Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź: Panasonic OLED VIERA TX-65CZ950E - czy będzie nowy król jakości obrazu i prawdziwy następca plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie.... żadnych fotek nie będzie tylko opis ; ) Każdy chyba zna ten artykuł? : ) http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

A ta scena nie ma żadnych bieli i nie w bieli jest problem bo tutaj nie ma problemów na OLED a kto je widzi no to widzi - plansza równomierności dla mnie zamyka temat ; ) Więc od razu widać jak działa wrzucenie zdjęcia ;) A może właśnie po kalibracji nie powinno być tam bieli? ;D Itd itd itd. Można manipulować bez końca. Proszę a teraz jaka jest biel? :D Tyle, że coś czuję, że zaraz zaczniemy rozmawiać o... zieleni. A może to powinno być zielone? A może nie? ;D Ja wiem kto by znał odpowiedź > foto master test vel kiki ; ) ;) (sorry ale nie mogłem się powstrzymać).

Będę się nabijał z patrzenia na jakość TV patrząc na foto. Chcę wrzucić aby pokazać, że mieliśmy dwa a nie żeby oceniać jakość obrazu! To jest możliwe tylko na żywo. A żeby pokazać różnicę w teście to jak wiadomo nie musimy mieć dwóch TV koło siebie gdyż wszystko wyczytuje się z wykresów i to co zobaczyliśmy oczywiście przełożyło się na nie. Ale to było wiadome. Więc wykres to podstawa. Dzięki niemu nie trzeba robić takich porównań w naszym przypadku. Ale zdaję sobie sprawę, że "normalny" człowiek jednak nie zrozumie tych wszystkich liczb więc cieszy postawienia obok siebie. Mnie zawsze to cieszyło dlatego to zrobiłem żeby nie zabijać ducha zabawy w porównania :)

2.jpg

ps. No, może jedno zdjęcie czy dwa wrzucę ale tylko by pokazać to co rzeczywiście oddają wykresy (oraz to co już pisałem wyżej: że oba widzieliśmy stojące obok siebie). I to przekłada się na zdjęcie (tak w miarę) bo jest jedna, konkretna różnica widoczna od razu.

  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba nie znasz mojego jadu ;).

Stwierdzam fakt, że to najlepszy aktualnie TV na rynku. Wolno mi?

Stwierdzam, że moim zdaniem jest za drogi. Wolno mi?

Stwierdzam fakt, że znajduje i znajdzie swoich nabywców na kasę którą kosztuje. Wolno mi?

Stwierdzam fakt, że ma wady. Wolno mi?

Stwierdzam, że moim zdaniem nie jest dzisiaj wart swoich pieniędzy. Wolno mi?

A to, że Ty na temat moich wpisów, opinii, przemysleń, relalcji czy pdawanych informacji odnosisz jakieś wrażenie to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

TO CO OPISUJĘ TO MOJE WŁASNE I PRYWATNE ZDANIE. NIE SIEDZĘ U NIKOGO W KIESZENI, NIKT MI ZA WPISY NIE PŁACI I PISZE TO NA CO MAM OCHOTĘ.

A jak się komus nie podoba nie musi mnie czytać ;).

A to co opisuje opisuję na podstawie swojego już ponad 30-o letniego doświadczenia "w zabawie" z klockami audio video i na podstawie własnych obserwacji i testów, a nie opinii wyczytanych w necie.

A to co napisałeś jest tylko Twoim komentarzem nt. mojego wpisu i nie wnosi nic do dyskusji o tym TV.

:D:P:lol:

Słuchaj, możesz pisać, co CI się żywnie podoba, byle w neutralnym tonie. I proszę, nie mów mi, że nie znam Twojego jadu - zaszyty cynizm w Twojej odpowiedzi na mojego posta był aż nazbyt oczywisty. Twoje niewątpliwe doświadczenie w przestrzeni AV nie daje Ci najmniejszego prawa do dezawuowania "zaangażowania emocjonalnego" innych uczestników dyskusji, nawet takich lajkoników, jak ja :)

Pamiętaj, że jak stanieje Panasonic to stanieje także LG. Stara prawda.

LG nie ma takiego postrzegania i siły marki jak Panasonic. I Panasonic zawsze będzie droższy bo ... zazwyczaj bywa lepszy i klienci bardziej go chcą.

Nie byłbym najszęśliwszy posiadając na widoku w salonie markę Lucky Goldstar ;).

Oczywiście, to naturalne. Właśnie dlatego czekam na jakieś sensowne testy potwierdzające (lub nie) sens czekania (nieco dłużej) na Panasonica, czy też czekania (nieco krócej - niższa cena wyjściowa) na LG.

Będzie tak łeb w łeb ???

SUPER !!!

Tak powinno wyłaniać się króla.

