Skocz do zawartości
Gmeru

Zapowiedź: Panasonic OLED VIERA TX-65CZ950E - czy będzie nowy król jakości obrazu i prawdziwy następca plazmy?

Rekomendowane odpowiedzi

a warto dołożyć te 10 tys. do tego tv względem LG 65E960 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak On da ci odpowiedź, że warto to uwierzysz?

;)

Napalony na zakup klocka za 40 tysiów ??? To stać Go i na za 60, stara prawda.

Dow[beeep] o tacie i synku byczkach mi się przypomina ...

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a warto dołożyć te 10 tys. do tego tv względem LG 65E960 ?

Nie wiem nie widziałem ani jednego ani drugiego,ale są tacy którzy wolą logo Panasonic.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jizzzzzzzzzzz ... to jest salomonowa odpowiedź

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca od LG Display,

systemu podświetlenie nie ma bo WRGB ...

Pozostaje koszt za nowy i rewolucyjny procesor AV PANASONIC, dedykowany dla matryc OLED WRGB LGDisplay ...

Jakoś jeszcze o tym nie pisali. CES 2016 ?

STAWIAM NA PANASONIC OLED TV.

PYTANIE DO TESTÓW ...
Czy na OLED PANAS puszczacie dema SAMSUNG HDR ?
Chodzi mi o demo zaszyte w serii 9500/900/8500/7500. Chyba pliki nie do wyjęcia z systemu Sama.

Albo słynne "kolorowe jedzenie" z krabem i łososiem na patelni.

Jaka jest Wasza ocena reprodukcji HDR na OLED PANAS do SAMA 9500/9000 ?

PANAS o HDR milczy, czekając pewnie na gwarancje i deklaracje LGD.

Problem jest z HDR.

Maksymalne nity (jasność / energia) mogą niszczyć trwale matryce WRGB od LG już przy 360 nitów.

Dotyczy to generacji OLED 9600/9300/9100.

Może być tak, że poprawa technologii zabezpieczeń matryc WRGB OLED przed trwałym wypaleniem HDR dotyczyć ma dopiero serii 9200 ?

A może coś na pokazie CES 2016 Las Vegas ?

OBY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam SUHD ... to [beeep] ???

A co ru porównywać do OLEDa ... nie żartuj sobie proszę. Na IFA Sam skrzętnie obnażone jajeczka ukrywać próbował ... np. pod prrzykrywką blu-ray 4K ( czytaj na moim blogu). Pytam gdzie on jest ??? Pytam gdzie OLED Sama jest ??? W czterech l...ach ? Ach.

Ja mówię ... czekać na lepszego OLEDa ale stareńka technologia LCD nie ma z nim ŻADNYCH szans !!!

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojechał Panaś.

Alkantara (czy cuś) wygląda z lekka wsiowato.

W szybkim porównaniu do EG910 wyszło,że LG dużo lepiej sobie radzi z przejściami tonalnymi.

To było najbardziej zauważnalne w warunkach sklepowych.W szybkim ruchu też LG wypadało lepiej.

Foto;

http://www.fotosik.pl/zdjecie/64e1e5841cafecf4

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dokładnie? : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki poszło na face :) Tam też pojawiło się info, że stoi w Arkadii Wawa w Saturnie : ) Więc jak ktoś z Wawy to można obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem bo działamy :D Obiecałem, że coś wrzucę przed finalnym testem. Test mam nadzieję opublikujemy do niedzieli. Już jest gotowe 80% i w moich rękach teraz całość ; ) Jak dam radę to będzie szybciej :)

I jak wyszło? Napiszę wprost: to telewizor lepszy pod KAŻDYM względem od nawet najlepszej plazmy. Fabrycznie najlepszy tryb THX jest naprawdę dobry a kalibracja sprowadza się do istotnych aczkolwiek nie jakoś mocno idących zmian względem fabryki. Czyli Mike Sowa itd. to nie była żadna marketingowa ściema ;-). Po kalibracji telewizor jest perfekcyjny pod względem kolorów (zaznaczmy, że to model UHD. Czyli nie ma konkurencji). To samo tyczy się kątów, równomierności. Oczywiście jak się uprzemy to wymusimy na nim dithering i można z całą pewnością już powiedzieć, że jest to cecha technologii OLED. Ale jak mówię: naprawdę trzeba się postarać... Aha no i lag wyszedł spory (80-90ms).

