Jump to content
Gmeru

CES 2016: Jesteśmy na miejscu w Las Vegas! Czego się spodziewać?

Recommended Posts

Jesteśmy na miejscu!

Jak ten czas leci. Dopiero co przemierzaliśmy hale targowe CES w Las Vegas w mijającym roku a już przed nami kolejne premiery, kolejne nowości prosto z miasta grzechu ;) Mamy aktualnie godzinę 15 i jak wiadomo w najbliższych dniach dzielić nas będzie dość duża różnica czasowa między Polską a US. Jednak już w nadchodzącym tygodniu będziemy starali się przekazać Wam najnowsze informacje prosto z targów na temat nadchodzących tegorocznych nowości. Czego się spodziewamy?

vegas.jpg

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td]

Czego się spodziewamy?

W ostatnich dniach usłyszeliśmy kilka oficjalnych doniesień od największych producentów telewizorów czyli Samsunga i LG. Najwięcej mówi się o kolejnym, dużym kroku w kierunku rozwoju Smart TV.

Samsung konsekwentnie prezentował na CES przełomowe modele telewizorów, wyposażone w ultracienkie ekrany LED, ekrany zakrzywione i zginane, a także telewizory z ekranami SUHD gotowe na przyszłość związaną z Ultra HD Blu-ray. We wrześniu na targach IFA firma pokazała, że nie tylko kontynuuje rozwój telewizorów najwyższej jakości, ale, łącząc je z Internetem stara się rozbudowywać funkcje interaktywne i jeszcze bardziej zwiększać walory użytkowe odbiorników. Można oczekiwać, że na CES 2016 te trendy zaznaczą się jeszcze wyraźniej, a wydajność połączeń oraz jakość obrazu osiągną nowy poziom doskonałości. Obecnie wiemy o nowościach w zakresie przewodnika głosowego, funkcji Amplify i Clear Voice czyli poprawy wyrazistości dźwięku, nowego wyglądu graficznego menu oraz łatwiejszego dostępu do różnych funkcji (więcej o tym ostatnim tutaj). Oprócz tego spodziewamy się kolejnej prezentacji odtwarzacza Ultra HD Blu-ray poznanego wstępnie na IFA 2015.

559248c80e4de25b146854fb02e2dfbb.jpg

Nagroda już przyznana ;-) Za parę dni zobaczymy czy zasłużona!

LG Electronics zamierza wstrząsnąć segmentem rozrywki domowej, prezentując podczas targów CES 2016 nową linię produktów premium. Pod szyldem LG SIGNATURE kryją się najwyższej klasy produkty LG wyposażone w unikalne, innowacyjne funkcje. Niedługo po ich światowej premierze w Las Vegas, trafią do sprzedaży na kluczowych rynkach Ameryki Północnej, Europy i Azji. Niewątpliwie miniony rok był dla firmy LG rokiem OLED. Telewizory w najnowszej technologii dość mocno namieszały na rynku, szczególnie w 4 kwartale. Dostarczyły maniakom kina domowego tego na co tak długo czekali: bezwzględnie najlepszą jakość obrazu podczas oglądania filmów. Na CES zobaczymy zapewne najnowsze linie na 2016 rok zarówno te zakrzywione... jak też wielce oczekiwane modele z prostym ekranem (najnowsze przecieki pod tym linkiem). Czy usłyszymy też coś o spadku cen? Być może. Podobnie jak Samsung także LG dość mocno da o sobie znać w kwestii zarządzania całym ekosystemem domowej rozrywki (więcej o tym tutaj). Firma ogłosiła też pokaz najnowszej wersji systemu WebOS - 3.0.

ea2e45aa63f4e96c36f7da5cea0ae98d.jpg

Firma konsekwentnie zmienia swój wizerunek na coraz bardziej Premium. Pomóc ma w tym nowa linia LG Signature. Zapewne pod jej szyldem zobaczymy nowe linie telewizorów OLED na 2016 rok.

Jeżeli chodzi o koreańskich gigantów to tyle odnośnie oficjalnych wieści. Póki co, możemy spekulować odnośnie tego co zaprezentuje Japonia. Panasonic także wszedł w technologię OLED (jak wiemy od razu z najlepszym telewizorem na rynku na ten moment czyli CZ950) zatem być może zobaczymy niższe, tańsze wersje? Nowości z zakresu LCD także pojawią się na CES. Czy w ofercie znajdzie się ponownie model Full LED? Oprócz tego, raczej na pewno zobaczymy finalną wersję odtwarzacza Ultra HD Blu-ray, którego prototyp mogliśmy podziwiać podczas wszelkich targów i pokazów w 2015 roku. Firma Sony zapewne nadal będzie promować system Android. Pokaz najnowszej linii telewizorów na 2016 jest niemal pewny. Oprócz tego na stoisku powinniśmy zobaczyć dość duże wsparcie dla filmów Ultra HD Blu-ray. A na deser VR czyli finalny PlayStation VR.

