi sie przegapiles. Niestety wszystko wskazuje na to, ze sie pomylilem. Ty tego nie przegapiles, a po prostu nie masz pojecia o czym ja pisze, a ze problem Ciebie nie dotyczy, nie sprobowales nawet zaprzegnac wyobrazni, aby zrozumiec jego istote.

Szkoda, bo nie byloby nieprzyjemnej i niepotrzebnej wymiany zdan.

Zupenie jak poprzednim razem, kiedy napisalem Ci o NAPRZEMIENNYM, potrojnym wyswietlaniu tych samych klatek, co uznales za oczywista bzdure. Kiedy zas Kolega raus podlinkowal Ci materialy potwierdzajace te zasade dzialania, nie tylko nie zadales soebie trudu, aby problem przemyslec ponownie ale chocby przyznac sie do bledu. Jaki jest sens wymiany informacji, scierania opinii i wspolnego dochodzenia prawdy, jesli stale zachowujesz sie w ten sposob?

Dobranoc

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z9067094Q,Walka-kogutow-podczas-festiwal

...

rosol_z_makaronem.JPG

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rysunek jest w pewnej skali, a nawet jesli nie jest, to rzecza wazna jest to, ze wszelekie odleglosci, wysokosc, oraz rozstaw glosnikow, wymuszaja katy natarcia dzwieku wzgledem pozycji sluchacza. Katy pod jakimi powinny rozmieszczene byc glosniki wobec pozycji odsluchowej, sa kluczowa sprawa, zarowno ze dla prawidlowego dzialania systemu Atmos jak i ze wzgledu na jakosc dzwieku, ktory do nas dociera, a ktory wlasnie zalezy od kata osi glosnika wzgledem sluchacza.. Stad tez w niektorych instalacjach wynika KONIECZNOSC pochylenia glosnikow sufitowych w kierunku sluchaczy pod okreslonym katem

Jezeli mamy do czynienia z typowym, prostokatnym pokojem o wielkosci 20-30 mkw o typowej wysokosci, problem praktycznie nie istnieje. Jesli jednak pokoj jest wiekszy, np 2-krotnie, lub wystepuje zroznicowanie pomiedzy kolejnymi rzedami miejsc odsluchowych, powstaje problem, ktory rozwiazuje sie wlasnie poprzez pochylenie glosnikow sufitowych. Tak tez robi sie w normalnych kinach

Nie wiem jak to skomentowac, zeby nie zabrzmialo to grubiansko, a jednoczesnie nie pozostawilo watpliwosci.

Czy naprawde uwazasz za przydatne, objasnianie mi co znajde w tekscie, ktory czytalem jakies 2 lata temu? Nie mam na mysli tego rysuneczku, ale calosc White Papers Dolby Atmos.

Przeczytalem rowniez setki komentarzy uzytkownikow, instalujacych u siebie w domach Dolby Atmos i calkiem spora ilosc poradnikow zawodoych instalatorow. Jakbys sie nie domyslil z jakiego powodu, to napisze Ci wprost, ze planuje taka instalacje od tamtego wlasnie czasu. Przez rok mialem i testowalem instalacje Atmos w swoim domu i wreszcie doczekawszy sie DTS:X, moge ja zfinalizowac. Mialem tez okazje odsluchu instalacji domowej wlasnie z glosnikami pochylonymi z mysla o polaczeniu jej z systemem AURO 3D. Chodze do kin ( pluralis) z instalacjami Atmos, w ktorych glosniki sa pochylone. Czy naprawde Twoim zdaniem wlasciwym jest objasniac mi, co przedstawia obrazek ktory wkleiles?

Kwestie mozliwosci amplitiunerow, w zakresie , ktory przywolales, nie maja tutaj nic do rzeczy. "Moj argument o odleglosci", jak nazwales probe naprowadzenia Cie na wlasciwy tor myslenia, jest podstawa zaleznosci, ktorych zdajesz sie nie rozumiec, choc sa one banalne. Jesli nie wiesz jak zmienia sie charakterystyka brzmienia glosnika, wraz ze zmiana kata, to mozemy przejsc nad tym do porzadku dziennego, ale z geometria powinienes sobie radzic od czasow szkoly podstawowej. To dzieki niej, biorac pod uwage odleglosci wysokosci, zalecane katy dla Dolby Atmos i optymalne katy dzialania glosnika, bedziesz mogl policzyc gdzie i pod jakim katem zamocowac glosniki sufitowe. Jak zauwazyles, wcale nie musza byc z odchylanymi gwizdkami, ale moga to tez byc zwykle, male glosniki pudelkowe, ktore trzeba bedzie nachylic, od czego wyszlismy z ta wymiana zdan.

