Skocz do zawartości
wojtasan

SONY KD49X8305 czy PANASONIC TX-49CXW754 ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich aktualnie posiadam Sony KDL46HX805 i zastanawiam sie nad zmiana.

Jako ze ostatnio malo mam czasu i jestem troche do tylu z informacja o technice zapytam was moze ktos jest rozgarniety i dobrze obcykany w temacie awiec:
poszukuje TV na Antku i do tej pory mam dwoch faworytow lecz nie jestem pewny do konca czy jest to dobry wybor

1 to SONY KD49X8305 CBAEP

2 to PANASONIC TX-49CXW754

niestety 49cali bo wiecej nie wpakuje w szafke;-/
w moim MM stoja akurat obok siebie i mialem okazje wyprobowac je rownoczesnie i porownac, lepsze wrazenie na kanalach HD wywarl nia mnie Panasonic znow na 4K totalnie zostawal za Sony z tylu.
Bardziej interesowal mnie system Android i KODI, w Sony z tego co powiedzial mi sprzedawca Kodi bedzie dzialal bez zazutow i tak bylo zainstalowalismy na wiekszym modelu 75cali i faktycznie miod malina,zas na Panasonic nie bylo opcji i moze tylko jakas modyfikowana wersje dalo by sie zainstalowac.
co sadzicie bo z tego co wyczytalem w necie to kazda firma bazuje na innym oprogramowaniu a poza tym wielu pisze ze Panasonic lepszy lecz recenzji nie za duzo i nie same takie dobre, zas od Sony wiecej zlych recenzji :ze sie wiesza ze powolne i skomplikowane menu itp itd lecz po 2godz.spedzonych z pilotem w reku musze powiedziec ze nic takiego nie zaowarzylem moze dla tego ze jest po update ;-)
Poza Sony lub Panasonic co byscie polecili na Antku by KODI mozna bylo zainstalowax i dlaczego?z tego co ogladalem to PHilips 49'' posiada 3D co by mi sie tez raz na rok przydalo ;-) lecz jakos do Philipsa czy Samsunga jakos za specjalnie nie jestem przekonany
dzieki z gory za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... Panasonic nie jest na systemie Android ; ) To system Firefox OS. Podobnie jak Tizen Samsung i WebOS LG nie ma możliwości takich apek jak Android. Ten ostatni znajdziesz tylko na Sony i Philipsie. Zatem albo ten Sony albo może Philips 6550?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedz Gmeru \m/

byl Philips tez w 49''ale jednak obraz jeszcze gorszy niz Panasonic(moim zdaniem)a cenowo odstraszal 360€ wiecej lecz 3D i w zestawie 4pary bryli.

Laplem Sonacza i jak narazia testuje juz w domku,KODI smiga az milo jak narazie 800 filmow w bibliotece i nie tnie sie ;liveTV streaming z Sat dekodera bez zarzutow choc ze wzgledu na 1,5gb ramu nie da sie przeskakiwac po programach lecz trzeba pierwsze wylaczyc ogladany program i wlaczyc rzadany ale z tym nie mam problemu,jedynie gdzie zaowarzylem delikatne przycinanie na SKY BUndesliga HD,DTS jest podawany na wzmacniacz jako DTS :-)

Chcialbym zaowarzyc to ze przetestowalem pare Android TV Box; Fire TV Box oraz Galaxy Tab S i kazdy ciol sie na streamingu z Sat dekodera nie wiem jak ci z Sony to osiagneli przy 1,5ramu ale nie przeszkadza mi to ;-)

co do 4K to wyglada jak 4K ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 3tyg. testowania moge swobodnie powiedziec ze ten model o ktorym czesto czytalem zle recenzje i ktory pomimo to kupilem spelnia moje oczekiwania :)

Obraz ,dzwiek jak zwykle w Sony ,8 grudnia byla dostepna nowa aktualizacja,musze przyznac ze po tej aktualizacji Android chodzi duzo lepiej nie zauważyłem zeby doszly nowe opcje czy wsparcie dla nowych appek,

Przeskakiwanie po programach w Kodi z Live stream z VU+ dziala teraz bez zarzutu poza SKY Bundesliga,problemy zaczynaja sie przy zapelnionej pamieci wtedy Android tnie i wiesza sie przy grach i Kodi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...