Skocz do zawartości
atr1984

Kupno odtwarzacza BD do podpięcia pod telewizor Smart TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję jakiegoś odtwarzacza Blu-ray do telewizora Samsung UE55J6200.

Potrzebuję coś, co potrafi odczytać z płyty DVD, BD i USB:

  • formaty video/kontenery: avi,mkv,mp4, .x264, ts, m2ts, itp
  • napisy zapisane wewnątrz filmu (w kontenerze) lub oddzielnie(jako plik txt, sub, srt sup/pgs itp
  • formaty audio DD, DD+, , DTS, DD-HD, DD-HD MA, DD-TrueHD
  • wysyłać audio jako Bitstream ( w celu dekodowania dźwięku przez amplituner Onkyo)
  • Upskalowanie materiału z płyty DVD do Full HD

Głównie zależny mi na tym, bo potrafił zdekodować materiał wideo(mój tv ma problem z mkv) oraz potrafil wysłać przez bitstream lub ewentualnie zdekodować audio. Amplituner doskonale sobie radzi z każdym (przeze mnie) napotkanym formatem audio ale niestety tv nie potrafi ani zdekodować wielu formatów audio ani wysłać audio jako bitstream.

Telewizor nie ma ani 3D ani 4K , jest zakupiony na najbliższych parę lat ( później pewno wymiana na OLED)

Myślałem by zakupić Odtwarzacz Blu-ray Samsung BD-j7500 lub wcześniejszą wersję BD-H6500. Mają one 3D oraz obsługę 4K.

Wersja BD-J7500 ma też Smart HUB - jest to powielenie funkcjonalności telewizora.

Czy w ogóle warto kupić tego typu BD jako inwestycja w przyszłość? 3D oraz upskalowanie do 4K narazie mi się nie przyda, x265(HEVC) pewno i tak nie będzie obsługiwał. CIekawe jak z płytami BD 4K ?

Patrzyłem na Blu-ray LG BP250 i niby wszysto spełnia (brak 3D, brak 4K, brak smart, obsługuje chyba wszystkie formaty) ale jest koszmarnie brzydki (Samsung BD-H6500 też pięknością nie jest).

Słyszałem a raczej czytałem, że Sony nie lubi napisów oraz że Panasonic daje radę( a raczej niektóre wersje)

Kwota, jaką chciałbym przeznaczyć to gdzieś do 500 - 600 złotych.

Jakaś podpowiedź? Jakieś propozycje innych firm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość Twoich wymagań powinien spełnić dowolny odtwarzacz BD.

Co do wymagań to rozumiem że odczyt napisów z plików zewnętrznych dotyczy plików MKV, jeżeli miałoby dotyczyć również płyt BD to będzie raczej ciężko.

Odnośnie 3D i 4K to na dzień dzisiejszy żaden odtwarzacz BD dostępny na rynku nie odtworzy Ci materiałów 4K czy to z plików czy też z płyt (płyty dopiero w zapowiedziach), jedyne co te odtwarzacze potrafią zrobić to upscalować do 4K, co do 3D to jeżeli Twój TV jak napisałeś nie potrafi wyświetlać 3D to niestety będziesz miał problem bo nie będziesz mógł wyświetlać tego rodzaju płyt nawet w 2D, odtwarzacz da Ci komunikat o niekompatybilnym odbiorniku.

Najczęściej obsługiwanym formatem napisów jest SRT.

Co do dźwięku to każdy odtwarzacz potrafi wysłać go jako bitstream.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung bd h6400 spełni twojego wymagania i odpada 1 pilot. Pamiętaj że żaden blu Ray nie odtworzy dźwięki DTS hd ma lub dd True hd z mkv tylko z płyt

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak odczyt napisów z mkv/avi. Pełnoprawny Blu-ray oczywiście tylko z własnymi, "wewnętrznymi" napisami zintegrowanymi z płytą. Właśnie dlatego napisałem posta, bo zdaję sobie sprawę, że 3D i upskaling 4K nic mi w odtwarzaczu nie da, przynajmniej póki nie wymienię telewizora, a to pewno trochę potrwa:) Podobnie jest z Smart Hub. Mam go w telewizorze więc bezcelowy jest w odtwarzaczu.. Samsung BD-H6500 jest w tej samej cenie co jego tegoroczny młodszy brat BD-J6500.

Kupowanie odtwarzacza sieciowego mija się z celem. Jak coś nie chodzi, to po prostu podpinam pod amplituner kompa. Mimo wszystko nie oszukujmy się, chodzi o pewną wygodę w użytkowaniu. Łatwiej coś odpalić z pena, mkv z BD czy płytę BD/DVD niż bawić się w podpinanie kabla HDMi do komputera.

Zastanawiam się co by zdało egzamin, jakoś wyglądało i nie było za drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...