Skocz do zawartości
skerad

Szukam serwisu lub cudotwórcy dla Hyundai Mbox R3250S

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wspomniałem wyżej szukam osoby lub serwisu , który będzie umiał mi pomóc w naprawie mojego r3250s

Niestety podczas burzy pomimo, że sprzęt był odłączony od zasilania ( kabel wyjęty z gniazdka ) przestał się uruchamiać ( świeci tylko na czerwono i nic nie daje znaku życia)

Prawdopodobnie poszło przepięcie po kablu ethernetowym z routera i skasowało mi pamięć z oprogramowaniem ( brak jest jakich kolwiek oznak zwarcia , przepalenia czegokolwiek zanosiłem go do kilku specjalistów i żaden nic nie znalazł. ).

Czy może ktoś jest wstanie naprawić sprzęt lub wskazać jakiś serwis , który może dokonać takiej naprawy?

Edytowane przez skerad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś się dzieje jak próbujesz włączyć sprzęt? Zero reakcji, czy może ta czerwona dioda przygasa, albo gaśnie?

Rozumiem że na ekranie TV nie ma nic, logo startowe także się nie pokazuje, urządzenie nie próbuje wystartować.

Można na wszelki wypadek sprawdzić zasilacz, może masz podobny do jakiegoś innego urządzenia (12V 3A, do prób bez dysków wystarczy pewnie 1.5A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie problemem, sprzęt był sprawdzany ( zasilacz także ) brak jakichkolwiek oznak zwarcia czy przepalenia.

Po włączeniu świeci się tylko czerwone oko saurona i nic poza tym nie przygasa, brak jakiejkolwiek reakcji nic się nie wyświetla na TV( nawet wentylator sie nie włącza ) - dyski wyjęte

Edytowane przez skerad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację, tylko nie bardzo wiem co mam z tym zrobić ?

Zanim napisałem na forum sprawdziałem importera i sprzedawcę.

Firma Humanmedia już nie istnieje i w związku z tym brak serwisu i jakich kowiek informacji gdzie można takie coś naprawić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Czy ktoś może zna jakiś serwis w Warszawie, gdzie można by oddać sprzęt do diagnozy?

Sprzęt przestał widzieć dyski HDD.

Jakiś tydzień temu mój r3250 zaczął dziwnie "pykać" - tzn. tak jakby chciał jak zwykle włączyć dyski, ale mu się to nie udawało.

Po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu taka sama sytuacja. Po ponownym wyłączeniu z sieci i włączeniu po 48 H już nie pyka, ale też nie widzi dysków.

Dyski sprawne - podpiąłem pod kompa i działają normalnie.

Szukam w googlach jakiegoś serwisu dla tych sprzętów, ale nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Czy ktoś może zna jakiś serwis w Warszawie, gdzie można by oddać sprzęt do diagnozy?

Sprzęt przestał widzieć dyski HDD.

Jakiś tydzień temu mój r3250 zaczął dziwnie "pykać" - tzn. tak jakby chciał jak zwykle włączyć dyski, ale mu się to nie udawało.

Po wyłączeniu z sieci i ponownym włączeniu taka sama sytuacja. Po ponownym wyłączeniu z sieci i włączeniu po 48 H już nie pyka, ale też nie widzi dysków.

Dyski sprawne - podpiąłem pod kompa i działają normalnie.

Szukam w googlach jakiegoś serwisu dla tych sprzętów, ale nic nie ma.

Sprawdź na innym zasilaczu. Może to problem zasilania, wtedy załatwisz sprawę za 30pln. Jak coś z "wnętrznościami" to będzie problem. Koreański producent Mboxów (i Ellionów - pod taką nazwą urządzenia występowały w niektórych krajach) już dawno zwinął biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to właśnie bywa z tymi wschodnimi biznesikami. Zwinac w odpowiednim czasie.

Dlatego w playerach są tylko dwie godne zaufania firmy: popcorn i Dune. A reszta to firmy krzaki gdzie user kupuje na swoje własne ryzyko i odpowiedzialność.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innym zasilaczu. Może to problem zasilania, wtedy załatwisz sprawę za 30pln. Jak coś z "wnętrznościami" to będzie problem. Koreański producent Mboxów (i Ellionów - pod taką nazwą urządzenia występowały w niektórych krajach) już dawno zwinął biznes.

GENIUSZ!!!!!!!!!!!

Podmieniłem z zasilaczem od ledów i działa!!! :D :D :D

No nawet nie wiem jak Ci dziękować.

YOU RULES!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...