Skocz do zawartości
netkret

Epson TW-6600 czy Benq 1070

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o pomoc w podjęciu szybkiej decyzji co wybrać :

Epson TW-6600

Używany od kolegi,żarówka ma wyświecone 460 godzin w trybie eco projektor na gwarancji jeszcze 2,5 roku cena 2500zł 3LCD

czy

Benq 1070 projektor nowy ze sklepu z zachodu cena 2700zł DLP

Podobno projektory LCD mają problemy z czernią jest też różnica w hałasie benq 33 db epson 23 db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube ogladałem testy benq i ludzie mówią ze jest bardzo cichy

Myśle że oba są ciche

skupił bym się bardziej na obrazie

muszę najpózniej jutro dać znać kumplowi ponieważ wylatuje z kraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Benq W1070 i to 33 db to chyba dość za mało, bo wydaje mi się, że tu jest na granicy 39. Każdy odbiera decybele inaczej, ale ja nie uważam, że jest bardzo cichy, dla mnie jest głośny. Kolejny mój projektor musi być na poziomie 20-kilka.

Ja bym brał Epsona :) jeśli jest cichy na tym poziomie to zdecydowanie będzie lepiej jeśli chodzi o pracę projektora, ba myślę, że będzie niesłyszalny, ale to musi ktoś potwierdzić inny, bo ja nie miałem przyjemności zobaczyć go w akcji. Z tego co pamiętam, po różnych poszukiwaniach w internecie jakościowo jest też chyba lepszy, cenowo jest różnica ponad 2 tysiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Epsona kupiłem łapę na sufit jeszcze dziś bede montował :-) odezwe się jak zamontuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor zamontowany,z bezprzewodowym hdmi optomy działa znakomicie.

Nie mam żadnego ekranu obraz wyświetlam prosto na żółtej ścianie i jakość jest porażająca !!

Obraz jest aż za jasny w trybie ECO.

Ostrość ....żyletka.

Niepotrzebnie obawiałem się że bedzie problem z czernią,na żółtej ścianie czerń wyglada świetnie.

Zaczynam się zastanawiać czy kupować ekran :-)

Dziś bedzie u mnie kumpel z projektorem DLP dla porównania.

Użytkownik Lucky555Luke pisał o głośności i miał rację,nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak działa projektor w 33 db :-)

W dobie miniaturyzacji pilot do tego projektora to jakiś żart.

Epson

https://drive.google.com/file/d/0B3B1pP0CQlWTM29OQlVUU0Viajg/view?usp=sharing

A tak swieci na ścianie

https://drive.google.com/file/d/0B3B1pP0CQlWTUURXVHoxVEhGckU/view?usp=sharing

Edytowane przez netkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto kupić ekran :) Ale to już sam zdecydujesz.

A jak z głośnością ? Te 23 db słyszysz ? Obecnie oprócz zabaw z projektorem myślę o klimatyzacji i tam też decybele są dla mnie ważne :D A widzę, że pewnie tutaj projektor masz nad głową, więc ciekaw jestem czy coś słyszysz.

Co do jakości po zdjęciu widać, że jest super. W grach czy filmach będzie pewnie rewelacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor mam dokładnie nad głową 23 db ledwie są ledwie słyszalne (jak jesteś z Krakowa to zapraszam zobaczysz posłuchasz)

Ale jedna żecz mnie wkurzyła,projektor rozpoznaje że został podwieszony i troche podkręca wiatrak :( tak dla bezpieczeństwa

Ponoć jest na to sposób wystarczy zmienić w ustawieniach wyswietlanie obrazu na normalne a odwrócić programowo w windowsie.

Dziś był kumpel z NEC pe401h dzięki bogu że nie kupilem projektora DLP widze jakieś blyski itp oraz słabo efekt tęczy.Czarny jakoś mnie nie powalił

Kumpel po godzinnym cmokaniu stwierdził że zmienia też na Epsona

Jak by cos to NEC pe401h na sprzedaż lampa wyswieciła około 1000 godzin :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor mam dokładnie nad głową 23 db ledwie są ledwie słyszalne (jak jesteś z Krakowa to zapraszam zobaczysz posłuchasz)

Ale jedna żecz mnie wkurzyła,projektor rozpoznaje że został podwieszony i troche podkręca wiatrak :( tak dla bezpieczeństwa

Ponoć jest na to sposób wystarczy zmienić w ustawieniach wyswietlanie obrazu na normalne a odwrócić programowo w windowsie.

Dziś był kumpel z NEC pe401h dzięki bogu że nie kupilem projektora DLP widze jakieś blyski itp oraz słabo efekt tęczy.Czarny jakoś mnie nie powalił

Kumpel po godzinnym cmokaniu stwierdził że zmienia też na Epsona

Jak by cos to NEC pe401h na sprzedaż lampa wyswieciła około 1000 godzin :-)

Akurat ten nec to nie jest reprezentacyjna próbka pj z dlp, to jest jakiś konferencyjny szajs :)

Ma wolnw koło kolorów ro i widać tęczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projektor mam dokładnie nad głową 23 db ledwie są ledwie słyszalne (jak jesteś z Krakowa to zapraszam zobaczysz posłuchasz)

Ale jedna żecz mnie wkurzyła,projektor rozpoznaje że został podwieszony i troche podkręca wiatrak :( tak dla bezpieczeństwa

Ponoć jest na to sposób wystarczy zmienić w ustawieniach wyswietlanie obrazu na normalne a odwrócić programowo w windowsie.

Dziś był kumpel z NEC pe401h dzięki bogu że nie kupilem projektora DLP widze jakieś blyski itp oraz słabo efekt tęczy.Czarny jakoś mnie nie powalił

Kumpel po godzinnym cmokaniu stwierdził że zmienia też na Epsona

Jak by cos to NEC pe401h na sprzedaż lampa wyswieciła około 1000 g odzin :-)

Niestety nie skorzystam. Jestem z Wrocławia..ale jak będę w Krakowie to się odezwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...