Skocz do zawartości
Gmeru

Projektory JVC z serii Reference na HDTVPolska: DLA-RS400, DLA-RS500, DLA-RS600

Rekomendowane odpowiedzi

Miło mi poinformować, że wracamy z testami projektorów marki JVC na łamach HDTVPolska. Chyba nie muszę pisać jak dobre były to zawsze produkty i jak dobrze nadawały się do kina domowego. W pierwszej połowie 2016 zajmiemy się najnowszymi projektorami z profesjonalnej linii JVC czyli serią Referece. W jej skład wchodzą trzy produkty:

  • DLA-RS400
  • DLA-RS500
  • DLA-RS600

Nie bez powodu od razu bierzemy się za linię Reference. Jakie są jej najważniejsze cechy?

  • Technologia D-ILA
  • Ręcznie selekcjonowane komponenty
  • Ceryfikaty THX 3D oraz ISF
  • Najwyższy kontrast naturalny na świecie (JVC DLA-RS600), dodatkowo dynamiczna przysłona działająca na „samych krańcach" (będziemy to dokładnie testować i mierzyć a finalna ocena znajdzie się w teście)
  • E-shift4 umożliwiająca wyświetlanie UltraHD 4K60P 4:4:4
  • HDCP 2.2 na obu wejściach HDMI oraz obsługa transmisji 18 Gbps
  • Pamięć obiektywu umożliwiająca zastosowanie ekranu w formacie kinowym we wszystkich modelach (DLA-RS400, DLA-RS500, DLA-RS600)
  • Automatyczna zasłona obiektywu
  • Kompatybilność z przestrzenią kolorów DCI oraz z HDR
  • Gwarancja: 2 lata na projektor i 1 rok na lampę lub 1000h

Najważniejsze strony www:

http://pro.jvc.com/prof/attributes/features.jsp?model_id=MDL102390

http://jvcpro.de/video/product/647/dla-rs500e-d-ila-projector-with-e-shift4-technology-4k-input-and-native-contrast-of-1200001/

Na dzień dobry do naszej redakcji zawitał model RS500. Testu możecie spodziewać się w drugiej połowie stycznia 2016!

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]

4.jpg

[/td]

[td]
5.jpg
[/td][td]

6.jpg

[/td]

[td]
7.jpg
[/td][td]
8.jpg
[/td]


Ten post został wypromowany na artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poczekać na prawdziwe 4K?

Kupowanie tych projektorów jest IMHO trochę bez sensu. RS500 kosztuje ok. 26.000 zł, a RS600 ok. 37.000 zł. Za co? Za projektor fullHD.

To juz lepiej kupić "w ciemno" SONY 520. I mówię to JA, miłośnik JVC :angry::( .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda ale jako super projektor do odtwarzania kolekcji płyt BD Full HD z najlepszym możliwym kontrastem nadaję się jak żaden.Chyba muszą mieć problem z panelami D-ILA że do tej pory nie ma rozdziałki 4K na tej technologii.Soniak 520-ka raczej temu RS600 kontrastem nie podskoczy .

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczę Ci, z własnego doświadczenia, że mój X7 nadaje się równie dobrze ;).

Kupię kolejny ale ... prawdziwy 4K. I nie za 50 tysięcy ;).

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że JVC jest po prostu mega kinowy. Kontrast itd. Filmy wyglądają pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Bawiłem sie ostatnio SONY 65, fakt że nieskalibrowany ale w dedykowanym pomieszczeniu kinowym i ... jest to bardzo fajny i jasny projektor ale mój JVC podoba mi się bardziej :).

Tyle, że SONY 520 jest prawdziwym 4K z HDR więc jeżeli komus na tym zależy to specjalnego wyboru nie ma.

Ciekawi mnie czy nastepna generacje projektorów JVC zrobi w oparciu o lampę czy o diody. Bo, że będzie prawdziwe 4K to zakładam na bank.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp tylko x9 to już starocie i przepaść generacyjna w porównaniu do rs600, który nawet nie jest odpowiednikiem bo pochodzi z linii dla prosów a nie konsumenckiej jak x9.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, tylko popatrz ile RS600 kosztuje. Moim zdaniem kompletnie nie jest wart tej kasy przy podanej cenie X9-ki ... 4x drożej !!! Ale to moje zdanie. :)

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za taką kasę nie jest wart złamanej złotówki bo nie jest 4K. I tylko wariat go kupi.

Sorry ... takie mamy czasy, chcielismy Netfilksa, chcieliśmy BD UHD to mamy.

Odpowiedz sobie sam ... kupisz go czy poczekasz na 4K? :P

Najbardziej podobają mi się selekcjonowane komponenty. Selekcjonowane układy scalone? Elementy dyskretne montowane są w technice SMD więc ciężko jest tu wyselekcjonować jak są na szpuli na papierowej taśmie. Wierzę w lepsze elektrolity w zasilaniu i małe na płycie.

A może to? http://hdtvpolska.com/topic/36648-optoma-%E2%80%93-projektor-laserowy-i-4k-ultra-hd-na-ise-2016/ ... choć ja niestety nie mam jak tego ustawić.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za taką kasę nie jest wart złamanej złotówki bo nie jest 4K. I tylko wariat go kupi.

Sorry ... takie mamy czasy, chcielismy Netfilksa, chcieliśmy BD UHD to mamy.

Odpowiedz sobie sam ... kupisz go czy poczekasz na 4K? :P

Najbardziej podobają mi się selekcjonowane komponenty. Selekcjonowane układy scalone? Elementy dyskretne montowane są w technice SMD więc ciężko jest tu wyselekcjonować jak są na szpuli na papierowej taśmie. Wierzę w lepsze elektrolity w zasilaniu i małe na płycie.

