Skocz do zawartości
Maciej Koper

TEST: Philips PFH6550 50" Android TV Full HD

Rekomendowane odpowiedzi

Automatycznie przelacza sie wam uplynniacz po zmianie zrodla ? Ale jak to wyglada u was? To znaczy, ze masz w menu ustawione 'Wylaczony'. Przelaczasz na inne zrodlo i wchodzisz w menu i zmienila sie pozycja na ktoras z wlaczonych ?

Ja mam model 6510 40 calowy od 2 tygodni i jak raz ustawilem uplynniacz na pozycji 'Wylacz' tak po zmianie zrodel nadal w menu ta pozycja pozostaje taka sama. Nie ma co ponownie wylaczac.

(...)

Problem w tym że u każdego kto na to narzeka zapamiętuje się w opcjach że upłynniacz jest wyłączony. Problem w tym, że mimo że w opcjach jest wyłączony, to po zmianie źródła telewizor ignoruje tę opcję i uaktywnia upłynniacz mimo to. Najprościej to sprawdzić tak: wyłączyć upłynniacz, włączyć dane źródło (tv, film cokolwiek), nacisnąć na pilocie przycisk opcji (trybik) wejść w 'Styl obrazu' i zmienić go na obojętnie jaki, a następnie zmienić na ten w którym był poprzednio. Jeżeli na ekranie widać zmianę, tzn obraz jest mniej płynny to znaczy że poprzednio upłynniacz był aktywny mimo że w opcjach wyłączony.

Posiadam tv w wersji 55cali.

Kilka uwag:

- brak w teście informacji o tym że wszystkie aplikacje chodzą w 720p. Tak więc filmy z MX Playera czy w Kodi nie są FHD. Dla mnie nie problem, ale dziwi mnie brak tej informacji w teście, zwłaszcza na tym portalu. Nie wiem jak wbudowana aplikacja.

Dokładnie to samo zauważyłem od razu po pierwszym włączeniu wbudowanego w TV androida. Uważam to za skandal, że we wszystkich testach, które można było przeczytać w internecie nikt na to nie zwrócił uwagi. Telewizor ma matrycę Full HD a wyświetla zawartość w HD. Przypominam że mamy 2015 rok a nie 2005...

Dodatkowo dodam że nikt z profesjonalnych testerów nie zauważył że TV nie potrafi ze swojego androida wysłać dźwięku 5.1 po kablu optycznym - jest to możliwe tylko po HDMI.

Obydwie te wady dyskwalifikują całe Smart TV w tym modelu. Dodając do tego fakt że aplikacji na platformie Android TV jest tyle co kot napłakał i zaczynamy się zastanawiać po co w ogóle ten android tam jest, skoro za 300 zł można kupić jakiegoś android-sticka na HDMI albo TV boxa w którym wszystkie opcje działają jak należy i mają zwykłego, pełnego Androida z pełnym sklepem aplikacji.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była już jakaś aktualizacja softu ? lepiej to chodzi ? i jak jest z tymi samoczynnymi zmianami ustawienia obrazu ? Wiem, że kolega miał ten problem w innym TV i było to irytujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

była już jakaś aktualizacja softu ? lepiej to chodzi ? i jak jest z tymi samoczynnymi zmianami ustawienia obrazu ? Wiem, że kolega miał ten problem w innym TV i było to irytujące.

Co miesiąc praktycznie wychodzą nowe aktualizacje, które naprawiają jakieś pierdoły które nikomu nie przeszkadzają albo nikt nawet nie wie o tych 'problemach'. To co każdemu doskwiera jest stale ignorowane: nie pamiętanie ustawień, crosstalk w 3D, gubienie ustawień wifi. W aktualizacji grudniowej popsuli nawet to, że zniknęły kanały telewizji naziemnej i nie dało rady ich ponownie zainstalować. Dopiero teraz wyszła aktualizacja która podobno to naprawia.

Telewizory Philips sprzętowo może są ok, natomiast programowo leżą i kwiczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest w android tv opcja sortowania kanalow po lcn? Za pierwszym razem wyszukal mi dobrze kanaly, teraz wyszukuje naziemne nie po kolei.. Jak ustawic sortowanie po lcn?

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Powiedzcie mi, czy po tych miesiacach, z oprogramowaniem telewizora są jeszcze jakieś problemy?

Zastanawiam się czy powinienem go kupic czy zwrócic uwage na nowsze modele. 

Edytowane przez Oskar33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...