58935d8815817045581e0a9ac5b45932.jpg

Na CES zobaczymy finalną wersję PlayStation VR

Rok 2015 miał być rokiem Ultra HD. Oprócz samej rozdzielczości mieliśmy zobaczyć zdecydowanie lepsze kolory czy HDR. Jak jednak wyszło, wszyscy wiemy. O ile pojawiły się pierwsze telewizory zgodne z pełną specyfikacją Ultra HD o tyle nie zobaczyliśmy upragnionego źródła. Takowe ma się pojawić dopiero na targach CES a w sprzedaży w pierwszej połowie tego roku. Mowa oczywiście o Ultra HD Blu-ray. Spodziewamy się zobaczyć prezentacje najnowszych odtwarzaczy od czołowych producentów. Na pewno zrobią to Samsung czy Panasonic. Ale trudno spodziewać się aby inni producenci nie dołączyli do grona posiadaczy w swojej ofercie odtwarzacza UHD. Skoro będziemy tak blisko Hollywood to i wytwórnie powinny zaprezentować pierwsze filmy w jakości Ultra HD. Będą to chociażby 20th Century Fox, Sony Pictures, Warner Bros czy Lionsgate. Czy jakość nas powali? Czy rzeczywiście będzie tak duża różnica w oddaniu barw czy użyciu standardu HDR? To się okaże. Aby zachować najwyższą jakość i kompatybilność na CES powinniśmy zobaczyć nowe logo na telewizory zgodne w pełni z Ultra HD: Premium UHD. Przecieki mówią także o prezentacji telewizorów z obsługą rozdzielczości 8K. I to takich, które pojawią się w sprzedaży w 2016 roku. Pytanie co z HDMI? Jaki sygnał na tym zobaczymy? Już nawet PC wydaje się dość egzotyczny dla tak dużej rozdzielczości. Nie mówiąc o filmach, które dopiero atakują rynek 4K.

a72f9369c56ad4601a4c40a68e910b2c.jpg

Na CES poznamy nowego logo na telewizory zgodne w 100% z Ultra HD Blu-ray: Premium UHD (więcej tutaj)

8.jpg

Mamy nadzieję zobaczyć i OCENIĆ jakość najnowszych filmów na nośniku Ultra HD Blu-ray

Targi CES powinno zdominować VR. Cały rok 2016 będzie stał pod znakiem wirtualnej rzeczywistości do której producenci wracają ze zdwojoną siłą! Wkrótce do sprzedaży wejdą takie rozwiązania jak chociażby PlayStation VR czy Oculus Rift. Swoją cegiełkę dorzuca też Samsung Gear VR czy HTC Vive. Na targach wypróbujemy wszystkie opcje. To może być dużo ciekawsze doświadczenie niż technologia 3D.

11.jpg

Oculus Rift - wszyscy czekamy na premierę tego urządzenia VR. Będzie hit?!

To wszystko co udało się zebrać do tej pory. Jakieś niespodzianki ? Miejmy nadzieję. Od wtorku wysyp informacji na naszym portalu i forum. Zapraszamy do dyskusji!

Edited by Gmeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

No igitara , Panowie. :D

Tylko nie przepierdzielcie w kasynie portalu - OK? :lol::D;)

Jak wygracie to natychmiast się podzielcie co tam w LV travie piszczy ( przepraszam squika). :D Powodzenia i szczęścia, bo zdrowie na Titanicu mieli. :D;)

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No to zapytajcie SONY kiedy będą dostępne pirackie gry na PS4, po ile i dlaczego tak drogo ;).

Ciekawi mnie czy Las Vegas nabierze wody w usta w tym temacie czy będzie to news targów :).

Pozdro

Edited by pmcomp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha Maciek już stracił... póki co całe 2$ ; )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korea czy Japan TV ?

Kto ma efekty 2016 ?

Czy to w Las Vegas widać ?

Wracajcie;

Jest dużo cieplej !

Edited by 2015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale tam mają zbiór wszystkich krajów w jednym miejscu i dzikie węże, wściekłe baby, a jak sobie zechcą to Elvis ich pobłogosławi. :P:D :D ;)

Edited by artomoher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...