Skocz do zawartości
photoshopper

LG 42ld550 - przez partaczy nie oglądam TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Na wstępie zaznaczę tylko, żebyście czuli mój ból i wściekłość - od kiedy miałam 11 lat siedzę w Photoshopie z dużymi przerwami, teraz mam 17 lat, wolałabym zamiast "paletki" z cieniami dostać x-rite na prezent, bo robię zdjęcia lustrzanką i dla mnie są dlatego ważne takie sprawy, zbieram teraz na oświetlenie studyjne do beauty.

Jakieś 1,5 miesiąca temu zepsuł się nam TV, a konkretniej głowica była do wymiany - koszt naprawy 250zł..
Jednak nie w tym rzecz, chociaż to także ma może małe znaczenie. Nigdy nie mieliśmy kalibrowanego TV, ale byłoby wspaniale.
Zacznijmy od tego, że mamy tv z Azartu (mieszkam w Pabianicach) i nie mają oni swojej siedziby. Nie było sygnału, więc tata postanowił wezwać kogoś stamtąd, bo może znowu to z powodu jakichś czynników zewnętrznych, a nie telewizora. Jeden z tych 2 gości, którzy przyszli, nazwijmy go A - zresetował kanały, wiadomo, brak sygnału. To już tam trudno, poustawia się nowe, nieistotna sprawa. Potem już poszłam do szkoły, a tak to czekałam tylko, żeby nikt z nich nie wybrał ustawień fabrycznych, bo nie dość, że mam sentyment, że po prostu były z nami od początku kupna (może to wam się wydać głupie, ale ludzie mają różnie w głowie :D) i były dobre, to żeby nie były złe. Pomyślałam, że na pewno nikt z nich nie jest partaczem, żeby tak robić. Niestety gościu A wpadł na ten pomysł (za co mam ochotę stłuc go jak nie wiem co), mój tata powiedział, że no jeśli to konieczne, to tak (bo on się za bardzo nie zna niestety a ja bym już w tym momencie na niego nakrzyczała za partactwo), natomiast gościu B - że lepiej nie. Po kilku dniach jak rodzice powiedzieli mi, że nie zauważyłam, że tv jest z powrotem, ja bałam się go włączać, że się wkurzę, bo np. kolory, wszystko, balans bieli, wiadomo - że jest nie tak. Niechętnie włączyłam. No i k... myślałam, że nie wiem, co zrobię. Wtedy się okazało, że jeden z nich wziął ustawienia fabryczne! Przez głowicę prawdopodobnie zła jakość obrazu, ale to już bym przebolała ewentualnie. Od tamtego momentu tata i mama mówią, żebym dała spokój, bo kolory są ok jak ustawił i że mam nic nie zmieniać. Ale to nie jest najgorsze.
Płakałam przez to może z 4 razy (wiem, że głupie, ale jestem emocjonalna i jak ma się oko grafika trochę to się tym bardziej z takim czymś nie można pogodzić, że ktoś nam zepsuł i sentyment, i kolory, czernie, wszystko).. rodzice się z nimi skontaktowali, jeden z tych gości, ale to nie iwem już który, powiedział o tym, co ja mówiłam, że kalibracja najtaniej kosztuje np. 300 coś zł, a na to gościu, że "panie, kto panu takich rzeczy naopowiadał" i że pierwszy raz słyszy o kalibracji czy jak to sformułował - tata mi powiedział o tej rozmowie, co oni na to. Pomocy.. ja nie wytrzymam tego, nie oglądam nawet tv bo jestem tak wkurzona. Zabraniają mi dzwonić do nich, bo ja chcę, żeby mi zapłacili chociaż za kalibrację, ale wiadomo, nic nie zdziałam, skoro nawet przedtem nie miałam kalibrowanego i tata się zgodził, "jeśli to konieczne", bo jest laikiem? Pomocy, co byście w takiej sytuacji zrobili?

Edytowane przez photoshopper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba w snach.. zamiast pomóc to piszą głupoty. ja i moi rodzice nie przepadają za alkoholem, co dopiero ja mam 17 lat to nie mogę go pić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie wiesz o psychiatrii ignorancie :) znam wielu lekarzy i interesuje sie medycyna i z ludźmi na takim poziomie jak osoby powyżej nie rozmawiam. nie spamować, żenujące jest wasze zachowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę empatii panowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...