Skocz do zawartości
Gmeru

TEST - ZAPOWIEDŹ: Panasonic DX900 (następca AX900) już go mieliśmy!

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie jednak boli jedno: brak naprawdę dużych calarzy. 75"....

Witam będą na przykład w Samsungu KS8000 do KS9800. A KS9500 w 65" z 512 strefami będzie być może ciekawą alternatywą dla Panasonica DX900 ?

http://forum.setcombg.com/samsung-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8/56804-samsung-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%D0%B8-2016-a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To co byście woleli kupić jeśli byłoby w tej samej cenie - LG OLED Signature 65G6 czy tego Panasa 65 cali ?

Edytowane przez jtd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich pytań się nie zadaje ;).

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co byście woleli kupić jeśli byłoby w tej samej cenie - LG OLED Signature 65G6 czy tego Panasa 65 cali ?

Zależy do czego, jak do filmów to oled, jak do gier i flimów to już inna bajka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panasonic widzę jak zwykle strzela sobie w kolano z input lagiem w swoich wysokich modelach. Pisaliście jak byli u Was goście z Panasa, że ma 35-38ms, a się okazuje, że jednak 68ms? Czy tam w Panasonicu nadal nie rozumieją, że na świecie są miliony graczy, którzy aspektem laga bardzo sugerują się przy kupnie nowego tv?

Sprawdźcie dobrze w teście ile ten input lag wynosi, bo może na tamtej zagranicznej stronie jakąś pomyłkę zrobili.

Panasonic zaktualizował firmware, a w rezultacie 58-calowy DX900 teraz ma opóźnienie 35ms, natomiast model 65-calowy 38ms.

U mnie TX-65DX900E już zamówiony. Czekam teraz cierpliwie na dostawę .

Edytowane przez xpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena już spadła do 21999 z 23999zł ; ) Kilka dni ; ) ) ) ) ) ) Wczoraj badanie z Arkadii Saturn Wawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena już spadła do 21999 z 23999zł ; ) Kilka dni ; ) ) ) ) ) ) Wczoraj badanie z Arkadii Saturn Wawa.

U mnie już świeci TX-65DX900E zakupiony w RTV EURO AGD ( dostałem bardzo dużą zniżkę po rozmowie z miłą konsultantką ). Jestem pod wrażeniem jasności panelu, znowu powróciły prawdziwe kolory i czerń. Teraz profesjonalna kalibracja i letnie igrzyska olimpijskie będą cieszyć moje oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Pisz wrażenia :DDD (więcej więcej hehe) Będziesz kupował UHD Blu-ray? Chyba warto będzie się tym zainteresować mając taki telewizor. Może jakieś foto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

A ja dzisiaj dostałem dobrą cene na TX-58DX900E. Oczywiście nie mogąc się oprzeć zakupiłem. TV odbieram we wtorek =D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki! Koniecznie napisz coś więcej. Bardzo ciekawią mnie opinie na temat tego ekranu. Czyli widzę, że dobre promo idą :DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po pracy montuję wieszak na ścianie w sypialni i przenoszę tam mojego 9-letniego KURU żeby zrobić miejsce na nowy nabytek.

