Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: JVC DLA-RS500 Projektor 3D Full HD / 4K e-shift4

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu projektora z testu to ciekawi mnie jak wypadnie x500 lub jego odpowiednik z serii RS. Jest to jedyny JVC w moim zasięgu :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może jeszcze dodam odnośnie powyższego posta, że wbrew takim samym cyfrom przy oznaczeniu modelu są to zupełnie różne produkty (bo może nie każdy to wie chociaż mam nadzieję, że jednak każdy wie ;p ):

JVC DLA-X500 to model konsumencki z poprzedniej serii na rok 2014 występujący w wyżej pozycjonowanej profesjonalnej linii Reference Series jako DLA-RS49 (idąc za tym co mówi producent: ręcznie selekcjonowane komponenty co ma szczególne znaczenie w odniesieniu do optyki, 1 rok gwarancji na lampę lub 1000 godzin).

Następcą projektora DLA-RS49 jest model DLA-RS400, który będziemy testować już wkrótce (początek marca). Wraz z nową linią producent wprowadził kilka istotnych zmian a najważniejsze z nich to wyższa jasność 1700 lumenów vs 1300 lumenów w starszym modelu, obsługa HDR, nowe złącza HDMI 2.0 HDCP 2.2 z obsługą transmisji 18GBps i poprawiona e-shift 4K z jeszcze większą ilością szczegółów na ekranie (co wyszło już w teście RS500).

Model DLA-RS500 to „środkowy model” z najnowszej linii na rok 2016, pomiędzy DLA-RS400 oraz DLA-RS600. Różnic jest sporo, temat bardziej na artykuł niż na post (w sumie jak będą trzy testy to będzie jasne). Podstawowe z nich mają bezpośredni wpływ na wyższą jakość obrazu: certyfikaty ISF i THX (z dedykowanym trybem wyświetlania obrazu THX), kontrast trzykrotnie wyższy (to info za producentem) oraz obsługa palety DCI. Także użytkowe jak np. automatyczna przysłona obiektywu. Polecam stronę producenta http://www.jvc-pro.pl/projektory-detale/dla-rs500.html, w ostatniej zakładce „Porównanie modeli” jest to przedstawione w sposób przejrzysty.

Generalnie trochę marketingu połączonego z faktami. A wszystko czarno na białym jest w teście RS500 oraz będzie w testach 400 i 600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień mój X 500 będzie po zabiegu :) Do systemu zostanie wpięty eeColor LUT BOX i ponownie skalibrowany .

Założenie jest takie , że ma stanąć wyżej od RS 49 . Czy to możliwe ? Zobaczymy .

Mam nadzieję , że Maciej K. opisze ten manewr i przedstawi relację z tego spotkania . Serdecznie zapraszam na śledzenie wiadomości o kalibracji X500 :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był i pojechał :) Zostawił cudny obraz. Polecam każdemu zbieg kalibracyjny i LUT BOX w systemie .

Może Maciej więcej opisze z dzisiejszego dnia :) Idę spać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś konkrety ???

Spać o 18-ej ???

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój sub też należy do tych raczej mocniejszych (660 wat w peaku).

I wg testów na audio.com.pl też ma niskie zejscie: "Bardzo niska dolna częstotliwość graniczna (-6 dB przy 20 Hz), bardzo wysoki poziom maksymalny (115 dB)."

Mimo to wolę jak oprócz powodowania wibracji kanapy wydaje z siebie jakieś dzwięki :)

Raczej na moc podawaną w peak = pmpo bym nie patrzył ,gdyż realnie może się okazać ze twój subwoofer ma tylko 150-200 wat , a to już raczej standard ,a nie mocniejszy sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocniejszy sub to jest jedynie ... marketing.

Sub należy skalibrować w stosunku do reszty systemu i nadmiar mocy jest absolutnie zbędny.

Może mieć nawet 10kW a i tak tego nie wykorzystasz aby osiągnąc przy kalibracji zakładane 75dB, zakłądając oczywiście, że umiesz kalibrować kanał LFE. Tam paradoksalnie ważniejsza jest faza, a nie moc.

:) :) :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca marketing, jeśli sub ma dość dużą i ciężką membranę to musi mieć i czym to ruszyć żeby było szybko ,więc moc też jest potrzebna.Mi bardziej chodziło o to żeby nie sugerować sie mocą podawaną jako peak lub pmpo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A po co sub ma miec dużą i ciężką membranę? Po co kupujesz taki sub?