BTW jeśli na powyższym zdjęciu z lewej jest Panas, a z prawej LG to stwierdzam, że u Panasa biały nie jest biały :P, co widac gołym okiem bez narządów kalibracyjnych.

Pozdro

...i ten obrazek jest niepokojący :)

PS. ostatni wpis był wklejany równolegle ze sprostowaniem Gmeru. Dlatego wycofuję ostatni "komentarz" choćby z jednego ważnego powodu, który był tu również poruszany, choć nieco z innej perspektywy: też uważam zdjęcia za wyjątkowo nieudolne narzędzie do ukazywania czegokolwiek związanego z wyświetlaniem obrazu (choćby ze względu na różne parametry ustawień aparatu robiącego zdjęcia dla różnych urządzeń w różnych testach, czyli brak jakiejś stałej procedury o stałych parametrach ekspozycji, przesłony, czasu naświetlania itd. dla wszystkich testów - dotyczy to zwłaszcza "problemu" czerni: "czemu na tym zdjęciu ten sam tv jest czarny, a na innym szary?" itd

:)

Pozdrawiam

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta scena nie ma żadnych bieli i nie w bieli jest problem bo tutaj nie ma problemów na OLED a kto je widzi no to widzi - plansza równomierności dla mnie zamyka temat ; ) Więc od razu widać jak działa wrzucenie zdjęcia ;) A może właśnie po kalibracji nie powinno być tam bieli? ;D Itd itd itd. Można manipulować bez końca. Proszę a teraz jaka jest biel? :D Tyle, że coś czuję, że zaraz zaczniemy rozmawiać o... zieleni. A może to powinno być zielone? A może nie? ;D Ja wiem kto by znał odpowiedź > foto master test vel kiki ; ) ;) (sorry ale nie mogłem się powstrzymać).

Wydaje mi się, że zmieniłes zdjęcie więc dokonałeś jak to napisałeś MANIPULACJI ;).

Na poprzednim zdjęciu na jednym TV "biały" był "biały", a na drugim "niebieski".

Ponieważ to zdjęcie było porównawcze nie miały znaczenia warunki zewnętrzne oraz parametry ekspozycji zdjęcia. Oba obrazy były inne a powinny być "identyczne".

:)

Na tym zdjęciu tez widać kolosane róznice w balansie bieli i tonacji kolorów w obu telewizorach. Ponieważ w tej chili nie wiem jak powinno być poprawnie a nie będę odpalał systemu, stwierdze jedynie że jest niemosliwym aby oba telewizory były identycznie skalibrowane. Jesli obraz w jednym jest OK to w drugim jest "do doopy".

I to widać gołym okiem.

Dlatego powinno dokonywać sie prezentacji łeb w łeb.

Dlatego jak napisałem gdzie indziej oglądanie wpływu HDR bądź jego braku ma sens przy jednoczesnym porównaniu dwóch obrazów łeb w łeb albo wykonaniu porównawczych zdjęć z identycznymi parametrami ekspozycji.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem jest taki, że nie zrobiłem nic bo mam jeszcze 10 innych zdjęć. Nie sugerujemy się zdjęciami i jeszcze raz czytamy ze zrozumieniem artykuł: http://hdtvpolska.com/topic/35114-aparat-foto-czyli-najwiekszy-klamca-przy-testach-wyswietlaczy-telewizorow-monitorow-czy-projektorow/

Ponieważ to zdjęcie było porównawcze nie miały znaczenia warunki zewnętrzne oraz parametry ekspozycji zdjęcia.

Pozdro

Nie do końca tak jest.

Widzę, że artykuł nadal nie został przeczytany : )

Czytamy wykresy oraz fachowy komentarz testera do niego albo oglądamy żywo. Żadnych suchych zdjęć z podpisem: ten jest lepszy od drugiego bo ma lepszą biel, zieleń itd. Bzdura. Jedynym sposobem na ocenę zdjęć jest użycie tych z naszej galerii przekłamań. To nie są zdjęcia z aparatu tylko pobrane z pomiarów punkty i wygenerowane klatki z filmu z naniesionymi danymi ekranu (tak nie robi nikt na świecie).

Co do HDR nie da się go uchwycić na foto. Tylko live. Mamy już to ogarnięte (teraz byli u nas inżynierowie z Japonii i robiliśmy grube rzeczy z HDR) ale zaczniemy o tym rozmawiać niedługo bo teraz brak czasu na fachowe opisy. Po CES. Mamy nawet na to embargo ; )

Tutaj pozdrowienia od koleżanek i kolegów z Japonii ; ) (byliśmy jedną z 5 redakcji w EU :) ) więc rządzimy w tej części Europy ; ) To strasznie budujące!