1-2 lata temu prawie (na szczęście) zakupiłbym model AX900, ale w porę zorientowałem się że posiada on wadę konstrukcyjną o jakiej szerzej można było przeczytać w wielu miejscach... Później pojawił się model CX800, ale coś mnie powstrzymywało przed zakupem. Myślę że to była niepewność ustalanych cały czas standardów. Jakie hdmi, jaka obsługa hdr, itd. Gdy dotarła do mnie informacja że DX900 posiada oznaczenie UHD Premium, czyli potwierdzoną przez starszyznę projektu ;) kompatybilność z tym co zacznie się co raz częściej pojawiać w eterze i na nośnikach, postanowiłem w końcu coś zakupić... Przed OLEDami odstrasza cena (Panasonic 65" około 40000zł) oraz doświadczenie. Na 100% ta technologia ma choroby wieku dziecięcego które dopiero przez najbliższe lata użytkowania będą wychodzić i będą poprawiane w co raz to nowszych konstrukcjach przy równoczesnej tendencji spadku cen. Z Plazmami było identycznie. Poczekałem i dzięki temu zakupiłem dopiero KURO. Mimo że tylko 42 cale i tylko HD (720) to jakość obrazu do dzisiaj bije na głowę WIĘKSZOŚĆ jak nie wszystkie znane mi i widziane LCD czy tam LED jak niektórzy o nich teraz mówią ;) TV Oglądam z 3.5m więc przy 42 calach 720 czy 1080 to dla moich oczów jeden pieron. Wracając do tematu. Jak by nie patrzeć zarówno zakup Kuro jak i teraz tego DX900 zawdzięczam obecności tutaj na forum i tej całej wiedzy która się tutaj znajduje. W szczególności kolega Gmeru oraz M.Koper sporo przyczynili się do mojego aktualnego podejścia w temacie za co niezmiernie dziękuję. W ciągu najbliższych miesięcy dokupię do nowego TV odtwarzacz UHD również Panasonica a następnie amplituner. Jako że jestem od zawsze wielbicielem Yamahy pewnie coś z jej stajni stanie na szafce pod TV. Jedyne czego nie zmienię to głośników, bo ciężko było by mi coś znaleźć lepszego od moich B&W w pułapie cenowym na który mogę sobie pozwolić... Myślę też o kalibracji i pewnie bez niej się nie obejdzie, ale najpierw niech mi dostarczą to cudeńko :)

Pozdrawiam i życzę udanego dnia całej ekipie....

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe mnie bardzo twoja opinia jak już przyjdzie. Będzie ciekawe porównanie bo twój wzrok jest mega przyzwyczajony do dobrego obrazu : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

W ostatnią środę powiesiłem TX-58DX900 na ścianie w salonie. Jakież było moje przerażenie gdy w pierwszej godzinie użytkowania, podczas konfiguracji dostrzegłem dwa martwe piksele. Czym prędzej poleciałem do PeCeta i stworzyłem sobie 5 plansz testowych. Czysty czerwony, niebieski, zielony, biały i czarny. Dalsze sprawdzanie uwidoczniło jeszcze dodatkowe 3 :( Łącznie znalazłem 5 uszkodzonych pikseli. W trzech martwy był subpiksel czerwony a w dwóch pozostałych zielony. Na szczęście i sklep w którym kupowałem i sama infolinia Panasonic Polska okazali się pomocni. TV wrócił już do sklepu i zaraz po świętach mam dostać nowy model... Mam nadzieję że to był odosobniony przypadek i więcej nic takiego nie znajdę na nowym ekranie...

Abstrahując od tych niepożądanych robaczków, miałem okazję oglądnąć kilka materiałów przez dwa dni testowania. Po pierwsze, problem znany z AX900 polegający na błędnej konstrukcji podświetlenia nie występuje. Po drugie ekran jasny jak żaden z tych które widziałem. HDR musi na nim pięknie wyglądać. Czerń jest boska. powiem to z pełnym przekonaniem - mój kuro PDP-4280XA przegrywa... Niesamowite co da się wyciągnąć z LCD... Efekt halo jest tak minimalny że trzeba specjalnie go chcieć zobaczyć żeby go zobaczyć :) Nie wierzcie zdjęciom na stronach internetowych. Ja tez potrafię na PS podrasować tak zdjęcie i ustawić TV żeby było widoczne. Faktycznie jest kompletnie nie przeszkadzające. z bliska, na stop klatce, prze napisie białym na czarnym tle musiałem się zastanawiać czy to oczy mi szwankują, czy to autosugestia czy faktycznie jest... Ten TV jest niesamowity. Jak tylko dostanę "dobry" model, po miesięcy zabawy chce poprosić Pana Macieja o kalibrację. Do tego czasu będę korzystał z ustawienia THX kino bo najbardziej mi odpowiada. Płynna, 10cio stopniowa regulacja płynności i smużenia to jest to :) Ustawienie fabryczne minimalne jest za słabe, za to pośrednie zbyt teatralne. Ręczna zabawa pozwoliła ustawić tak jak mi odpowiadało. Oczywiście testowałem też Netfliksa z 4k. Odtwarzałem mnóstwo plików po sieci z serwera Synology. Łącznie z materiałem zakodowanym w HEVC (H.265) w 4k z dźwiękiem HD. Wszystko idzie przepięknie :) Sieć standardowa, gigabitowa oparta o urządzenia Cisco. Na WiFi nie próbowałem, ale z zasady jak mam kabel i radio zawsze wybieram kabel. NC+ - tego się obawiałem. Nie było czego. Sygnał podany z Turborecordera eNki skalowany jest bardzo dobrze. żadnej pikselozy i przyznam że na Samsungu 48" mojej Mamy z ubiegłorocznej serii wygląda gorzej, choć mój ekran sporo większy.

