Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: OLED Panasonic CZ950 65" 4K Ultra HD

Rekomendowane odpowiedzi

@pmcomp

piękna zorza polarna

Pozdro

Nie będę się ropisywał,bo mam prawą rękę na temblaku,ale takie cosie na ekranie wynikają z odbitego światła.

Jak zapodasz na wprost OLEDA silne światło to zawsze jak zrobisz zdjęcie pod odpowiednim kontem to będzie to widać.

Sprawdziłem to u siebie na EC930 i w sklepie na CZ950,EG 910.65EC 970 i EG 960 ;)

Edytowane przez marsellus_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi subpikselami to nie do końca tak, tu na każdy piksel przypadają 4 białe diody (czyli jest o 1/3 więcej, nie mniej :) ), z czego jedna nie ma filtra.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa jest tylko i wyłącznie galeria przekłamań. I tylko ona pokazuje faktyczną jakość ekranu. Każdego ekranu, który testujemy w tym roku od kiedy istnieje ta galeria. Akurat w dwóch galeriach przekłamań jest jedno takie samo ujęcie z filmu. Można porównać :) Natomiast w najbliższych dniach wygenerujemy Wam tyle klatek ile będziecie chcieli z każdego dowolnego ekranu ; ) (nie musimy go mieć fizycznie bo mamy dane z niego) Dobrze, że wrzuciłem to zdjęcie ;) Dzięki temu po raz kolejny wyszło czemu tak się nie robi i dlaczego wprowadziliśmy profesjonalną galerię przekłamań. Aha, jestem pewny, że gdzieś Oblivion jest w galeriach i jest także klatka referencyjna. Poszukajcie w testach!

Generalnie temat wydzielę (wrzucę do wątku o robieniu zdjęć, który przytaczałem) bo nie do tyczy on już bezpośrednio tego oleda tylko wszystkich ekranów oraz robienia im zdjęć (z takimi samymi matrycami czy innymi). Aha, posty mające tysiąc enterów i ciągnące się kilometrami będą wrzucane do śmietnika więc prośba o minimalne staranie się w pisaniu i szanowaniu innych (szczególnie ich czasu!).

Ni i bardzo dobrze, że wrzuciłeś to zdjęcie.

Włożyłeś kij w mrowisko pokazując jak świecą oba telewizory obok siebie.

Nie ma tam ani słowa komentarza, że to "z galerii przekłamań".

I właśnie dlatego jest awantura.

Pokazujesz coś, a potem poszesz, że to ściema.

Gratuluję.

To taki nowy marketing, zapowiedź testu, pokazać, że coś mamy, że testujemy, że będziemy pierwsi.

I wkradł się babol ... złe zdjęcie. A teraz trzeba na szybko dorabiać teorię ... galerii przekłamań.

To po co są te wszystkie zdjęcia publikowane? Bo w testach o galerii przekłamań odkąd sięgam pamięcioą słowa nie było.

Po co w testach publikowane są jakiekolwiek zdjęcia skoro są nieprawdziwe?

Skoro podobno obraz na Panasie i LG tak nie wygląda w rzeczywistości to po co było zamieszczać to zdjęcie? A teraz są konsekwencje.

Z mojej strony totalny koniec w tym temacie jak i w tematach testów telewizorów. Bo odbieram je poprzez zamieszczone wcześniej zdjęcia jako totalnie niedopowiedzenie jakie one są i dlaczego takie są. Szkoda czasu na dyskusje. Moim zdaniem najlepszym testem są własne oczy i 20 minut pobawienia się każdym telewizorem w Media Markcie.

Każdy swój rozum ma.

Pozdro

@pmcomp

piękna zorza polarna

Pozdro

Nie będę się ropisywał,bo mam prawą rękę na temblaku,ale takie cosie na ekranie wynikają z odbitego światła.

Jak zapodasz na wprost OLEDA silne światło to zawsze jak zrobisz zdjęcie pod odpowiednim kontem to będzie to widać.

Sprawdziłem to u siebie na EC930 i w sklepie na CZ950,EG 910.65EC 970 i EG 960 ;)

@pmcomp

piękna zorza polarna

Pozdro

Nie będę się ropisywał,bo mam prawą rękę na temblaku,ale takie cosie na ekranie wynikają z odbitego światła.

