Skocz do zawartości
nirlemus

Jaki ekran do Sony HW65ES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W poniedziałek zawita do mnie Sony HW65ES teraz pozostaje zakup ekranu i tutaj mam dylemat jaki faktor gain 1.0 czy 1.2 ? Matt Weis czy Grau ? Pokój ma białe ściany i sufit ( to moge jeszcze zmienic ) na oknach rolety zewnętrzne więc moge go całkiem zaciemnić, choć czasem chciałbym w nim troche światła jezeli da rade :D . Nie wiem czy ma to znaczenie przy wyborze ekranu więc lepiej napisze: projektor ma służyć do oglądania filmów i grania na PS4. Wielkość 120 cali ( 16:9 ) lub 133 cale ( 21:9 ) Odległość projektora od Ekranu granicy od 200cm do 600cm. Jakiej Firmy lepszy Elite czy HiViLux czy moze eSmart Germany Tension Tatenso zna ktos ?

Z góry dziękuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ekran może być ramowy czy musi być rozwijany? Z białymi ścianami i sufitem za wiele nie zdziałasz. Będzie biednie z kontrastem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, jeśli sie wcinam w nie swój temat, ale mam podobne pytanie.

Przyjechał do mnie dzis HW65ES i jaki ekran kupic.

Odległość ok. 4,2 m ściany brązowe, sufit biały, wystrój salonu raczej ciemny, czarne kanapy i ciemny dywan.

Ekran elektryczny100-120", najlepiej z napinaczami, żeby sie nie fałdowal.

Głownie do oglądania filmów wieczorami.

Czy taki ekran jest godny uwagi

https://www.homecinesolutions.fr/p/12025-ecran-de-projection-lumene-coliseum-premium-270c-270-x-152

Edytowane przez stanleytli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adeo.

U mnie za radą Macieja z gainem 1.2.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ekran rozwijany i z napinaczami to nie ma wielkiego pola do popisu, chyba, że chcemy wydać > 15 000zł na np. SI black diamond. W przeciwnym razie polecam Adeo, bo jest sprawdzone, co nie znaczy, ze ekrany jak z linku kilka postów wyżej są złe. Być może są ok, ale tego nie wiem, bo nie widziałem, a czasami nawet drogie marki robią kiepskie produkty. Z Adeo brać reference gray lub white, zależnie od tego jak duży zapas mocy mamy w projektorze. Jak jest problem z jasnością to Vision z gainem 1.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Adeo incell 131" gain 1.2 bez napinaczy i obraz igła. Projektor JVC reference series 40, odległość 4.3m. Najlepsze rozwiązanie jeżeli chcesz schować taki ekran w suficie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim dawno mnie nie było ale postanowiłem zawitać i dać znać co i jak . Więc ekran już zakupiony HiViLux ramowy 133 cale, format 21:9 Gain 1.0 Sciane za ekranem i metr sufitu nad nim pomalowałem na ciemny szary. Powiem tak projektor jak najbardziej daje radę nawet przy odsłoniętych roletach można spokojnie ogladać wiadomo kontrast troche spada ale jet ok. W nocy bajka :D teraz pozostało tylko zamotować zasłone albo rolete aby w dzień zakrywać ekran ale jeszcze nie zdecydowalem co bedzie lepsze. link do fotki ekranu http://goo.gl/photos/P4X7rax8EAxeeJd79

f1c79b593d55f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...