Skocz do zawartości
slawkor

Soundbar prośba o poradę

Rekomendowane odpowiedzi

Który z tych soundbarów byłby najlepszy do zakupu:

JBL SB 400

Denon DHT-S514

Harman SB 26

Bose Cinemate 15


Pomieszczenie 16m2 zależy mi głównie na nagłośnieniu oglądanej tv, filmy i sporadycznie muzyka.

Myślałem nad stereo do 2000zł ale nie mam gdzie wstawić kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze soundbary robi Yamaha.
Ale zapamiętaj ... ja na tym portalu ostatnio jestem traktowany jako mądrala, który na niczym się nie zna. Więc traktuj co napisałem z przymróżeniem oka i ... w sklepie posłuchaj każdego na własne uszy.

Powodzenia w zakupach.

Pozdro

PS. Z tej listy na pewno nie pogardziłbym Bose. Na krótką listę wybrałeś bardzo dobre modele. Trzeba by każdego posłuchać i wydać werdykt. Ale na tym trzeba się znać. "Łatwiej" pisać o telewizorach ;). Pamiętaj ... ja się nie znam.

BTW przy soundabrze najważniejszy jest kształt pomieszczenia o czym wszyscy zapominają. Efekt dźwięku dookólnego wypadnie słabo w otwartych pomieszczeniach albo gdy miejsce odsłuchu jest bardzo blisko tylnej sciany np. kanapa pod scianą. Te dźwięki muszą się gdzieś poodbijać. A producenci w papce marketingowej zapominają o tym wyraźnie napisać.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj YSP-1400. Jest bez subwoofer'a, ale można dokupić bo jest dedykowane wyjście.

Jest u mnie na 25 m2 i powiem, że basik słuchać bardzo dobrze. Myślę, że wyższe modele Yamahy grają jeszcze lepiej, więc celuj w

Najlepsze soundbary robi Yamaha.

Poza tym na pudełku od YSP-1400 jest napisane "projektor dźwięku" a nie "soundbar" :D

Edytowane przez Kazek13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś odsłuchiwałem Denona Sonosa Focala i Philipsa Fidelio.

O ile ten Denon grał na tej belce jakoś jakoś to subwoofer nie istniał.

Sonos grał dość ambitnie. Fidelio grało najsłabiej dla mnie.

Za to Focal to już inna bajka.

Reasumując najtańszy Denon można byłoby przeboleć, ale ten sub...

Focala mogłem zakupić za 3600zł z ekspozycji i tu dopiero słychać jakieś efekty.

Sonos belka 3499zł + sub 3499zł chyba lekka przesada bo za te pieniądze to można zbudować mega kino.


Nic poszukuję na tę chwilę złotego środka.

Chyba poszukam jakiegoś stereo + wzmak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co słuchałeś i gdzie oraz na jakim materiale.

WHAT HI-FI dało w 2014 nagrodę dla ...

To są zawodowcy. Poczytaj.

DENON nigdy nie robił dobrych systemów.

Brzmienie wzmacniaczy wielokanałowych i na własnych algorytmach zbudowało famę, że DENON jest "cacy" a to bzdura ponura.

Szukasz efektów z bara .... ????

Edytowane przez 2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co słuchałeś i gdzie oraz na jakim materiale.

WHAT HI-FI dało w 2014 nagrodę dla ...

To są zawodowcy. Poczytaj.

DENON nigdy nie robił dobrych systemów.

Brzmienie wzmacniaczy wielokanałowych i na własnych algorytmach zbudowało famę, że DENON jest "cacy" a to bzdura ponura.

Szukasz efektów z bara .... ????

Nie nie szukam efektów bo wiadomo, że takowych nie będzie. Ale przynajmniej żeby takie coś nagłośniło pokój 16m2, żeby przyjemnie było oglądać filmy.

Nie słyszałem jeszce jbl sb400, którego tak wszyscy wychwalają.

