Skocz do zawartości
Sir Dariusz

Projektor w domu od samego poczatku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na dzień dzisiejszy jestem posiadaczem 55'' FHD jednak przekątna przestaje mi wystarczać.

Kolejnym krokiem jest więc większy tv lub projektor a ponieważ za rok odbieram nowe mieszkanie to jest pomysł aby pójść w stronę ekranu i projektora.

Czasu niby sporo ale już w lutym muszę na projekcie mieszkania nanieść wszystkie potrzebne mi kable, gniazdka etc.

I o to na początek chciałbym zapytać. Wybór projka i ekranu w późniejszym etapie.

Na co mam zwrócić uwagę, jakie kable są mi potrzebne i w których miejscach?

Salon nie będzie dedykowany pod kino, będzie salonem użytkowym, ze ścianą na której zawiśnie także tv.

Kilka detali:

  • wymiary salonu to 550x440 cm (nie jest to kolos ale nie liczę 15 metrów aneksu przyklejonego do salonu)
  • ściana na której będzie tv to te 440 cm
  • kanapa będzie w odległości 400 cm od ściany (czyli wzrok w odległości około 380cm)
    i za plecami pozostanie reszta długości czyli 150 cm

Sufit jak na razie jest zupełnie goły więc mogę zaplanować dowolne miejsce na projektor, ale nie mam pojęcia jak powinno to wyglądać.

Nie wiem także jakiej wielkości ekran dobrać do takiej odległości oglądania. Wiem, że chciałbym ekran rozwijany/zwijany elektrycznie.

Na co dzień używany będzie tv, a projek do nocnych seansów w ciszy i spokoju. Zarówno obraz jak i dźwięk pójdzie przez kino domowe w systemie 7.2 z którego jestem bardzo zadowolony. Tym samym kabel hdmi musi pokonać drogę od kina do projektora co daje nam ładnych kilka metrów.

Jaką drogą prowadzić ten kabel? Gdzie kabel prądowy? O czym powinienem pamiętać?

Czy może pozostawić projek za plecami na szafce a nie pod sufitem

Pozdrawiam wszystkich i liczę na wskazówki bo jestem kompletnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, po przeszukaniu googla i zapoznaniu się z nowymi zagadnieniami, po wywierceniu mojego portfela na druga stronę

wiem, że nieprzekraczalny budżet to 5 000,00 - 6 000,00 pln wraz z ekranem.

Interesuje mnie rzutnik obrabiający 3D, koniecznie FHD, fajnie gdyby była opcja bezprzewodowego łączenia.

Pokój nie jest dedykowany, będzie mieć ciemny sufit i ścianę za ekranem, reszta szara i w matowych powierzchniach.

Okna całkowicie zaciemniają pomieszczenie roletami zewnętrznymi.

Wysokość pomieszczenia 2,45, długość 5,80 (jest możliwość instalować przy suficie w dłuższym rzucie, ale wtedy najlepiej bez kabla hdmi)

Cóż więcej?

Nie wiem, jaki ekran dla odległości ekranu od oczodołu 4 do 4,5 metra wybrać (jaka przekątna będzie odpowiednia?) - 100"? 120"? 140"?

Jaki gain ekranu? (ten pewnie uzależniony będzie od projektora)

Mam na uwadze kilka modeli, pomożecie wybrać?

Short:

Optoma GT 1070x

Acer H6517ST

BenQ W 1070/1080 ST

inne...?

Long:

Optoma HD 28 DSE lub Optoma HD 36

BenQ W 2000

inne...?

Nie wiem jakie są plusy i minusy krótkiego rzutu (gorsza ostrość? Wygięte rogi?), dla mnie byłoby to fajne rozwiązanie ale jak obraz w stosunku do dłuższego rzutu?

PS. Chciałem podziękować Lucky555Luke za możliwość obejrzenia w akcji, w domowym zaciszu jego kina domowego. Niebawem skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...