Skocz do zawartości
aldi18

Kalibracja TV OLED EC930v by Maciek Koper;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich administratorów, użytkowników jak i osoby od czasu do czasu zaglądające tu i czytające jakieś technowinki z zakresu tematu hdtv;).

Od dłuższego czasu interesuje się tematyką związaną z TV. Czytam forum zwykle 4 razy dziennie, śledzę raporty z kalibracji, szukam nowych rozwiązań, a czasem denerwuje się, że świat idzie tak szybko do przodu i choć niedawno coś kupiłeś nagle wychodzi nowe--- zwykle lepsze;p

Przejdźmy do sedna. O kalibracji tv dużo czytałem widziałem wyniki z różnych telewizorów, czytałem opinie różnych ludzi i zawsze były to pochlebne opinie " no chyba, że ktoś robił podobne zabiegi u telewizyjnych znachorów", a ostatnimi czasy coraz więcej o nich słyszymy, czytamy...;p;p;d"

Swoją przygodę z TV rozpocząłem od plazmy Panasonica i zawsze ceniłem sobie jakość obrazu, a nie żadne tam ilości pobranego prądu- " bo jak wiemy z forum nawet gofrownica potrafi pobrać go więcej", a że ja nie jem słodyczy przelewam zapotrzebowanie gdzie indziej;p;)

Ale jak wiemy czas plazmy się już powoli kończy i trzeba było znaleźć chwilowo nowe rozwiązanie. Padło po długim namyśle z moją kochana żoną, która na szczęście widzi różnice między LED a innymi wynalazkami na telewizor marki LG Oled ec930v. Jak to ludzie mówią jak kupujesz tv za prawie 10k to nie powinieneś się zastanawiać czy dorzucić mu przedłużoną gwarancje, a w moim pedantycznym podejściu do życia nad tym żeby był wyżyłowany do granic możliwości.

Z tego powodu postanowiłem skontaktować się z Panem Maćkiem w celu ustalenia terminu kalibracji... w sumie to zrobiłem to tego samego dnia co kupiłem tv..więc jak widzicie długo się nie namyślałem. Po oczekiwaniu w kolejce 3 miesiące, "bo Zamość nie jest trasą przelotową na której mieszkają koneserzy obrazu" do moich drzwi zastukał Maciek Koper.

Może zacznę od tego, że jeśli ktoś ma ten TV i myśli że odbiera on już pięknie, bo i mi się tak wydawało do puki nie zabraliśmy się za kalibracje tego TV to rozczaruje go. Wszystko co najlepsze jest ukryte w rozbudowanym menu kalibracyjnym, które działa z tym TV cuda.

Obraz:

- stał się bardziej plastyczny- przyroda wygląda teraz oszałamiająco, coś w stylu stoję w zoo i widzę słonia;)

- kolory nabrały odpowiedniego nasycenia i czasem wydaje się jakby zaczęły ze sobą współpracować a nie bić się o miejsce na matrycy TV

- biel straciła dominanty poszczególnych kolorów RGB i zrównały się praktycznie jak od linijki;)

- dopiero teraz zauważyłem ile detali traciłem w ciemnych i jasnych składowych obrazu. Detale obrazu powychodziły z cieni: włosy, twarz, ubrania, elementy otoczenia stały sie teraz niezależne. Nie zlewały się w jedną całość, pozwoliły odkrywać detaliczność obrazu.

- obraz stał się żywy, naturalny i najważniejsze, że zmiany widzi Żona a to świadczy o niezawisłym podejściu do sprawy.

Na koniec pozostało mi podziękować za usługę, polecić innym którzy do tej pory biją sie z myślą a co by było gdybym spróbował.

Spróbujcie gwarantuje, że na waszej twarzy pojawi się przysłowiowy banan tak jak pojawił się u mnie;)

To był mój pierwszy post na tym forum więc na koniec dziękuje wszystkim za chęć przeczytania moich wypocin i do kolejnego napisania;)

Pozdrawiam Adrian

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED musi być skalibrowany (szkoda marnować potencjału) a to tylko potwierdzenie tej reguły. Fajnie, że jesteś zadowolony ! I gratki odwagi wejścia w nową technologię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaa, ja czekałem z kalibracją dobre 20 miesięcy i teraz żałuję że oglądałem tyle dobrych seriali/filmów na tak zrąbanym obrazie :) z ustawień internetowych :angry2: Producenci powinni chociaż trochę zadbać przy drogich telewizorach o ich przynajmniej indywidualnej kalibracji do ciemnego pokoju.Tak mieli w USA z modelem 65ZT60 , nie dość że był w wersji 65 cali to i cały czarny oraz odrazu każdy egzemplarz był skalibrowany do ciemnego pokoju.Ta wersja chyba była o 1000 $ droższa od zwykłej.To był sklep Value Electronics czyli ci goście od HDTV Shotout-u. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dość że był w wersji 65 cali to i cały czarny oraz odrazu każdy egzemplarz był skalibrowany do ciemnego pokoju.

Jak już kalibrowali do ciemnego pokoju to mogli to też zrobić do jasnego :P (oczywiście w ramach tego 1000$ a nie za 2000) ....

Niedopatrzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy miał kalibrację na isf dzień, bo nie pisali o tym ale pomysł był super.Tam wtedy miał cenę 4500 $ czyli wtedy po starym kursie wychodziło jakieś 14500 zł a u nas raczyli nas za 60ZT60 aż 18 tyś :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej ja wolę kalibrację u Macieja, bo można pogadać i się czegoś dowiedzieć przy okazji i nie kosztuje to $2000 ani nawet $1000 :D

Więc w Stanach też bym wolał kupić "zwykłe" ZT60 tysiąc baksów taniej i szukać miejscowego artysty, najlepiej o ksywie Dill ewentualnie Fennel :D

Edytowane przez Milos
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...