Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy seriale+ można wykupić nie posiadając abonamentu w nc+ ?

Czy w tych 19zł można oglądać wszystko co się chce czy może trzeba płacić coś ekstra za dostęp do pozycji premium ?

Jak z ich jakością ? Ile procentowo pozycji jest w HD i z dźwiękiem 5.1 ? Są tam może jakieś treści 4K ?

Tak zgadam się, nie ma co porównywać seriale+ z takimi serwisami jak Netflix, bo to zupełnie inna filozofia sprzedawania treści. Bez usługi głównej, czyli abonamentu NC+, można o takim "VOD" zapomnieć. Podobnie jak z UPC, co z tego że mają konkurencyjną ofertę "on demand", jak nie da się z tego skorzystać bez abonamentu TV w UPC. Nie mówiąc już o tym, że trzeba mieć od operatorów dedykowane tunery, co jest kolejnym minusem. Dodatko oprócz kosztów abonamentu za wypożyczenie filmu też trzeba zapłacić, oprócz gratisowych treści, które oferowane są w "promocji":)

Temat docelowy jest bowiem taki - możliwość korzystania z VOD, bez konieczności wykupienia pakietów płatnej telewizji od operatorów satelitarnych/kablowych.

W tym kontekście jedyną realną konkurencją w Polsce dla filozofii Netflix, HBO GO itp. są serwisy VOD "legalne inaczej" typu CDA.

Kluczem do sukcesu jest jakość (minimum HD, ścieżka audio 5.1, napisy). I oczywiście cena takiej usługi.

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kontekście jedyną realną konkurencją w Polsce dla filozofii Netflix, HBO GO itp. są serwisy VOD "legalne inaczej" typu CDA.

Kluczem do sukcesu jest jakość (minimum HD, ścieżka audio 5.1, napisy). I oczywiście cena takiej usługi.

Porównujesz pirackie serwisy do oficjalnej dystrybucji treści ?

Tam to jest dopiero filozofia ... ukraść i potem sprzedać.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak to u nas wygląda, co stwierdzam z ubolewaniem ("legalne inaczej")....

legalny konkurent u nas dla Netflix, to HBO GO i.... długo, długo nic (Onet VOD? :))

reszta to raczej serwisy niszowe, kinoplexy itd

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Panasonica na pytanie o appkę Netflix na plazmach z 2014 roku - ja pytałem o moją TX-P50GT60E:

Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Biurem Obsługi Klienta Panasonic Polska. Uprzejmie informujemy, że właściciel aplikacji Netflix udostępnił usługę na polskim rynku wyłącznie dla serii telewizorów Panasonic z 2015 roku (w oznaczeniu zawierają literę "C"). Na obecną chwilę nie dysponujemy informacjami na temat ewentualnego terminu pojawienia się aplikacji dla odbiorników z 2014 roku i starszych. Tego typu decyzje podejmuje właściciel aplikacji i nie są one zależne od firmy Panasonic. Prosimy o wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się konieczność płatności kartą lub paypal-em.

A jak niby chciałbyś opłacać tą usługę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Panasonica na pytanie o appkę Netflix na plazmach z 2014 roku - ja pytałem o moją TX-P50GT60E:

W podpisie masz PS4 - z tego co słyszałem aplikacja Netflixa pod nim śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadam się, nie ma co porównywać seriale+ z takimi serwisami jak Netflix, bo to zupełnie inna filozofia sprzedawania treści. Bez usługi głównej, czyli abonamentu NC+, można o takim "VOD" zapomnieć. Podobnie jak z UPC, co z tego że mają konkurencyjną ofertę "on demand", jak nie da się z tego skorzystać bez abonamentu TV w UPC.

To prawda ;)

A inne VOD ? Korzysta ktoś ze "Strefy VOD UHD Samsunga" czy innych podobnych ?

Co do polskich wersji w Netflix,to na razie jest tego około 50 pozycji...czyli nie za dużo.

Ciekawy jestem czy da się odpalić napisy srt/txt z zewnętrznego źródła... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podpisie masz PS4 - z tego co słyszałem aplikacja Netflixa pod nim śmiga aż miło.

Tak tak, śmiga elegancko. Testowałem i potwierdzam. Ot po prostu chciałem mieć możliwość odtwarzania na TV zamiast odpalać dodatkowy sprzęt. Troszkę dziwne, że Do tak stosunkowo świeżych TV nie dali appki, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. W końcu na ten sam model w innych regionach, gdzie Netflix był wcześniej dostępny appkę można było pobrać bez problemu.

Edytowane przez spoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do polskich wersji w Netflix,to na razie jest tego około 50 pozycji...czyli nie za dużo.