Jak zapodasz na wprost OLEDA silne światło to zawsze jak zrobisz zdjęcie pod odpowiednim kontem to będzie to widać.

Sprawdziłem to u siebie na EC930 i w sklepie na CZ950,EG 910.65EC 970 i EG 960 ;)

Bardzo dobrze o tym wiem. I dlatego zrobiłem to zdjęcie. I to zdjęcie dokładnie oddaje to co widziałem na własne oczy. To efekt powłoki antyrefleksyjnej.

pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf to dobrze, że już nie będziesz pisał o robieniu zdjęć. Możesz za to pochwalić Polskę na AVS za galerię przekłamań bo jeszcze pomyślą, że na hdtvpolska robimy zdjęcia telewizorom i je w ten sposób porównujemy. A jest się czym pochwalić... :D Niedługo wrzucimy szczegółowy artykuł na ten temat bo pomimo, że używamy tej galerii od początku tego roku to niestety mamy jego koniec a wszyscy traktują to jako nowość co mnie strasznie dziwi. Ale może to dlatego, że nigdy do końca tego nie wytłumaczyliśmy. Nadrobimy!

Wyżej padło zapytanie o 910. Tutaj wniosek został wyciągnięty idealny. Tak. 910 jest perfekcyjny dlatego tak bardzo się nim podniecamy. Bo telewizor jest stosunkowo tani a dostarcza tak perfekcyjny obraz. Nic, tylko kupować i cieszyć się nową jakością.

@2015

Czy nadal uważasz patrząc na powyższe zdjęcia z galerii przekłamań, że Panasonic nic nie zrobił? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyżej padło zapytanie o 910. Tutaj wniosek został wyciągnięty idealny. Tak. 910 jest perfekcyjny dlatego tak bardzo się nim podniecamy. Bo telewizor jest stosunkowo tani a dostarcza tak perfekcyjny obraz. Nic, tylko kupować i cieszyć się nową jakością.

Wszystko pięknie i ładnie, tylko... to 55". Gdyby istniała wersja 65" - brałbym w ciemno ;)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadr z eg960 po kalibracji "noc" wyraźnie jedzie w róż/fiolet (co nawet zgadza się ;) z raportem kalibracyjnym str.12), a eg910 ~inentyko jak cz950...

z tymi pikselami ciekawa sprawa... w EG960/EG910/CZ950 jest ich w linii poziomej 3840 w sekwencji RGBW RGBW RGBW czy inaczej?

przykładowo na sąsiednim forum w "teście" sharpa XUE8772 autor pokazał zdjęcie, z którego wynika, że piksel RGB w poziomej linii występuje jako co czwarty... czyli jest ich 960 w poziomej linii, więc gorzej niż w przytoczonym teście przez kolegę hadelosz... Czy się mylę?

12250016_970946699633788_673399360917181

Edytowane przez pierwszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam. My tu gadu gadu o CZ950 vs. 960V i o jego różowym, ale w tym ostatnim debatujemy ciągle o testowanym tu na forum modelu 55". I pewnie znowu pytanie do Macieja: czy szansa na takie przekłamania jest duża w przypadku wchodzącego za chwilę do Polski panelu 65" tej samej serii? Teoretycznie technologicznie ten sam panel i oprogramowanie (?). Pytam, bo IMHO kupowanie 55" 4K do większego pokoju mija się nieco z założeniami UHD.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp ma racje i tyle w temacie. jesli piszecie ,że od początku roku wprowadziliście "galerię przekłamań" to gdzie czytelnicy mogli się o tym dowiedzieć?

Gmeru pisze " Ale może to dlatego, że nigdy do końca tego nie wytłumaczyliśmy. Nadrobimy!"

Stosujecie metodologię badań ,o których szczegółach wiecie tylko wy? przecież to nie jest poważne traktowanie czytelników oraz producentów sprzętu!

Poczekam na zapowiedziany artykuł ,który wyjaśnić może tą sytuację

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf to dobrze, że już nie będziesz pisał o robieniu zdjęć. Możesz za to pochwalić Polskę na AVS za galerię przekłamań bo jeszcze pomyślą, że na hdtvpolska robimy zdjęcia telewizorom i je w ten sposób porównujemy. A jest się czym pochwalić... :D Niedługo wrzucimy szczegółowy artykuł na ten temat bo pomimo, że używamy tej galerii od początku tego roku to niestety mamy jego koniec a wszyscy traktują to jako nowość co mnie strasznie dziwi. Ale może to dlatego, że nigdy do końca tego nie wytłumaczyliśmy. Nadrobimy!