To, że ten ekran dostanie także REFERENCJĘ nie ma najmniejszych wątpliwości. Idzie nowe.

[td]
1.jpg
[/td][td]
2.jpg
[/td]

[td]
5.jpg
[/td][td]
6.jpg
[/td]

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będzie porównanie do LG EG960 ? w końcu to ta sama matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie będzie, już niedługo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy oba w redakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Panowie

Nie każcie nam tyle czekać ... Podejrzewam, że wszyscy obserwujący ten wątek siedzą jak na szpilkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooooo. Czekamy, czytamy i lecimy do sklepu w try miga po zakup.

Widziałem i macałem na IFA. Bardzo dobry telewizor. Jak stanieje do 20 tysiów za 65". O wadach pisałem. Numer jeden na dziś.

Jak dla mnie dwie pierwsze największe to zakrzywiony i powłoka antyrefleksyjna.

Nie ma się czym podniecać. Jak kogoś stać to juz dawno kupił i się cieszy. Bo jest z czego.

A wszyscy będą zadawać pytania czy wart jest swojej ceny i czy jest lepszy od LGka i czy w związku z ceną wart jest swojej ceny :blink: .

Odpowiem ... nie jest :P:D .

Pozdro

Edytowane przez pmcomp
  • Lubię 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooooooo. Czekamy, czytamy i lecimy do sklepu w try miga po zakup.

Nie ma się czym podniecać. Jak kogoś stać to juz dawno kupił i się cieszy. Bo jest z czego.

A wszyscy będą zadawać pytania czy wart jest swojej ceny i czy jest lepszy od LGka i czy w związku z ceną wart jest swojej ceny :blink: .

Odpowiem ... nie jest :P:D .

Po co tyle jadu? :) pmcomp, masz niezwykły "dar: krytykowania wszystkiego i wszystkich :) Zawsze widzisz wszystko w bardziej czarnych, niż jasnych kolorach. Niezależnie od forum :) nieważne, jaki jest temat, próbujesz pozostawić "czytelnika" z wrażeniem, że oto trafił na "jedyną słuszną opinię w sprawie".

W moim odczuciu czekam na syntetyczne porównanie bardziej z uwagi na pewien "trend", który się zarysuje: na kilku zachodnich forach już opracowano wstępne porównania, wskazując na CZ950 jako panel, który poprawił pewne bolączki LG, jak np. problem gradacji tonacji w cieniach bliskich czerni. To raz, dwa - podobno w najdroższym z możliwych modeli tv zaimplementowano stary system operacyjny Smart Viera (zamiast obecnie instalowanego FirefoxOS). To samo dotyczy wsparcia dla HDR: LG w zasadzie już wspiera, Panasonic nie. Na tym tle wydaje się ciekawe, czy tak jak piszesz, różnice w obrazie są na tyle wyraźne, żeby poczekać jeszcze na obniżkę cen i celować w Panasonica, czy pozostać przy LG będącym bardziej w zasięgu.

Pozdrawiam

Edytowane przez kobolko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle jadu? :) pmcomp, masz niezwykły "dar: krytykowania wszystkiego i wszystkich :) Zawsze widzisz wszystko w bardziej czarnych, niż jasnych kolorach. Niezależnie od forum :) nieważne, jaki jest temat, próbujesz pozostawić "czytelnika" z wrażeniem, że oto trafił na "jedyną słuszną opinię w sprawie".

To takie tetryczenie. Z wiekiem będzie się pogarszać. Do tego narastająca Samsungofobia wyrażana rasistowskimi przymiotnikami. Mam tylko nadzieję, że nie da się tym zarazić przez internet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungofobia (w tej chwili, oby to się zmieniło jak najszybciej) jest o tyle zasadna, że w tej chwili największy rozwój odbywa się tam w dziale marketingu. Inne firmy dysponujące taką samą technologią nie przedstawiają się jako najwięksi zbawcy świata i pierwszej klasy odkrywcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle jadu? :) pmcomp, masz niezwykły "dar: krytykowania wszystkiego i wszystkich :) Zawsze widzisz wszystko w bardziej czarnych, niż jasnych kolorach. Niezależnie od forum :) nieważne, jaki jest temat, próbujesz pozostawić "czytelnika" z wrażeniem, że oto trafił na "jedyną słuszną opinię w sprawie".

Ty chyba nie znasz mojego jadu ;).

Stwierdzam fakt, że to najlepszy aktualnie TV na rynku. Wolno mi?