Pozdrawiam.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Przeczytałem na wielu zagranicznych stronach w testach DX900 że słabo wypadł tryb 3D. Czy mógłby mi ktoś po Polsku wyłożyć dlaczego dostał takie słabe oceny ? Nosze się z zamiarem zakupienia dwóch par okularów, ale nie wiem czy jest sens... Za coś takie słabe noty tryb 3D dostał...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup, przetestuj i napisz proszę nam, dowiemy się.

Bo ... chyba nie sądzisz, że będę kupować TV specjalnie żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie?

BTW Panasonic schodzi na psy skoro nie dołącza do TV 3D nawet jednej pary okularów :angry::( .

Aaaa ... w tych testach zapewne napisali dlaczego tryb 3D jest słaby, przeczytaj dokładnie na tych wielu zagranicznych stronach ;).

PS. jak kupiłeś taki wspaniały TV w wymierającej technologii ... to masz ... babo 3D placek ;).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd takie wnioski że oczekuję od kogoś kupna tego TV.

Liczę jedynie na to że znajdzie się tutaj ktoś kto zna język francuski i przetłumaczy poniższy test, a właściwie jego część dotyczącą 3D.

http://www.hdfever.fr/2016/03/14/test-panasonic-tx-58dx900-et-tx-65dx900/

Jeżeli brak okularów jest wg Ciebie schodzeniem na psy to mamy chyba różna skalę wartości i raczej nie będę się wdawał z Tobą w polemikę bo nie widzę w tym sensu.

Oczywiście masz prawo do własnego zdania a ja mam prawo się z nim nie zgodzić. Dla mnie akurat technologia LCD jest w tym momencie najpewniejszą w jaką mogłem zainwestować dlatego tez to zrobiłem... Uwierz, że sporo czasu poświęciłem przed podjęciem tej decyzji... W mojej ocenie wygląda to tak. Plazmy już nie uświadczę, a OLED jest zbyt świeży żeby ryzykować inwestycję w niego. Uważam że przez najbliższych kilka lat, 5-6 będą wychodziły choroby wieku dziecięcego. Identycznie było z plazmami... Zresztą producenci OLEDów na bazie matryc od LG sami otwarcie mówią że jest fajnie, ale jeszcze muszą dopracować technologię produkcji... Z jakiegoś powodu UHD Alliance nie przyznało żadnemu OLEDowi certyfikatu... osobiście znam osobę która posiada w domu OLEDa od LG zakupionego w drugiej połowie 2014 roku. Coś niedobrego z obrazem się u niego dzieje. On jest do tego przyzwyczajony ale ja u niego bywam raz w miesiącu i widzę że obraz już nie taki sam jak przy zakupie...

16k zł to dla mnie zbyt dużo aby ryzykować że za kilka lat będę miał problem... Po za tym choć uważam że koreańska elektronika jest już na bardzo wysokim poziomie, to jednak zdecydowanie bardziej cenię sobie japońską... Co prawda TV składany w Czechach, ale to zawsze japońska myśl technologiczna... Technics (wieża) zakupiona w 90tych latach gra do dzisiaj i to każdy element bez zarzutu :)

Nie żałuję w żadnym stopniu wydanych pieniędzy. To czego najbardziej się bałem - czerni, okazało się największą zaletą :) Zgadzam się z opinią że jest to czerń OLEDowa.