Wyżej padło zapytanie o 910. Tutaj wniosek został wyciągnięty idealny. Tak. 910 jest perfekcyjny dlatego tak bardzo się nim podniecamy. Bo telewizor jest stosunkowo tani a dostarcza tak perfekcyjny obraz. Nic, tylko kupować i cieszyć się nową jakością.

@2015

Czy nadal uważasz patrząc na powyższe zdjęcia z galerii przekłamań, że Panasonic nic nie zrobił? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Żadnej galerii przekłamań na hdtvpolska.com NIE MA. A przynajmniej na razie nie ma.

Przekłamaniem jest zamieszczenie przez Ciebie zdjęcia porównującego obraz z obu telewizorów w jednym ujęciu. Gdybyś tego zdjęcia nie zamieścił nie było by problemów. Jak się piwa nawarzyło to trzeba je wypić, tak mówi stare polskie przysłowie. Tylko do błędu trzeba umieć się przyznać. Ale łatwiej cenzurowac i kasować posty. Jak u kikiego. Widze styl nowej władzy w Polsce udziela się i na hdtvpolska.com. Kamiński i Maciarewicz będą czuwać. Spoko.

W wielu dotychczasowych testach, a nie wykluczone że we wszystkich testach telewizorów zamieszczonych na portalu, nie chce mi się sprawdzać, Ty i Maciej zamieszczacie zdjęcia obrazów robione apratem cyfrowym. I wtedy było dobrze. Miodzio. A teraz jest źle. Trzeba byc konsekwentnym.

A odpowiedzi na moje pytanie dalej nie ma. Macieju, co to za test jak nie potrafisz zinterpretować zjawiska ze zdjęcia zamieszczonego przez testera?

A na AVS Forum szczegółowo i prawdziwe opisze zaistniała sytuację. Zapewne pamiętają nas jeszcze z czasów jak zamieściliśmy pierwszy na Świecie test rozbierany pierwszego na świecie blu-raya Samsunga :). Może jakis tester stamtąd wyjasni mi to co widać na tym zdjęciu.

Klawisz enter ci się zablokował ?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmcomp ma racje i tyle w temacie. jesli piszecie ,że od początku roku wprowadziliście "galerię przekłamań" to gdzie czytelnicy mogli się o tym dowiedzieć?

Gmeru pisze " Ale może to dlatego, że nigdy do końca tego nie wytłumaczyliśmy. Nadrobimy!"

Stosujecie metodologię badań ,o których szczegółach wiecie tylko wy? przecież to nie jest poważne traktowanie czytelników oraz producentów sprzętu!

Poczekam na zapowiedziany artykuł ,który wyjaśnić może tą sytuację

Wiesz.. ja wiem, że akurat ty chciałbyś dokładnie wiedzieć jak to robimy. Mogłeś się tego np. dowiedzieć na naszych wykładach na AVS 2015. Byłeś? Nie kojarzę ;) Sorry ale to są tajniki sztuki i Maciek już wiele razy pisał (także w powyższym poście) jakiego programu używamy do tego i co to są za zdjęcia i jaki to jest mega mega poziom, że aż sam autor programu się tym zainteresował. Co chcesz wiedzieć jeszcze? Każdy telewizor jest zmierzony a pomiary są wrzucone na klatkę filmu i masz efekt. Proste ;) Tylko baaaaaardzo kosztowne i obarczone potrzebą posiadania sporej wiedzy. Dlatego nikt tego nie robi ;)

A artykuł kiedyś wrzucimy. Z czystej ciekawości przybliżający cały proces. Natomiast sprawa jest jasna: widzisz klatki filmu takie jak wyświetla je telewizor. Zamiast się cieszyć, że można coś takiego zobaczyć widzę tutaj jakieś problemy... i...nie wiem... zazdrość czy co? Ciesz się, że akurat w Polsce możesz takie coś oglądać. A nie narzekasz. Inaczej byłbyś skazany na takie fora jak hdtv.com.pl i "fachowca" kikiego ; ) Żałuję, że nie zrobicie tam porządku tylko gnębicie tych, którzy robią swoją robotę na najwyższym możliwym światowym poziomie.