[td]
3.jpg
[/td][td]
4.jpg
[/td]
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.jpg

Wczoraj sporo z nimi posiedziałem :D Oba skalibrowane. Jak dobrze pójdzie to dzisiaj wrzucę test Panasonica a tam wszystkiego się dowiecie :D

1.jpg

Widać gołym okiem, że nie są to te same zdjęcia.

To wyżej jest przepalone jak diabli.

Ale na obu widac to co widać. Oba ekrany nie świecą tak samo.

Na dolnym zdjęciu widac przede wszystkim róznice w temperaturze barwowej na bieli.

Na górnym zdjęciu w temperaturze barwowej na niebieskim (albo zielonym) łuku w prawym górny rogu.

Zdjęcie górne robione w tym samym czasie dla obu TV, ta sama klatka z filmu, co oczywiste jednakowe parametry ekspozycji.

Podobnie poniżej.

Oba telewizory świecą różnie i jeśli oba były skalibrowane to co jest żle ???

:)

Jedyny błąd który mógł byc zrobiony to zrobienie zdjęcia pod różnymi kątami w stosunku do obu ekranów. Poza tym zakrzywiony powierzchni może wpływać na zmiany kolorów bo obiektyw patrzy na powierzchnie ekranów pod róznymi kątami ale to nie jest to bo na górnym widac wyrażnie, że na jednym obraz leci w zielony, a na drugim w niebieski.

Pozdro.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że zakrzywienie na coś wpływa? Tutaj też się mylisz. Nie wpływa na nic. Jest za minimalne a kąty w tych TV są perfekcyjne. Widzę, że lubujesz się w ocenie zdjęć ale ja nie będę tego już oceniał :P;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co oceniać tylko wytłumacz dlaczego obraz na tych dwóch telewizorach jest inny.

???

Bo, że jest to chyba nie ma wątpliwości. To widać.

PS. pisałem nie o kątach świecenia ekranów tylko o kątach robienia zdjęcia w stosunku do prostopadłych osi każdego telewizora. Idę o zakład, że kąty w stosunku do osi obiektywu były różne dla obu telewizorów. Wynika to chociażby z róznych przekątnych TV.

Co do robienia zdjęć trzeba po prostu umieć je robić tak aby odwzorowywały rzeczywistość. Trzeba miec dobry sprzęt. Body za kilkadziesiąt tysięcy złotych, do tego kilka odpowiednich profesjonalnych obiektywów ze skalą odwzorowania 1:1 potrafiących oddać kratę składającą się z prostopadłych linii, a nie poduszki czy beczki. Każdy po kilkanaście tysięcy. Trzeba odpowiednio dobrać parametry ekspozycji. Odpowiednio ustawić aparat. Z odpowiedniej odległości.

I to jest jeszcze nic, bo taki sprzęt potrafi sobie kupić każdy. Trzeba zazwyczaj być profesjonalnym fotografem.

I wtedy można robić porządne zdjęcia.

:).

Zastrzegam od razu, że ja jestem amatorem ale trochę kursów i warsztatów fotograficznych w swoim życiu zaliczyłem. I trochę praktyki też. Ale dalej robię zdjęcia do doopy.

To moim zdaniem duzo trudniejsze zajęcie niż kalibrowanie telewizorów czy pisanie o telewizorach czy o sprzęcie audio.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, lustrzankę i dwa obiektywy mamy za + 25 000zł ;) i nie ma to nic do rzeczy bo foto robiłem jeszcze LX100 oraz ... 6 Plusem;) I jeszcze raz napiszę: szkoda czasu na robienie zdjęć ekranom. Nie zrobisz i nie ma to nic wspólnego z umiejętnością odwzorowania rzeczywistości. Ja piszę tylko i wyłącznie o robieniu zdjęć ekranom a nie otaczającego nas świata. Przeczytaj artykuł, który Ci podlinkowałem bo nadal się do niego nie odnosisz. Może w końcu zrozumiesz, że nie masz racji i fotki można sobie wsadzić :lol: :lol: :P;)

Ale jak mówię. Nie będę już z tobą dyskutował bo wiadomo, że zawsze masz rację i ostatnie zdanie. Szkoda czasu ;) Przecież widzę jak dyskutujesz z innymi na tym forum. Zawsze jest wojna i zawsze jest problem. Nawet jak białe jest białe to dla Ciebie jest czarne ;)

O jakości CZ dowiesz się z testu, który dzisiaj wrzucę.

  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie odpowiedziałeś na pytanie dlaczego obraz na tych dwóch ekranach tak drastycznie się różni.

W Twoim linku ktory ponownie przywołujesz także nie ma odpowiedzi na to pytanie. Tu są dwa identyczne panele więc po kalibracji powinny świecić identycznie.

Maćku, może ty wiesz i mi odpowiesz?