Wiadomo, że najlepsze byłoby nagłośnienie 5.1 i z takich wynalazków najlepiej pasowałoby mi jbl Loft lub Yamaha ns-pa 40 tylko nie wiem czy to by wystarczyło.

Żadnego znich nie słyszałem o Lofty są już prawie nie do zdobycia.

Wiadomo, że do tego trzeba jakiś amplituner i robią sie dodatkowe koszty.

Edytowane przez slawkor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej widzę, że topic stary ale odświeżam bo podobne pytanie mam.

Moja shortlista to

Harman/Kardon SB 26

Denon DHT-S514

JBL SB400 odrzuciłem ze względu na liczne opinie o nadmiernym/dudniącym basie z sub'a.

Swoją drogą ciekawe, że po ponad roku (od założenia tego topicu) w budżecie ok 2000 zł praktycznie nic się nie zmieniło. Chętnie wysłucham innych propozycji w cenie ok 2 tys.

Grajbelka będzie głównie do filmów. Dobrze by było żeby bar grał ładnie nawet przy relatywnie niskiej głośności - np. oglądając film wieczorem żeby dialogi były wyraźne a gdzie akcja to wiadomo i sub do tego dobrze akompaniował. 

Przesłuchałem Denona w sklepie (ok. 1700 zł)  i wydawał się całkiem spoko ale zastanawiam się czy warto dołożyć do SB26 (ok. 2200)?

Wiem, że sporo osób sugeruje lepiej wziąć wzmacniacz + kolumny stereo, ale z różnych względów zostaję przy belce.

Jeszcze pytanie ogólne mam, techniczne przy okazji. Jeżeli mam w soundbarze kilka wejść HDMI i powiedzmy podłączam do niego konsolę i odtwarzacz blue ray, a belka z TV jest podłączona HDMI ARC, to czy wtedy na TV mam w wyborze źródła po prostu soundbar i potem dodatkowo na soundbarze muszę wybrać konsolę lub blueraya, czy TV w źródłach pokaże mi osobno konsolę i osobno blue ray? Nie wiem czy jasno się wyraziłem :) 

Pozdro!

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, pmcomp said:

Używana Yamaha.

Dzięki, ale moze jakies przykładowe modele?

Poza tym patrząc ma allegro czy olx wybor uzywanych wydaje się dosyc ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spójrz na Yamaha YSP-1600 

Warto by w domowych warunkach odsłuchać, piszesz że w głównej mierze do filmów zbadaj temat a nóż Ci dobrze siądzie. 

Ewentualnie też przesłuchaj - Sony HT-CT790 

Yamaha 1999,-

Sony 1699,-

Edytowane przez Robert_1988_KrK
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Zastanawia mnie czy ta yamaha moze konkurować z zestawem gdzie jest osobny subwoofer ale chetnie jej sie przyslucham.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung z tamtego roku gra już dobrze dzięki współpracy z inżynierami Harman kardon. Warto odsłuchać. Można już kupić za 1.5. Myślę że głównie do filmów dadzą radę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung HW-K650 test na benchmark.pl

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vandel1 napisał:

Samsung z tamtego roku gra już dobrze dzięki współpracy z inżynierami Harman kardon. Warto odsłuchać. Można już kupić za 1.5. Myślę że głównie do filmów dadzą radę

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

Czysty marketing ... wlazł ci do głowy, tak miało być :) . TP Vision tez kupiło Philipsa i co z tego wyszło wiemy. Samsung kupił całą grupę Harman Kardon dla ścisłości..

Od kupowania lepszy dźwiek się nie zrobi. Audio od Samsunga i LG to największy szajs jaki można sobie wyobrazić.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie soundbar odpada ale są ludzie którzy mają określoną kasę do wydania i wymagania sprzętowe nie tak duże jak Ty czy ja. Dlatego poleciłem posłuchać a nie kup.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...