A o naszych czytelników się nie martw. Wystarczy, że ja się tym przejmuję ;-). Jak widzę, że dwie, trzy osoby nie rozumieją, że już dostały ze 3 razy odpowiedź to jakoś nie widzę problemu. Natomiast bardziej jestem dumny z tego, że inżynierom z Japonii podobał się sposób i mówili "Szacun" podobnie jak ponad 400 osób na AVS, gdzie każdy przybijał piątkę i gratulował naszej pracy i mega ciekawej wiedzy. I właśnie dlatego możecie sobie pisać i krytykować a my i tak będziemy robić to najlepiej jak umiemy :D Pozdrawiam Was!!!! A do rzeczowej dyskusji i wymiany zdań (często różnej bo mamy tutaj fanów różnych technologii) zawsze jestem otwarty i zawsze nawet się posprzeczam ; )

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no takich jaj to tu jeszcze nie było :D :D :D :D może wogóle nie testować telewizorów, tylko walnąć fotki i już !!!! Takie numery mogły mieć miejsce tylko na konkurencyjnym forum :) a nie u was. ;) Ja osobiście wolałbym kupić w tej cenie projektor Sony VW 520 i kosztem gorszej czerni mam obraz wielkością dostosowany do moich "dużych" wymagań bo format używany w 95% filmów czyli 2,39:1 jest na 65 calach śmiesznie mały i tyle.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zastanawiam. My tu gadu gadu o CZ950 vs. 960V i o jego różowym, ale w tym ostatnim debatujemy ciągle o testowanym tu na forum modelu 55". I pewnie znowu pytanie do Macieja: czy szansa na takie przekłamania jest duża w przypadku wchodzącego za chwilę do Polski panelu 65" tej samej serii? Teoretycznie technologicznie ten sam panel i oprogramowanie (?). Pytam, bo IMHO kupowanie 55" 4K do większego pokoju mija się nieco z założeniami UHD.

Pozdrawiam

Wszystko jest możliwe. Na ten moment porównujemy do tego co jest ;-). Będzie nowy model będą kolejne testy. Wszystko wyjdzie. Przed nami nic się nie ukryje :D Może uda się jeszcze w tym miesiącu : ) Ja bym nic nie rokował bo wszystko jest możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru ja pytałem o "galerię przekłamań" nic wiecej.Cały moj post był poświęcony temu zagadnieniu.Nie wiem dlaczego piszesz o gnębieniu lub zazdrości? Portal hdtvpolska.com to przedsięwzięcie biznesowe czy hobby?Sądze,że to pierwsze więc dlaczego takie określenia.?

Cieszę się ,że inżynierom w Japonii podobał się wasz pokaz tylko to co to ma do meritum sprawy?

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy mnie bolą od czytania niektórych komentarzy. Panowie, czy Wy naprawdę porównujecie klatki z filmu ze zdjęciem przez pryzmat przekłamania aparatu/monitora/komputera? Sprawdzacie, czy kadr wyświetlony na monitorze zgadza się z filmem na telewizorze? Czy to ma działać w ogóle? :lol: Kto z Was ma skalibrowany telewizor i monitor do tej samej normy (tzn. z gammą 2.35, której się generalnie do monitorów nie stosuje?)?

Takie porównanie wyjdzie tylko na dopracowanym stanowisku w studio filmowym i też z pewnymi ograniczeniami, ale po co się w to zgłębiamy? O co w ogóle się dyskusja toczy?

Ekrany będą inaczej odwzorowane przez pryzmat filtrów w aparacie (dokładnie z tego samego powodu używa się spektrofotometru do skorygowania kolorymetru) i to, że coś jest tu zieleńsze nie znaczy, że i jest tam. Pmcomp jeśli to wytłumaczenie Cię nie satysfakcjonuje, to nie dostaniesz ode mnie innego, bo nie mam na to czasu - zrób własne eksperymenty lub szukaj u źródeł.

Jednak co dalej z tego, że te telewizory wyglądają inaczej? Przecież napisałem wyraźnie, że jest duża różnica w odwzorowaniu barw na korzyść Panasonic'a.

Jedyna metoda by to pokazać wykorzystywana jest w naszej galerii przekłamań. Wygenerowanie jej polega na zmierzeniu od kilkuset do kilku-tysięcy próbek barw, a następnie naniesienie przekłamań na wycięty kadr filmu. Technika ta wykorzystuje transformacje barw oparte o tablice 3D LUT i wykonywana jest oprogramowaniem Lightspace CMS.

