Skocz do zawartości
dider

Optoma Hd800x problem z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Może na forum ktoś się spotkał z takim problemem nie koniecznie w tym modelu projektora .
A więc do setna mam takowy problem po upływie jakieś 15 min na obraz wchodzą dziwne przebarwienia nie wiem co to może być ale jest to irytujące . Projektor był już w dwóch serwisach i tam nie widzą problemu <_< , sprawdzałem już różne okablowania , odtwarzacze i zawsze to samo. Fotka poglądowa trochę to za bardzo wyostrza.

Fotki są na elektrodzie bo nie wiem jak tu wrzucić . http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3068610.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koło kolorów wymaga czyszczenia / wymiany. Oddałeś go do serwisu autoryzowanego czy takiego normalnego ?

Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie odałem do zwykłego o autoryzowanym słyszałem złe opinie . A da radę wymienić to koło samemu czy to wieksza sztuka . Bo jak by to drogo kosztował a tylko serwis autoryzowany zostaje to nie wiem czy nie lepiej kupić coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koło kolorów kosztuje 260 zł z wysyłką, szansa że to koło kolorów jest przyczyną tego zjawiska obstawiam 50/50.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na 100% bo sam to miałem i takie przekolorowania obrazu to właśnie wina koła kolorów :) 800x to był mój pierwszy pj wiele lat temu Co do serwisu Optomy to chyba ja zapoczątkowałem ich złą opinię bo właśnie po wymianie koła odesłali mi pj z brudami na optyce ( sic !) ale samą usterkę zdiagnozowali dobrze - pamiętaj że inny serwis nie ma dostępu do narzędzi serwisowych takich jakie ma autoryzowany ( kontrola i upgrade fw ).

Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ryzyk fizyk jutro wysyłka do serwisu optomy zobaczym co z tego wyjdzie. A tak z ciekawości ile kosztowała wymiana koła w serwisie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale coś koło 300 z czyszczeniem (!)

Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych jak by ktoś też miał taki problem .Okazało się że jest to wina koła kolorów po wymianie obraz piękny żyleta . Jedyny serwis który rozpoznał przyczynę i sobie z tym poradził to autoryzowany Optomy.

A pseudo serwisy Top komputer z Łodzi i Serwisu Projektorów TIT-POLAND

z Warszawy nie WIDZIAŁY PROBLEMU nie wiem w jakich warunkach oni to testują ale chyba nie mają pojęcia o naprawach projektorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze dla potomnych ile ta przyjemność kosztowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt to 500zł wymiana koła , czyszczenie optyki , czyszczenie projektora z kurzu i kurier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jaką ma teraz wartość kupiony by za ponad 9 tyś a teraz już ich nie ma sprzedaży . Jak masz na myśli żeby kupić nowy to na pewno nie kupił by takiego za ponad 1tyś bo to nie ta klasa a jak mam wydać 5 tyś w górę to wolałem na razie naprawić mój .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba przepłaciłeś, bo ja swój kupiłem za 1300 euro :)

Wysłane z IOS przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...