A może to? http://hdtvpolska.com/topic/36648-optoma-%E2%80%93-projektor-laserowy-i-4k-ultra-hd-na-ise-2016/ ... choć ja niestety nie mam jak tego ustawić.

Pozdro

Ja bym kupił, gdybym miał kasę. Na razie Epson TW2000 musi mi starczyć. Siedząc 4,5 m od ekranu 105" nie czuję konieczności przesiadki na 4K. Więcej, do wielu filmów wystarczy mi 720p. O wiele większe zbnaczenie wprzywiązuję do kontrastu natywnego, głębi koloru i równowagi tonalnej. Ważna jest też dla mnie żywotność lamp. Postanowiłem z zakupem poczekac do momentu, aż Epson LS10000 używany spadnie do ok 2-3 tys. euro. Laser to jest to. A może wcześniej LEDy wyewoulują na tyle, by powstał przystępny cenowo projektor? Choć czasami spąglądam pożądliwie na X9. Bywa w świetnej cenie. Sony mają głównie przewagę rozdzielczości. Pod każdym innym względem wypadają słabiej. Gdybym miał wybierac, na pewno wybrałbym JVC a nie Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem wyraźnie ... JVC X9 za 9000 zł, patrz oferta powyżej, to znakomita cena i mając taką propozycje nie warto nawet myśleć nad nowymi JVC za 4 razy więcej. Chyba, że ktoś śpi na kasie i kąpie się w kasie. Bo przecież kto bogatemu zabroni ???

Ja bogaty nie jestem :).

Pozdro


Nikt jeszcze nie wie ile on jest wart. Dopiero wchodzi do sprzedaży.

Masz rację, wart będzie tyle ile rynek będzie chciał zań zapłacić. Ale za eshift ???

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie. "E-shift" , bo chip nie jest natywnym 4kx2k, od Optomy wydaje się mieć sens. Zwłaszcza ze przyjmuje i wyświetla HDR z led/lasera. Tylko cena nieznana.

Póki nie ma większych frameratow, natywne 4k w filmach jest psu na bude, z uwagi na blur. Wez sobie jakiegoś superostrego bluraya i zobacz jak wygląda na stopklatce. No chyba ze masz już dostep do jakiegoś 4k, to zrób to samo ;)

A przy okazji zapytam ile teraz kosztuje realnie w PL JVC X500?

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie. "E-shift" , bo chip nie jest natywnym 4kx2k, od Optomy wydaje się mieć sens. Zwłaszcza ze przyjmuje i wyświetla HDR z led/lasera. Tylko cena nieznana.

Póki nie ma większych frameratow, natywne 4k w filmach jest psu na bude, z uwagi na blur. Wez sobie jakiegoś superostrego bluraya i zobacz jak wygląda na stopklatce. No chyba ze masz już dostep do jakiegoś 4k, to zrób to samo ;)

A przy okazji zapytam ile teraz kosztuje realnie w PL JVC X500?

Czy to nie Ty pisałeś niedawno, że widzisz różnice i zalety przekazu 4K vs 2K. Chyba przy filmach netflix ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. O Netflixie pisałem to rok temu. ;)

Nie jestem pewien, czy rozumiesz do czego zmierzam.

Ale może zadaj konkretne pytanie, to wyjaśnię moja opinie, skoro jest dla Ciebie nieczytelna.

Albo jeszcze lepiej, na poczatek dowiedz się jak działa chip Texas Instruments, na którym oparta jest ta Optoma, wtedy prawdopodobnie stanie się jasnym dlaczego koniecznosc elementu o natywne rozdzielczosc 4kx2k do oglądania filmów UHD BD jest dla mnie dyskusyjna. Nastepnie będzie mozna przejść do kwestii blurru w filmach 24p. A o Netflixie możemy pogadać w temacie mu poświęconym jeśli czujesz ochotę coś przedyskutować na tamten temat.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie czuję ochoty;) Fakt, że chyba był to zeszły rok, aczkolwiek nie "rok temu". Jeśli nie zrozumiałeś o co mi chodzi, to rzeczywiście dajmy spokój:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz zadales takie dziwne pytanie, bez sensu.

Czesto Cie pytaja o plec, w zwiazku z tym, ze Twoje imie ma zenska koncowke?

Jezeli czegos nie rozumiesz, albo cos wydaje Ci sie dziwne, to chyba lepiej zapytac o wyjasnienie, Wielu nie pyta i robi z siebie glupka. Twoja wypowiedz zdaje sie jest z tego wlasnie gatunku. Tak widze roznice pomiedzy wyswietlaczem 2k i 4k , przekazem telewizyjnym v2k i 4k i streamem Netflixa 2k i 4k. Sugerowanie ze cos jest z tym nie tak i ze takie twierdzenie, w Twoich oczach odbiera powage jakimkolwiek moim slowom, bez wzgledu na to, czy je rozumiesz, czy nie, do tego stopnia, ze nie zamierzasz skontrargumentowac, stawia Twoje intencje w zlym swietle.

Jak bys chcial opisac jakies swoje obserwacje, albo podzielic sie opinia, to nie krepuj sie.

Napewno nie tylko ja, ale wiele innych osob zechce dowiedziec sie czegos ciekawego.

BTW o HoC 4k na Netfliksie, pisalem pierwszy raz tutaj w czerwcu 2014r.

Moze pora zmienic kalendarz na scianie, albo zaczac uwazniej czytac.

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...