Także to co oglądacie w tej galerii to nie byle jakie zdjęcia. To najwierniejsze na świecie (nikt tak nie robi z tego co wiem, a tym zastosowaniem programu Lightspace zainteresował się sam autor aplikacji) odwzorowanie przekłamań kolorów w telewizorze. Skoro drążycie różnice EG960V vs CZ950 to pokażę wam jedne z najdrastyczniejszych ujęć, gdzie LG odjeżdża:

Kadr referencyjny (klatka z filmu)

ref.jpg

Panasonic CZ950 po kalibracji

panas.jpg

LG EG960V po kalibracji przy pełnym "podświetleniu oled"

lgfull.jpg

LG EG960V po kalibracji przy "podświetleniu oled" dostosowanym do oglądania w nocy

lg120.jpg

EG910V po kalibracji (w zasadzie dowolne podświetlenie OLED)

eg910c.jpg

pmcomp ma racje i tyle w temacie. jesli piszecie ,że od początku roku wprowadziliście "galerię przekłamań" to gdzie czytelnicy mogli się o tym dowiedzieć?

Gmeru pisze " Ale może to dlatego, że nigdy do końca tego nie wytłumaczyliśmy. Nadrobimy!"

Stosujecie metodologię badań ,o których szczegółach wiecie tylko wy? przecież to nie jest poważne traktowanie czytelników oraz producentów sprzętu!

Poczekam na zapowiedziany artykuł ,który wyjaśnić może tą sytuację

Gmeru ja pytałem o "galerię przekłamań" nic wiecej.Cały moj post był poświęcony temu zagadnieniu.Nie wiem dlaczego piszesz o gnębieniu lub zazdrości? Portal hdtvpolska.com to przedsięwzięcie biznesowe czy hobby?Sądze,że to pierwsze więc dlaczego takie określenia.?

Cieszę się ,że inżynierom w Japonii podobał się wasz pokaz tylko to co to ma do meritum sprawy?

Umiesz czytać? Bo ja widzę tekst boldem gdzie gość tłumaczy co i jak. Resztę postów pozostawię bez komentarza - pmcomp troll roku. Polska zawiść.

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się.

Dostanę medal?

A czego mam niby zazdrościć albo nienawidzieć? Testu telewizora? Oglądałem go dogłębnie i samodzielnie na IFA w Berlinie? A Ty byłeś? Czy tylko potrafisz czytać czyjeś teksty w internecie?

Zauważyłeś, że NIGDY nie było testu gdzie telwizor wypadł źle? Popatrz na rekomendacje wszystkich testów i wyciągnij samodzielnie wnioski.

A teraz merytorycNi. Jak na razie do cytowanych przez Ciebie próbek obrazu nie widzę żadnego komentarza ... ani Twojego ani TESTERa.

???

Wszystkie mają mi się podobać czy wszystkie mają mi się nie podobać?

Potrafisz skomentować? Coś wytłumaczysz? Różnice? Podobieństwa? Artefaky?

Czekam na komentarz Macieja ... albo Twoje :).

Boldem tłumaczenie? Jakie? Czego? To stwierdzenie. Komentarza do każdego ze zdjęć brak.

Maciej i Gmeru uważają, że ten portal czytają alfy i omegi i wszytako zrozumieją. Takie mądre pisanie wygląda poważnie. Aż wszyscy boją się zapytać. Już nie raz pisałem, że opis i wykresy kalibrqcji kolorów są zbyt skomplikowane dla Kowalskiego i on nic z tego nie zrozumie. Ale to moje zdanie.

Padają teksty ... jesteśmy najlepsi, nikt tak nie testuje jak my. Super. Gratukuję. Najważniejsze to mieć wysokie mniemanie o sobie. Tylko kto te skomplikowane i wyrafinowane testy do końca rozumie? Ocena końcowa ... i w 99% przypadków rekomendacja, najlepszy wybór, super, znakomity, polecamy itp.

To już się nie robi słabych telewizorów? Pytam bo jak idę do Media Marktu to tych słabych jest ... 80%.

Testy? Znakomicie, niech będą ale ... dla ludzi.

