Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

TEST: Epson EH-TW5350 Projektor Full HD

Firma Epson posiada w swojej ofercie wiele projektorów przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Począwszy od zaawansowanych konstrukcji do kina domowego jak chociażby testowany przez nas laserowy EH-LS10000, poprzez urządzenia biznesowe i edukacyjne a kończąc na urządzeniach domowych, dostępnych dla szerokiego grona użytkowników. W dzisiejszym teście, zajmiemy się bardzo interesującym produktem, którego można zaliczyć do ostatniej grupy. To model EH-TW5350. Projektor w cenie około 3300 zł, przeznaczony jest dla początkujących fanów kina domowego oraz graczy, którzy będą chcieli zagrać w swoje ulubione pozycje na ogromnym ekranie oraz skorzystać z dodatków multimedialnych, które oferuje ten produkt. Zobaczmy zatem, na co stać TW5350.

 

Przeczytaj całość

Edytowane przez Maciej Koper
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do testu :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, ano...ja już testuję , co prawda model bez wi-fi (eh-tw5300) i za te pieniąchy to jestem zadowolony i nie ma co narzekać. Oczywiście podziękowania za profesjonalny test. :D

Niezdecydowanym zakupu w/w , powiem krótko...BRAĆ !!! :D;)


http://hdtvpolska.com/topic/36284-epson-eh-tw5300-czyli-tanio-nie-znaczy-ze-slaba-jakosc-;/


http://hdtvpolska.com/gallery/album/55-epson-eh-tw5300/


Mój jest bez kalibracji, ale jest naprawdę fajny obraz. ;)


Jak już opisywałem, okularki można zastosować nawet te tanie m-ki Samsung . :D

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak : stać na krowę , stać na łańcuch .

Więc kolego ciułaj na kalibrację i wyciskaj z maszyny ile się da . Mam już drugą maszynę po kalibracji i zawsze po jest dużo lepiej . A 3D bez kalibracji to już w/g same męki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie jest...moja "krowa" to prezent od koleżanki żony, to może w prezencie dołoży kalibrację...zobaczymy. :D;)


Kolejne zdjęcie wykonane telefonem ... :D;)

d3b1ab53dec5.jpg

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dalej chodzi po głowie EH-TW6600W, czyli bezprzewodowy. Ciężko z ciągnięciem kabli u mnie w kopule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę dodać od siebie...zauważyłem, że we wszystkich rogach ekranu jest równa jasność, co raczej nie jest częśtym zjawiskiem wśród tanich projektorów i tu chapeau bas dla Epsona. :);)


mi dalej chodzi po głowie EH-TW6600W, czyli bezprzewodowy. Ciężko z ciągnięciem kabli u mnie w kopule.

No ale ten opisywany (5350) jest wi-fi czyli bez "drutów", mój musi jak tramwaj ...dostać kopa z druta. :D;) 6600 ma lepsze parametry, ale drugie tyle trzeba dać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zwróciłem uwagi na cenę. Masz na pewno rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna recenzja. Gratulacje. Mam wersję 5300 i jestem bardzo zadowolony. Dodam od siebie tylko że dla mnie tryb kino wypada znacznie lepiej od trybu naturalnego. Nie wiem - może mam coś ze wzrokiem (nie robiłem profesjonalnej kalibracji - pobawiłem sie jedynie kilkoma suwakami).

Przy okazji - artomoher - jakiego używasz ekranu bo czerń masz ewidentnie lepszą od mojej? Wyświetlam obecnie na gołej karmelowej ścianie i zastanawiam się nad jakimś ekranem ramowym. Może nawet MagicScreen Future - ale nie wiem, z wiadomych względów czy nie będzie to przerost formy nad treścią.. Możecie Panowie coś podpowiedzieć? Jest sens bulenia 4.600 za ekran do takiego proja - czy nie wystarczy mi coś do 2k? Wyświetlam w jasnym salonie. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem w wątku eh-tw5300, mam taki ekran ( po taniości, ale daje radę. ;) )

http://www.avtek.eu/en/product/2001-cinema-200

Może zrób sam, jeżeli chcesz ramowy. Można kupić dobry materiał i sporo taniej Ci wyjdzie, a do tego radocha , że to made in własna robota. :D;)