Ciekawy jestem czy da się odpalić napisy srt/txt z zewnętrznego źródła... ;)

Przez przeglądarkę da się, tyle, że wtedy max 720p poleci.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&sqi=2&ved=0ahUKEwiEjb_J_JnKAhUI2SwKHWclAO8QFggeMAA&url=https%3A%2F%2Fchrome.google.com%2Fwebstore%2Fdetail%2Fsuper-netflix%2Faioencjhbaolepcoappllic[beeep]blphoc&usg=AFQjCNF54JWECFJGaP7KK3-s2uadbNnihQ&sig2=ZZ6VMoKvGCVQJz11OLslug&bvm=bv.110151844,d.bGQ

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, śmiga elegancko. Testowałem i potwierdzam. Ot po prostu chciałem mieć możliwość odtwarzania na TV zamiast odpalać dodatkowy sprzęt. Troszkę dziwne, że Do tak stosunkowo świeżych TV nie dali appki, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu. W końcu na ten sam model w innych regionach, gdzie Netflix był wcześniej dostępny appkę można było pobrać bez problemu.

Ja mam aplikację zarówno na TV (Samsung 55 D8000), jak i w PS3.

Na TV odpaliłem tylko z ciekawości ale generalnie korzystam z Netflix z konsoli, dla mnie wygodne, obraz w TV a audio w kinie domowym poprzez ampli:)

Edytowane przez djrobus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netflix jest bardzo mocny jeśli chodzi o same seriale.

Zobaczcie nawet na nasz Filmweb.

(seriale są posortowane według ilości osób,które chcą zobaczyć dany serial - rok 2015)

http://www.filmweb.pl/search/serial?q=&startYear=2015&endYear=2015&startRate=&endRate=&startCount=&endCount=&sort=WANT_TO_SEE&sortAscending=false

P.S.

Coś mi się obiło o uszy że "Better Call Saul" nie mają w Netflixie w USA a w Polsce jest... ;)

Edytowane przez Bingooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, Better Call Saul czy Penny Dreadful nie ma w USA, ale w drugą stronę jest sporo pozycji, których nie ma u nas. Jednak jeśli chodzi o seriale to jak na początek jest nie najgorzej. Tu macie listę tych popularniejszych pozycji dostępnych na dzień dzisiejszy w Polsce.

Jednak jak ktoś jest w gorącej wodzie kąpany to pokręci nosem i pozostanie przy piraceniu bo poza produkcjami własnymi Netfliksa, reszta jest zwykle udostępniana z opóźnieniem, najczęściej po zakończeniu danego sezonu. Tak jest wszędzie, nie tylko u nas.

Dla cierpliwych jednak jest nagroda - Netfliks oferuje porządną jakość obrazu. Można się popukać po głowie nad aspektami technicznymi, że pomijając pozycje 4K, ma toto przecież tylko 6 Mbps 1080p i w sporej części kanałów na nc+ jest wyższy bitrate, ale fakty są takie, że jeśli źródło jest wysokiej jakości bez ziarna (większość ich pozycji) to jest w większości scen niemal nierozróżnialny do odpowiednika na BD. Tego samego nie mogę napisać w odniesieniu do kanałów w kablówkach czy na satelicie (o polskich VOD'ach w ogóle nie wspominając). Nie wiem od czego to zależy, może koder Netfliksa ma lepszą efektywność, może mają dostęp do lepszej jakości źródeł, a może i jedno i drugie.

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt, Better Call Saul czy Penny Dreadful nie ma w USA, ale w drugą stronę jest sporo pozycji, których nie ma u nas

To prawda.Polska w ogólnym rozrachunku wypada dzisiaj słabo jeśli chodzi o dostępność treści (nawet nie tych w PL)... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy o to Ci chodziło:

{..}

JU7000

Na łączu 60Mbps stabilne 2160.

W wyszukiwaniu wybrałem science fiction i z wszystkich znalezionych filmów chyba tylko 2-3 miały napisy pl. :-(

Dzieki.

Najwyrazniej wlaczenie Euroazji, to bylo za duzo dla obecnego porzadku.

U mnie w nocy (4 rano) troche sie rozluznilo i ustabilizowalo. Wyraznie jednak widac obciazenie. Mam nadzieje, ze na dluzsza mete nie oznacza to zupelnie nowej rzeczywistosci dla uzytkownika w moim ogrodku.

Przy okazji

Netflix stracil pozycje technicznego lidera roku 2014, kiedy wprowadzil produkcje 4k. VUDU, Itunes, Amazon, czy wreszcie VoDy oferujace materialy UHD/HDR, na zasadzie pay per view, czy downloadu (Vidity/Mgo, Ultraflix), juz dawno ustawily go w 3 rzedzie. Pomimo wszystko jakosc oferowanych przez Netflix streamow jest wiecej niz akceptowalna, w niektorych przypadkach bardzo dobra. Poza tym w ubieglym roku stracil ponad 2tys pozycji, w tym sporo dobrych hitow, ale ciagle cos nowego przybywa

Najwazniejszym czynnikiem jest cena. 11e to rownowartosc ceny biletu do kina. Tak dla porownania ja za Netflix place 7e/mc, za dzisiejszy bilet do kina zaplace 14e. Jak to mawiali starozytni: no-brainer.