No teraz są dla ... producentów żeby pokazać im jaki ten portal jest wspaniały, jaką ma nowatorską metodę testowania, a testerzy wiedzę. A dlaczego tak? Każdy użytkownik internetu na pewni znajdzie sobie własną odpowiedź na takie pytanie.

Od wszystkich testów bardziej cenię sobie kalibrację wykonaną przez Macieja bo po niej na własne oczy widzę jaka jest różnica przed i po. A nie masę niezrozumiałych wykresów. Maciej skalibrował wszystkie moje telewizory, monitory i projektor. Polecam.

Do autora postu: jak rozumiem TY wszystko wiesz i rozumiesz więc w imieniu swoim i forumowiczów proszę Cię o wytłumaczenie dwóch wykresów o lewej i "kolorowych trójkątów" po prawej oraz różnic pomiędzy nimi z testu Macieja tego telewizora (pierwszy post) część Reprodukcja obrazu fabrycznie i po kalibracji. Chociaż co kest na poziomych osiach?

Trzymam kciuki.

Czekamy ...

Pozdro

Także to co oglądacie w tej galerii to nie byle jakie zdjęcia. To najwierniejsze na świecie (nikt tak nie robi z tego co wiem, a tym zastosowaniem programu Lightspace zainteresował się sam autor aplikacji) odwzorowanie przekłamań kolorów w telewizorze. Skoro drążycie różnice EG960V vs CZ950 to pokażę wam jedne z najdrastyczniejszych ujęć, gdzie LG odjeżdża:

Kadr referencyjny (klatka z filmu)

ref.jpg

Panasonic CZ950 po kalibracji

panas.jpg

LG EG960V po kalibracji przy pełnym "podświetleniu oled"

lgfull.jpg

LG EG960V po kalibracji przy "podświetleniu oled" dostosowanym do oglądania w nocy

lg120.jpg

EG910V po kalibracji (w zasadzie dowolne podświetlenie OLED)

eg910c.jpg

Maćku, wytłumacz mi proszę co wynika z tych screenów? Jakie są pomiędzy nimi różnice? Na pewno nie jestem odosobniony w tej prośbie.

I dlaczego tu różnice są "dobre", a na zdjęciach zamieszczonych przez Gmera są "złe"?

Codziennie lubię nauczyć się czegoś nowego.

Bo na razie dzisiaj nie nauczyłem się nic, a wyzywają mnie od trolli.

Dziękuję.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że twoje zachowanie nie zasługuje nawet 2 minut poświęcenia przez nas czasu (naprawdę cennego w ostatnich miesiącach) żeby cokolwiek Ci tłumaczyć. Zapraszamy na avs forum oraz na inne portale. Masz ich całe mnóstwo. Przy okazji poćwiczysz język bo jest duża szansa, że w Polsce się nie dowiesz ;) Tobie na pewno nic nie będziemy już tłumaczyć (wszystko zostało napisane - jak dalej nie rozumiesz to polecam np. kurs ISF albo THX - zawsze czegoś można się nauczyć jeżeli chodzi o podstawy). Szkoda, że w realu nie jesteś taki mocny np. by zadać pytania na Audio Video Show. W Internecie jest jak w realu. Jak ktoś się tak zachowuje to nic nie dostaje. Bo niby dlaczego?! I to tyle w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maćku, wytłumacz mi proszę co wynika z tych screenów? Jakie są pomiędzy nimi różnice? Na pewno nie jestem odosobniony w tej prośbie.

I dlaczego tu różnice są "donre", a na zdjęciach zamieszczonych przez Gmera są "złe"?

Codziennie lubię nauczyć się czegoś nowego.

Bo na razie dzisiaj nie nauczyłem się nic, a wyzywają mnie od trolli.

Dziękuję.

Pozdro

Bo zdjęcia wstawione przez Gmera to są ZDJĘCIA wykonane aparatem fotograficznym. Klatki powyżej są stworzone poprzez nałożenie danych zebranych z pomiarów na klatkę filmu. Aparat fotograficzny nie był w tym przypadku używany. Maciej to tłumaczył na pokazie projektorów Sony w HCX, ale w tym temacie też było to poruszone pewnie kilkukrotnie. Nawet cytowałeś te zdania.