Nie zamierzam wyciagac wnioskow na temat Twojej wyopbrazni, ale ze spokojnym sumieniem moge napisac, ze to co napisales swiadczy to o Twoim braku elementarnej wiedzy na ten temat. Polecam Ci lekture forow zagaranicznych. Zakladam, ze dzieki niej, dojrzysz sens, ktorego Ci zabraklo wczesniej, w mojej wypowiedzi. Mysle, ze mogbys spozytkowac lepiej swoj czas.

Przyznalem Ci racje, w zakresie, w ktorym sie z Toba zgadzam, pozwlalajac sobie jednoczesnie, dla dobra pozostalych czytelnikow, na zdanie odrebne w kwestii, ktora jak wydawalo mi sie przegapiles. Niestety wszystko wskazuje na to, ze sie pomylilem. Ty tego nie przegapiles, a po prostu nie masz pojecia o czym ja pisze, a ze problem Ciebie nie dotyczy, nie sprobowales nawet zaprzegnac wyobrazni, aby zrozumiec jego istote.

Szkoda, bo nie byloby nieprzyjemnej i niepotrzebnej wymiany zdan.

Zupenie jak poprzednim razem, kiedy napisalem Ci o NAPRZEMIENNYM, potrojnym wyswietlaniu tych samych klatek, co uznales za oczywista bzdure. Kiedy zas Kolega raus podlinkowal Ci materialy potwierdzajace te zasade dzialania, nie tylko nie zadales soebie trudu, aby problem przemyslec ponownie ale chocby przyznac sie do bledu. Jaki jest sens wymiany informacji, scierania opinii i wspolnego dochodzenia prawdy, jesli stale zachowujesz sie w ten sposob?

Dobranoc

Dobrze @binary pozostawmy to tak jak jest bo jak widzę do konsensusu nie dojdziemy.

Życzę owocnego uruchomienia systemu, mam nadzieje że Twoja wiedza pozwoli Ci go zbudować w sposób prawidłowy, ja mój zbudowałem w oparciu o to co napisałem zbudowałem już rok temu i jestem z niego zadowolony. Tak więc to co piszę nie opiera się na teorii tylko na praktyce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewatpilwym praktykiem jest czlowiek zyjacy w buszu, na codzien walczacy z natura. Jednak nie wie on zbyt wiele na temat problemow z jakimi boryka sie czlowiek zyjacy w cywilizacji, ktora wysyla ludzi w kosmos i mieszka w drapaczach chmur, a nie w szalasach. Ze wzgledu na brak budzacych watpliwosci pytan, czesto zyjace szczesliwiej, niz czlowiek cywilizowany, ktory narazony jest na ciagle dynamiczne zmiany i ocene wartosci ktore przyjal, a ktore ulegaja zbyt szybkiem zmianom.

Tak wiec "Panie praktyku", zyj dalej swoimi diagramami dla sredniorozgarnietych. Zyj szczesliwie.

Sugerowanie przewagi "Twojej praktyki" nad "moja teoria" jest kiepskim trickiem, zwazywszy, ze praktykuje ten temat od dawna.

Ja tez zycze Ci zadowolenia z Twojego systemu, ale nie zamierzam spoczywac na laurach, czy siedziec cicho w obliczu coraz to nowych "odkryc" i rozwoju sytuacji na tym polu. Niebawem moze sie okazac, ze DTS:X, albo przynajmniej upmikser DTS Neural:X zdominuje kino domowe i ze bedzie on dzialal wysmienicie na ukladzie Front High i Top Middle. Praktyczne informacje na ten temat z pewnoscia uciesza wielu uzytkownikow, bo zapewnia im oszczednosc srodkow i pozwola na instalacje, ktore dla wielu (zwlaszcza polskich uzytkownikow), w przypadku obu par Top Front +Top Back jest fizycznie niemozliwa.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć, również czekam na upgrade do mojego amplitunera żeby móc wreszcie przetestować DTS:X.

Mam nadzieję że Denon dotrzyma terminów aczkolwiek o upgrade do AVR-X7200 który miał się pokazać w poprzednim tygodniu nic nie słychać więc zakładam że będą mieli poślizg :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon 7200W oraz 7200W(A) dostal upgrade we wszystkich strefach zgodnie z obietnica producenta tj 28 stycznia. Dla USA byl to nawet 27 stycznia.

http://www.denon.com/Pages/DTSX.aspx

Oczywiscie chodzilo o 28 stycznia.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denon 7200W oraz 7200W(A) dostal upgrade we wszystkich strefach zgodnie z obietnica producenta tj 28 lutego. Dla USA byl to nawet 27 lutego.

http://www.denon.com/Pages/DTSX.aspx

O widzisz, wielkie dzięki za info.

Byłem na tej stronie wczoraj i sprawdzałem link dla mojego ampli a nie pomyślałem żeby sprawdzić co się pokaże pod 7200.