http://netflixukvsusa.blogspot.ch/

Tymczasem jako uzytkownik Nvidii Shielda czekam na update a w nim m.in Ultraflixa, oczywiscie jako ciekawostke :)

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji

Netflix stracil pozycje technicznego lidera roku 2014, kiedy wprowadzil produkcje 4k. VUDU, Itunes, Amazon, czy wreszcie VoDy oferujace materialy UHD/HDR, na zasadzie pay per view, czy downloadu (Vidity/Mgo, Ultraflix), juz dawno ustawily go w 3 rzedzie. :)

Jak ma się w tym podział filmy/seriale/dokumenty ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na TV Samsung (H6400) nie mam napisów PL w materiale, przy którym są takowe na PC (Win), tablecie (iOS) i telefonie (Android). Konkretnie mówię o serialu "Jessica Jones", mam tylko lektora.

Trochę to irytujące, bo właśnie na TV zamierzam najwięcej rzeczy oglądać, a wolę jednak oryginalną ścieżkę.

Mam to samo na SONY.

Pisałem o tym na forum Sony.

Wychodzi na to, że część użytkowników ma aplikacje Netflix na Sony które dają możliwość wyboru napisów PL, część nie. MOże i tak jest w przypadku Samsunga. Ciekawe kiedy to naprawią. Jeśli w ogóle.

Załączam link do forum Sony, na którym zgłaszałem ten problem.

https://community.sony.pl/t5/telewizory/netflix/td-p/2087426

Aplikacja pojawiła się na Sony Android TV, jednak polskie napisy nie są dostępne nawet w pozycjach, które powinny je mieć. Wiecie może, w czym jest problem?

Mam to samo na SONY.

Pisałem o tym na forum Sony.

Wychodzi na to, że część użytkowników ma aplikacje Netflix na Sony które dają możliwość wyboru napisów PL, część nie. MOże i tak jest w przypadku Samsunga. Ciekawe kiedy to naprawią. Jeśli w ogóle.

Załączam link do forum Sony, na którym zgłaszałem ten problem.

https://community.so...ix/td-p/2087426

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bym się na razie wstrzymał z podnietą ... ;)

Netflix wprowadzając siebie w dodatkowych 130 krajach,musi sporo ogarnąć z ustawieniami... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jako uzytkownik Nvidii Shielda czekam na update a w nim m.in Ultraflixa, oczywiscie jako ciekawostke :)

Ultraflix dostępny jest już od tygodnia lub dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś porady jak uruchomić netflix na Panasonic tx40as640 ? W sklepie nie ma szukajki, ręcznie nie znalazłem. Oprogramowanie aktualne.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultraflix dostępny jest już od tygodnia lub dłużej.

Nie uruchamialem od swiat. ;) A wczorsj nie zauwazylem . Jest w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem go prze sklep Play, ale z poziomu PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowalem ultraflixa na zappiti player 4k o niebo lepsza rozdzielczosc od netflixa .. No i Uhd !Mam lacze 20mb. Choc widac z bliska ze dalszy plan sie rusza tzn dogrywa (tzn ze np okna w wiezowcu na dalszym planie ich ramy ruszaja sie na ekranie od o 1 do do 2 mm na oko)z daleka nie widac . Ale to wina lacza .jutro sproboje z mobilnym lte pokazuje 40mb wiec powinno byc lepiej.

Narazie sdazylem zerknac na darmowe "filmiki przyrodnicze" .Jutro kupie cos pelnometrazowego. A co do netflixa na pleyerze niedopracowana appka wiec slaba jakosc z uhd nici .Natomiast 1080p na ps4 lub ipadzie w "piratach ,ktore wczoraj ogladalem lepiej sie prezentuje niz na nc plus(porownalem z nagranym odcinkiem) ale co sie dziwic jak tam tylko 1080i lub 720p zalezy jak kto ustawi..zobaczymy jak bedzie dalej ale widac ze jest coraz lepiej .Uhd bluray zapewne za 2-3 miesiace ,a teraz czas na testowanie ultraflixa i netflixa ...

Edytowane przez llukk
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Panasonicu CX700 z powodzeniem chodzi netflix, nawet w 4K, przy tym trybie pasmo jakie caly czas jest używane to 12-14mbit/s. Łącze z UPC 60mbit, zero zacięć, wczoraj oglądaliśmy z Partnerką kilka odcinków serialu pod rząd - no zero zarzutów jeśli chodzi o jakość i stabilność.

Czy zostawię po okresie testowym? Chyba nie - za mały wybór wciąż za te pieniądze jeśli chodzi o język Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla porownania ja za Netflix place 7e/mc,

a można wiedzieć czemu tak mało?

rozumiem że 7e zamiast 12e - taką promocję ma Netflix dla biedniejszej Anglii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle kosztował abonament zdaje się w 2013r, Gdy Netflix podwyższa ceny to dotyczy to tylko nowych użytkowników, warunek na uniknięcie podwyżki to regularne comiesięczne opłacanie abonamentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...