Mam nadzieję, że niczego nie zamotałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zmienić ikonke "ustawienia obrazu w telewizorze w galerii przekłamań" ? Najeżdzam na tryb standard, kursor zmienia się , ale po kliknięciu nie moge wybrać żadnego innego trybu( żaden inny sie nie pokazuje). Przy odświeżeniu strony widzę przez chwile że są tam najlepszy fabryczny, obraz skalibrowany, referencja. Próbowałem na chrome, opera, ie. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zdjęcia wstawione przez Gmera to są ZDJĘCIA wykonane aparatem fotograficznym. Klatki powyżej są stworzone poprzez nałożenie danych zebranych z pomiarów na klatkę filmu. Aparat fotograficzny nie był w tym przypadku używany. Maciej to tłumaczył na pokazie projektorów Sony w HCX, ale w tym temacie też było to poruszone pewnie kilkukrotnie. Nawet cytowałeś te zdania.

Mam nadzieję, że niczego nie zamotałem :)

Wszystko się zgadza. Wiem. Rozumiem. Choć jak napisałem prosiłem o komentarz do każdej klatki i ich porównanie. Nie znam się, a skoro są różnice to chciałbym się czegoś nauczyć. W audio raczej nic mnie nie zaskoczy, w obrazie i owszem.

Wiec tyle wiem i próbuję się także dowiedzieć ...DLACZEGO NA ZDJĘCIU GMERA GDZIE FOTOGRAFOWANA JEST TA SAMA MATRYCA KTÓRA POWINNA TAK SAMO WPŁYWAĆ NA MATRYCĘ APARATU, OBRAZ NA EKRANACH WYGLĄDA RÓŻNIE ???

Może Ty potrafisz mi odpowiedzieć? Bo na razie sypią się na moją głowę gromy, a nikt nie chce skomentować tego zdjęcia i wszyscy zasłaniają się tym co Maciej napisał.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak zmienić ikonke "ustawienia obrazu w telewizorze w galerii przekłamań" ? Najeżdzam na tryb standard, kursor zmienia się , ale po kliknięciu nie moge wybrać żadnego innego trybu( żaden inny sie nie pokazuje). Przy odświeżeniu strony widzę przez chwile że są tam najlepszy fabryczny, obraz skalibrowany, referencja. Próbowałem na chrome, opera, ie. Jakieś rady?

Hmmm dziwne. Sprawdzam właśnie na Chrome, Firefox i jest ok... może ctrl + f5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Ty potrafisz mi odpowiedzieć? Bo na razie sypią się na koją głowę gromy, a nikt nie chce skomentować tego zdjęcia i wszyscy zasłaniają suę tym co Maciej napisał.

Pozdro

Za cienki jestem w tym temacie, żeby odpowiedzieć na to pytanie.

Napisałem tylko o tych klatkach, bo do czasu pokazu sam nie wiedziałem skąd biorą się te "zdjęcia", ale grzecznie zapytałem i Maciej specjalnie dla mnie jeszcze raz wytłumaczył tę kwestię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne: musicie się cholernie lubić .... przykro to czytać.

Jeśli mnie pamięć nie myli to byliście kiedyś razem moderatorami, ale to chyba było dawno.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm dziwne. Sprawdzam właśnie na Chrome, Firefox i jest ok... może ctrl + f5?

Nic nie pomaga. Kurde...co tu zrobić?

edit

Dobra, na drugim kompie działa więc olać to, jest dobrze :)

To jeszcze takie pytanie...czy nie moglibyście zamieszczać tych zdjęć w jakiejś wyższej rozdzielczości? :)

Edytowane przez piotr8642
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najfajniejsze gdy ciężka praca = twoje hobby i pasja. Każdemu życzę takiego układu. A nikomu nie życzę takiej roboty jak to się robi np. na hdtv.com.pl. Całe szczęście, że wiedzą się bronimy i nie musimy wykonywać takich przekrętów by istnieć na rynku (te testy.... te opinie...). Istnieć a co ważne: dość szybko się rozwijać aby np. takie testy jak ten OLED mieć na wyłączność w Polsce.


Nic nie pomaga. Kurde...co tu zrobić?

edit

Dobra, na drugim kompie działa więc olać to, jest dobrze :)

To jeszcze takie pytanie...czy nie moglibyście zamieszczać tych zdjęć w jakiejś wyższej rozdzielczości? :)

Szykujemy na styczeń nową wersję portalu. Mamy to na uwadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...