Skocz do zawartości
Gmeru

Pierwsze wrażenia: Sony VW520 ES Ultra HD 4K HDR

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ parę dni temu przytargałem do domu najnowszy projektor Sony 4K czyli VW520 muszę zacząć dzielić się pierwszymi wrażeniami. Będzie na szybko bo póki co podniecenie sięga zenitu ; ) Od razu uprzedzę pytania: test na portalu w następnym tygodniu ; )

4.jpg

Polecam moją galerię zdjęć, którą wrzuciłem na ten moment tutaj: http://hdtvpolska.com/gallery/image/176-sony-vw520-ultra-hd-4k-projektor/

Jak widzicie gram, gram i jeszcze raz gram. I to jest jakiś kosmos. Różnica względem Full HD na 120" ogromna. W takich warunkach granie to jakiś kosmos. Można podejść 1m do ekranu i cały czas widzimy niesamowitą ilość detali. Project Cars np. JEZUUUU :DDDDD

Filmy też fajne ; ) Ale powiem Wam, że w takich domowych warunkach jak mam to żadnej różnicy w kontraście względem X30 nie widać. Nie ma na to szansy... bo nawet X30 przy jaśniejszych ścianach nie pokazuje pełni swoich możliwości (mówiąc delikatnie).

Ale rozdzielczość rozwala wszystko!! Mam też dema HDR ale musimy to jeszcze ogarnąć bo nie do końca jest to jasne. Niby coś tam działa ale to się okaże.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby to bydle tańsze było, ech.

Dawaj wrażenie z filmów, chrzanić gry.

:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj jakieś filmy bo ja w 4K nie mam XD o kontraście napisałem. Nie mam pod to warunków nie mając czarnych ścian. Wracam do grania bo tam jest wizualna moc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru,jak testujesz grafikę w grach to odpuść "Mortala X".Przecież to wygląda przeciętnie/słabo.

"Project Cars" także średniawka.

Chyba nie muszę Ci pisać co wygląda lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to wypadnie Star Wars Battlefront i WRC 5 ( chociaż model jazdy i sterowanie to jakaś pomyłka). :D:P;)

Takich gniecionych gier nigdy nie było. :D;)

Edytowane przez artomoher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko masz menusy po japońsku he he więc cena niższa.... męczarnia w menu wynagradzona gotowką w kieszeni.

ja w tym wypadku wolałbym dołożyć

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bogaty jesteś :). Popatrz na różnicę w cenie.

Męczarnia jest tylko raz: jak kalibrujesz projektor. A potem korzystasz z jednego wejścia i z jednego trybu. Włączasz i wyłączasz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac po uwage polska dystrybucje to jak sie poszuka to od ceny cennikowej minus 20-30% da sie uzyskac ale sam przeciez to wiesz he he.wtedy juz nie ma tak dramatycznej roznicy nieprawdaz?

No i ja nie korzystam z jednego trybu

Pmcomp zauwazylem ,ze przegladales oferty projektorow sony 4k ale te nazewnictwo to chyba wersji amerykanskich sony vpl 365 to chyna u nas vpl 320?

Edytowane przez llukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja nie korzystam z jednego trybu

A niby jak? Powinieneś mieć jeden skalibrowany tryb dla 2D i ew. jeden dla 3D do sporadycznego oglądania "na świętego nigdy".

Wszystko do wyboru klawiszami bezpośredniego wyboru z pilota. Przynajmniej ja tak mam na JVC DLA-X7:

jvc%20dla%20x70%2005.jpg

Widzę, że w SONY jest podobnie:

Sony-VPL-VW520ES-Vorab-04.jpg

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam skalibrowany jeden do ogladania 2d oraz drugi do ogladania w dzien. A 3d nie ogladam na projektorze bo nie robi na mnie wrazenia tylko na sony hmz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...