Skocz do zawartości
matt`

Sony Hw 40 - opłacalność, instalacja, konkurencja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam znów problem z wyborem projektora. Obecnie był epson tw3600, zachwyt wielkością obrazu trwał krótko póki nie zobaczyłem JVC w akcji :) Zaczęło się przyglądanie obrazowi itd. = słaba czerń, widoczna siatka pikseli, kiepska ostrość, obraz jakiś taki miękki. Częściowo to też wina nieprzystosowanego pomieszczenia jak i wyświetlania obrazu na ścianie, szary mat ncs2500n. Dodam jeszcze że głownie filmy oglądam, może kiedyś x box.

1) Czy hw 40 ma jakikolwiek sens do pomieszczenia z szarymi ścianami i białym sufitem ? światło zewnętrzne kontrolowane. W przyszłości może zrobię na sufit rozwijany aksamit bądź gdzieś polecaną agro włókninę ... ? na razie ekranu nie planuję 1-2 lata - w skrócie czy warto wydać 9k do takich warunków.

2) Planuję 120 cali z 4 metrów. Projektor będzie miał środek soczewki na 250 cm co przy wysokości ekranu da dolną krawędź na 180 cm od podłogi. Zakładając ze ekran ma wysokość 150 cm a sony lens shift 70% to ekran najniżej wypadnie na 75 cm ? nie będzie za wysoko ? rogi obrazu trochę będą łukowate przy max lens shifcie ? już uchwyt peerless mam.

3) Już miałem kupować Panasonica at 6000 lecz gotówka uciekła :) i teraz model ciężko dostępny jak i cena poszła w górę:

- czy przy tym co napisałem wyżej nadal starać się o niego ? zdaję sobie sprawę że jest gorszy od sony ale też jest 3k tańszy a może w moich warunkach nie zobaczę spektakularnej różnicy. Jedynie boję się o zbieżność paneli jak i serwis modelu który jest już nie produkowany.

- Epson tw6600 ? wydaje mi się że gorszy od panasonica lecz tez jest tańszy, jakieś opinie mile wskazane

- benq w2000 ? projektor ponoć super lecz jest kłopot z instalacją bo musiał bym wymieniać uchwyt (w sumie nie duży problem), co sprawiło by że projektor miałbym 60-70 cm nad głową i jego głośność mogłaby przeszkadzać. jeśli jest cichszy od tw3600 w eco to super ?? ktoś miał porównanie ?

Prosiłbym o odpowiedzi, Panie Maćku nie obrażę się jeśli Pan dorzuci 3 grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo było 6 tys teraz do 9 tys tak aby kupic hw 40 jeśli warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 9 tyś bym próbował atakować HW55. Kupiłem go poniżej 10 tyś gdy "oficjalna" cena w każdym sklepie wynosiła 12999 zł. Teraz może się uda jeszcze coś skubnąć. Szczególnie, że wyszedł jego następca.

Ewentualnie jeżeli sprzęt nie musi być nowy to weź pod uwagę używany JVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkowo było 6 tys teraz do 9 tys tak aby kupic hw 40 jeśli warto.

To kup używanego JVC X-7 i będziesz miał w temacie pozamiatane. eBay, coś jest aktualnie albo kolega Stanec. Ostatnio była X-9 za 2.200 EUR.

Ew. X3, X30 czy X35.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako użytkownik Benq W2000 radzę celować w Sony HW55 lub używkę JVC. Co do Benq to super odwzorowanie kolorów (po kalibracji), czerń na ekranie MS bardzo zadowalająca, nie odczuwam jakieś dyskomfortu w tym aspekcie po przejściu z TV Sony HX850. Trochę trzeba się namęczyć aby odpowiednio zainstalować sam projektor, a największą dla mnie i jedyną wadą jest brak systemu upłynniania ruchu. Oczywiście może ja jestem jakoś bardzo wyczulony na ten aspekt ale jak fundusze pozwolą i na horyzoncie nie pojawi się jakiś projektor 4k w sensownych pieniądzach, to wymienię Benq na Sony lub JVC. Tak więc radzę troszkę dozbierać funduszy i kupić raz a porządnie. Ja niestety się pospieszyłem i po dwóch miesiącach myślę o wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystki za odp, i te tutaj i PW :)

Słuchajcie sprawa wygląda tak że mam okazję kupić JVC x500 używany na gwarancji. Przekracza budżet ale jedno życie jest. Na szybko sprawdziłem w projectorcentral kalkulator i wyszło 14 fl jasności z 380 cm przy ekranie 115 cali. Trochę mało ? wiem ze JVC to do jaskini projektor ale chyba skaliborwany powinien dać te 600-700 luemnów co będzie wystarczające w 2d ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X7 w pokoju niezaadaptzowanym (bialy sufit i sciany). Proj od ekranu ok. 5,30 m. Ekran 117". Lampa w tybie normal (normal u JVC to jak eco u innych). Po kalibracji jasnosc mam ustawioną na ok55%. Najbardziej w doopę dostaje czerń na paskach na panoramie. Tym bardziej im jasniejszy jest obraz.

Ale daje radę ;). W 2D jest super, o 3D zapomnij i jak mozesz to daj wtedy trochę wiekszy ekran.

Teraz bedzie troche malowania.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Czyli jak u mnie będzie blizej o 150 cm do ekranu to będzie sporo jaśniej, Rozumiem że tryb normal to hałas akceptowalny z projektora ? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hałas jest OK.

Tak, jak będzie bliżej to będzie jaśniej.

Nie bój się większego ekranu, JVC da radę.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp zapomniałem wcześniej się dopytać o to 3D, rozumiem że będzie zaciemno ? Teraz tak naprawę wacham sie między x500 a hw55, rzuce monetą zobacze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3D jest u mnie słabe. Za ciemno. Projektor jest za daleko.

Dla przypomnienia aktywne okulary zabierają ... 70% światła.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła na sony hw65es :) Mam nadzieję że uśmiech będzie na twarzy. Też trochę poczytałem na avsforum i liczę że trafie na dobry egzemplarz bo są drobne kłopoty ze zbieżnością paneli i nie da się w 100% skorygować i gorszy problem to migotanie lampy (flickering) w trybie LOW/EKO, ponoć w hw55 też jest z tym problem.

Znalazłem poradę aby przez pierwsze 100h oglądać na high a później na low co w niektórych przypadkach sprawdza się i na low już do końca żywota lampy można oglądać. Ktoś testował, ma jakąś teorie ? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba JVC X500 byłby lepszym wyborem :) - mam u siebie RS49 - świeci z 4,9 m na ekran Adeo ref Grey 135" i jest super :) - z X500 będzie bardzo bardzo podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, ze lepszy wybór to JVC ale ... tu już po temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze nie po temacie bo przelew w pon wychodzi :). Sony wybrałem ze względu na input lag i jest to bardziej projektor uniwersalny. 3d mnie w kinie nie kręci zbytnio ale w domu może będzie lepiej i to jeszcze po kalibracji. Cena sony również jest niższa. A jeszcze ekran muszę kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...