Dziękuję.

A racji nie mam zawsze tylko w tematach audio video bardzo często. A to, że to wielu boli nic na to nie poradzę.

Właśnie teraz nie wiem i dlatego może ktoś mnie oświeci? Moi krytycy i adwersarze mają właśnie szansę pokazać mi moje dyletanctwo ... :). Zapraszam.

Ponawiam pytanie: dlaczego na tych zdjęciach, na dwóch skalibrowanych ekranach które powinny świecić identycznie widzimy dwa tak drastycznie różne obrazy?

Czy nikt nie potrafi zinterpretować wyniku tego zdjęcia ???

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A racji nie mam zawsze tylko w tematach audio video bardzo często. A to, że to wielu boli nic na to nie poradzę.

W pełni się zgadzam z tym co napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że Ci się spodobało :).

Tak był zamysł tak zbudowanego zdania.

:);):)

Mam nadzieję szybko poznać swoich fanów.

To tak jak z okazywanym obrazem kręcącej się kobiety.

Każdy widzi to co chce widzieć.

A może tak jakaś odpowiedź na moje putanie?

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię jak ktoś szybciej pisze niż myśli, ja już od dawna jestem Twoim fanem z Tobą nie można się nudzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej luzu Panowie, więcej luzu... :)

To tylko wyświetlacz obrazu a poziom dyskusji jakby o eschatologiczne rzeczy chodziło.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba. Tutaj chodzi o najlepszy telewizor na rynku. Musi być ciśnienie haha :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ciśnienie dalej rośnie bo ... dalej nie wiem i nie rozumiem dlaczego obrazy na obu panelach są tak diametralnie różne ???

Na szczęście czerwone argentyńskie plus dobry big band z winyla łagodzą obyczaje ;).

I żaden ze stu kilkudziesięcy tysięcy fachowców z tego portalu tego ciśnienia mi nie obniży ???

:)

A fuj, sami czytacze, a wiedzą nikt podzielić się nie chce. Wstyd !!!

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są różne jak dzień i noc, fakt bezsprzeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, super. dzięki. Niestety z takim twierdzeniem nie trafiasz na moją listę fanbojów pmcompa ;). Sorry.

Znaczy, że na starość może i tetryczę, może się i czepiam ale ... nie jestem jeszcze ślepy. I nie jestem podatny na chwyty marketingowe.

Przypomnieć kawał o tacie byczku i synku byczku na łące pełnej jałówek ??? ;).

Ale Gmeru uważa, że to "złe" zdjęcie i problemu nie ma ;).

Czekamy na odpowiedź.

:).

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednym, chcąc nie chcąc z pmcomp muszę się zgodzić: jeśli na TYM samym zdjęciu (które ma przecież takie same parametry ISO, balansu bieli, ekspozycji, czasu i przesłony dla WSZYSTKICH elementów występujących w danej scenie) tak samo skalibrowane tv nie wyglądają tak samo, to jak wytłumaczyć ten fenomen?

I pomyśleć, że zaczęło się od głupiego pytania, kiedy w końcu test.

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzinę. Kończę.


Dla czekających wrzuciłem już film:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za godzinę. Kończę.

Dla czekających wrzuciłem już film:

Gmeru, to absolutnie nie miało zabrzmieć, jak ponaglenie :-)

Niedziela w końcu :-)

No, ale jeśli już go masz... :-P

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zmieniłes zdjęcie więc dokonałeś jak to napisałeś MANIPULACJI ;).

Na poprzednim zdjęciu na jednym TV "biały" był "biały", a na drugim "niebieski".

Ponieważ to zdjęcie było porównawcze nie miały znaczenia warunki zewnętrzne oraz parametry ekspozycji zdjęcia. Oba obrazy były inne a powinny być "identyczne".

:)

Na tym zdjęciu tez widać kolosane róznice w balansie bieli i tonacji kolorów w obu telewizorach. Ponieważ w tej chili nie wiem jak powinno być poprawnie a nie będę odpalał systemu, stwierdze jedynie że jest niemosliwym aby oba telewizory były identycznie skalibrowane. Jesli obraz w jednym jest OK to w drugim jest "do doopy".

I to widać gołym okiem.

Dlatego powinno dokonywać sie prezentacji łeb w łeb.

Dlatego jak napisałem gdzie indziej oglądanie wpływu HDR bądź jego braku ma sens przy jednoczesnym porównaniu dwóch obrazów łeb w łeb albo wykonaniu porównawczych zdjęć z identycznymi parametrami ekspozycji.

Pozdro

Odpowiedziane tutaj: http://hdtvpolska.com/topic/36309-test-oled-panasonic-cz950-65-4k-ultra-hd/?p=370547 zapraszam do dalszej dyskusji w teście ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...