Edytowane przez artomoher
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie zrobię. Trochę boję się kłopotów - bo w majsterkowaniu to ze mnie noga totalna - ale co tam - raz się żyje. Zakupiłem używane adeo reference grey 100'. Dam znać jaki efekt gdy będzie po wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujecie test modelu EH-TW6600?? Moze jakies info jak 660 wypada na tle konkurencji w podobnym przedziale cenowym. To bedzie moj pierwszy projektor,w chwili obecnej smigam na tv sony hx 850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - artomoher - jakiego używasz ekranu bo czerń masz ewidentnie lepszą od mojej?

Skąd to wiesz? :)

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zdjęcia to mógłbym zrobić aparatem fotograficznym, pięknie poustawiać, a czerń sieknać taką, że smoła mogłaby nabawić się depresji.

Jak napisałem gdzieś tam, czerń daje radę, minimalnie gorsza od Benia 1070,ale za to więcej szczegółów widać.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. BenQ ma trochę lepszą czerń, aczkolwiek nie jest to przepaść. Z ilością detali to kwestia kalibracyjna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie choćbyście nie wiem jak się starali - i choćbyście nie wiem jakiego aparatu użyli - u mnie wszystko przy ciemnych scenach było szare. Ale wiadomo - to była ściana. Od kilku dni mam już jednak Adeo reference grey - różnica jest kolosalna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że miałeś na ścianie. Super, cieszę się że jesteś zadowolony , powiedz ...urósł Ci banan , co ? :D :D ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - obecnie jest banan a będzie jeszcze większy podejrzewam bo do dzisiaj ekran miałem mocno pomarszczony / pofałdowany. Dzisiaj przychodzi do mnie płyta mdf na którą płótno naciągnę - i podejrzewam że banan jeszcze urośnie. Przyznać jednak muszę - w ciągu pierwszej godziny po zawieszeniu byłem załamany. Obraz był wg. mnie fatalny - zbyt ciemny, jakby za mgłą. Biel była ciemno szara a jedynie kontrast nieco lepszy. Na szczęście po przestawieniu kilku parametrów proja zmiana była diametralna. Kolory powróciły a kontrast i czerń wymiatają (oczywiście jak na projektor w tej cenie). Wcześniej byłem bardzo zadowolony z obrazu jednak męczyłem się dość mocno przy filmach z licznymi ciemnymi scenami. Na podstawie tego doświadczenia doszedłem więc do wniosku - wszelkie porównania które można znaleźć w necie powierzchni do wyświetlania, porównania projektorów obok siebie itp. można o kant pupy... Liczy się właściwe ustawienie projektora w danych warunkach i pod właściwą powierzchnię.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zazdroszczę Ci możliwości instalacji stałego ekranu. Może kiedyś skusisz się na zrobienie dodatkowych ramek (ruchomych) do formatu 21:9, to już całkowity byłby odlot. :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie.. Może kiedyś się pomyśli. Obecnie jestem w trakcie intensywnego poszukiwania szerokich i tanich ramek pod 16:9. Z tym stałym ekranem to trochę zaryzykowałem bo będzie on cały czas w zasięgu dzieciaków. Ale co tam - raz się żyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne, dzięki za podpowiedź ale to jednak się nie sprawdzi w moim przypadku. Na mdf od strony projekcyjnej będę miał wkręty do zamocowania gumek które będą wystawać ok. 1,5 cm a które to muszę jakoś schować po tąplanowanąramą. Czekam na wycenę z firmy która robi ramy na każdy wymiar. Mam nadzieję że nie puszczą mnie z torbami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem właśnie ten projektor. Bardzo bym prosił o namiary na jakieś tańsze okularki 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak wygląda sprawa odtwarzania plików wideo np avi, mpeg, mkv prosto z usb? odtwarza bez problemów? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...