To super, mam nadzieję że upgrade do mojego ampli będzie w takim razie za dwa tygodnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31

Jak tam update? Grales cos w DTS:X. Jak wrazenia z upmixow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jasiek_31

Jak tam update? Grales cos w DTS:X. Jak wrazenia z upmixow?

Upgrade poszedł.

Grałem z upmixów (konkretnie The Last Witch Hunter) i nawet brzmi to nieźle (z jednej strony czuć że dźwięk dostał kolejnego wymiaru a z drugiej nie jest to jakieś bardzo napastliwe, bardzo neutralne), w tym tygodniu będę miał Crimson Peak to powiem coś więcej to będę mógł powiedzieć jak gra native mix (to jak na razie jedyny u nas film wydany z DTS:X).

Próbowałem jeszcze skądś pobrać ostatnią płytę demo od DTS ale niestety nie ma w sieci :( a płacić 100 złociszy za płytę demo to trochę dużo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac upmix, mialem na mysli granie w trybie Neural:X sciezek DTS-MA, albo PCM.

Ja ciagle czekam, bo moj update zaplanowany jest na marzec. W ubieglym roku ogladalem troche filmow upmixowanych przez Dolby Surround(Atmos), i pamietam, ze niektore bardzo efektownie wypadly np Edge of Tomorrow, czy Godzilla (nowa). Wiec mozeze warto troche poekperymentowac z Neural:X i filmami w ktorych sporo sie dzieje w surroundzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac upmix, mialem na mysli granie w trybie Neural:X sciezek DTS-MA, albo PCM.

Ja ciagle czekam, bo moj update zaplanowany jest na marzec. W ubieglym roku ogladalem troche filmow upmixowanych przez Dolby Surround(Atmos), i pamietam, ze niektore bardzo efektownie wypadly np Edge of Tomorrow, czy Godzilla (nowa). Wiec mozeze warto troche poekperymentowac z Neural:X i filmami w ktorych sporo sie dzieje w surroundzie.

Właśnie to miałem na myśli gdy zapytałeś o upmix.

W Denonie niestety nie da się włączyć Neural:X w momencie gdy ścieżka jest zakodowana Dolby i na odwrót gdy ścieżka jest DTS to nie włączysz upmixera Dolby..

Godzilla może być faktycznie ciekawa bo z tego co pamiętam jak sam napisałeś tam się dużo działo w warstwie surround.

Na razie i tak nie mogę za dużo potestować bo czasu mało a i żonka mnie w końcu z domu może wyrzucić ;)

Będę się odzywał.

Najbardziej żałuję że na razie tak mało natywnych mixów DTS:X. Dolby Atmos ma tu jednak dużą przewagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w tej generacji D+M sie nie da. W poprzedniej, tak jakni w moik Onkyo dalo sie wlaczyc DSU na DTSie. A teraz tez mozna, po rozkodowaniu do PCM przez player. Te dwa filmy akurat maja na BD DTS-MA wiec NeuralX powinien ruszyc. Godzilla ladnie brzmiala w scenie w Japonii kiedy to zwierzyniec uciekl, a tato zostal smiertelnie ranny. Jakis dzwig czy inne zelastwo skrzypialo od lewej do prawej nad glowa. Edge of tomorrow mial znacznie wiecej fajnych scen, zwlaszcza walki z obcymi.

Tez cierpie na brak czau i okazji. Nowy klocek od 2 tyg, a przetestowalem moze z 5 filmow, tzn 3 przelecialem po lebkach, a 2 przespalem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, tak jak zwykle coś dołożyli a coś zabrali, ale jak na razie nie wiadomo czy na starszym sprzęcie też tego nie zabiorą jak mu dodadzą DTS:X (o ile dodadzą).

Prawda że mógłbym zdekodować to w odtwarzaczu do PCM ale jakoś wolę żeby dekodowaniem od początku do końca zajmował się ampli.

Z Godzilli mnie dźwiękowo najbardziej w pamięci utkwiła scena z pociągiem na moście.

Za to za niedługo będę zapewne wracał do ostatniego Terminatora i Mission Impossible bo wprawdzie już je oglądałem ale jeszcze na starym klocku który nie miał Atmosa więc wypadałoby posłuchać tego tak jak powinno to brzmieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to posłuchałem Godzilli z upmixem DTS Neural:X i jest nieźle.

Przestrzeń się bardzo mocno poszerzyła a do tego w paru momentach bardzo wyraźnie było słychać dźwięk efektów idący przez głośniki sufitowe, muszę dodać że nie było to jakieś przypadkowe tylko jak najbardziej pasowało do obrazu.

Jak działa DTS:X w Crimson Peak napiszę jak go wreszcie obejrzę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...