Skocz do zawartości
MJRegul

KDL-43W755C - problemy z odtwarzaniem filmów z DD/DTS

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, czy modele 75C mają jakieś problemy z odtwarzaniem filmów z dźwiękiem DD i DTS (oraz DTS-HD i DD TrueHD) na innych odtwarzaczach niż standardowy odtwarzacz wideo w androidzie?

Pytanie pojawia się dlatego, że standardowy odtwarzacz odtwarza mi póki co wszystko co mu podam lecz wygląd menu a w sumie jego brak i zerowe możliwości zrobienia czegokolwiek w tym odtwarzaczu dyskwalifikują go jak dla mnie a każdy inny odtwarzacz z VLC i MX Player na czele ma problemy.

VLC - działa jak chce, zawiesza się oraz TV, odtwarzając film obraz i dźwięk się strasznie rozjeżdżają. Nic nie pomaga. Odpada.

MX Player - to samo oprócz dużo płynniejszej pracy. Dźwięk rozjechany na amen. Nie ważne czy to DD czy DTS czy dźwięk HD (dźwięk HD powoduje odtwarzanie filmu w 10 klatkach na sekundę i ciszę w głośnikach). Odpada.

KODI - szkoda słów, podobnie jak wyżej. Rozjazd, 10fps przy dźwięku HD itd. Odpada.

- Archos Video Player - przepiękny odtwarzacz, dziala szybko, znajduje okładki w internecie i opisy filmów, piękna biblioteka się z tego robi, dźwięk i obraz się nie rozjeżdżają ale niestety nie odtwarza DTS-HD i DD True HD (cisza) oraz nie puszcza bezpośrednio na amplituner zwykłego DD i DTS, leci tylko stereo. Odpada.

TV zaktualizowany, zresetowany, dźwięk idzie przez HDMI kanałem zwrotnym na amplituner.

Standardowy odtwarzacz w androidzie puszcza nawet dźwięk HD na amplituner w formacie DD lub DTS zwykłym i nie robi problemów.

Jestem zadowolony z TV jako TV ale funkcja odtwarzania póki co dla mnie jest tragedią i wstyd to znajomym pokazać.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ale za pewne każdy kto posiada Sony W755C / W756C / W805C / W807C / W808C / W809C.

Posiadam model w805C. Odpalam film "Poltergeist.2015.EXTENDED.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.7.1-RARBG.mkv w MX Payerze i pupa blada. Nie obsługuje DTS. Myśle, że problem leży chyba po strony Sony, który mógłby wykupić jednak licencję DTS na dekodowanie dźwięku. Ten sam problem występuję w Panasonicu. Panasonic TX**CX700 jak i modele Sony(2015) mają rewelacyjny obrazy ale chujn*a z tym DTS. Trzeba sobie radzić w inny sposób:

Ściągasz ten program: http://www.videohelp.com/software/PopCorn-MKV-AudioConverter

Tutorial: http://audioconverter.heartware.dk/Tutorial/

Gdyby Sony posiadało lic. na DTS nie było by zabawy.

Edytowane przez komputery-pc.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mamo a już myślałem, że tylko ja mam z tym problem. A jak z rozjeżdżaniem się dźwięku i obrazu? Zauważyłeś taki niuans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przekonwertowaniu DTS na DD dalej mam problem - sygnał leci tylko jako PCM w stereo z MX Playera. Chwilę później puszczam na playerze z androida i mam DD5.1 :(

Edytowane przez MJRegul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z ciekawości przekonwertowałem ten film "Poltergeist.2015.EXTENDED.1080p.BluRay.x264.DTS-HD.MA.7.1-RARBG.mkv" gdzie obraz, płynność była lecz nie było dźwięku [szajs DTS], plik ok 14GB, czas konwersji ok 12min. Byłem ciekaw czy będzie OK i odpaliłem film w MX Player, płynność była, dźwięk się w końcu pojawił, nic nie cieło :)

W zakładkach Audio tools 1 i tools 2 zrobiłeś jak na screenach ?

1_medium.jpg

1_medium.jpg

jeszcze w zakładce mkv tools musisz dodać programy MKVToolNix i MediaInfo_GUI_0.7.75

Edytowane przez komputery-pc.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zakładkach audio mam wszystko wyszarzone oprócz eac3to. Dodatkowo jeden film wywala błąd podczas konwertowania. Ogólnie dziś już nie chce mi się z tym walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem jeszcze potestować z tym KODI. Odpaliłem jeszcze inny film Fury (2014) [bluray.1080p.AVC.DTS-HD.MA.5.1.x264] w MX Player, problem: brak obsługi DTS.

Odpaliłem KODI, odtwarza dźwięk [DTS], płynność bez zastrzeżeń. Qrde nie wiem o co chodzi :)

Edytowane przez komputery-pc.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz podłączony TV do amplitunera? HDMI czy kabel optyczny? Zaraz ściągnę KODI i sprawdzę film z natywnym DTS (nie HD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=vzIiAo1zCx4

KODI, film z dwoma ścieżkami, jedna w Dolby Digital 5.1 druga w Dolby True HD 7.1. Mam podłączone aktualnie 3 głośniki tylko do amplitunera więc stąd 3 ikony. Przy DD 5.1 wszystko jest ok, obraz dość płynny (mniej niż przy innych odtwarzaczach, widzę to wyraźnie i motionflow nawet na max nie pomaga), dźwięk się nie rozjeżdża i amplituner dekoduje DD 5.1. Po zmianie na True HD (to samo dzieje się ze ścieżkami DTS i DTS-HD) amplituner widzi 2 kanały i leci dźwięk stereo. Gorsza sprawa - telewizor zaczyna się męczyć z odtwarzaniem, żadne motionflowy nie pomagają, obraz lekko ale wyraźnie tnie, menu telewizora także zaczyna działać z opóźnieniem. Najgorzej jest w Jurassic World - ma tylko dźwięk DTS HD 7.1, nie mogę go przekonwertować na Dolby Digital 5.1 bo program wywala błąd i nie ma przebacz a jak puszczam dźwięk DTS to obraz tnie a na amplitunerze tylko stereo.


http://i.imgur.com/PrBEqGk.jpg

A takie coś mi wywala program gdy chcę przekonwertować niektóre filmy. Ja się poddaję.

EDIT: sprawdziłęm co siedzi w telewizorze - dwurdzeniowy ARMv7, 2GB pamięci i układ graficzny Mali-T624. Przy odtwarzaniu filmu w KODI co ma DTS-HD użycie procesora na obydwu rdzeniach skacze do 80% i zaczynają się przycinki obrazu. Próba wejścia do menu podczas odtwarzania morduje procesor do 95-100%. Ogólnie padaczka na maksa jak dla mnie. Jestem mega niezadowolony.

Edytowane przez MJRegul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...