Kub sub z dużą i lekką membraną ... papierową :). Są takie tylko, że zazwyczaj pasywne. Co nic nie zmienia, po prostu dokupujesz końcówkę.

W swoich kolumnach mam do stereo mam papierową membranę ... uwaga ... 15". Wystarczy w zupełności wzmak 100W na kanał.

Marketing ... :D:P:lol:

Parametry peak, pmpo? Czysty i zbędny ... marketing.

Sorki, odeszliśmy od głównego tematu :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idąc twoim tokiem myślenia ,po co ty kupiłeś velodyne o mocy 1250 wat ( czy to tylko marketing) jeśli coś ma membranę wielkości 15 " i więcej to i papierowa swoje waży więc jest co ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja nie mam żadnego Velodyne. To ... marketing.

Żeby był dobry, kolorowy i zróznicowany bas potrzeba ... średnicy, a nie grubej gumy na zawieszeniu. I papieru, a nie tworzyw sztucznych. One dobre są na butelki.

Do stereo mam JBL 4343.

I gdybym potrzebował dodatkowy sub to brałbym jedynie 15" JBL z epoki, pasywny. Bo to gra, a nie dudni i mieli powietrzem.

BTW dzisiejszy pasywny sub JBL na papierze, 18", kosztuje ok. 1500 zł, nówka sztuka. Do tego stereofoniczna koncówka mocy za powiedzmy 1000 zł. Jeden kanał zostaje do napędzenia drugiego suba.

:)

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam widać pomyliłem cię z innym użytkownikiem forum.I fakt zeszliśmy z tematu także za off top też przepraszam założyciela tematu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom Panas ma twina:

TV Samsung JS9500, Sony VW520 oraz JVC na stanie już czekają.

JVC nie jest 4K !!!

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w 100% w kategorii Ultra HD (4Keshift, HDR itd.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w 100% w kategorii Ultra HD (4Keshift, HDR itd.)

4K eshift to ściema marketingowa. Klienci chcieli 4K to im zrobili. Matryca powinna miec natywną rozdzielczosć 4K. Jedyny prawdziwy projektor UHD z 4K i HDR to na dziś SONY 520.

To tak jakby porównywać obraz 1080p do obrazu 1080i.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jest tak jak piszesz ;-). Ale nie muszę nic pisać bo wszystko masz w testach. Wystarczy otworzyć i popatrzeć ale raczej polecam zobaczenie na żywo - wtedy byś takiego posta nie napisał. A tak tworzone są bajki. A porównanie do 1080i/1080p pominę ;). Nie ten poziom rozmowy. Sorry. Ale sam to napisałeś ;) Dlatego ja np. nie udzielam się w tematach o jakiś starych wzmacniaczach itd - bo jeszcze bym palnął coś o czym nie mam bladego pojęcia. Nie mam ich, nie słucham > nie mam wiedzy by napisać coś do ludzi na takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę ponownie:
chipset projektorów JVC z eshiftem nie ma natywnej rozdzielczosci 3840x2160 punktów.

http://procision.jvc.com/product.jsp?modelId=MODL029573&pathId=140&page=11

Ma potrójną matrycę 1920 x 1080 punktów, co jest wyraźnie napisane w specyfikacji technicznej. Reszta to marketing. I nie potrzeba do tego tajemnej wiedzy, wystarczy przeczytać i zrozumieć dokładnie to co pisze producent. Z jakiś powodów JVC nie chce, nie może, nie umie zastosować matryc o natywnej rozdzielczości 4K.
Wylano już w necie mnóstwo wody pokazując różnice w obrazie pomiędzy SONY 520, a projektorami z eshiftem. Różnice są, napiszę bardzo delikatnie, przynajmniej zauważalne na korzysć SONY.

Polecam materiał JVC: http://cdn.jvc.eu/dla-x900r/feature01.html , tu wprawdzie o przedostatniej wersji eshift3.

Nie twierdzę, że technologia eshift jest zła ale jest to pewnego rodzaju dopasowywanie obrazu 4K do wyświetlania przez matrycę fullHD.

