Skocz do zawartości
rkaniews

Projektor do salonu - miało być prosto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Miało być tak prosto i pięknie. W nowym salon taki jak chcemy, miejsce pod ekran takie jak chcemy, projektor maksymalnie tak jak chcemy.

Rzeczywistość jednak skrzeczy. Pani projektantka przecholowała i w świetle projektora wsadziła wiszące lampy. Projektor pod ścianą odpada...

Kombinowały firmy od sal kinowych projektor na maksa w narożniku - miał wykorzystać lens w poziomie i pionie. Odchylenie od osi ekrany to prawie 1,4 metra, w pionie jakieś 1,4 metra - odległość od ekranu ok. 5 metrów. Ich propozycja - EPSON 6600. Sprawdziłem karty katalogowe projektora i coś mie pasuje...

Rozmawiałem w Epsonie - wg nich za diabła nie da rady uzyskać takie lens shiftu przy odjeździe w pionie i poziomie....

Co gorsza, pierwsze co zostało zamówione i powieszone to ekran - 120", szary, eketrycznie rozwijalny.

Sytuacja jest taka, że na dzisiaj mam wiszący ekran 120", projektora brak i zostałem sam z tematem. Wymyśliłem z żoną, że projektor można podwiesić o wiele bliżej ekranu, zaraz obok wiszących lamp. Odległość do ekrany zamalał do 3 metrów.

Podpowiedzice więc proszę jaki projektor - budżet 5 tyś.FullHD, 3D. Oodległość od ekrany 3 metry, ekran 120" grey. Wysokość pomieszczenia to 3 metry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

jeśli dobierzesz odpowiedni projektor z dosyć dużym odpowiednim zoomem i lens shift powinno sie udać, kwestia tylko jaki budżet masz na proj , mam na sprzedaż Optomke hd83 , albo sony hw55 może któryś ci podpasuje :) jeśli jesteś zainteresowany napisz na priva mogę przywieść ci projek i sprawdzimy na żywca , poza tym w projku jest zawsze offset i może być tak że obraz ominie CI lampę także nie rozpaczaj jeszcze nie wszystko stracone,u mnie w salonie lampa wisi na odległość 120 cm od sufitu i soniacz i optoma dawały radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli projektantka zaprojektowala Ci w swietle wiszace lampy to idz z problemem do projektantki bo to Jej problem jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną pomysł kolegi Skalemen jest chyba najlepszą formą dokonania dobrego zakupu projektora. Jeśli się dogadacie odnośnie ceny to bedziesz miał naprawdę bardzo dobry projektor czy to optomę czy też sonego za nie duże pieniądze...;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzet wynosil 5 tys. na wszystko - uchwyt, kabel I projektor. Co do projektantki to nie tak prosto. Umowa na gebe...

Wysłane z mojego SGP311 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...