Stwierdzam, że moim zdaniem jest za drogi. Wolno mi?

Stwierdzam fakt, że znajduje i znajdzie swoich nabywców na kasę którą kosztuje. Wolno mi?

Stwierdzam fakt, że ma wady. Wolno mi?

Stwierdzam, że moim zdaniem nie jest dzisiaj wart swoich pieniędzy. Wolno mi?

A to, że Ty na temat moich wpisów, opinii, przemysleń, relalcji czy pdawanych informacji odnosisz jakieś wrażenie to już tylko i wyłącznie Twoja sprawa.

TO CO OPISUJĘ TO MOJE WŁASNE I PRYWATNE ZDANIE. NIE SIEDZĘ U NIKOGO W KIESZENI, NIKT MI ZA WPISY NIE PŁACI I PISZE TO NA CO MAM OCHOTĘ.

A jak się komus nie podoba nie musi mnie czytać ;).

A to co opisuje opisuję na podstawie swojego już ponad 30-o letniego doświadczenia "w zabawie" z klockami audio video i na podstawie własnych obserwacji i testów, a nie opinii wyczytanych w necie.

A to co napisałeś jest tylko Twoim komentarzem nt. mojego wpisu i nie wnosi nic do dyskusji o tym TV.

:D:P:lol:

Pozdro

W moim odczuciu czekam na syntetyczne porównanie bardziej z uwagi na pewien "trend", który się zarysuje: na kilku zachodnich forach już opracowano wstępne porównania, wskazując na CZ950 jako panel, który poprawił pewne bolączki LG, jak np. problem gradacji tonacji w cieniach bliskich czerni. To raz, dwa - podobno w najdroższym z możliwych modeli tv zaimplementowano stary system operacyjny Smart Viera (zamiast obecnie instalowanego FirefoxOS). To samo dotyczy wsparcia dla HDR: LG w zasadzie już wspiera, Panasonic nie. Na tym tle wydaje się ciekawe, czy tak jak piszesz, różnice w obrazie są na tyle wyraźne, żeby poczekać jeszcze na obniżkę cen i celować w Panasonica, czy pozostać przy LG będącym bardziej w zasięgu.

Pozdrawiam

Pamiętaj, że jak stanieje Panasonic to stanieje także LG. Stara prawda.

LG nie ma takiego postrzegania i siły marki jak Panasonic. I Panasonic zawsze będzie droższy bo ... zazwyczaj bywa lepszy i klienci bardziej go chcą.

Nie byłbym najszęśliwszy posiadając na widoku w salonie markę Lucky Goldstar ;).

Pozdro

Samsungofobia (w tej chwili, oby to się zmieniło jak najszybciej) jest o tyle zasadna, że w tej chwili największy rozwój odbywa się tam w dziale marketingu. Inne firmy dysponujące taką samą technologią nie przedstawiają się jako najwięksi zbawcy świata i pierwszej klasy odkrywcy

Świete słowa i sama prawda. Tak ten świat dzisiaj wygląda. Zwycięzcami nie są najlepsi tylko ci co najgłosniej krzyczą.

Pozdro

To takie tetryczenie. Z wiekiem będzie się pogarszać. Do tego narastająca Samsungofobia wyrażana rasistowskimi przymiotnikami. Mam tylko nadzieję, że nie da się tym zarazić przez internet :D

Nooooo, dzisiejsza młodzież łyka wszystko jak pelikany. Szczególnie skośną papkę marketingową. Tylko potem często jest zatwardzenie.

A marketing Samsunga będę tępił za ich kłamstwa i półprawdy. Przykładów mnóstwo i na tym portalu.

Podobno bycie liderem zobowiązuje. Tu ta zasada wydaje się być zapomniana.

Znam dużo przykładów z rynku, którego konsument nie widzi i o którym się głośno nie mówi. Jak ktoś złapał chorobę weneryczną to też nie lata i się nie chwali.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sporo z nimi posiedziałem :D Oba skalibrowane. Jak dobrze pójdzie to dzisiaj wrzucę test Panasonica a tam wszystkiego się dowiecie :D

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie tak łeb w łeb ???

SUPER !!!

Tak powinno wyłaniać się króla.

BTW jeśli na powyższym zdjęciu z lewej jest Panas, a z prawej LG to stwierdzam, że u Panasa biały nie jest biały :P, co widac gołym okiem bez narządów kalibracyjnych.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądnij sobie zdjęcie telewizora w sieci to pozwoli odróżniać modele.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...