Skocz do zawartości
MusiC ManiaC

A410 jako dysk twardy dla filmów 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam Popcorn A410 jak również TV Samsung 4K który treści w UHD odczytuje przez USB, proszę o info czy mogę dysk mojego A410 użyć jako "magazyn" filmów 4K i połączyć kablem 2xUSB z TV i normalnie oglądać film w 4K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu kablem 2xUSB?

Można spróbować podłączyć jednym kablem USB, w A410 wtykanym do portu USB 3.0, opisanego jako USB 3.0 slave, (ten niebieski).

Ale:

- jeżeli dysk masz sformatowany w odtwarzaczu, będzie miał kilka partycji, w tym jedną dużą w EXT3. Nie wiadomo czy TV obsługuje taki typ partycji

- jeżeli masz dysk sformatowany przez PC w NTFS i TV obsługuje NTFS (to raczej standard) - powinno zadziałać

- sugeruję aby w trakcie testów odłączać A410 od zasilania, podłączać kabel USB to TV, włączyć TV i na koniec włączać A410.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Za kilka godzin będę miał odpowiedni film w 4K i napewno wypróbuję to o czym piszesz, w tej chwili popcorn z TV jest połączony za pomocą HDMI ale jak rozumiem gdy odpalę film w 4K na popcornie po HDMI to nie będzie to 4K? Więc muszę wybrać film z poziomu TV a żródło odtwarzania to USB czyli dysk z popcorn tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie mozesz udostepnic po sieci, jesli ten popcorn ma wydajny sieciowke, bo chyba moze pracowac jako serwer plikow lub DLNA. Powodzenie tej metody zalezec tez moze to od parametrow filmu.

Jesli mozna zapytac jaki to konkretnie film (release) i jaki masz tv? Mozesz napisac otagowujac to kodem "spoiler"

Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety :( TV widzi kilka partycji EXT3 ale nie widzi nic co na nich zapisane.Posiadam TV Samsung HU6900.


Film :

Fury.2014.PL.4K.UHD.2160p

Edytowane przez MusiC ManiaC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś proszę wrzucić media info tego pliku w spoiler najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze nie wiem jak wrzuca się media info w spoiler, ale nie to jest chyba temat który rozpocząłem... Głównym problemem jest to że TV nie widzi plików z Popcorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ze smialem Cie poprosic o takie wielkie poswiecenie "w nieslusznej sprawie". Obiecuje, ze to sie wiecej nie powtorzy. Nie bede Cie tez zanudzal lista filmow WEB- DL 2160p, ktore dzialaja natywnie na Twoim telewizorze, ani tym jak je uruchomic w inny sposob. Poniewaz stanowia one mniejszosc wsrod tego typu wydan, to zycze Ci dobrej zabawy podczas losowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu takie podejście? Przepraszam że tak to odebrałeś ,ale nie było moim zamiarem wywyższać się lecz po prostu zwróciłem uwagę w czym mam problem ,a naprawdę nigdy nie wrzucałem "media info w spoiler" i też szczerze o tym napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"spoiler" to niepotrzebny slang. Też nie wiem o co chodzi, domyślam się że po prostu o wrzucenie tego tu, w tekście posta.

MediaInfo to mały program, który podaje szczegółowe informacje o pliku wideo. Możesz go łatwo znaleźć w sieci, zainstalować.

Jak otworzysz nim plik wideo, dostaniesz na ekranie informacje o wszystkim co w pliku siedzi i jak jest kodowane. Informację tę (to czysty tekst) możesz skopiować i wkleić do swojego posta na forum.

I tak jak pisałem - A410 nie obsługuje 4K. To znaczy, że nie tylko nie da sygnału 4K na wyjściu HDMI, ale także że nie ruszy filmu 4K w ogóle. Nie ma więc opcji aby odtworzył taki film skalując go do 1080p.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,ale ja chcę A410 mieć tylko jako dysk dla mojego TV, plik waży ponad 50GB i nie mam takiego USB więc pomyślałem o wykorzystaniu Popcorn-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś i widziałeś że nie działa. TV widzi partycje, ale nie umie odczytać ich zawartości. Zapewne nie obsługuje formatu EXT3.

Powinien obsługiwać NTFS. Możesz sformatować dysk A410 w NTFS (za pomocą komputera) i wtedy spróbować. Pisałem to już wyżej.

Ale:

- dysk nie może być większy niż 2TB (większego TV po USB na pewno nie zobaczy, no chyba że ma USB host w wersji 3.0 i obsługę takich pojemności)

- po sformatowaniu w NTFS nie będziesz mógł odpalić aplikacji NMT, czyli serwerów sieciowych w A410. Nie dostaniesz się więc do tego dysku przez sieć. Chyba że aplikacje NMT zrobisz to w oparciu o pendrive lub drugi dysk podłączony do odtwarzacza przez USB lub eSATA.

Jak to nie zadziała, innych odpowiedzi nie mam.

Edytowane przez HDev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...