Skocz do zawartości
patryks01

Małe kino w salonie, planowanie i wybór

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie też napisałem, żeby się nie zastanawiał i brał tego BenQ , zwłaszcza za 2300,00. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artomoher napisał:

Widzisz tetryczku, jako że mam dużo empatii i lubię pomagać, to wszedłem na ten twój oddział geriatrii elektronicznej. Część jest już zmumifikowana inna już w stanie agonii. W razie czego powiadom o pogrzebie któregoś, to szarpnę się na jakieś chryzantemy złociste w półlitrówce po czystej.

BTW nauczyłbyś się pisać polszczyzną, wiem że już za późno ale postaraj się, tłumoczku.

@Patryks01, za te piniądze , wcale się nie zastanawiaj tylko bierz tego BenQ. Z Atmosem już ONKYO TX-NR555 zaspokoi Twoje wymagania, a NR656 jeszcze lepiej. Powodzenia. ;)

 

1 godzinę temu, makakam napisał:

Panowie nie zaśmiecać wątku prywatnymi wojenkami.

Takie płótno to na pewno dobra sprawa jak pisze pmcomp, trochę problematyczne ale coś za coś. 

Benq W1070 to świetny proj za tą cenę, sam go użytkuje, co prawda w osobnym pokoju z ciemnymi ścianami i zero odbić mam praktycznie więc tym bardziej.

Nie lubię jak ktoś radzi komuś aby dozbieral ileś tam na coś lepszego..Jestem w stanie zrozumiec w tym wypadku np 500zl jesli proj kosztuje ok 3k ale nie żeby zbierał np 3k więcej. Jeśli dysponuje budżetem 3k to w tym trzeba mu doradzić i koniec.

Właśnie już zakupiłem dawno go i tak jak widać jest zamontowany.

Ten sposób z płótnem bardzo mnie zaciekawił i chyba go również wykorzystam w późniejszym etapie ;)

Kwestia o rodzaj materiału, gdzieś przeczytałem, że najlepiej nadawał się by czarny "flausz", nie wiem ile w tym prawdy.

Na szybko zapoznałem się z ONKYO TX-NR656 i w takiej cenie i z możliwościami myślę, że będzie odpowiedni. Czekam oczywiście na inne propozycję amplitunerów oraz zestawów głośników, najlepiej aby były dostępne na allegro, raty payU 0% są najlepszym rozwiązaniem co daje też pole do manewru zakupując również używany sprzęt

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję taki rodzaj tkaniny. ;) http://runotex.pl/pl/oferta/aksamity/plusz-dekoracyjny-kotarowy   http://allegro.pl/gruba-zaciemniajaca-tkanina-blackout-280cm-wys-i6241585896.html

Flausz jak najbardziej tylko grubszy, inaczej prześwieca. ;) 

Zresztą to co wrzuciłem to w tym rodzaju są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posty nie na temat wiadomo do jakiego tematu trafiły.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raf chyba byłem pionierem w zaciemnianiu sufitu materiałem. Przerabiałem kilka rodzajów materiałów od ciężkich i grubych do bardzo lekkich przez ostatnie kilka lat. 

To co u mnie się sprawdziło najlepiej to Agro włókniny dostępne w sklepach ogrodniczych. Dlaczego:

- są bardzo lekkie i łatwe do naciagniecia,

- nie odbijają mocno światła, 

- są tanie jak barszcz bo za materiał 5m/1,6m zapłaciłem w sklepie chyba z 40 zł. Wczesniej miałem czarna grubą tkaninę matową i jej naciagniecie wiązało się ze sporym  wysiłkiem. A Agro włókniny są lekkie co nawet przy chowaniu po seansie nie zajmują dużo miejsca.

Ja przed każdym sensem zaslanialem sufit oraz wszystkie ściany a po seansie zwijalem, ponieważ mam biały salon z meblami w białym lakierze co dla obrazu z projektora jest nie skazane. 