I masz pełną rację, żadne obrazki w takich materiałach marketingowych nie oddadzą tego co można zobaczyć na własne oczka. Do czego zachęcam.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście nie jest tak jak piszesz ;-). Ale nie muszę nic pisać bo wszystko masz w testach. Wystarczy otworzyć i popatrzeć

Oto co wyczytałem w teście Macka ( http://hdtvpolska.com/topic/36725-test-jvc-dla-rs500-projektor-3d-full-hd-4k-e-shift4/ ):

Temat Ultra HD jest dosyć mocno zamydlony w przypadku JVC. Z jednej strony mamy na pudełku logo 4K, mamy informację, że jest kompatybilność z UHD. Wszystko jest tak dobrze ubrane w słowa, że niektórzy są śmiertelnie przekonani, że projektor ma przetwornik o natywnej rozdzielczości 3840x2160. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Panele LCoS w JVC RS500 mają 1920x1080 pikseli. Wykorzystują jednak technologię e-shift 4 generacji, by uzyskać większą rozdzielczość na ekranie. Tu rodzi się więc bardzo filozoficzne pytanie: czy projektor musi mieć natywną rozdzielczość UHD, by nazwać go projektorem UHD...?

i dalej:

RS500 naprawdę niewiele brakuje w kontekście odwzorowania rozdzielczości Ultra HD! System e-shift4 w przypadku JVC działa w tym przypadku z diabelską skutecznością przez którą myślę, że nazywanie tego projektora "tylko projektorem Full HD" staje się nieuprawnione.

Zgadzam się. eshift robi znakomitą robotę ale ... cytując Maćka skoro nawet niewiele brakuje to ... dalej brakuje. Z zgadzam się że nie jest to projektor fullHD. Ale nie jest też projektorem 4K. Jest czymś pośrednim.

Czekolada i wyrób czekoladopodobny ;)?

I dalej ocena Maćka:

Jak zatem zakwalifikować testowany projektor? Czy można powiedzieć, że jest to urządzeni Ultra HD, choć nie ma przetwornika działającego natywnie w takiej rozdzielczości? Pozostawiam ten dylemat Wam. Jak dla mnie może on spokojnie stawać w szranki z takimi urządzeniami jak np. Sony VW520. Także na ilość wyświetlanych detali :)

Ja zdecydowanie czekam na panele w natywnej rozdzielczości od JVC :). To ciagle nie jest dobry czas na kupowanie projektorów UHD (4K + HDR ;)). HDR jest, 4K brak. Ot, taki zaj-ebis-ty ... "wizualny upscaler" :).

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej,gdyby był natywny projektor 4K,tak jak i natywny film w 4K.

Oczywiście E-shifty czy upscale filmów do 4K,można sobie testować... ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2016 o 10:43, pmcomp napisał:

4K eshift to ściema marketingowa. Klienci chcieli 4K to im zrobili. Matryca powinna miec natywną rozdzielczosć 4K. Jedyny prawdziwy projektor UHD z 4K i HDR to na dziś SONY 520.

To tak jakby porównywać obraz 1080p do obrazu 1080i.

Pozdro

Nawet nie wiecie, jak cieszą mnie takie posty. Dzięki nim ludziska rzucają się na Optomy po 8000 pozostawiając w zasięgu portfela takich małych żuczków jak ja np. X500R a może nawet X7000. Nie widzieli bezpośredniego porównania „zwykłego HD z e-shiftem” z „prawdziwym 4K”. Fiksują się na 4K i zapominają o tym, że na udaną imersję składają się bardziej: kontrast, kolory i plastyczność. Niemiec od którego kupiłem X500 za grosze zamienił go na Optomę UHD645 myśląc, że jest 4K! Nie chciałem mu nic mówić, ale X500 daje ogólnie znacznie wyższą satysfakcję. Co ciekawe, materiał 4K wydaje się mieć na nim szerszą paletę, mimo że nie ma HDR. Kurczę, zobaczcie nowego Mad Maxa! Szczęka na glebie.
Z 4 metrów nie bylem w stanie wyczuć różnicy w ostrości między Sony VW260 a X500. Oczywiście brak HDR jest zauważalny.
Tak że jeszcze raz dzięki za współpracę i utwierdzajcie wszystkich w miłości do „prawdziwego 4K”. Mam zamiar kupić X5500 lub X7000 i pomoc bardzo mi się przyda.

Edytowane przez Woodolec
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Woodolec napisał:

Nawet nie wiecie, jak cieszą mnie takie posty.

Tylko autor tych słów niedługo potem kupił JVC 520 z e-shift i zaciekle go bronił;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...