Porównując z KURO jest zauważalnie lepsza na Panasonicu DX900.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego fido2001 , O mitach Technicsa zapomnij . Po pierwsze dlatego , że uważanie tego sprzętu za super , było tylko z perspektywy tamtych biednych lat w Polsce możliwe , gdzie królowała wieża od Diory zacofana technologicznie w stosunku do sprzętu zachodniego . Ogólnie rzecz ujmując , Technics to był w porównaniu do prawdziwego sprzętu HIFI syf nad syfy . :) Ale mniejsza , bo tutaj temat o telewizorze jest . Sam mam zamiar kupić ten telewizorek tylko w 65 calach i kibicuje Twoim opisom , bo z racji drogiego telewizora , mam świadomość że będzie tutaj kilka ledwo osób co go zakupią . Reszta znawców będzie przepisywała to co piszą na innych forach , a to nie to samo . Co do 3D się nie dziw , że Panasonic nie dołącza okularów , bo 3D się nie przyjęło i o ile kilka lat temu było motorem napędowym , to teraz jest zbędnym dodatkiem , więc zapewne dlatego może być prawdą że 3D z tego TV nie jest najwyższych lotów . Mam Sony KDL-905W , które w materii 3D jest świetne i co z tego jak okularów mam 4 pary , telewizor mam 2 lata , a okulary nadal są nowe w pudełku :) . Pooglądałem jeden film w 3D i tyle '' Sanctum '' . Lepiej jak byś opisał płynność ruchu na tym telewizorze , bo Sony moje postawiło bardzo wysoką poprzeczkę w tej materii . Mam 200 Hz matrycę , więc boję się tylko tego w Panasonicu , bo jak wiadomo ma 120 Hz . Oled to poza czernią wzorcową na dzień dzisiejszy to klamot . Poza ową czernią leży we wszystkich aspektach w porównaniu do LCD . Ruch to koszmar , do tego telewizor nadaje się tylko do oglądania z Blu Raya . Tylko pytanie wtedy jaki ma sens za taką kaskę kupować takie małe gówienko , jak można mieć projektor do filmów za 1/3 kwoty modelu Oledowego w 65 calach . Ja od telewizora oczekuje uniwersalności i jakości obrazu . Miałem Pioneera Kuro , wszystkie Panasy od serii VT20 po VT 60 i co z tego że niby czerń była ok jak powidoki których nie jestem wstanie znieść na każdym były po 3 tygodniach oglądania TVN 24 . To samo teraz jest z Oledem . Kumpel kupił sobie 910 od LG Oleda i powidoki gorsze od plazmy . Tak jak ja w nocy ogląda sobie filmy , a w dzień traktuje telewizor jak radio w tle na którym leci TVN 24 . Powidoki są coraz gorzej usuwalne . Sam klnie na oleda , czar czerni już nie jest wstanie przysłonić pozostałych wad . Więc wcale Ci się nie dziwię , że jak ma się wywalić 20000 zł to za technologię sprawdzoną . Może się okazać że wady oleda jak i kiedyś plazm , będą nie do przeskoczenia . I co komu wtedy po czerni , jak ruch , powidoki i jakieś śmieszne pasy na szarym tle będą non stop doskwierały ? Jak dla mnie LCD na dzień dzisiejszy to jedyna technologia uniwersalnego stosowania . A taki Panas jak sam piszesz ma czerń Kuroską , więc czego chcieć więcej ? Pozdrawiam i czekam na Twoją opinie co do płynności ruchu na Panasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu UHD Alliance nie przyznało żadnemu OLEDowi certyfikatu...

????

http://www.hdtvtest.co.uk/news/oled-premium-201601054226.htm

"Natychmiast po UHD Sojuszu długo oczekiwana zapowiedź jego kryteria "Ultra HD Premium" certyfikacyjnych

, LG Electronics (LGE) również szybko ogłosił, że wszystkie jego 2016 modele OLED TV będzie spełniał

wymagane specyfikacje dostarczyć doskonałą ultra high-definition oraz HDR (high dynamic range)

doświadczenie dla konsumentów domowych."

Jak LG OLED może nie mieć znaczka "Ultra HD Premium" skoro sami ustalali z Samsungiem i innymi firmami parametry

obrazu potrzebne żeby uzyskać ten znaczek. :-)

LG 65G6 Signature OLED TV First Impressions

http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-65g6-201602164249.htm

Edytowane przez slimak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym choć uważam że koreańska elektronika jest już na bardzo wysokim poziomie, to jednak zdecydowanie bardziej cenię sobie japońską... Co prawda TV składany w Czechach, ale to zawsze japońska myśl technologiczna...

Jesteś ... dzieckiem dzisiejszego marketingu :) :) :).

;)

OLED, LCD ??? Na razie żaden z nich ... czekam ... oglądając z projektora JVC :P . I teraz jaram się nie obrazem tylko ... dźwiekiem 11.2 :).

