Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ok a jeżeli do projekcji przewidziana jest biała ściana - pozostałe sciany również białe... projektor od ściany 3 metry... DLP czy omawiany Epson lepiej się sprawdzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2017 o 10:39, takpoprostu napisał:

ok kupiłem epsona tw5600 - nie wiem czy dobrze zrobiłem - ale kupiłem :D

też jestem przed zakupem czekam na jakieś info zawsze można wymienić na 5650 ale myślę że będziesz bardzo zadowolony (jak to nie tajemnica to za ile udało sie i gdzie kupić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.11.2017 o 17:27, lexusgs napisał:

też jestem przed zakupem czekam na jakieś info zawsze można wymienić na 5650 ale myślę że będziesz bardzo zadowolony (jak to nie tajemnica to za ile udało sie i gdzie kupić)

rzutniki.com 3939 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem ostatnio projektor EPSON EH TW-5300 + ekran projekcyjny (BUENOscreen - rozmiar 300x225) w wersji manualnej na dwóch stojakach (nie miałem opcji żeby to zawiesić na stałe).... W tematyce projektorów jestem zupełnym nowicjuszem i w związku z tym mam do Was pytanie, być może elementarne, ale proszę o wyrozumiałość w razie czego :-)

Całość działa bardzo fajnie jak na mój gust. Wyświetlam z takiego przenośnego statywu z półką pod projektor (wysoki, bo pozwala ustawić nawet 2 metry wysokości półki). Pole manewru ustawienia odległości projektora od ekranu, też pewne jest.... Korzystałem dotąd jako ze źródła z sygnału NC+ z dekodera (połączenie z projektorem kablem HDMI), dźwięk idzie z dekodera na soundbar (działa bez zarzutu). Nurtuje mnie natomiast kwestia ustawienia wielkości obrazu. Czy jest możliwe, żeby ustawić rzut na całym ekranie (tj. 300 x 225) ??? Bo to co mi się udaje to jest max na szerokość ekranu (300 cm) ale jednocześnie  jeśli chodzi o wysokość, to zostaje z 50 cm niezagospodarowane. Jeżeli nie jest to możliwe, to po co w takim razie są robione ekrany o takich rozmiarach ???? Bardzo mile widziane wszelkie podpowiedzi i sugestie, co można zrobić żeby uzyskać większą wysokość wyświetlanego obrazu na ekranie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej samej zasadzie na tv wersję kinowe mają czarne pasy. Nic się imo nie da zrobić.

Wysłane z kopuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten ekran to nie jest czasem w formacie 4:3?
Kup ekran 16:9 tak jak obraz nadawany i będziesz miał na całym ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go kupowałem to w specyfikacji miał wpisane oba formaty obrazu (4:3 oraz 16:9)

http://allegro.pl/300x225-ekran-projekcyjny-na-statywie-przenosny-i6738903943.html

Fakt, że jak się podzieli 300 na 225, to wychodzi dokładnie taka proporcja, jak miedzy 4:3..... No, ale będąc zupełnym laikiem w temacie projektorów, myślałem, że być może da się coś poustawiać, przeskalować etc :-) W gruncie rzeczy ta wielkość, którą uzyskuję (około 135 cali) mnie zadowala, a ekran można nie rozwijać do końca.... Moje pytanie ma podłoże teoretyczno-hipotetyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prosta sprawa.
Rozwijasz do formatu 16:9 jak potrzeba albo 21:9 jak masz format kinowy.
4:3 to raczej rzadko Ci się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...