Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED Panasonic CZ950 65" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem różnica jest tak duża, że ciężko ją uzasadnić wyższą jakością w porównaniu do modelu LG. W Stanach robili testy konsumenckie, gdzie pokazywano ludziom CZ950 i pierwowzór z LG i oceny jakości obrazu były prawie identyczne. A jeśli nie widać różnicy...? :)

Trudno tylko stwierdzić do jakiej jasności zostały skalibrowane wyświetlacze w tamtym teście. Jeśli do maksymalnej to faktycznie różnica między CZ950, a EG960V sprowadza się do subtelności, jednak przy kalibracji do bardziej "życiowych" wartości np. 120cd/m2 (do oglądania w ciemnym pomieszczeniu) już się robi spora różnica.

umieram z ciekawości i czekam na film 10 bit,rec2020,D65,4096 prawdziwe 4K, itd - liczę na 2017 rok lub dalej !

Powinieneś się doczekać nawet w 2016, z tą różnicą, że 3840px nie 4096 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje testów porównawczych LG kontra Panasonic (w sumie może Wy zrobicie :P)? Na jedynym w miarę wyczerpującym (czyli ten na techradar.com) wychodzi, że Panasonic świeci lepiej dzięki lepszej fabrycznej kalibracji matrycy. To akurat można poprawić zamawiając sobie zewnętrzną profesjonalną usługę. Ciągle nie uzasadnia to moim zdaniem gigantycznej różnicy cenowej między oboma modelami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się zakrzywione telewizory. Dobrze że Panasonic zrobił ukłon w stronę tych co chcieli by mieć taki telewizor, aczkolwiek dobrze że nie poszli za ogólnym trendem i nie weszli głębiej w ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobają mi się zakrzywione telewizory. Dobrze że Panasonic zrobił ukłon w stronę tych co chcieli by mieć taki telewizor, aczkolwiek dobrze że nie poszli za ogólnym trendem i nie weszli głębiej w ten temat

Póki co wydaje mi się, że jedynym OLEDem bez magicznego przymiotnika "curved" jest LG EF950, niestety póki co chyba niedostępny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jeszcze model 880 w ramie canvas

model FHD.

Legenda miejska głosiła,że można go było kupić w EURO ale jak przyszło co do czego to się okazało,że mają tylko na stronie ale nie w magazynie.Koniec końców kupiłem EC930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka, że nie ma co się na te wygięte matryce obrażać - w sumie to po prawie czterech miesiącach z wygiętym EC 930 doceniam nawet tę technologię :) Odbić światła jest mniej, przy oglądaniu z bliska jest fajny efekt, a przy patrzeniu z daleka tego wygięcia praktycznie nie widać :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam już jakiś pogląd co kupić ale faktycznie warto może zaczekać bo ceny spadają a i wiadomości jest coraz więcej.
Mój obecny wybór to :
TX-65CZ950E Telewizory LED - Panasonic Polska lub TELEWIZOR OLED LG 65EG960V jak ktoś rozumie tabelki i wykresy to proszę niech napisze jaka jest różnica miedzy nimi nie wliczając ceny i detali typu jakość okularów i biorąc pod uwagę że grać nie zamierzam.
A jak zaczekać z zakupem to kiedy znacie jakieś terminy z nowościami - maj czy grudzień 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjechałem do Saturna żeby sprawdzić czy na pewno na CZ950 chodzi poprawnie HDR bo jednak TV wyszedł w bardzo dziwnym czasie... Do TV podpięty UB900. Wszystko poszło ok.

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td][td]
3.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td]
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...