Do tłumaczenia jest np. google translator. A francuski najlepiej ćwiczyć na żywo z ... jakąś koleżanką.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tłumaczenia jest np. google translator.

"Co Żałuję z DX900 Panasonic

IFC się też, co generuje kamerę cyfrową

Bardzo średnio 3D, czy nie dobre (zablokowana podświetlenie, szary i czarny oznaczone smużenia)

Brak wsparcia DTS, multimedia 24p odtwarzania lub odtwarzanie HD ścieżek audio

Bardzo kierunkowy panel (utrata kontrastu i koloru od 20 °)

Udoskonalenie szczegółowo filtr i / lub kontury byłby mile widziane dla miłośników obrazu skalpela

Brak kompatybilności Dolby Vision

Pochylenie płyty do 6, brak zainteresowania i mogą być wiążące

Pokrywa 100% DCI byłby mile widziany w tej cenie!

Cena zbyt wysoka dla LED TV, niezależnie od jej jakości!"

-----------------------------------------------------------------------------

58" i 512 stref daje pojedynczą strefę o wielkości około 3 cm x 4 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz! I po co go kupiłeś?

Stac Cię na taki TV, a nie stac cię na okulary? Nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz! I po co go kupiłeś?

Stac Cię na taki TV, a nie stac cię na okulary? Nie kumam.

Nie kupiłem telewizora dla 3D to po pierwsze. Rozważam zakup okularów jako opcję. O niską ocene tego trybu zapytałem z ciekawości.

Z jakości obrazu jestem w pełni zadowolony. Nie wiem jak to z tymi kątami jest, ale na moje oko to w najbardziej wysuniętym brzegu narożnika obraz jest bez zarzutu.

Reszta to nieistotne dla mnie szczegóły. Serio, mam się przejmować brakiem kilku procent w palecie DCI ? A może dźwiękiem. W ogóle dla mnie mogło by w ogóle nie być dźwięku bo od tego mam amplituner. Jakikolwiek bzykaczek dołożony być musi dla tego promila użytkowników którzy po za TV żadnego sprzętu nie mają... prawda jest taka że jak ktoś potrzebuje się dowartościować hejtując wszystko po kolei to zawsze znajdzie jakiś punkt zaczepienia. Abstrahując, drogi przedmówco odpowiedź na Twoje pytanie brzmi - bo mnie stać ;)

@peterka1000 - w temacie Technicsa miałem na myśli to że chodzi do dzisiaj. Rzadko używam tego sprzętu, ale szkoda mi się go pozbywać... Dużo mnie kosztowało zachodu żeby w tamtych czasach go zdobyć, tak jak mój pierwszy samochód - Fiacika 126P, chociaż jego się już dawno pozbyłem ;) Sentyment po prostu... Co do płynności to jestem bardzo zadowolony. Nie mam porównania z Twoim Sony, ale z moim KURO nawet nie ma co porównywać - na korzyść DX900... Moi sąsiedzi mają Samsunga JS9500 65" i różnicy w płynności nie widzę różnicy. Dla mnie jest wystarczająco płynnie, tyle że bawiłem się przez godzinę z ustawieniami użytkownika aż osiągnąłem złoty środek. Wracając do tematu KURO. mam go od listopada 2007 roku i do tej pory nie mam żadnych powidoków... Nawet najmniejszych... Mam w nim ustawiony tryb ECO na poziom drugi i może to jest właśnie tego kwestia że się nic nie pojawiło... Co do OLEDa to na początku urzekła mnie czerń, ale jak sam napisałeś - to nie wszytko...

Ja prawie kupiłem w 2014 roku AX900. Już byłem w sklepie i czekałem na kierownika sklepu żeby się potargować, gdy przeczytałem na smartphonie informację o problemach z podświetleniem... Rok później Panasonic nie wypuścił następcy, tylko oczko niżej modele CX800 i CX850. Minął kolejny rok i pojawił się DX900. To jest strzał w dziesiątkę... Czekam tylko na test i opinię moderatorów tutaj na portalu. A od siebie dodam że wiele razy czytałem o różnych modelach przez ostatnie lata że są zabójcami plazmy... Myślę że teraz można tak o DeiXie powiedzieć...

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...