Aktualbie już mam czarny sufit ale wszystkie ściany są zaslanialem czarnymi kotarami a po seansie salon wraca do użytkowania codziennego .. ;-) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualbie już mam czarny sufit ale wszystkie ściany są zaslanialem czarnymi kotarami a po seansie salon wraca do użytkowania codziennego .. ;-) 

A możesz napisać jak na codzień sprawdza się czarny sufit w salonie? Myślałem o tym już lata temu ale nie starczyło odwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ja ma jasny salon tj. Biało -szary a w nim białe meble w lakierze, białe sofy oraz szare   zasłony i dywan. Dlatego mój czarny sufit wcałe nie rzuca się w oczy. Wszystko zależy jak jest wykończony salon aby nie zrobić przytlaczajacej nory.. :-) Moja mam na początku nie zwróciła uwagi dopiero po chwili się zorienotwała że sufit nie jest biały... ;-)  zaszalalej najwyżej 3 warstwy białej farby będziesz musiał nałożyć.. ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryks01 mam pytanie odnośnie wybranej wielkości ekranu (130"). Nie masz wrażenia że jest za duży?

Jestem na etapie wyboru czegoś do siebie, a mam podobne odległości oglądających od ekranu (3,5-4m ekran-twarz). Zbierając informacje trafiłem na "kalkulator" który radzi, aby przy tej odległości (i obrazie full hd) instalować ekran max 90-95" (większe ekrany dopiero przy HDR).

Więc chciałem zapytać o Twoje odczucia przy oglądaniu - nie czujesz się jak w pierwszym rzędzie kina? ;)

 

Kiedyś wydawało mi się że wybór będzie prosty, ale im dalej w las tym więcej drzew ;( 

Ot, takie dylematy XXI wieku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ma. Im wiekszy ekran tym mniejsza jasność i słabsze efekty HDR przy tej samej odległości projektora od ekranu..

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Ano ma. Im wiekszy ekran tym mniejsza jasność i słabsze efekty HDR przy tej samej odległości projektora od ekranu..

 

Pozdro

Hmm, czyli (pomimo oczywistej chęci posiadania jak największej ilości cali ;) ) jednak pozostanę przy swoich zaplanowanych 90" a kasa pójdzie w ATMOSa :)
dzięki za odp :)

pozdrawiam

7 godzin temu, raf7705 napisał:

A co ma HDR do wielkości.
Ja mam 130" i oglądam z 3metrow.

Po pierwsze:
nie chcę uzyskać efektu pierwszego rzędu w kinie - to ma być dl mnie relaks (może tylko ja tak mam, ale lubię ogarniać ekran bez machania głową, zwłaszcza jak odpalę jakąś grę).

Po drugie:
kierowałem się sugestiami "fachowców" ;) którzy radzili, o tu:
https://hdtvpolska.com/kalkulator-odleglosci/

A po trzecie:
więcej treści oglądam jednak w zwykłym HD i nie chcę oglądać pikselozy. Tak, wiem że do tego mogę użyć zwykłego telewizora, ale czasem i tam jest fajny film, który z chęcią rzucę na duży ekran.

pozdrawiam

Edytowane przez USS-SMAUG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.03.2017 o 10:41, USS-SMAUG napisał:

@patryks01 mam pytanie odnośnie wybranej wielkości ekranu (130"). Nie masz wrażenia że jest za duży?

Jestem na etapie wyboru czegoś do siebie, a mam podobne odległości oglądających od ekranu (3,5-4m ekran-twarz). Zbierając informacje trafiłem na "kalkulator" który radzi, aby przy tej odległości (i obrazie full hd) instalować ekran max 90-95" (większe ekrany dopiero przy HDR).

Więc chciałem zapytać o Twoje odczucia przy oglądaniu - nie czujesz się jak w pierwszym rzędzie kina? ;)

 

Kiedyś wydawało mi się że wybór będzie prosty, ale im dalej w las tym więcej drzew ;( 

Ot, takie dylematy XXI wieku ;)

Ostatecznie zrobiłem 120". 130" było za dużo. sprawdzałem w praktyce jak to ma wyglądać i jednak zdecydowałem się na mniejszy. Jak dla mnie i w moim odczuciu jest bardzo dobrze ;)

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...